Skocz do zawartości

Industrial


Incitatus

Recommended Posts

Ktoś słucha muzyki w podobnym rodzaju i jest w stanie polecić coś fajnego? Ja słuchałem dość długo Combichrista, ale ostatnio wpadł mi w ucho Icon of Coil(czemu sie nie dziwie) i Aesthetic Perfection, też "obaduje" Suicide Commando, no nie będę przedłużał, co polecacie :D Bo chce poszerzyć swoje zainteresowania w tym gatunku muzyki :D

Link do komentarza
  • 5 months later...
  • 2 months later...

No, industrial to dość szeroki gatunek, więc nie do końca jestem pewny, co powinienem polecać... ale mogę się podzielić paroma wykonawcami, którzy tworzą muzykę tego pokroju, więc dla wszystkich zainteresowanych:

Może to być coś z twórczości np. Mansona, tak tego Mansona. Typowo industrialny jest także Leibach. Innym artystą z tego nurtu, tworzącym muzykę w nieco innym klimacie jest Mortiis. Wiele steampunkowych kapel czerpie z industrialu, jak choćby Abney Park albo Johnny Hollow. Jeszcze istnieje metal industrialny, chyba najpopularniejszy z zespołów tego podgatunku jest Rammstein, ale dobrym metalem w tym wydaniu jest także Turmion Kätilöt. Jeszcze taki cięższy industrial to będzie Snake River Conspiracy.

Wszyscy wymienieni wykonawcy i ich utwory powinni być dostępni na YouTubie (a jak nie są to trudno) ^^

Link do komentarza
  • 4 months later...
  • 4 months later...

uwielbiam metal industrialny i ogółem to industrial jest epicki :v

 

Oprócz wspomnianego Turmion Katilot, Rammstein, Megaherz i Eisbrecher (chociaż te 3 niemieckie należą do Neue Deutsche Harte) to polecam Godflesh (bardzo ciężka muzyka), Oberschlesien (świeży mocno, więc nie znajdziesz wszystkich kawałków szybko), Eisenfunk (ebm bardziej chyba), Skinny Puppy, Fear Factory (metal industrialny), static-x (no też dużo industrialu w tym). Polecam Illidiance jeszcze, KMFDM, Ministry, Sybreed.

 

Miłego słuchania :P

Edytowano przez Feather
  • +1 1
Link do komentarza

uwielbiam metal industrialny i ogółem to industrial jest epicki :v

 

Oprócz wspomnianego Turmion Katilot, Rammstein, Megaherz i Eisbrecher (chociaż te 3 niemieckie należą do Neue Deutsche Harte) to polecam Godflesh (bardzo ciężka muzyka), Oberschlesien (świeży mocno, więc nie znajdziesz wszystkich kawałków szybko), Eisenfunk (ebm bardziej chyba), Skinny Puppy, Fear Factory (metal industrialny), static-x (no też dużo industrialu w tym). Polecam Illidiance jeszcze, KMFDM, Ministry, Sybreed.

 

Miłego słuchania :P

 

Wreszcie ktoś wymienił Skinny Puppy poza mną :D

Eisbrecher też niczego sobie, ale trochę zbyt wtórny.

Link do komentarza

Myślałem, że ktoś Nine Inch Nails wymieni, a tu jednak nie, cóż jest zaskoczony. W każdym razie świetny industrial rock/metal. Jeszcze hmmm, The Young Gods.
Z industrialu metalu to nowsze The Kovenant (acz za nim specjalnie nie przepadam), Samael (tu podobne wrażenia), Pain, Deathstars.
Z zespołów, które w swej twórczości mają elementy industrial metalu to Anaal Nathrakh (to jest bardzo brutalne), elementy industrialu ma też najnowszy album Cult of Luna (Vertikal), Blut Aus Nord. Ew jeszcze Celldweller, Blue Stahli

Hmm, mało czystego industrialu słuchałem.

 

http://www.youtube.com/watch?v=g6_MMo4rKFY
http://www.youtube.com/watch?v=fTc75Qbb_Qg

Link do komentarza

Mnie pojęcie 'industrial' bardziej kojarzy się z sportem(?) gdzie łazi się po opuszczonych miejscach. Przez wiele lat to praktykowałem, w sumie nadal mam tą ciągote do opuszczonych miejsc. Nie raz jak się natrafi na takie cudeńko to czuje się tak specyficzny i wyjątkowy klimat którego trudno opisać. Oczywiście nie polecam zapuszczać się w miejca które mogą w każdej chwili zawalić się komuś na głowę, trzeba uważać bo też jak ktoś nie ma 'wprawy' to może się kiepawo wpakować. Hm może założę o tym nowy temat bo tu o muzyce mowa..

Link do komentarza

Wiesz, Turoniu, ja to zwykłem zwać, ten sport, urban exploring, idealnie oddaje jego naturę, bo niekoniecznie zahacza się tam o budynki przemysłowe (industrialne), chociaż z drugiej strony trzeba przyznać, że takowe biorą prym w tym sporcie, więc skojarzenie jest jak najbardziej uzasadnione! ^^

 

Muzyka też winna być w jakiś sposób powiązana, gdyż jest ona inspirowana właśnie takimi przemysłowymi obiektami, ten równy rytm niczym w fabryce, przeplatany dźwiękami maszyn, silników, syren fabrycznych i odgłosów rur wszelakich rozmiarów. W zależności od charakteru wykonawcy pojawią się też tam albo elektroniczne dodatki, czasem może bardziej ambientowe... naprawdę, bardzo lubię ten gatunek i polecam każdemu, kto lubuje się w różnych przemysłowych dźwiękach! ;]

 

 

A tu przykład muzyki industrialnej pochodzący z fandomu, polecam również inne utwory tego artysty (które są bardziej steampunk) ^^

Edytowano przez DiscorsBass
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...