Skocz do zawartości

[Zabawa] Quiz o Applejack


Panda Hippis

Recommended Posts

Hm, jak miło. Trzy osoby napisały, no nie no nie wierzę...

 

Rainbow Dash ; ) - 14 pkt

Wizio - 6 pkt

SPIDIvonMARDER - 5 pkt

GoForGold - 2 pkt

WilkU - 1 pkt

Cassidy - 1 pkt

 

Każdy po punkcie, bo tak. Od razu możemy dać następny cytat i zadanie z serii "Z którego to odcinka?":

 

"Co tam ???. To jest ??? i chcę go spróbować!" ~Applejack

 

Nie powiem Wam czym są te słowa, bo byście od razu zgadli. A raczej wpisali w Google i byście zgadli. Dwa punkty za podanie pełnego cytatu i dwa punkty za pełne nazwy odcinka, dla najszybszej osoby i tylko takiej. A jak nie dacie rady to podpowiem... :aj3:

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza

Świetnie, oto punktacja!

 

Rainbow Dash ; ) - 18 pkt

Wizio - 6 pkt

SPIDIvonMARDER - 5 pkt

GoForGold - 2 pkt

Braviary - 2 pkt

WilkU - 1 pkt

Cassidy - 1 pkt

 

Rainbow 4 punkty, jak mówiłam, a Braviary damy dwa za poprawną. Bardzo dobrze Wam idzie z cytatami! Ale teraz coś z IV sezonu - kto nie obejrzał, to to spoiler, taki lajf i te sprawy...

 

Ile razy Big Macintosh wypowiedział "Nope" i "Yuup" w 1 i 2 odcinku IV sezonu?

 

Macie podać dokładnie, za odpowiedź 2 punkty. Powodzonka!

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza

Do rzeczy:
 

Rainbow Dash ; ) - 20 pkt

Wizio - 6 pkt

SPIDIvonMARDER - 5 pkt

GoForGold - 2 pkt

Braviary - 2 pkt

WilkU - 1 pkt

Cassidy - 1 pkt


Bo jedyna odpowiedź...

 

Dlaczego Braeburn zignorował Applejack, gdy ta chciała mu coś powiedzieć po przyjeździe do Appleloosy?




Powodzenia cukiereczki! (tak liczba mnoga, do WAS mówię!)

Edytowano przez Moonlight
Link do komentarza

Rainbow Dash ; ) - 20 pkt

SPIDIvonMARDER - 7 pkt

Wizio - 6 pkt

GoForGold - 2 pkt

Braviary - 2 pkt

WilkU - 1 pkt

Cassidy - 1 pkt

 

Tak oto prezentuje się nasza punktacja. Bo, ponieważ, dwa punkty dla Spidiego za jedyną i poprawną odpowiedź. Teraz zrobimy takie nawiązanie do tego pytania, które zadała Moon. I na które tylko Spidi odpowiedział.

 

O czym chciała, i po uspokojeniu kuzyna powiedziała, poinformować Braeburna Applejack od razu po przyjeździe do Appleloosy?

 

Świeże punkty, świeże punkty! Aż dwa do zgarnięcia w tej konkurencji, zapraszam!

Kreeoś, chaos, chaos everywhere XD

Edytowano przez Moonlight
Link do komentarza

Rainbow Dash ; ) - 20 pkt

SPIDIvonMARDER - 8 pkt

Wizio - 6 pkt

GoForGold - 4 pkt

Braviary - 2 pkt

WilkU - 1 pkt

Cassidy - 1 pkt

 

GoForGold dwa punkty, Spidi jeden. Lecimy dalej! Za 2 punkty...

 

Czy w serialu była podana "płeć" Bloomberg, w jakiej osobie zwraca się do niej Applejack?

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Rainbow Dash ; ) - 21 pkt

SPIDIvonMARDER - 9 pkt

Wizio - 6 pkt

GoForGold - 5 pkt

Braviary - 2 pkt

WilkU - 2 pkt

Cassidy - 1 pkt

 

Każdy po punkcie, każdy ma rację! A szczególnie WilkU, tak z ludzkiego, szarego punktu widzenia :ming: Lecimy dalej, zadanko za ileśtam punktów!

 

Dziś proszę Was, misiaczki, o wyrażenie swojego zdania na temat piosenki z IV sezonu, którą zaśpiewała Applejack razem z Fluttershy (ale więcej śpiewała cudowna Ashleigh Ball :3) — Bats. Przyznajecie jej rację? Jak wy byście na początku zareagowali na argumenty miłej pegaz i jak postąpili? Jak podoba się ogólny efekt, melodia, tekst i wykonanie?

 

Oto zadanie decydujące - do wygrania 16 punktów! Tak, właśnie koniec miesiąca i roku (BYŁ — nie wyrobiłam się, ah ten brak aktywności i lenistwo), więc trzeba przygotować uczestników na rozmowę z Applejack. Proszę o rozpisanie się, tylko jedna jedyna osoba zajmie pierwsze miejsce, a dla aktywnych wcześniej są szanse na wygraną!

A więc zapraszam i życzę miłego pisania wspaniałej, jabłkowej recenzji na temat piosenki z odcinka "Bats!" :3

 

Btw, ta piosenka właśnie stała się moją ulubioną i przesłuchałam jej tyle razy, że znam ją na pamięć :ming: No dobra, tylko kwestie przegenialnej Ashleigh Ball, czyli Applejack, chociaż Fluttershy też ładnie śpiewała. Cud, miód i jabłka.

 

Ale boję się polskiego dubbingu. ;_;

 

 

Spaprają to. D:

Edytowano przez KreeoLe
Link do komentarza

Bardzo fajna piosenka, przechodzi trochę w mroczny klimat, przynajmniej po stronie Applejack. Właśnie przedstawienie dwóch kompletnie innych punktów widzenia czyni  tę piosenkę wyjątkową.  Nie zapominajmy jeszcze o chwytliwej melodii którą chyba nuciłem przez dwa dni od obejrzenia odcinka. Krótko mówiąc bardzo fajna pioseneczka.

 

A co do strony sporu. Ja  prawdopodobnie  też bym wolał się ich pozbyć,  Choć gdyby popatrzeć z szerszej perspektywy to FS też ma rację.

Edytowano przez WilkU
Link do komentarza

Najkrótszą i chyba najlepszą recenzją było to, że na naszym tribrońskim, 3 dniowym sylwestrze śpiewaliśmy tę piosenkę non top.

 

STOP THE BATS! STOP THE BATS!

 

Ma w sobie pełnię zalet kucykowych piosenek. Jest dobry rytm, łatwy do przyjęcia i podchwycenia. Niezbyt trudny, a za to czytelny tekst. Do tego lektorki świetnie sobie z nim radzą, idealnie modulując głos (Rarity kontrastująca z Applejack i Fluttershy). Są też smaczki w postaci w mruczącego wampirka.

 

Podoba mi się oryginalna inspiracja, którą przecież jest samo "This is Halloween". Idealny produkt, aby dzieci wprowadzić w nieco mroczny, ale ciekawy świat, którego nie należy się bać.

 

Lubię piosenki będące dialogiem, dyskusją, dysputą. Tutaj zostało to perfekcyjnie ujęte, widać, jak Applejack coraz bardziej się irytuje i utwardza w poglądach. Bardzo ładnie to zarysowano. 

 

Dla nas, dla starszych widzów mamy ciekawe podteksty do różnych filmów grozy. Dla dzieci jest zabawna piosenka (Pinkie Pie!). 

 

 

Co do samego konfliktu między AJ, a FS, to ja miałem nadzieję, że AJ wygra. Rozwiązanie krótkoterminowe było tutaj ważne i to nie była wina farmerki, że nie wyszło, a Twilight, która nie rozpoznała dobrze tematu. Applejack zachowała się heroicznie, poświęcając swoje najlepsze jabłko, aby uratować przyjaciółkę. Do tego szczerze przyznała, ze sad to teraz mniejszy problem. Ważniejsza jest Fluttershy. Nie miała za co jej przepraszać. owszem, to małe sanktuarium to też miłe, ale trochę takie... nie można ukryć, że wielkoduszne, ale byłoby fajnie, jakby nietoperze dały coś w zamian. Samo roznoszenie nasion to trochę mało.

Link do komentarza

Była to chyba druga piosenka mająca formę dialogu pomiędzy kucykami. Dla mnie najlepsza piosenka w sezonie czwartym, a i w ogólnym rankingu będzie w czołówce.

 

Nie mógłbym nie skomentować scen towarzyszących piosence, gdyż były wręcz świetne. Tekstowi Applejack towarzyszył mroczny krajobraz oraz pokazanie nietoperzy z jak najgorszej strony - zjadanie wszystkich owoców, niszczenie drzew etc. Natomiast podczas dialogu Fluttershy były ukazane jako słodkie stworzenia które nie zdają sobie sprawy z tego jakie zniszczenia wywołują oraz że także potrzebują miejsca do życia.

Gdyby decydowało moje zdanie w sprawie nietoperzy zająłbym stanowisko po stronie Applejack. Dla niej sad jabłkowy to może i nie jedyne, lecz główne źródło utrzymania i nie może pozwolić sobie na karmienie szkodników. Fluttershy mówi o tym że nietoperze wypluwają nasiona, lecz zanim one urosną może być już po wszystkim. Ponadto nie tylko Applejack dałoby się we znaki to że nietoperze jedzą jabłka, także mieszkańcy Ponyville odczuliby brak jabłek które cieszą się ogromną popularnością co można zobaczyć np. przez długość kolejki po cydr w czasie jego wytwarzania. Mógłbym się zastanowić jeśli ilość jabłek które zjadają nie byłaby tak ogromna, z tego co widzimy podczas samej piosenki zjadają jabłka w tak zastraszającym tempie że nawet pomimo wielkości sadu Applejack bez kontroli mogłoby nic nie zostać ze zbiorów w tym sezonie. Tak więc, choć lubię Fluttershy i podziwiam jej wiedzę na temat fauny Equestrii nie mógłbym się z nią zgodzić w tej kwestii. Wydaje mi się iż nie do końca zna ona sytuację jaka panuje na farmie oraz to ile kosztuje jej utrzymanie oraz wszystkich zwierząt i członków rodziny.

 

Podsumowując, najlepsza piosenka w sezonie czwartym plasuje się u mnie również dość wysoko w ogólnym rankingu. Klimatyczna, sensowna, w ciekawej formie, no i Applejack śpiewała większą część(wreszcie!) na co czekałem chyba od początku.

Huh, to tyle. Nic tylko liczyć na podobny poziom w kolejnych piosenkach czwartego sezonu.

Edytowano przez GoForGold
Link do komentarza
Gość Nie sądzę

Piosenka bez zastanowienia była świetana. Muzyka wpadała w ucho, a przedstawienie jasnej i ciemnej strony przez Applejack i Fluttershy idealnie pasowało. Tekst przedstawiał całą sprawę z dwóch różnych punktów widzenia. Mi, tak jak innym, podobał się dialog w piosence, który nie pojawia się zbyt często.

Co do sporu... Stanęłabym po stronie Fluttershy Applejack, ponieważ sad stanowił dla niej główne utrzymanie, a wampiro-nietoperze były po prostu szkodnikami. To, że wypluwały pestki nie dawało na tamtą chwilę żadnych korzyści dla Applejack. Gdyby Fluttershy za utrzymanie miała sad, może by zrozumiała powagę sprawy. Wampiry zjadały jabłka zbyt szybko, aby tracić czas na pomysły Fluttershy. Samo przedstawienie tego, jak szybko je zjadały było nielogiczne (pomijam fakt, że to serial przeznaczony dla małych dziewczynek). Według tego co tam przedstawili wampiro-nietoperz zjadał ''jabłoń'' w pięć minut, a przecież zwykłe nietoperze owocowe mieszkają sobie w ..... sadzie i jabłka im się nie kończą...

Edytowano przez Rainbow Dash ;)
Link do komentarza
  • 2 months later...

Rainbow Dash ; ) - 21 pkt

GoForGold - 21 pkt

SPIDIvonMARDER - 9 pkt

Wizio - 6 pkt

Braviary - 2 pkt

WilkU - 2 pkt

Cassidy - 1 pkt

 

Długo mnie tu nie było...

O Jezu...

 

Aa, no dobra. Najlepsza recenzja to była ta GoForGold, bardzo mi się podobała. Tym samym sposobem... zrównujesz się z Rainbow Dash ; ). No to co teraz zrobić... Rozmowy i tak prawdopodobnie nie będzie mi się chciało przeprowadzać. xD Więc... może wasza dwójka ma jakieś pomysły? Jakieś prośby? Może umieścimy was na Tablicy Wyróżnień, poprowadzicie własną zabawę? Ewentualnie ta rozmowa z AJ, ale chyba prędzej pod okiem nowego Avatara i Regenta. xP

 

Ojj, Asiu, nie wypaplaj.

 

Od kiedy to AJ coś umie ukrywać i kłamać, hm?

 

No właśnie nie umiem, cukiereczku.

 

Nieważne. Rainbow, GoForGold, wygraliście na tym samym pierwszym miejscu z 21 punktami. Gratuluję! Proszę odpisać, jak nie zapomnę to coś zorganizuję~

 

Na razie, jabłuszka!

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...