Skocz do zawartości

Wniknijmy w lola bardziej - Czyli o wszystkim i o niczym


Cloud Kicker

Recommended Posts

Witam bardzo serdecznie !

Jak ja już dawno nie odwiedzałem tej, że pięknej strony D: Trzeba to nadrobić zakładaniem nowego tematu o grze która skradła moje serce i ręce . :twilight2:

Słuchajcie mnie, temat ten będzie poświęcony :

- Ulubionym postaciom

- Postaciom z którymi na linii nie macie jak wytrzymać ^^

- Waszymi super magicznymi duetami

- Ciekawymi Historiami

- Radami i Ciekawostkami

- O głębszych informacjach dotyczących nerfu jakiejś postaci

- Super Buildzie

- Wasze top Champy

- Super staty, Triple, Penty i ogółem Stike :D

- I oczywiście spary i inne towarzyskie mecze ^^

Myślę, że znalazło się wszystko co mogło się znaleźć w chaotycznie założonym temacie o tej cudownej grze . Jak będziecie pisać dla przykładu o jakimś waszym nowym, sprawdzającym się Buildzie to dopiszcie w poście nw.. ( Mój Super Build ) i będzie cacy :D

Dyskutujcie i wymieniajcie się swoimi zdaniami, grajcie na arenach, twórzmy drużyny i wygrywajmy na PVP !

Moje TOP champy :

1. Jax ( Najlepszy na Twisted, mistrz latarni, najlepsze staty )

2. Darius ( Nie ma większego czołgu niż Darek, jeżdżę jak chce ! )

3. Katarina ( Nie jedna penta )

4. Lux ( Iron Man mój ulubiony )

5. Nidalee ( super nękanie :D )

6. Warwick ( pierwsza penta ) ( wiele quadra )

Najlepsza Akcja ?

- Wjazd na barona Dariuszem i Party Hard z enemy team pod Vilemawem :D Te sobie zapamiętałem najbardziej, prócz PENTA .

Ja jestem CloudKicker ( w lol: CloudKick ) a to jest mój super temat w który musicie uwierzyć . Liczę, że go rozkręcimy towarzysze ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem nowy, mój nick jest taki sam w grze jak tu. Narazie gram jax'em ;) zapraszam do wspólnej gry ale ostrzegam, jestem strasznym lamusem w lola, jutro (piątek) będzie mój trzeci dzień maniaczenia w niego. ;P jeśli ktoś chce pograć, może wysyłać skype na privie, ale proszę jeśli nie mieliście mutacji prograjmy bez skype ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnymi champami grałem - mam praktycznie że połowę ekipy wykupioną. Kilka skinów - Penta Morde i Karth. Gram dość długo - prawie że od początku.

Najlepsza akcja? Zignorowano mnie w jungli kiedy grałem Nasusem. Efekt? Q+Trinity=OneHitTurretKill - ponad 400 mobów w samym Q co dało mi 1200 obrażeń plus całe AD plus bonus z trinity. A że z infinita crytło to lekko ponad 2400 obrażeń w wieżę weszło :D

Można powiedzieć że specjalizuje się w nonmeta zagrywkach. Ad Malza, AP Tris - dużo osób ignoruje takie postaci zapominając, że ich atuty płyną nie tylko z tego czym większość ludzi gra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick wygląda identycznie jak na forum. Gram na Nordicu ale dostaje napadów śmiechu i boli mnie już czoło od walenia face palmów więc chyba przenoszę się na Westa.

Co do ulubionych champów...

Mam 40 paru bohaterów i potrafię grać każdym z nich. Ulubieni to Jax,TF,Vlad,Veigar i Zilean. Choć tak na prawdę lubię wszystkie postacie z lola. Oprócz Darka i tu przechodzimy do sprawy nerfów. Darius i Draven. Ci dwaj bracia doprowadzają mnie do takich napadów agresji jeśli przeciwko nim gram... Dravena jeszcze przebolę ale Darius... Sami wiecie.

Ostatnio kupiłem sobie Nidallke i muszę powiedzieć że najsilniejsza jest około 8 do 12 lvl. Wtedy trzeba się naffedować i mecz wygrany. Sama postać jest bardzo irytująca dla przeciwników i za to ją polubiłem.

Co do posta Zegarmistrza. Pozwlić Nasusowi na nastacowanie Q... i już bez tego jest OP ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem stosunkowo świeżym graczem, ale przynajmniej już nie lamię tak strasznie jak kiedyś. Ogólnie, to ciupię praktycznie tylko supportami - lubię to.

No ale chyba jeszcze bardziej lubię brać na suppa coś nietypowego i próbować tym cokolwiek zdziałać :P. Daje to sporo rechotu dla mnie (i zapewne zgrzytania zębów dla ADC, choć tym jest najczęściej... Dżem :D)

Moje top champy, to:

1. Nami

2. Leona

~~ dłuuuuugo nic ~~

3. Lux

4. Sona

5. Soraka

6. Cała reszta

Całkiem fajnie mi się też ciupie Kaylę, Fiorę i Rammusę, ale przez ciągłe ładowanie się tylko w suppa, nie mogę się przyzwyczaić do gry na innych pozycjach.

Teraz jednak mało ciupię, bo NIEMOŻLIWIE WKURZA MNIE ciągły spadek FPS. Próbowałem zrobić już dosłownie wszystko, ale nic nie pomogło... No a gra na 5 - 9 fps irytuje do tego stopnia, że chciałoby się wyrzucić lapka za okno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na przecenie, wczoraj kupiłem w ciemno Vlada Vandala, nigdy nim nie grałem, nie widziałem jak ktoś gra i nie szukam . Uczę się sam, na pvp jeszcze nim nie grałem, ale pogram jak się nauczę na AI albo na kumpli ^^

Na początku gry cienko, ale to chyba normalne : ]

Co do Dariusa, jak już chyba pisałem mam go w skórce z Biokaźni, co prawda nieźle mnie wkurzał, teraz to ja wkurzam innych. Darek z przeciwnej drużyny na mnie to nie wyjdzie zza wieży, ale przestałem nim grać dla Vlada i Nidalee ..

Ponoć pierwszą postacią do snerfienia jest Jax bo na Twisted nie ma lepszego champa, prawda ^^ Wpieprzysz się w trzech to zabijesz dwóch i wyjdziesz z połową hp : ]

Jax to najlepsze co kupiłem na początku gry. Następni pograłem Nidalee i Lux to było naprawdę super, super. Tylko Lux to taka przygoda na chwile : / Mam do niej skórkę, a już nią nie gram. Trzeba odświeżyć.

Już 29level tak w ogóle xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście było coś o radach, to macie dwie ode mnie.

1. Oduczyć się testowania wszystkich nowych postaci na botach.. Bo po co? ;p Przed grą przeczytać co robią skille i na żywioł, szybciej pójdzie.

2. W opcjach > przypisywanie klawiszy jest taka opcja Smartcast / Inteligentne używanie spellów (trzeba przypisać do tego QWER), czy jakoś tak. Chodzi o to, że na domyślnych ustawieniach używając przykładowo flasha, pojawia się kółko i trzeba znowu kliknąć w miejsce w które chcemy użyć flasha. Po włączeniu tej opcji, od razu po kliknięciu flasha przeniesie nas tam, gdzie znajduje się kursor myszy (nie trzeba klikać ponownie). Dzisiaj to odkryłem, czasem można dużo szybciej jakieś combo zrobić, no i czasem (ja przykładowo :>) miałem tak, że klikałem przykładowo R jakimś champem i nikogo nie oznaczyłem, jak mam mniej ogarniające dni :>

Z champów, najlepiej mi się gra Masterem Yi (noob champ foreva xD), fajny taki jest. Pod AD oczywiście (nie bardzo ogarniam nowe itemy, bo przez ostatnie 3 miesiące mało grałem, ale standardowy mój build na niego to leci tak: buty berki, yomumu's ghostblade, frozen mallet, bloodthrister, the black cleaver i tutaj mógłby być przykładowo kolejny bloodthrister, czy coś na arma/mresist. Na ironię, kiedyś jak tak składałem wszyscy mnie wyśmiewali, a potem pojawiło się od groma takich yi...).

Do tego fajnie idzie wszelkimi ad carrymi, mordekaiserem, warwickiem itp.

Na linii nie idzie wytrzymać z blitzcrankiem, połączeniem talon-nidaale, ap yi (wg mnie on jest słaby, mało może zrobić jeśli da mu się cokolwiek co przerwie jego casty, ale na linii bardzo wkurza alpha strike...), no i teemo. Nie ważne gdzie, ten mały chomik zawsze psuje mi najwięcej nerwów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rad nie dam, bo nie grałem dwa miechy i sporo zapomniałem :P

Co do postaci:

-Pantheon

-Wukong (asom! w ciągu meczu jego W za każdym razem ratowało mi tyłek xD)

-Shen

Mam pytanie: Otóż umiem poradzić sobie z niemal każdą postacią ale kiedy gram np. Pantheon Solo vs Jax to ZAWSZE przegrywam D:

Build mniej więcej taki: Ninja Tabi, Frozen Mallet, Atma's Impaler, czasem Warmog, Maw of Marmortius (jak to się pisało? xD),Guardian Angel (Panthe off tank z GA- IMMORTAL!)

Runki mam pod armor, magic resist i armor penetration

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrywanie z tym Jaxem na lanie, to jest early game, a jax jest hybrydowy. Tym pantheonem pewnie nic m resista nie masz, poza tym, taki build masz, że mocny jesteś dopiero pod koniec gry, jak masz już sporo hp. Nie zostaje chyba nic innego jak zbudować sobie na początku coś na magię i grać defensywnie ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick na LoLu to Sharpion13th, 30lvl, server EUNE

Ulubione postacie (nie oznacza, że ciągle nimi gram xP): Veigar, Ziggs, Corki, Draven, Riven, Shen, Garen, Malzahar, Fizz, Kassadin, Amumu

Najczęściej grane: SHEN!, Draven, Ziggs, Veigar, Garen, Kayle

Ulubiony skin: Śnieżny Ziggs

Posiadam 5 skinów, do: SHENA (lodowy), Garena (mroczny rycerz), Veigara (Dandys), Corkiego (Czerwony Baron), Tristany (z wyrzutnią rakiet)

Huehuehuehuehue :molestia:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^ Ahri, ostatnio caly czas tak myslalem czy kupic ją czy nie, gralem u kumpli i było swietnie : ]

Jak bym mial to oczywiscie skóra ostatnia. A jak, po calosci . xD

Grywałem ostatnio Xinem, ale cos nie wychodzilo. Score i tak dalej w porządku tylko jakoś z drużyną średnio, ma ktoś jakiś unikatowy Build na niego ? Nie wiem czy mi sie szybko ta postac nie znudzi, mam zamiar tez kupic .

Co do AP Yi to ostatnio tylko takich widuje, i jak sam raz spróbowalem grac to 800+700hp z W :DD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AP Xin build - Berserker's Boots, Nashor Thooth, Lich Bane, Rabadon, jeśli jesteś tym op zabijającym to Ocult+Mejai - jeśli nie to Rilai, Zonia. Ten build daje 350-450 HP co 3 ciosy czyli co 2 sec jeśli odpalasz buffa na speed - dodatkowo golem buff dale ci endless speed - taki build może samotnie solować turrety i je zjadać...

Ten build wielu uważa za trolowy - niektórzy, jak mój braciszek, potrafią nim rozwalać ludzi bez większych problemów.

Co do innych melasów - ja mam "uniwersalny" build.

Kupujemy Brawler's Gloves

Kupujemy Boots of Speed

Ulepszamy Brawler's Gloves w Avarice Blade

Ulepszamy Boots of Speed w Berserki/Merkuriusy(Zależne czy potrzeba nam AS czy też przeciwnicy mają sporo CC)

Kupujemy i ulepszamy Zeal zaczynając od Brawler's Gloves

Ulepszamy Avarice Blade i Zeal w Statikk Shiv(Prawie takie same staty jak Fantom - tyle tylko że pomaga farmić i jest upierdliwy dla wroga)

Ponownie Kupujemy i składamy Aviance Blade (Pasywny Gold+Crit+Gold za farmę[OP item na Ashe i na Mele GP ;) ])

Kupujemy Long Sword

Ulepszamy Long Sword w Vamipic Scepter

Kupujemy Pickaxe

Kupujemy Long Sword

Ulepszamy oba dodając 2 Rejuvenation Bead otrzymując Tiamat

Ulepszamy Tiamat i Vampiric Scepter w Ravenous Hydra (Melee Only) - gigantyczny przyśpieszacz farmy dla melasów bez skili AoE+spore AoE w walkach drużynowych plus aktywny efekt też spisujący się gdy przeciwników jest kilku - spore leczenie.

Kupujemy B.F. Sword

Kupujemy Cloak of Agility

kupujemy Pickaxe

Ulepszamy wszystkie trzy powyższe w Infinite Edge.

Mamy łącznie już:

1. Buty

2. Shiv

3. Aviance Blade

4. Hydrę

5. Infinite

Teraz mamy wybór - albo Warmog i zamieniamy Aviance Blade w Atma's Impaler albo Guardian Angel i Sprzedajemy Aviance Blade zamieniając go w Blood Thristera.

Końcowy build:

1. Buty

2. Shiv

3. Blood Thrister/Atma's Impaler

4. Hydrę

5. Infinite

6. Guardian Angel/Warmog

Drzewko oczywiście ofensywy dając 21/9/0

Dla buildu Blood+Guardian http://www.finalesfunkeln.com/s3/#UMUMSGvTvMaSvEd

Dla buildu Atma+Warmog http://www.finalesfunkeln.com/s3/#UMUMSGvTvlaUvEd

Runy są zmienne od stylu gry - ja na obu używam wariacji Crit DMG i armor/mres

Greater Glyph of Magic Resist x9

Greater Seal of Critical Damage x9

Greater Mark of Critical Damage x9

Greater Quintessence of Critical Damage x3

Efekt - GP pierwszy lvl z Brawler's Gloves. Chwilowo mój rekord to ok 160-180 DMG. Powyższy zestaw Run i Masterisów zwiększa łacznie Crit DMG o 50,53% dla Mele championów(45,53% dla Ranged) co daje łącznie 250% obrażeń - 125 obrażeń na 1 lvl licząc że przeciwnik ma dość pancerza żebyśmy bili go za 50 auto-atakiem. Na 18 Lvl Parley bez infinite i itemków na dmg wchodzi za 550-570 co 4-5 sec(z golem buffem 3-4 sec).

W Pełnym buildzie na Blood Thristera - 1400 Obrażeń z Parley na target i 850 AoE wokół targetu głównego(hydra Passiv).

Powyższe buildy nie przewidują pomocy innych Champów jak tarcza Janny czy aura Sony.

Build nie jest wymyślony - przetestowałem go na Dariusie, GP, Nasusie, Talonie i Garenie i się sprawdzał. Trzeba do niego minimum wprawy i rozsądku - kiedy walczyć a kiedy wiać xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli o ap Xina to osobiscie polecam wymiane Nashora na malady jako pierwszy item, polaczyc ze spellbladem w masteries.

Osobiscie wole grac Xinem "pod AP".

Szansa na krytyk nie sprawdza sie w early game poze gankplankiem i moze 2 innymi postaciami wiec nie widze jakos tego jako uniwersalny build. Tak szybkie budowanie 2-poziomowych butow sprawi ze o ile nie pojdzie nam jakos bosko poczatek to bedziemy mocno w tyle. Fajnie szybko machac ale jak sie nic tym nie robi to to nie dziala, a nie mozemy liczyc jedynie na te 10% szansy na krytyk. Ten build widze jedynie na Gankplanku na razie. Ten build moze i owszem w pozniejszych etapach jest silny jednak na poczatku bedziemy slabi. I jeszcze jedno, buty berserkerki, shiv na Garenie? Zazdroszcze ci ze ktos daje sie temu zabijac. Garen jako ktos kto resetuje autoatak a pozniej sie kreci i nie uzywa atack speedu prawie nigdy a pozniej konczy z ulti. Rozumiesz juz o czym mowie? Talon jako ad caster rowniez nie uzywa atack speedu. Na reszcie na upartego sie zgodze, w koncu kazdy lubi co innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem wyraźnie - Berserki albo Merkuriusy ;) W przypadku Garena wiadomo że te drugie - niech się chłoptaś podtankuje :D

Co do Shiva - stakuje się z kręceniem Garena - i Hit to 10 punktów - efekt - Garen kręci się w 5 minionach - co dwa "obroty"(czyli 10 hitów łącznie na 5 celach) Shiv się odpala :D Plus - jego kręcenie też może krytykować ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga? Dywizja? Hoho - przeceniasz mnie i to dość mocno ;) Nic z tych rzeczy - gry normal/draft a czasem Custom - nic ponad to. Serwer Eu/nordic. Do rankedów mnie nie ciągnie - gram dla zabawy, czego niestety nie rozumie wielu graczy. No i moja gra często jest "nie schematyczna" - przez co drużyna zwykle ma pretensje choć efekty moich działań są często może nie najlepsze ale też nie złe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tez na runy zbieram. Postac to z przeceny kupie jak juz. : ] Ostatnio Olafem z rotacji ciągle gram, ale ze wszyscy z którymi ostatnio grałem Troll pick to przewalilem z 7 meczy pod rząd xDD

Tak w ogóle ten nerf Darka oO... i tak piszą : still OP, więc fajnie ze jeszcze nim ugram ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anekito

Zaraz, zaraz, CO?

Dareczek OP?

:ming: Wystarczy tylko odpowiednia technika gry.

#1 Dareczek nie na sustainu na linii, a w 98% gier LifeSteala nie kupi.

#2 Dareczek nie na dasha/gap closera, jedynie E. Uważaj na Cooldowny.

Postaci takie jak Kayle, Malphite, Jayce, Shen(po rashu Warmoga GGWP)- postacie pewne i sprawdzone przeze mnie.

Łatwo go outzone'ować. Kite,Kite,Kite i Dareczek:

A) nie ma farmy

B) ginie/ wraca często do bazy tracąc golda i EXPA, w efekcie turreta.

W TF musi spalić Flasha, bo inaczej do ADC nie dojdzie, a potem nie ma już czym uciekać...

Nie ma w nim NIC z OP broken championa, jeśli tylko nie jesteś warzywem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On uchodzi za op, bo dużo ludzi nie wie jak przeciw niemu grać i go feedują, a z feedem to każdy jest mocny.

A co do run, to mam ich mnóstwo, a za mało runepage'ów :( (3 strony mam, z czasów jak jeszcze 3 na starcie się dostawało :D). Trochę mnie boli, że zwiększyli domyślny przyrost golda, przez co moje runki gold /5 są teraz dużo mniej przydatne. W zasadzie to w ogóle nie są, a sprzedać ich nie mogę ;/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Z ciekawostek: Tak się nudzę i oglądam Finał: TSM EU Invitational. Tuż przed rozpoczęciem puścili jakąś muzykę z fandomu :-P (nie wiem czy remiks, czy coś oryginalnego, ale z pewnością była tam Pinkie Pie :-D )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to ok, jedziemy.

Ulubioni championi:

1. Jayce SOLO TOP

1. Hecarim JUNGLE (no w końcu jest kucykiem...)

2. Lee Sin JUNGLE

3. Ezreal AD CARRY

4. Jax SOLO TOP

Najlepsze akcje? Dzisiejszy Double Kill Dravenem...

Po prostu, dla jaj, rzuciłem sobie ulti na mida. Leci, leci, leci...

DOUBLE KILL!

I od razu mina "What the f***".

Cztery Quadry Nocturne'm w jednym meczu... Niestety normal, nie ranked :(

I wszystkie ultacze gdy się bawię w snajpera Ezrealem...

Dariusz? OP? Nie. Może i ulti tak, ale jako Nocturne/Sivir dajesz sobie bańkę i cię ulti nawet nie tknie.

Według mnie Overpower jest Xin (Win) Zhao, Amumu na rankedach, Elise... I to, co robi nafeedowany Draven/Master Yi/Teemo...

Warto zakupić Hecarima? Wiem, wymieniłem go w ulubionych postaciach, masę nim grałem na koncie kumpla. Ale czy przydaje się w poważniejszych grach?

Bo nie wiem czy kupić tego poniacza/Dianę/Xin Zhao/Renektona/Zaca.

Aha, i co myślicie o Zac'u?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Iluzja Pie

Moim ostatnim osiągnięciem było wygranie gry rankingowej Tryndamerem praktycznie samemu vs 5 ( zgarnięcie Tripla a reszta uciekła )

Moje ulubione postacie i przy okazji skórki które posiadam.

- Kog 'maw Królowej

- Samuraj Yi

- Darius

- Tryndamere

- Teemo Borsuk :D

- Rengar

- Draven

Nordic , 740 Win , Roczny staż :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kupiłem Hecarima i...

SUPEEEER!

Może jeszcze nieco nie ogarniam, ale fun z gry jest przedni.

Zaraz chyba zacznę hasać jak Pinkie.

A tym czasem, zaraz gram nim rankeda ^.^

I cóż, ranked rozegrany...

Puszczasz ulti w teamfighcie i teamfight wygrany. Po prostu... Mój nowy ulubiony champion ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...