Skocz do zawartości

SIlent Hill (seria i wszystko co z nią związane)


Cipher 618

Recommended Posts

To druga po Myst seria, którą po prostu uwielbiam.

SH - Brzydka grafika wpływa na klimat, sprawia że wiele rzeczy musimy sobie wyobrazić, dopowiedzieć... a to straszy jeszcze bardziej (i kto by pomyślał, że mgła którą wprowadzono tylko po to by gra działała płynnie stanie się znakiem rozpoznawczym serii :rd7: )

SH2- po prostu arcydzieło. Owszem, jak każda gra ma swoje wady ale nie mają one najmniejszego znaczenia. Historia, klimat, muzyka...

SH3- Babciu to jest straszne. Wow... serio, w wielu miejscach bałem się i to na serio. Pamiętacie scenę z lustrem? I te odgłosy potworów. Brr...

SH4: The Room- *beep* te *beep* nieśmiertelne duchy! Co za *beep* je wymyślił! A tak na serio. Gdyby gra nazywała się po prostu "The Room" rozpływałbym się z zachwytu. Problem w tym, że to SH. A jak na coś z SH w tytule to trochę za mało...

SH Homecoming - nie zasługuje na tytuł "Silent Hill". To bękart pokroju Alien 4. To nawet nie jest horror. To komedia. Amerykański badziew, rodem z kina dla nastolatków. Homecoming jest zbyt "amerykańskie", parodia serii do której nie powinna należeć.

To pierwszy "Silent" w historii przy którym wiele razy zaliczyłem :facehoof: - nie z powodu mojej głupoty i niemożliwości rozwiązania zagadki, a pomysłów autorów. Pierwszy przy którym rechotałem widząc debilne, naciągane na siłę rozwiązania. Ba, to pierwszy SH który znudził mnie do tego stopnia, że go nie ukończyłem. I wreszcie pierwszy SH, który był kompletnie wyprany z klimatu. :bonbon2:

W pozostałe nie grałem (jeszcze). Może to i dobrze? Może lepiej zachować pozytywne wspomnienia? Zobaczymy. Może kiedyś kupię sobie PS2 i ukończę pozostałe dwa, które są godne uwagi. Co prawda słyszałem wiele dobrego o Downpour, ale te wszystkie zmiany... sam nie wiem.

**********************

Flmy:

Silent Hill - udana ekranizacja, mógłbym przyczepić się do paru rzeczy, ale nie licząc zmarnowanego piramidogłowego to drobnostki. Świetne zakończenie, wiele smaczków dla fanów czy konieczność uważnego oglądania to ogromne plusy.

SH: Apokalipsa 3D -

Komiks -

****************

Obecnie wróciłem do SH2 i SH3. Zobaczymy jak sprawdzają się w praniu wersje HD. Podobno fatalnie, ale mam nadzieję że ludzie jak zwykle przesadzili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...