Skocz do zawartości

[Zabawa] Quiz o Applejack


Panda Hippis

Recommended Posts

Uff.. Nie obudziłem jej.. A teraz szybciutko robimy quiz i znowu do szkoły... Ehh.. Popadam w rutynę..

Ale najpierw punktacja!

Wizio - 8,5 pkt

Immoteh - 1,5 pkt

Dashu - 0 pkt

MacTavish - 3 pkt

KreeoLe - 4,5 pkt

Piter2224 - 1,5 pkt

I zaś tłumaczenie... KreeoLe - 2 pkt, bo była to pierwsza, dobra odpowiedź; Piter - 1,5 pkt - poprawna odpowiedź, ale nieco dłuższa; Wizio - 1,5 pkt, bo dobra, długa odpowiedź + ładny emotikon ^^

Hmm.. No chyba nikt się nie pogniewa... O ja.. Muszę się spieszyć!

Macie pytanie:

Jak nazywa się wujostwo Applejack?

Noo.. Może to nie jest szczyt mojego myślenia, ale do jutra powinno wystarczyć...

A teraz powodzenia! Ja lecę!

Link do komentarza

Witajcie!

Ostatnio miałam tyci problem z komunikacją pomiędzy mną a Hippisem,

dlatego nie dodawałam nowego pytania.

Hippis rozdaje punkty, więc rozda je jak wróci,

a ja podam wam w międzyczasie kolejne pytanie, żebyście się nie nudzili.

Wizio - 9,5 pkt

Immoteh - 1,5 pkt

Dashu - 0 pkt

MacTavish - 4 pkt

KreeoLe - 6,5 pkt

Piter2224 - 2,5 pkt

SPIDIvonMARDER - 1,5 pkt

trebuhpl - 1 pkt

Aretra Dashu - 1 pkt

Wytłumaczenie: KreeoLe - pierwsza, dobra odpowiedź, SPIDI - bardzo, bardzo dobra odpowiedź, ale byłeś drugi ^^, a reszta po jeden, bo wszystkie odpowiedzi są dobre.

Dlaczego Applejack jest elementem szczerości ?

applejack__s_element_by_pageturner1988-d3j28o2.png

Powodzenia!

Link do komentarza

AJ już w pierwszym odcinku udowodniła, że jest elementem szczerości. Na klifie, Rainbow Dash chce się "popisać" swoją odwagą i straszy resztę dziewczyn. Gdy kończy swoją straszną historię krzykiem Nightmare Moon, w postaci granatowej mgły "wnika" w ziemię i klif się załamuje, a klaczki spadają. Applejack udało się wychamować, a Twilight w pewnym momencie zawisła na krawędzi, prawie padając. Farmerka łapie ją i mówi chyba coś w stylu "Na dół, a będziesz ocalona", ona odpowiada "Pokręciło cię?", ale w końcu puszcza się i zlatuje na dół, gdzie łapią ją Fluttershy i Dash. AJ w tym czasie spokojnie schodzi na dół, a raczej zeskakuje. Na koniec odcinka, gdy mają pokonać NMM, Twilight mówi, o ile dobrze pamiętam "Applejack, która mnie wsparła kiedy wątpiłam, przedstawia klejnot UCZCIWOŚCI!". Ona po prostu nie potrafi dobrze kłamać, co przedstawione było w odcinku "Samotna Imprezka", w momencie, gdy nie pozwalała Pinkie wejść do stodoły, lub gdy mówi wymówkę, że ma do zebrania dużo jabłek i nie może przyjść na po-urodzinową imprezkę Gummiego. Było po niej widać, że kłamie, pociła się i miała rozbiegany wzrok.

Tak, wiem. Jak zawsze się bardzo rozpisałam. :D

Link do komentarza

Moim zdaniem akurat uczciwości za bardzo w tamtej scenie nie było. Nazwałbym to "zaufaniem", czyli AJ kazała komuś zaufać. Uczciwość to wtedy, kiedy robimy coś zgodnego z prawem (moralnym etc), na wskutek czego my coś tracimy albo musimy się poświecić, np. znajdujemy portfel pełen pieniędzy i oddajemy go właścicielowi.

Aj jest uczciwością ze względu na całokształt. Nigdy nie kłamie, stara się szczerze postępować i mówić. Uczciwie pracuje, nie leni się i poświęca swój czas dla rodziny... np. na Wielkiej Gali zamiast bawić się lub realizować osobiste pasje, postanawia zarobić dla rodziny. Tak samo, chce zarobić na nowe biodro dla babci w "Biletomistrzyni". Uczciwie oddaje siebie innym.

Zamieniona przez Discroda w Applelie potwornie kłamie i wymyśla sytaucje, które nie miały miejsca. Skoro to jest jej przeciwieństwo, to prawdziwą stroną jest bezwzględniej uczciwość.

W "Ostatniej Gonitwie". AJ porzuca swój dom i przyjaciółki, bo jest tak hiperuczciwa, że musi bezwzględnie zarobić pieniądze, które obiecała oddać miastu. To jest swego rodzaju karykatura uczciwości, ale zawsze.

Link do komentarza

IMHO jest ona nim dlatego, że nie jest przyzwyczajona do kłamania. Jakby się nie spojrzeć, wiele razy pokazuje swoją prawdomówność, a w odcinkach np. Spike at your service pokazuje, jak słabym kłamcą jest(szczerze, czy gdyby ktoś tak słabo kłamał uwierzyłbyś mu?). Po przemyśleniach uważam nawet, że jej dziedzina pokazuje jej szczerość. Dlaczego? Bo jest sadownikiem, czyli rolnikiem. Nie robi sobie wiele z kultury i dobrego wychowania, a szanuje szczerość i prostoliniowość. A ludzie prostoliniowi nie zastanawiają się nad kłamstwem, tylko mówią prawdę. Nie żebym krytykował rolników. Po prostu mówimy o stereotypiach. Dlatego też uważam, że jej cała osoba jest kierowana na bycie stereotypowym prawdomówcą.

Link do komentarza

Applejack jest elementem szczerości dlatego, iż ona nie umie kłamać. Zawszę mówi tylko i wyłącznie prawdę, a kłamstwa jej zupełnie nie wychodzą. Ma ona w sobie to coś, co sprawia, iż boi się ona kłamać innych, gdyż będzie miało to złe konsekwencję. Gdy próbuje okłamać kogoś to zawszę robi głupi, wymuszony uśmiech i stara się odwrócić wzrok tak, aby uniknąć kontaktu wzrokowego.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Witajcie cukiereczki! Muszę się spieszyć, mam tu pacjentkę, która pilnie potrzebuje jabłkowej terapii!

Punktacja prezentuje się następująco:

Wizio - 10,5 pkt

Immoteh - 1,5 pkt

Dashu - 0 pkt

MacTavish - 4 pkt

KreeoLe - 7,5 pkt

Piter2224 - 2,5 pkt

SPIDIvonMARDER - 3 pkt

trebuhpl - 1 pkt

Aretra Dashu - 1 pkt

PiekielneCiastko - 1 pkt

WYTŁUMACZENIE: Wszyscy odpowiedzieli dobrze, więc otrzymali po 1 punkcie, oprócz SPIDIvonMARDER, który otrzymał o półpunktu więcej, ponieważ jego odpowiedź szczególnie przypadła mi do gustu.

To teraz pytanie:

Dlaczego Applejack opuściła farmę i udała się do Manehattanu?

Good luck sugarcube!

Link do komentarza

Nie nie, to nie ten odcinek :P Do Manehattanu pojechała w retrospekcji w "Kronikach...".

Dlaczego pojechała: jak każde dziecko chciała ujrzeć wielki świat i wyrwać się z zaściankowej farmy, na której nie widziała swojej przyszłości. Chciała dotknąć luksusu i świecznika... tak samo w sumie jak Rarity w dorosłym życiu. Zdawała sobie sprawę, że farma w sumie nie da jej możliwości zrobienia błyskotliwe i ciekawej kariery.

W serialu nie jest to wprost powiedziane, ale sądzę, że ona też pragnęła znaleźć swój znaczek, jak lata później Apple Bloom. Pada stwierdzenie, że ona też czekała długo... może zniecierpliwiła się i chciała spróbować znaleźć go w miejscu, gdzie łatwiej o możliwość wykazania się.

Na szczęście opamiętała się w porę i została naszą ukochaną Applejack ;)

Link do komentarza

Chciała opuścić farmę i udać się do Manehattanu, ponieważ chciała nauczyć się życia poza farmą. Miała wielką nadzieję, iż jej wujostwo (Orange) nauczą ją wszystkiego, czego wiedzą o biznesie. Miała ona bowiem wielkie plany codo siebie i kiedyś chciała zostać kimś ważnym. Jednakże surowe (czyt. nudne) warunki, które miała u swojej rodziny z wielkiego miasta nie podobały jej się i zaczęła tęsknić za domem.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Applejack wyjechała do Manehattanu, ponieważ nie chciała żyć na farmie, ale życie w Manehattan było dla niej za trudne i zaczęła tęsknić za rodziną, pewnego dnia gdy Rainbow Dash zrobiła ponaddźwiękowe bum, Applejack zobaczyła tęczę która szła prosto na akry słodkich jabłek, Applejack zrozumiała, że jej miejsce znajduje się na farmie, i wróciła na akry słodkich jabłek

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Wiiitajcie cukiereczki!
Hejka!
Przepraszamy, że dość długo quiz był bez opieki i świeciły w nim pustki. Czas to zmienić.
Dlatego dziś znów pojawią się wyniki ostatniego pytania!
A więc... punktacja!

Wizio - 11,5 pkt
Immoteh - 1,5 pkt
Dashu - 0 pkt
MacTavish - 4 pkt
KreeoLe - 7,5 pkt
Piter2224 - 2,5 pkt
SPIDIvonMARDER - 5 pkt
trebuhpl - 1 pkt
Aretra Dashu - 1 pkt
PiekielneCiastko - 1 pkt
Insane Brony - 1 pkt


Już tłumaczę: dwa punkty dla SPIDIvonMARDER za świetną odpowiedź, dla reszty po jednym.
Bardzo ładnie, bardzo ładnie...
Nieźle wam poszło! To dobrze, że ktoś udziela się jeszcze... w tym... dziale... ehh.
Coś się stało cukiereczku...?
Powiedzmy szczerze - mamy, a raczej masz prawie najmniej fanów z Mane 6. Znaczy, w sensie że... dział trochę przymiera. Wiem, mamy to RPG, niedługo zabawa się rozpocznie, ale to jednak... smutne.
Niestety - też mnie to nie cieszy. Nie żeby coś, że jestem zazdrosna, że ktoś lubi moje koleżanki bardziej niż mnie, ale chodzi o sam dział...
Ale to prawda! Mamy tylko trzech fanów więcej niż Rarity! To nie do pomyślenia! A ja?! Ja miałam zajmować się działem, po to zostałam regentką, a tu co? Nic!
Cukiereczku, spokojnie. Nie wariuj.
Jak mam nie wariować?! To okropne! Przez chwilę w fanach był tłok, a potem...? Pustki! Już od... prawie półtora tygodnia nikt tam nie pisał! Nikt! Jestem beznadziejna, a przecież miałam polepszyć działanie działu, tu znów pusto...
Coś ci odbiło. Uspokój się w końcu.
...i przez to nawet nie wiem, czy uratuje nas to całe RPG!
Idę po linę i taśmę. I knebel. I klucz od szafy.
...
Następne pytanie do quizu to:





W którym odcinku Applejack została nazwana mikrusem (ang; Appletini), przez kogo i dlaczego?


...na czym skończyłam?
Powodzenia, jabłuszka.



Niby czemu miałabym Cię zabić za to pytanie? :rainderp:

Bo w ogóle nie umiem wymyślać. Znaczy... tak mi się wydaje.  :aj3:

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza

Ależ to był Spike (Końska Plotka), który widząc mane 6 poddane działaniu "Czarciego Żartu" wymyślał im przezwiska  Apple Mikruska to było jedno z nich... potem Spike spochmurniał, że do Twilight nie da się wymyślić niczego zabawnego.

 

A dlaczego tak powiedział?

Bo po wdepnięciu w "Czarci Żart" Applejack stałą się wielkości chomika. Zaczęła piszczeć i miała spore problemy z poruszaniem się po świecie, więc ujeżdżała na zmianę Rainbow Dash i Apple Bloom xD

 

Aha, by być uczciwym, to Aj sama siebie nazwała "Mikrusem" pod koniec tego odcinka, kiedy objawia się wszystkim w normalnym rozmiarze, rozsadzającym wiadro. "Już nie jestem mikrusem!".

 

 

Applejack, nie wstydź się, to była jedna z zabawniejszych Twoich przygód. Motyw, kiedy kucyki z przestrachem odkrywają możliwość rozdeptania Ciebie był taki uroczy :D A potem jeżdżenie na AB i latanie na RD... z tym rzędem końskim... wspaniałe! :D

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Taaa-daa!

Cześć, cukiereczki! Dziś spróbujemy zreanimować quiz.

Nie spróbujemy, tylko to zrobimy. Może tym razem ktoś odpowie...

W sumie to nie mam za dużo czasu, pośpieszmy się.

Więc bez zbędnego gadania przedstawiamy wam punktację!

Wizio - 11,5 pkt

Immoteh - 1,5 pkt

Dashu - 0 pkt

MacTavish - 4 pkt

KreeoLe - 7,5 pkt

Piter2224 - 2,5 pkt

SPIDIvonMARDER - 7 pkt

trebuhpl - 1 pkt

Aretra Dashu - 1 pkt

PiekielneCiastko - 1 pkt

Insane Brony - 1 pkt

Dwa punkty dla SPIDI'ego vonMARDER'a.

Bo nikt inny nie odpowiedział prawidłowo, eh.

No w sumie to nie była zbyt fajna przygoda... chociaż przyznam, że było ciekawie i zabawnie. Te wszystkie efekty... ja jako mikruska, Rarity długowłosa, Twilight ze "zdechłym rogiem", Rainbow-Crash, Pinkie z tym językiem... i Fluttershy ze swoim przebojowym głosem. Chociaż może nawet i wspominam tą przygodę miło, ale to nie znaczy, że podobała mi się do końca. Któraś z nich naprawdę mogła mnie zdeptać.

He, he. Hahaha! Mikrus!

Czy mam wszystkim oznajmić twój prywatny powód, dla którego zamknęłaś mnie w piwnicy?

Czy to ma być szantaż...?

Tak, dokładnie. Takie metody są najlepsze na ciebie.

No wiesz ty co...? Żeby mnie tak wkręcać?

Szybciej, muszę odebrać Apple Bloom ze szkoły. Podaj następne zadanie do quizu.

Oki-doki! A więc...

W którym odcinku Mikru... Applejack wysłała list do Księżniczki Celestii mówiący o tym, że niczego się nie nauczyła i że cały czas miała rację, oraz jak dokładniej brzmiała treść listu?

To mój ulubiony list ze wszystkich do tej pory wysłanych! No i... masz rację co do tego, że miałaś rację, o.

Tamten dzień... mało brakowało, a już by mnie tu nie było.

Ale wszystko jest git. Ja też zresztą muszę lecieć i odebrać moją małą siostrę z przedszkola.

No właśnie ja też... więc do zobaczenia, cukiereczki!

Narka, miśki!

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza

Ciężko było to znaleźć, bo byłem świecie przekonany, że to powiedziała Pinkie... a jednak to byłaś Ty Applejack w odcinku o super szybkim wyciskaczu soku 6000. Troszkę to brzmiało niepodobnie do Ciebie, ale jednak ;)

 

Już wcześniej byłaś przekonana, że jak dobrze robisz to co robisz, to i tak się obronisz. 

Pisałaś, że mogłabyś napisać że możesz liczyć na przyjaciół, ale to też wiedziałaś.

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

W odcinku o " Super szybkim wyciskaczu cydru/soku 6000"
Treść listu brzmiała coś na kształt: "Jeśli postępujesz uczciwie i robisz to dobrze, to i tak osiągniesz to, do czego dążysz".
Chciałaś także napisać coś więcej o lekcji przyjaźni, ale i tak bardzo dobrze wiedziałaś, jak wielka może być pomoc przyjaciół.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

KREEEEO!

Ugh. Co?

Mówi się słucham.

Słucham...

Słyszałaś już o tym włamaniu na serwer?

No... taa, słyszałam. Czemu pytasz?

Mam nadzieję, że masz odpowiednie hasło? Wiesz, bezpieczeństwo najważniejsze. Tym bardziej, że jesteś regentką mojego działu...

Mhm, taa...

I czemu tak zaniedbujesz dział? Czemu tak mało piszesz? Może się coś stało?

Nie mam możliwości... komputer popsuty... piszę z telefonu...

Do stu koszy pełnych jabłek! Szarlotka mi się fajczy!

Dobra... na czym skończyliśmy...? A, ta... quiz...

Wizio - 11,5 pkt

Immoteh - 1,5 pkt

Dashu - 0 pkt

MacTavish - 5 pkt

KreeoLe - 7,5 pkt

Piter2224 - 2,5 pkt

SPIDIvonMARDER - 9 pkt

trebuhpl - 1 pkt

Aretra Dashu - 1 pkt

PiekielneCiastko - 1 pkt

Insane Brony - 1 pkt

Dwa punkty dla SPIDI'ego, jeden dla Tavisha.

Szaaarlotka się paaaaaaali! Zaraz wraaaacam!

To... ekhem... nie ma tu AJ, więc poruszmy ten... drażliwy temat... następne zadanie:

Co wiemy o rodzicach Applejack, Apple Bloom i Big Maca?

Aa, mój ogon!

BIERZ GAŚNICĘ!

SZARLOTKA SIĘ PALI! JA SIĘ PALĘ!

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza

Według oficjalnej wersji nie wiemy niestety nic. Nic, a nic, po prostu ich nigdzie nie ma:

-nie ma ich w retrospekcji AJ dotyczącej okoliczności zdobycia znaczka. Widzimy Babcię Smith, młodziutkiego Big Maca i oczywiście klaczkową AJ. Apple Bloom nie ma, co nie znaczy jednak, że jeszcze się nie urodziła (została w domu,w  kołysce?);

-nie ma ich w retrospekcjach Babci Smith, dotyczących wczesnych zjazdów rodzinnych. To znaczy kręcą tam się różne kuce w odpowiednim wieku, ale nigdzie nie pada stwierdzenie, że to jest ta konkretna para;

-na ścianie w kuchni wisi portret stylizowany na słynny "gothic". Nie wiadomo jednak, kogo przedstawia;

-JEDYNA poszlaka, która mogłaby cokolwiek powiedzieć o rodzicach trójki rodzeństwa, to odcinek "Zjazd Rodziny Apple" i dwie scenki ze spadającymi gwiazdami. Podkreślam, że motyw powtarza się w tym odcinku, więc to coś więcej, niż zwykła dekoracja. Okoliczności wszyscy znają, są to dwie kwestie wypowiadane przez AJ: kucyki są coraz bardziej zajęte i nie wszystkie przybędą na zjazd, oraz coś, że ten zjazd dostarczył radości czy jakoś tak to brzmiało. Jakby nie patrzeć, brzmi to odrobinę romantycznie i dało wielu bronim podstawy, aby sądzić, że rodzice AJ nie żyją. Wychodziłoby na to, że matka umarła przed otrzymaniem znaczka przez AJ, ale oczywiście po narodzinach Apple Bloom (nigdzie nie ma poszlak, że to rodzeństwo przyrodnie).

 

 

Tak więc podsumowując: o ich rodzinach wiemy tyle, że nigdzie ich nie ma. Jedyny trop to dwie spadające gwiazdy, które mogłyby świadczyć, że rodzice nie żyją. Od kiedy? No matka musiała urodzić Apple Bloom, a ojciec ją spłodzić, ale to w sumie żadna informacja. Co ciekawe, rodzeństwo nigdy też nie wspomina o swoich rodzicach.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...