Skocz do zawartości

Wniknijmy w lola bardziej - Czyli o wszystkim i o niczym


Cloud Kicker

Recommended Posts

3 minuty temu CarnifexLunaris napisał:

 

@Aglet

Jak można Bardem nałapać tyle killi, stealowałaś kill fest swojej drużynie?

Ja zacząłem w tym sezonie grać rankedy w kwietniu, bo miałem zepsuty komputer wcześniej. W piątek wieczorem trafiłem do Bronze 4 po placementach, a w niedzielę po południu grałem promo do G3, więc aż takie trudne toto nie jest. Trynda all lane FTW (choć nie pamiętam, czy nim grałem więcej teraz czy w zeszłym roku).

Na support Karma nie jest zła, ale wolę Lulu, Sonę, Leonę, Jannę, Barda i Brauma.

Właściwie nie wiem, czemu Bard jest tak nielubiany w roli wsparcia... Sam wbiłem nim 4,8lvl 'Maestrii' (omg, jak to brzmi xD) na samych tylko rankedach i chyba mam około 80% wygranych tym trollchampem.

 

Przypadkiem :rainderp: Jak gram ze znajomymi - okej, ze złośliwości potrafię zrobić kill securing :kappa: Ale niemal zawsze staram się ich nie brać.
To była moja pierwsza gra po kupnie go (wcześniej grałam nim tylko miesiąc temu gdy był w rotacji) i nie wiedziałam ile dmg jestem w stanie wycisnąć z pasywki.

 

Bard jest nielubiany z jednego powodu, o którym już wcześniej mówiłam: dobry Bard wygrywa gry, słaby Bard zabija sojuszników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu Zegarmistrz napisał:

Pamiętam Karmę tydzień po tym jak wyszła xD

Pierwszy mecz na supporcie i ludzie nie ogarniający jak działa jej zboostowana tarcza = support kończący grę ze statami 15/2/ileśtam xD

Stare, piękne wachlarze na Q. Najlepszy aoe heal z gry 40?cb=20120707163518

 

Nie chce mi się czytać całej dyskusji o Bardzie. Od siebie powiem tylko, że jest mega słaby. Rolą supporta, jest wpompowanie killi w ADC podczas early game (jeśli gra się agresywnie), albo umożliwienie mu spokojnej farmy. Bard jest kupą w obu sytuacjach. Nie ma damage aby być agro. Za niski range aby skutecznie zoonować. CC na lini ssie pałę. Sam jest squishy. Heal wypłukuje mane jak domestos.

Idealna postać, udowadniająca że sama mechanika pozbawiona cyferek, jest guzik warta.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkadiusz fuks

Bard jest świetnym supportem, tak jak każdy inny....co do ma ogronnego heala, dobry escape dla adc i mocnego stuna....idealna postać na supporta

I dlatego go nie lubię....bo jak chcę zagrać jakimś mniej typowym supportem jak Xerath albo Vel'koz to poke nie przynosi korzyści i wrogi bot lane wygrywa

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu khawker napisał:

 

Bard jest świetnym supportem, tak jak każdy inny

 

Świetny na pewno nie, a tym bardziej nie jak każdy inny. Równocześnie najgorszy też nie jest..

 

7 godzin temu khawker napisał:

 

co do ma ogronnego heala, dobry escape dla adc i mocnego stuna

 

Na początku powinnam się przywalić do "co do ma ogromnego heala [...]" :rainderp: 

Ogromny heal - hmm... :
 

Spoiler

P01Vspb.png

Bardzo :ming: 

Dobry escape - jeżeli chcesz dobry escape to bierzesz Lulacza, Nami, Jannę, ale nie Barda.

Mocny stun - cóż... fakt

 

7 godzin temu khawker napisał:

 

idealna postać na supporta

 

Całkowicie się nie zgodzę. Najbliżej ideału jest Nami i Thresh, ale i tak nie są doskonali. Perfekcyjnego supporta nie ma

 

7 godzin temu khawker napisał:

idealna postać na supporta

I dlatego go nie lubię....

 

FwX86gL.png

 

7 godzin temu khawker napisał:

bo jak chcę zagrać jakimś mniej typowym supportem jak Xerath albo Vel'koz to poke nie przynosi korzyści i wrogi bot lane wygrywa

 

Bo... to nie są supporty? Niby Vel'Koz jest czasami grany na suppie, ale nim nie jest. A jeżeli postacią, która jest miderem nie umiesz zrobić wystarczającej presji na linii żeby ubić Bardzika to nie wiem jaka jest Twoja liga xD
Analizując dalej Twój tok myślenia - jeżeli na wsparcie nie weźmiemy championa, który nie jest typowym supportem to przegramy na Barda? :ming: 

A jeżeli szukasz na niego kontry to powiem z doświadczenia - Leona, Blitzcrank, Thresh, Zyra, Brand, Soraka.

W tej liście jest Soraka bo potrafi zniwelować całą przewagę jaką przeciwnik wytworzył na linii

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aglet Treserka Smoków

Ależ moja droga! :v
Chyba nie rozumiesz że nie ma jednego sposobu grania w LOL'a
Na supporta możesz iść Xin Zhao z Twisted Fate'm na adc i wygrać linię, bo tego ludzie się nie spodziewają i nie wiedzą jak przeciw temu grać! W tej grze celem nie jest wybranie dobrego supporta, adc, topa, mida i jungli tylko ZNISZCZENIE NEXUSA. Możesz to osiągnąć grając "all adc" z teleportem i wszyscy na topa...To gracze tworzą tę grę, a nie riot, ustalający gdzie ma dana postać pójść i jakie itemy kupować.
W pierwszych sezonach na midzie grało się adc i wszystko było spoko, a potem zaczęto grać pod metę. Tak samo kiedyś nikt nie wiedział,  że jarvan na midzie albo tf w jungli mogą zadziałać, a w zeszłym sezonie grywali tak na LCS'ach! 

Edytowano przez khawker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu khawker napisał:

@Aglet Treserka Smoków

Ależ moja droga! :v
Chyba nie rozumiesz że nie ma jednego sposobu grania w LOL'a
Na supporta możesz iść Xin Zhao z Twisted Fate'm na adc i wygrać linię, bo tego ludzie się nie spodziewają i nie wiedzą jak przeciw temu grać! W tej grze celem nie jest wybranie dobrego supporta, adc, topa, mida i jungli tylko ZNISZCZENIE NEXUSA. Możesz to osiągnąć grając "all adc" z teleportem i wszyscy na topa...To gracze tworzą tę grę, a nie riot, ustalający gdzie ma dana postać pójść i jakie itemy kupować.
W pierwszych sezonach na midzie grało się adc i wszystko było spoko, a potem zaczęto grać pod metę. Tak samo kiedyś nikt nie wiedział,  że jarvan na midzie albo tf w jungli mogą zadziałać, a w zeszłym sezonie grywali tak na LCS'ach! 

 

Blablabla

Miałam Xina na suppie
Feedował jak szmata
Miałam TFa na adc
Też feedował jak szmata

:forgiveme:

"W sezonie 1/2 grało się tak, tak i tak, działało to, to i to" - okej, fajnie. Ale obecnie mamy przedsezon 6 :v
Oglądałam LCSy, Jarvan i TF nie byii w ten sposób grani. Swego czasu było to popularne w platynie+, ale wyszło z mety.

Tak, był Olaf, Irelia i Yi na midzie, ale to w Korei.

 

Czemu się trzymam tego, że każda postać powinna być na swojej roli? Bo nie lubię ryzyka. Mogę dużo zyskać, ale tyle samo stracić.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Aglet Treserka Smoków

Okay, dążę tylko do tego, że każda postać jest dobra, wystarczy odpowiednio nią zagrać.
Wracając do tego Barda...to nie jest supp, który siedzi na linii i daje się farmić adc w spokoju. On ma roamować na wszystkie linie kiedy tylko jego adc jest bezpieczny. Kiedyś robiło się tak Alistairem, teraz do tego jest Bard. Jeżeli masz ogarniętego adc lub wręcz na bot lane gra solo Rumble/Vlad, a na topie Vayne/Quinn, to możesz spokojnie brać Bard'a i latać po liniach, gankować i stawiać heale...wtedy supportem nie wygrywasz jednej linii, a dwie lub trzy...co prawda jesteś do tyłu z lvl'em i goldem, ale cały team wygrywa ostatecznie dzięki takiemu early.

Edytowano przez khawker
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Aglet Treserka Smoków napisał:

 

Blablabla

Miałam Xina na suppie
Feedował jak szmata
Miałam TFa na adc
Też feedował jak szmata

:forgiveme:

"W sezonie 1/2 grało się tak, tak i tak, działało to, to i to" - okej, fajnie. Ale obecnie mamy przedsezon 6 :v
Oglądałam LCSy, Jarvan i TF nie byii w ten sposób grani. Swego czasu było to popularne w platynie+, ale wyszło z mety.

Tak, był Olaf, Irelia i Yi na midzie, ale to w Korei.

 

Czemu się trzymam tego, że każda postać powinna być na swojej roli? Bo nie lubię ryzyka. Mogę dużo zyskać, ale tyle samo stracić.

 

Sorry, Malwino, ale Jarman był parę razy picknięty na mida na turniejach... TF do lasu chyba tylko raz, przez jakiś polski team. Przy czym Jarman na midzie to coś koło S2/S3, a ten TF w lesie przydarzył się stosunkowo niedawno, może rok/półtora roku temu.

 

Co do wcześniejszego posta dotyczącego przegrywania jako APC na bocie z supportami - porozmawiaj z pro graczami, którzy przegrywali albo remisowali z Janną na midzie, grając właśnie typowymi APC. W early support często jest mocniejszy od APC, a na bocie to właśnie early game głównie się liczy (a przynajmniej liczył, nie gram od kilku miesięcy, więc może się już pozmieniało). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.12.2015, 20:25:41 khawker napisał:

@Aglet Treserka Smoków

Ależ moja droga! :v
Chyba nie rozumiesz że nie ma jednego sposobu grania w LOL'a
Na supporta możesz iść Xin Zhao z Twisted Fate'm na adc i wygrać linię, bo tego ludzie się nie spodziewają i nie wiedzą jak przeciw temu grać!

Xin Zhao jeszcze daję rade, ma mega agresywne early, a i adc lepiej wybroni od barda. Tf na adc jest już dużo gorszy, bo range jest zdecydowanie za mały. I ludzie nie wiedzą jak na to grać do pewnego poziomu. Im jest się lepszym graczem, tym łatwiej poradzić sobie z takimi kwiatkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu arkadiusz fuks napisał:

Tf na adc jest już dużo gorszy, bo range jest zdecydowanie za mały.

Tf ad mid jest jeszcze gorszy, po tym jak mój kolega zagrał tym czymś, bo "Na lcsach grali", to tak nafeedował, że żyć się odechciało :facehoof: Tf ad na midzie w ogóle działa, czy może gra nie pykła? Ktoś grał takim stylem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu Marshewa napisał:

Tf ad mid jest jeszcze gorszy, po tym jak mój kolega zagrał tym czymś, bo "Na lcsach grali", to tak nafeedował, że żyć się odechciało :facehoof: Tf ad na midzie w ogóle działa, czy może gra nie pykła? Ktoś grał takim stylem? 

Ad nie działa - dostaniesz coś z większym zasięgiem i płaczesz. Ap jak dla mnie bardzo dobry, o ile wiesz co robisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GoForGold @Marshewa
TF na midzie pod AD jest bardzo dobry, wszystko zależy na kogo się trafi!
Z nowymi specjalizacjami pod kryta oraz z itemami jak "Statikk Shiv", "Rapid Firecannon" i "Infinity Edge" po inicjacji ze złotą zdejmuje większość ADC/APC zanim się stun skończy i do tego leczenie z kryta jest przydatne przy poke na linii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minuty temu Marshewa napisał:

Tf ad mid jest jeszcze gorszy, po tym jak mój kolega zagrał tym czymś, bo "Na lcsach grali", to tak nafeedował, że żyć się odechciało :facehoof: Tf ad na midzie w ogóle działa, czy może gra nie pykła? Ktoś grał takim stylem? 

 

Ad? Prędzej Varus czy inny adc na midzie, ale AD TF? Nie ma opcji. Więcej obrażeń zada ze swojego combo, niż z ciągłego używania normalnego ataku oraz E.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu khawker napisał:

@GoForGold @Marshewa
TF na midzie pod AD jest bardzo dobry, wszystko zależy na kogo się trafi!
Z nowymi specjalizacjami pod kryta oraz z itemami jak "Statikk Shiv", "Rapid Firecannon" i "Infinity Edge" po inicjacji ze złotą zdejmuje większość ADC/APC zanim się stun skończy i do tego leczenie z kryta jest przydatne przy poke na linii.

W jaki sposób chcesz poke'ować postać, która ma większy zasięg od autoataków TF'a?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz khawker napisał:

Właśnie dlatego napisałem -> zależy na kogo się trafi

Ale to serio słabo działa. Ta postać nie ma nic specjalnego pod ad, musi mieć farmę bo jej baza praktycznie nic nie daje, ma słaby zasięg i zero mobilności + bardzo sytuacyjny stun.

Jeśli chciałbym się pobawić w casterów budowanych jak ADC, to Ahri byłaby chyba najlepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD Janna :I

- - - - -

Jakie wrażenia macie w temacie naszej Kapłanki Tentacli i odnowionej Poppy? Bo Illaoi jak każdy nowy bohater znalazła wyznawców gotowych spełnić najskrytsze marzenia japońskich twórców i są w tym całkiem skuteczni z tego co udało mi się dotychczas uświadczyć.

A pytanie też jak nowa Poppy, znajdzie jakichkolwiek chętnych do odkopania jej z Otchłani Zapomnianej Mety, czy raczej pozostanie nadal niszowym bohaterem? Bo jej aktualny skillset wygląda na dużo bardziej utility niż wcześniejszy, co daje nadzieję na częstsze jej spotkanie w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam sobie pograć na jungli
Rengarem
Bo mnie randomy z supporta wywaliły
Na topie mam Popka
Wróg też ma Popka
Oczywiście, jakżeby inaczej, mój Popek był tym gorszym
"gank pls"
Okej, zgankowałam
3 pi*rdolone razy
Za każdym razem się kończyło tak samo
Ultem tego bobka i komentarzem "this gank" "this rengar" "nice gank"

:forgiveme: 
Przynajmniej wizualnie jest ładna :octcry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega który miał piątą maestrię na starej poppy miał pewne wątpliwości ale gdy zagrał... Bał się że osłabnie przez zmiany ale na szczęście to się nie sprawdziło, jest bardziej tankowna, ale ganki ma wspaniałe, przez 3/4 meczu była super ale pod sam koniec osłabła. Jednak jest lepsza niż przedtem. To widać słychać i czuć.

Soraka po nerfie dalej jest super ale na początku bardzo szybko schodzi mana, nawet na samym healu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam muszę powiedzieć, że nowa Poppy jest super- niestety nie jestem topperem ani dżunglerem to miałęm okazje zagrać nią tylko 2 razy. 

 

Uważam, że jedyny słuszny build oprócz przedmiotu do dżunglowania to full tank. Zbyt słabe przeliczniki ad pod skilamii, żeby iść full ad i ta postać polega bardziej na utility i deinicjacji TF niż na zadawaniu obrażeń- w przeciwieństwie do starej Poppy gdzie z naszym ultem kasowaliśmy wybrany jeden cel... ( a potem resztę drużyny :D).

 

Buty merkury, Black Cleaver, Titanic Hydra, reszta pod full-tank ( Dead Men's Plate działa super <3 ). I na takim buildzie na prawdę przyjemnie grać :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...