Skocz do zawartości

[Zabawa] [Zagadka] [Wstrzymane] Magiczne szyfry Twilight


Gość

Recommended Posts

Witajcie w nowej zabawie w naszym dziale!
sonsofplunder.png

 

Twilight Sparkle odnalazła pełno starych zwojów z wypisanymi w jakimś nieznanym jej języku czarami... Co dziwne, opisy tych czarów na niektórych zwojach były przetłumaczone jakby ktoś już próbował rozszyfrować to wszystko. Naszej klaczy udało się rozszyfrować, jak się pisze jej imię po wielu dniach czytania najróżniejszych książek i próbach tłumaczeń. Niestety tym razem ma z tym problem ma problem. Musicie jej pomóc rozszyfrować ten czar, ponieważ ona sama nie potrafi tego dokonać, do tego nie wszystkie litery są jej znane, więc musicie się wykazać nie lada umiejętnościami godnymi naszej bibliotekarki. Mam nadzieję, że dacie radę jej pomóc. A tu jest ten fragment z zapisanym czarem i tym, co Twilight udało się do teraz rozszyfrować:

MfdaF.jpg


 

Odpowiedzi proszę podawać w spoilerach.

Jeszcze jedno - pomysł na zabawę podsunął Hedzio, ja go tylko zrealizowałem (temat) jest także twórcą powyższej grafiki za co serdecznie mu dziękuję, i liczę, że zgodzi się tworzyć je dalej, aby zabawa trwała.

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Angel Wing

Jak na razie idzie wam wspaniale!

Wszystko dobrze przetłumaczone więc Twilight jest z was dumna.

Niestety następny zwój z czarem jest dość znacznie przypalony. Nasza fioletowa klacz nie wie czemu. Waszym zadaniem jest pomóc jej rozszyfrować i zaklęcie i opis.

SqP2JDw.png

Przypominam o pisaniu odpowiedzi w spoilerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angel Wing

Twilight jest bardzo zadowolona z postępów z tłumaczeniem. Następny, mały i prawie całkowicie spalony kawałek zwoju zawiera dwa słowa. Twilight podejrzewa, że może to być coś związanego z tym, kto próbował te zwoje tłumaczyć. Może nawet dowiemy się jak ten ktoś się nazywał... Kto wie... Ale nie pora na gdybanie. Trzeba działać!

xOSZIWa.png

Przypominam o pisaniu odpowiedzi w spoilerach aby nie zepsuć zabawy innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że faktycznie trzeba odgadnąć trzy literki. Może odkrycie znaczenia odpowiednich symboli przyda się przy następnych szyfrach...


STARSWIL ?RO?AT?
Czyli: Starswil Brodaty

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pragnę ogłosić, że jakoś na dniach zabawa ta zostanie reaktywowana :) Będą nowe szyfry, może także nieco bardziej urozmaicone zagadki.

 

Dziękuję za odkop i jednocześnie, zapraszam do aktualnie toczących się zabaw, a później także i do tej no i ogólnie, do udzielania się w całym dziale ;)

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się doczekaliście :)

 

Wraz z reaktywacją zabawy z szyframi, przedstawiam Wam kolejną zagadkę, odbywającą się na "starych zasadach".

 

FgVwEoY.png

 

Poznajecie te znaki, prawda? Jeśli rzucicie okiem na poprzednie wiadomości i wykorzystacie wszystkie wskazówki, z całą pewnością zagadka stanie się nieco jaśniejsza. Kto wie, czy brakuje jakichś liter? Najwyżej, trzeba będzie je odgadnąć...

 

Przypominam, że odpowiedzi należy umieszczać w spoilerach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Oczywiście, odgadliście bezbłędnie, ale to było dość łatwe ;P Ot, taka rozgrzewka.

 

Najwyższy czas na kolejną zagadkę, która, mam nadzieję, okaże się nieco bardziej zawiła i nakłoni was do poświęcenia większych zasobów czasu. W porządku, mamy zatem coś takiego… Powiadają, że to fragment jakiejś baśni.

 

FsfyapP.png

 

 

Zdaje się, że rozszyfrowane słowa trzeba będzie poskładać w miarę sensowną całość. Jak sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

No więc... Wszyscy zgadliście ^^

 

Kolejne słowa specjalnie były porozrzucane, abyście mogli sami zaproponować kolejność. Byłem ciekaw jak bardzo poszczególne wersje różnić się będą między sobą, zaś oryginalny koncept brzmiał:

 

złote jajko zwiastuje jajonado jak róg obfitości kręci się rozrzuca słodycze

 

I tak, tam jest "jajonado". Pół żartem, pół serio.

 

 

A zatem, nie pozostaje mi nic innego jak pogratulować Wam i przejść do następnej zagadki. Oto ona...

 

C6EvWL1.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...