Skocz do zawartości

Nasze ulubione anime


Lemuur

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

Cowboy Bebop. Stare ale jare anime, chyba moje najbardziej ulubione.

A oto lista powodów dlaczego uwielbiam to anime:

- Świetna animacja,

- Bohaterowie,

- Humor,

- Strzelaniny, wybuchy, pościgi i ogólnie akcja,

- Corgi w kosmosie,

- Soundtrack,

- Soundtrack,

- I jeszcze raz soundtrack!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oglądałem parę anime i mój ranking wygląda następująco:

1. Hellsing Ultimate - bezsprzecznie najlepsze. Allucard to najbardziej kontrowersyjna, niejednoznaczna i najlepiej wykreowana postać jaką kiedykolwiek widziałem w jakimkolwiek utworze.

 
2. Myśle, że Berserk(Manga) - ciekawa fabuła, naturalność( krew, flaki i nagość XD),  no i oczywiście srogi klimat dark fantasy.

 

3. Fairy Tail - fajny tasiemiec na rozluźnienie, polecam oglądać w przerwach pomiędzy poważniejszymi seriami.

 

4. Elfen Lied - zdecydowanie najcięższe i najkrwawsze anime na mojej liście. Mimo to bardzo mi się spodobało, polecam każdemu, kto lubi anime o treści "główny bohater to potwór, ale tak naprawdę to ludzie są prawdziwymi skurwysynami". Mangi nie czytałem, ale polecam bardziej niż anime, bo podobno ekranizacja za bardzo się jej nie trzyma.

 

5. Shingeki no Kojin - jedno z najoryginalniejszych anime. Moja pierwsza reakcja, gdy dowiedziałem się o co w tym chodzi - WTF? Potem było już na szczęście tylko lepiej. Idealny przykład tego, że ludzka wyobraźnia nie zna granic.

 

6. Naruto/Naruto Shipuden - jedno z moich pierwszych anime. Po prostu polecam :)

Edytowano przez THEKOSZMAR77
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Odkopuję temat i piszę pięknie, że Corpse Party, tak gry, jak serial. Szkoda, że gier wyszły 3 części, a serialu 4 odcinki. Krew, brutal, ogólnie roz:yay:dziel na całego, z Pazurkiem nagrywamy Book of Shadows, czyli alternatywne zakończenie do Corpse Party Blood Covered. Polecam serdecznie i prosiłabym linczka ślicznego do pobrania/kupna Corpse Party 2: Dead Patient.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze anime?

 

Król Szamanów!

Genialny opening (jak i cały soundtrack), piękny dubbing, masa świetnego humoru, morał, przygoda, pewien logiczny sens i wielki sentyment.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nadal wydaje mi się, że podrzuca dobrą lekcję życiową ateistom

Dlaczego akurat ateistom? Wprawdzie oglądałam tę serię dawno temu, ale jakoś nie czułam się jako ateistka wybitnie poruszona (ogólnie tak, ale nie zauważyłam, by "wierzący" znajomi odebrali to inaczej :ajawesome: ).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlaczego akurat ateistom?

 

Mówię o tym w takim samym sensie jak np. o Raven z Młodych Tytanów. W obu wypadkach wiadomo, że świat zmierza ku końcowi, pod koniec Wolf's Rain do ekipy dociera, że tylko jedno z nich dostanie się do Raju, więc reszta... no. Raven wie, że świat w końcu czeka zagłada i to dość straszna. W obu wypadkach bohaterowie decydują się nie poddawać się do końca i nie tracą moralności. To bardzo bardzo dobry wzór dla tych, którzy pytają po co w ogóle się starać skoro ten świat "nie ma sensu". ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To bardzo bardzo dobry wzór dla tych, którzy pytają po co w ogóle się starać skoro ten świat "nie ma sensu". ;)

To dość dziwne, utożsamiać takie osoby wyłącznie z ateistami... Osobiście nie twierdzę, że nie ma sensu, póki się wykorzysta swoje życie jak może w 100%.
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "wyłącznie" ale w dużej mierze, ale przeważnie to od wierzących słyszę genialne teksty typu "ale jeśli ten świat ma sie skończyć od wybuchu słońca a raju nie ma, to po co w ogóle starasz się robić cokolwiek dobrze"?  :facehoof: No w każdym razie.... Wolf's Rain ma dobrą lekcję dla każdego. ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Gość PervKapitan

Slayers - jest to bardzo stare anime, brzydka kreska, ale za to jak wciąga... Po prostu uwielbiam. Jeden z nielicznych shonen gdzie to kobieta jest głównym bohaterem i dalej ulega stereotypom jako główny bohater shonenów :D Kocha żreć, jest narwana, niecierpliwa itp :) Humor tam jest przegenialny, a postacie bardzo świetnie wykreowane. 

 

Hellsing Ultimate - Cud i miód. Mimo, że nie przepadam za wampirami to Alucard jest genialną postacią. Seras z resztą też jest równie genialna co on. Wątek jej z kapitanem był taki...piękny i smutny. Anime bardzo polecane dla ludzi, którzy lubią krew i rozwalanie nazistów :D

 

Hetalia - Niestety fandom zepsuł ten tytuł, aczkolwiek zawsze będzie to dla mnie w top3 anime, ponieważ kocham ten humor. Te głupie stereotypy, powiązania z wojnami i militariami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Dorzucę jeszcze "Higshschool DxD" - to anime i w ogóle cała seria ma... wszystko. Miejscami infantylne postacie  i w miarę prostą fabułę nadrabia ogromem swojego uniwersum. Do tego dochodzą jeszcze... no wiecie...

cycki

 

Oby tylko fandom nie zniszczył tej serii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 10 months later...

U mnie można znaleźć

-Shingeki no Kyojin

-Naruto

-Noragami i noragami aragoto

-Death Note

-Hataraku Maou-sama

-Mirai Nikki

-Dragon ball ( troche oglądałem)

-One punch men

-Highschool of dead

Nie wszystkie obejrzałem, ale zamierzam.

Spoiler

A przy okazji mogę chyba powiedzieć że tz, "Cracki" też są fajne:efWiK:

NP.

-Death Note -

 

 

Edytowano przez Patriot1939
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja topka:

Gosick - nie ma tutaj co pisać - detektywistyczna seria dziejąca się około 1920 w małym państwie w Europie. Do pewnej szkoły przyjeżdża student z Japonii w ramach wymiany i poznaje złoto włosą loli.

Prison school - Najlepsza komedia jaką widziałem. Chłopaki dostają się do szkoły, która była do tej pory tylko dla płci pięknej.

Mahou Shoujo Madoka★Magica - Czy chcesz zawiązać kontrakt?

Steins;Gate - Szalony naukowiec wynajduje przez przypadek czasową mikrofale, przez która dzieje się wiele ciekawych rzeczy.

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! - Nowa komedia. Chłopak umiera, ale dostaje szanse na ponowne życie w świecie RPG. Może zabrać jedną rzecz, którą jest bogini....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na wstępie pragnę zaznaczyć, że w całym życiu oglądałem na serio tylko dwa anime. Nie liczę Króla Szamanów czy jak to się nazywało, bo wtedy chłonąłem wszystko.

Naruto (+Shippuden) - za dzieciaka obejrzałem parędziesiąt pierwszych odcinków aż do wygranej walki z Zabuzą i Haku. Parę miesięcy temu znajomi zaproponowali mi wspólne oglądanie, bo oni w tym siedzą od jakiegoś czasu. No i od tego czasu pękło ponad 200 odcinków z mojej strony, ogląda mi się naprawdę przyjemnie. Jest parę świetnie zarysowanych charakterów, klimaty też są w moim stylu. Jedyne co czasem drażni to idiotyczne "wspominki" czyli przypominanie tego co było wcześniej. Jest ok gdy autorzy przytaczają jakiś naprawdę daleki fragment od którego minęło dużo czasu. Gorzej gdy bohaterowie "wspominają" coś co było czasami minutę (jak nie krócej!) temu, albo w jednym odcinku parę razy przypominają sobie to samo. No krew zalewa.

Seto no Hanayome - To już inna historia. Któregoś dnia poprosiłem Xyzia (był techniczny tutaj, pozdrawiam Tomek!) aby wyciągnął mi z otchłani jakieś anime. Nie za długie, nie za krótkie. Chyba lepszej osoby zapytać nie mogłem, gdyż idealnie trafił. Pomijam już to, że celowo wybrał to z syrenkami (była na to wtedy fajna jazda na forum), do tego w serialu występuje Luna. Humor momentami był tak abstrakcyjny i absurdalny, że po prostu mnie rozwalało. Jedyne co nie podobało mi się to główny bohater - pipka jakich za przeproszeniem za dużo w wielu anime. Tak czy siak ten serial uwielbiam.

 

Pozdrawiam wszystkich którzy lubią dobrą fabułę i poczucie humoru!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...