Skocz do zawartości

Wniknijmy w lola bardziej - Czyli o wszystkim i o niczym


Cloud Kicker

Recommended Posts

Podczas jednego meczu widziałem dość skuteczny build Tresha:

- Huragan Runaana

- Ostrze Nieskończoności

- Nagolenniki Berserkera

- Krwiopijec x3

 

Sam stosowałem go parę razy i powiem, że jest bardzo dobry. Jednak ja jestem noobem dlatego kieruję się z pytaniem do bardziej doświadczonych graczy jakie przedmioty można zamienić by Tresh jeszcze lepiej sprawdzał się w walce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pytania o Thresha to ja uwielbiam nim na supp biegać. Ma ciężkie cc, o wiele lepsze dla mnie niż Leona, a jak jeszcze twój adc ma cc w postaci Vayne albo nie daj Celestii, Jayce, to przeciwnicy mają problem i to spory. Mój standardowy build na Duszka wygląda mniej więcej tak:

- Ogonek Lizarda

- Butki berserki-> Kapitańskie

- Bulwark -> Solari

- Zephir - ano trzeba jakoś ekipę dogonić.

To mój core ale ma on drobne wariacje:

-Abbys+Rilay - spowalnianie umiejkami i o wiele silniejszy slow na ulty to duży plus dla twojej drużyny, wliczając że dodatkowe hp z Rilaya pozwoli ci przetrwać na tyle by zdążyć je odpalić xD

- Iceborn Gauntlet+BofRK - to bardziej bojowa opcja, nastawiona na biegaj wokół i pućkaj - dobrze wymierzony spellblade może zdziałać cuda, A połączenie naładowanego E, spellblade, AD żyletki i ogonka to naprawdę upierdliwa rzecz dla przeciwnika. Specjalnie jak uda ci się trafić w carry albo kogoś mniej opancerzonego.

 

To oczywiście tylko przykładowe buildy, żeby je wykorzystać musisz myśleć niekonwencjonalnie i liczyć że twój adc posiada narząd myślowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to ładny dis. Prawie jak z gimnazjum, z tym, że tam dają lepsze.

 

"Coś zarobić" , a nie zarobić fortunę. To jedynie zwrócenie uwagie, że "200 na 10 milionów", bo nota bene zarabia znacznie więcej. Atak poza tym wróć jak nauczysz się czytać ze zrozumieniem, bo tego nigdy nie umiałeś i szczerze, to się nie dziwię, że Ci avatara tu zabrali, bo powinni to zrobić wieki temu

Oh, tak, nie masz sensownych argumentów? Czas na osobiste docinki! Ależ mi dogryzłeś, aż złapałem się za serce. :despair: A tak poważnie, to kto tu jest gimbusem? Bo jeśli myślisz, że to był "dis" (nawiasem mówiąc, słowo dla intelektualnych niedo :yay: ), to grubo się mylisz. Zwracałem tylko uwagę na fakt, że wyciągasz informacje z własnej rzyci. W dodatku niepoprawne.

Nie wiedziałem, że według ciebie zarobienie na streamie kilku złotych dziennie się liczy. Dla mnie to jest żart. Ale tak, jeśli ty zaliczaasz jako "coś" takie grosze, to tak, więcej niż kilkanaście osób może zarobić.

Dla mnie zarobienie "czegoś" to jest możliwość utrzymania się z samej gry. A to jest w stanie robić kilka, MOŻE kilkanaście osób z całej społeczności LoLa.

Sam Guardsman Bob (OH LOOK, znam inną osobę, która nie grała profesjonalnie i miała po kilkanaście tysięcy widzów naraz, zresztą pajac Siv może Bobowi czyścić myszkę) miał prawie zawsze, dzień w dzień, po kilka/naście godzin dziennie, powyżej 10k widzów, a mimo to mówił, że zastanawia się nad skończeniem z takim streamowaniem i pójściem do normalnej pracy, bo ledwo wiązał koniec z końcem.

Najwyraźniej się nie zrozumieliśmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air - Siv owszem, pajacuje, ale to jego pajacowanie nie raz i nie dwa wygrało grę, dało więcej widzów i wniosło coś ciekawego do rozgrywki.

 

Trzeba tylko umieć je stosować w praktyce. AP Fortune, Warmog/Atma TF - dużo tego, a jeśli przeciwnik nie jest przyzwyczajony do niecodziennych zachowań oponenta to nie ma szans cię skontrować.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Air - Siv owszem, pajacuje, ale to jego pajacowanie nie raz i nie dwa wygrało grę, dało więcej widzów i wniosło coś ciekawego do rozgrywki.

 

Trzeba tylko umieć je stosować w praktyce. AP Fortune, Warmog/Atma TF - dużo tego, a jeśli przeciwnik nie jest przyzwyczajony do niecodziennych zachowań oponenta to nie ma szans cię skontrować.

 

A Ocelote? Przez swój rage mode, shitstormy oraz flame(chodzi mi np. o akcje z Cwaniakiem który trollował specjalnie rankedy) na streamie miał swojego czasu dość pokaźną ilość oglądających, nie mam pojęcia jak jest teraz gdyż w lola nie gram już od stycznia. Siv jest o tyle lepszy że przynajmniej pajacuje w pozytywnym znaczeniu. 

 

Odbiegne troche od tematu Ligi leczy wystarczy zobaczyć kanał Roja, człowiek ma jedną z największych ilości subów w Polsce tylko przez swoje zachowanie którego nie będę komentował.

Co się komu podoba, osobiście wole oglądać gry profesjonalne z komentarzem na odpowiednim poziomie.kultury.

Edytowano przez GoForGold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulz jak patrzę na całą waszą rozmowę to...

To przecie jest forum Bronies! Bronies to fandom przyjazny i miły. A tu przez jakąś grę kłócicie się i obrażacie. Community LoLa jest toksyczne, fakt, ale są ludzie którzy jednak trzymają poziom. Reprezentujmy polskich Bronies w LoLu godnie.

Sam osobiście miałem niedawno sytuację, że grałem z Kassadinem w teamie, który na początku w lobby spytał się czy jestem brony. Odpowiedziałem, że tak. Ucieszył się i spytał się czy może mnie dodać do znajomych. Po meczu spytał sie skąd jestem (cała rozmowa toczona była po angielsku). Sam powiedział, że jest ze Szwecji. Ja mu odpowiedziałem że z Polski. A on się zdziwił, stwierdził, że niepodobny jestem do reszty Polaków, jakich spotkał. Że reszta to byli flejmerzy/feederzy.

Powiem szczerze, że Polacy gorsi są od Rusków jeśli chodzi o niszczenie gier w LoLu i trolling. Więc my, Bronies, pokażmy, że Polacy są normalni. A pierwszym krokiem do tego będzie zakończenie kłótni w tym temacie.

A co do streamów:

Siv HD - uwielbiam jego pajacowanie.

XJ9 - Oglądam jak gra w jungli i sam gram coraz lepiej. Poza tym to brony :D

LCS - Oglądam tylko mecze Cloud 9, mej ulubionej obecnie drużynie (Meteos to mój miszcz)

xPeke - Gdy gra TF-em

Meteos - mówiłem już.

Edytowano przez Rainbow Wave
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kena Ashcorpa Siv słucha, też Archie'go. Choć tego drugiego to znam właśnie przez Siva i średnio lubię, to Ken Ashcorp ma świetne kawałki i bardzo polecam ;]

A co do jeżdżeniu po polakach, to fakt, często polacy zachowują się jak kompletni idioci w lolu, ale nie jesteśmy żadnymi wyjątkami. Jest mnóstwo takich graczy różnych narodowości. Za głowę się łapie jak ja do kogoś coś pisze, a on mi odpisuje w kwadratach...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, co sądzicie o zmianie mastera yi? Według mnie riot przesadził.. Tak przerobił już mocnego championa, że jest jeszcze silniejszy. Choć cieszy mnie ta zmiana, bo wreszcie mogę grać nim rankedy i nie być nazywanym trollem :D (ubóstwiam mastera od prawie zawsze, chyba od sezonu 1, głównie pod ad). Już w pierwszej grze nim po remake'u zaliczyłem pentę.

 

Grał ktoś tym nowym czarnym championem? o_o Jeszcze go ani razu w grze nie widziałem, a grałem od ostatniego patcha jakieś 10 razy już..

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aatroxem? Miałem okazję i grać i walczyć przeciw.

Naturalna kontra na niego to Teemoa - blind wyłącza gnojowi leczenie i po ptakach. Tak samo wszyscy ci którzy są w stanie wpakować mu ropiejące rany. Najczęściej ludzie budują go na pałę pod szybkość i lifesteal - a tutaj albo wchodzą ci ataki albo umierasz.No i mamy oczywiście jego pasiv - masz w okolicach okrężnicy czy przeciwnik jest czy nie jest w stanie zabić cie pod wieżą. Wbijasz robisz swoje - zabił cię? Spokojnie jak zrobiłeś wszystko dobrze to wstajesz z 70% hp i wychodzisz, ewentualnie poświeć chwilkę i ponabijaj się z turedhugerów na chacie.

Ten czempion ma polot taczki z betonem, jeśli odpowiednio się go podegra, wpakuje dobre cc(Lizandra, Varus, Sejuani - jest tego od groma i więcej) to nawet największy kozak dobrze nim nie ugra. Na każdą postać jest jakiś konter - trzeba tylko mieć trochę szczęścia w doborze postaci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucjan jeszcze nie jest dostępny.

A na Yi się nie napalajcie, bo za 2 tygodnie dostanie nerfa i wróci do trash tieru - tam, gdzie jego miejsce. Championa NA noobów zmienili w championa DLA noobów, nawet nie zmieniając jego filozofii i mechaniki - right click i do przodu. Tyle, że przed reworkiem był żałosnym troll pickiem, a teraz jest żałosnym OP pickiem. :ming:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, ja nim lubię grać. Taki mobilniejszy tryndamere. I wiem że będę nim grał nawet jak go mocno znerfią, choć może wtedy nie będę go brał na rankedach, tylko grająć normale z kumplem.

Zresztą cała ta filozofia noob championów jest według mnie idiotyczna, każdy gra czym mu się podoba. Wbrew pozorom tą postacią też trzeba umieć grać, bo jak widzę większość masterów yi, to mi się płakać chce.. Zdają się zapominać że grają papierową postacią.

 

A że Lucian jest niedostępny to nie wiedziałem, jest już na liście championów w klienci lola, na szaro jak każda nie kupiona przeze mnie postać.

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A że Lucian jest niedostępny to nie wiedziałem, jest już na liście championów w klienci lola, na szaro jak każda nie kupiona przeze mnie postać.

Tak zwykle bywa z nowymi championami, ich pliki pojawiają się w grze wraz z nowymi patchami, a potem ktoś z Riotu musi tylko wpisać komendę, żeby go uaktywnić.

A sama postać wygląda ciekawie, mimo, że czarnuch. Będę musiał kupić. :raritylaugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed reworkiem i nerfami nawet na wyższym poziomie można było coś zrobić pod AP. 

 

Nie grałem już troche więc nie powiem jak po reworku, ale carry Yi to był trolling i tyle. Jedyny sens pickowania tego ścierwa to tylko i wyłącznie splitpush, to nie Dota gdzie carry może być melee i dawać teamowi profit(może poza Tryndamirem który ma swoje ultimate, lecz i tak chodziło się nim na Topa jako kontra na heavy AD)

PS. Win rate samurajowi rośnie, z 48% na 52% to jednak jest coś, zobaczymy co będzie za tydzień

 

Natomiast Luciana polecam sprawdzić pod AP/AS. Ciekawe przeliczniki na ultimate.

Edytowano przez GoForGold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już brałem yi w rankedach, to zazwyczaj ap, choć nie przepadam za ap yi ze względu na słaby late.

A co do tego że meele carry jest trollingiem.. To się nie zgodze. Yi jest strasznie mobilną postacią, w teamfighcie jak przeciwnicy skoncentrują się na kimś innym można bardzo łatwo użyć alpha strike na adcarrym i go zabić w oka mgnieniu, bo yi go ściąga na 3-4 strzały, co przy wysokim atk speedzie nie trwa zbyt długo. Po takim czymś znowu mamy alpha strike, więc można udeżyć w przykładowo ap carrego, lub jakiegoś innego papiera jeśli jest w drużynie. Trzeba tylko grać z głową. Choć faktem jest że yi jest w dupie kiedy go się zestunuje, więc przydatny na niego jest rtęciowy bułat, ewentualnie cleanse, choć sam nie lubię brać tego skilla (exhaust lepszy według mnie, mając exhausta nawet nafeedowanego adc można zjeść tą postacią bez problemu).

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już brałem yi w rankedach, to zazwyczaj ap, choć nie przepadam za ap yi ze względu na słaby late.

A co do tego że meele carry jest trollingiem.. To się nie zgodze. Yi jest strasznie mobilną postacią, w teamfighcie jak przeciwnicy skoncentrują się na kimś innym można bardzo łatwo użyć alpha strike na adcarrym i go zabić w oka mgnieniu, bo yi go ściąga na 3-4 strzały, co przy wysokim atk speedzie nie trwa zbyt długo. Po takim czymś znowu mamy alpha strike, więc można udeżyć w przykładowo ap carrego, lub jakiegoś innego papiera jeśli jest w drużynie. Trzeba tylko grać z głową. Choć faktem jest że yi jest w dupie kiedy go się zestunuje, więc przydatny na niego jest rtęciowy bułat, ewentualnie cleanse, choć sam nie lubię brać tego skilla (exhaust lepszy według mnie, mając exhausta nawet nafeedowanego adc można zjeść tą postacią bez problemu).

 

Jedyny plus to redukcja slowów z ulti lecz kiedy przeciwnego carry broni support i jungla/top (zależnie od picków) to samuraj ma ciężki orzech do zgryzienia. Wadą Yi carry jest to że budując survi tracimy na DMG co w przypadku ranged ADC nie ma miejsca gdyż są poprostu na tyle mobilni że im się nie opłaca budować więcej survi niż 1 item.

 

Ps. Gdzie proponujesz chodzić tym Yi, Top/Bot/Wood ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD yi nie nadaje się na topa, bo tam zazwyczaj jest jakaś świnia typu Darius, Yorick czy tam Chogath, yi za dużo przeciw nim nie zdziała. Bota zostawmy ranged adc, bo może i ma ten yi alpha strike, ale w początkowej fazie gry też niczego by nie zrobił, a dodatkowo był by odcięty od farmy, ze względu na długi cooldown Q i małą ilość many. Zostaje jungla, ale i to ma sens tylko jeśli reszta drużyny ma jakieś dobre cc, bo w przeciwnym razie ganki będą w większości niewypałami.

 

Ps. Teraz, po remake'u chodzę czasem ad yi na mida. Powiem że zazwyczaj team mnie bluzga podczas wybierania postaci (ehh ta społeczność lola.. :D), ale w grze już odpuszczają, bo widzą że daję sobie radę. Trzeba tylko dopilnować żeby jungla lub top były pod AP (taki Chogath, lub elise zawsze spoko :) ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


AD yi nie nadaje się na topa, bo tam zazwyczaj jest jakaś świnia typu Darius, Yorick czy tam Chogath, yi za dużo przeciw nim nie zdziała. Bota zostawmy ranged adc, bo może i ma ten yi alpha strike, ale w początkowej fazie gry też niczego by nie zrobił, a dodatkowo był by odcięty od farmy, ze względu na długi cooldown Q i małą ilość many. Zostaje jungla, ale i to ma sens tylko jeśli reszta drużyny ma jakieś dobre cc, bo w przeciwnym razie ganki będą w większości niewypałami.

Czyli według tego co napisałeś Yi to postać nienadająca się do niczego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD yi nie nadaje się na topa, bo tam zazwyczaj jest jakaś świnia typu Darius, Yorick czy tam Chogath, yi za dużo przeciw nim nie zdziała. Bota zostawmy ranged adc, bo może i ma ten yi alpha strike, ale w początkowej fazie gry też niczego by nie zrobił, a dodatkowo był by odcięty od farmy, ze względu na długi cooldown Q i małą ilość many. Zostaje jungla, ale i to ma sens tylko jeśli reszta drużyny ma jakieś dobre cc, bo w przeciwnym razie ganki będą w większości niewypałami.

 

Ps. Teraz, po remake'u chodzę czasem ad yi na mida. Powiem że zazwyczaj team mnie bluzga podczas wybierania postaci (ehh ta społeczność lola.. :D), ale w grze już odpuszczają, bo widzą że daję sobie radę. Trzeba tylko dopilnować żeby jungla lub top były pod AP (taki Chogath, lub elise zawsze spoko :) ).

Właśnie to było problemem AD Yi przed reworkiem. Niby można, ale po co? Top: Irelia/Trundle tak samo przykleją się do ADC z tym że oni mają survi. Bot: Nie mam nic do dodania w tej kwestii. Wood: Niby ok, ale czy jednak nie lepiej mieć tam kogoś z większym utility typu Naut lub z dobrym early dmg i cc jak Xin ? 

 

Jednak po reworku zdaje się być całkiem viable pickiem na topie i midzie (oczywiście pickowany z głową). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arashel Jajir

Ty to chyba czytać nie umiesz.. Według tego co napisałem nadaje się do jungli o ile reszta ma sporo cc, albo na mida.

 

Na midzie jest teraz bardzo dobry wg mnie, a w jungli nie uważam że jest najlepszy, ale też nie jest słaby. Jest po prostu dobry.

 

Co do Irelii i jej "przyklejania się do adc".. Irelia jest offtankiem, ma mniejszy dmg i lepsza przeżywalność, yi ma większy dmg i jest bardziej papierowy. Co kto lubi. Choć jak już pisałem pickowanie yi na topa to dla mnie zawsze była porażka.

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ty to chyba czytać nie umiesz.. Według tego co napisałem nadaje się do jungli o ile reszta ma sporo cc, albo na mida.
 

Ale proszę nie kierować oskarżeń w moim kierunku. Nie zaniżajmy poziomu.

To jungler ma mieć dobre ganki, a nie top/bot/mid cc, żeby jungler dawał radę. Jungle Master jest dużo słabszy od tradycyjnych picków, dajmy na to Udyra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...