Skocz do zawartości

Pływanie


RedSky

Recommended Posts

Temat o mojej ulubionej dyscyplinie. Wyczynowo czy amatorsko? Ulubiony styl? Czasy, jeśli ktoś chętny. Nazwa klubu? Doświadczenie? Ja pływam już cztery lata. W klubie Manta Jelcz-Laskowice jestem od trzech. Moim koronnym stylem jest grzbiet, sprint 50m. Na ten dystans mam czas 34.52 sec. Daje to miejsce w pierwszej krajowej dziesiątce na tym dystansie mojego rocznika (2000 r).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to więc tak, od dzieciństwa uwielbiam pływać. Choć ja nie potrafię niestety.:rainderp: Nie należę do żadnych klubów, ale tarzanie się w wodzie stanowi dla mnie przyjemność.

I o to chodzi!

Nigdy nie jest za późno aby się nauczyć. Później przychodzą wyścigi ze znajomymi, nurkowanie i skoki. Zdecydowanie się opłaca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja gdy mieszkałem w Poznaniu, często bywałem na basenie i powiem szczerze, że lubię pływanie. Ja również nie należę do żadnego klubu i pływam tylko dla przyjemności, nie bywam na zawodach. Moja kuzynka natomiast przeciwnie, zajmuje się tym sportem i należy do tego samego klubu co Otylia. Uczęszcza w wielu zawodach i już ma na swoim koncie nie jeden puchar czy medal, więc ja jestem permanentnym amatorem przy niej, mimo że jest młodsza ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływałam przez 6 lat o_O Pierwsze 4 w Pałacu Młodzieży w Katowicach, potem przeniosłam się na AWF. Ulubiony styl? I'm the master of a kraul :P Grzbietowym idzie mi nieźle, ale kraulem pływam najszybciej. Od roku już nie byłam na basenie, a trzeba by się wybrać. Kiedyś zdobyłam nawet miejsce w zawodach :P Stare dzieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Ehm.. No przyznam że pływać lubię, pomimo że w drużynie żadnej nie jestem. Od czasu do czasu na basen się przejdę i fajnie jest ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich na basem do Jelcza - Laskowic Zrobiony przyzwoicie, ale bez jakiegoś rozmachu. 25m, sześć torów, startery, brodzik... 27 stopni w basenie i 36 w brodziku. Poza tym w basenie jest 27 tysięcy płytek, każda o wymiarach 10cm x 10cm. Jak trening jest nudny to zostaje zapamiętywać te szczegóły. Jeszcze raz zapraszam wszystkich. Chętnie się z wami zmierzę, napiszcie tylko kiedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływałem przez 3 lata, kiedy jeszcze byłem w szkole podstawowej. 1-3 klasa podstawówki, dawno, dawno temu :D

Od tamtego czasu pływałem tylko w morzu Bałtyckim i w małym baseniku na działce xD

Czekaj, czekaj. W 1-3 podstawówki basen jest obowiązkowy. Chodziłeś gdzieś dodatkowo, czy tylko ze szkoły.

Tak, myśle, że wrócę do pływania. Trzeba się wreszcie ogarnąć :P

Super! Pływanie ma naprawdę wiele zalet. Oprócz poprawy siły i zręczności usprawnia wydajność systemu krwionośnego i oddechowego oraz zwiększa ogólną pojemność płuc. Niższa temperatura wody od ciała hartuje organizm. Wykonywanie ruchów kończyn i ciała powoduje wzmocnienie naczyń krwionośnych skóry oraz zakończeń nerwowych. Pływanie też "wyciąga", czyli wspomaga wzrost i ogranicz przyrost tkanek tłuszczowych. Rozluźnia mięśnie i zapobiega stresom. A dla mnie to też zabawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pływam jakoś od podstawówki, gdy rodzice mnie z kolegą zapisali na naukę pływania. Od tego czasu pływam aż do dziś (pewnie były jakieś przerwy, ale już nie pamiętam). Lekarz mówił, że to dobre na moją klatkę piersiową i płuca. Poza tym jest to jeden z niewielu sportów, który lubię. Nie jestem w żadnym klubie. Ostatnio chodzę z uczelnią raz w tygodniu (WF). W liceum chodziłem dwa trzy razy, ale teraz jakoś czasu i chęci brakuje. Mój ulubiony styl to kraul, ale generalnie w stylach jestem kiepski. Dopiero jakiś rok temu nauczyłem się żabki (mniej więcej) a delfina zupełnie nie umiem :flutterblush:. To tyle ode mnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Ja pamiętam jak w podstawówce bałem się basenu, nie lubiłem zanurzać głowy, otwierać oczu to już w ogóle. Kazali skakać na głęboką wodę trzymając się stalowego pręta, nigdy tak wtedy nie skoczyłem, kolejka do tego skoku była dość "rozwalona" i udawało się jakoś trzymać mniej więcej z tyłu :)

Na ostatnie, chyba pół roku "podstawówkowego" basenu chodziłem z chęcią, bo strach minął.

Potem regularnie miałem basen w liceum raz na tydzień, na który chętnie chodziłem i nauczyłem się tam pływania żabką i kraulem. Ale nie umiem robić skoków do wody (blacha...), ani nawrotów pod wodą (woda w nos). Chciałbym nauczyć się pływać motylkiem, bo super to wygląda. Teraz przez 3 miechy: marzec, kwiecień, maj mam basen za darmo i chodzę jakieś 17 razy w miesiącu na godzinkę popływać. Jak skończy mi się ta "promocja", to może kupię jakiś karnecik gdzieś na basen.

Ogólnie pływam tylko dla przyjemności, nie stać mnie na jakieś dobre czasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię pływać. Do klubu nie należę, bo kondycja w skali 1-10 to 0, ale kraulem na 50m popłynę przyzwoicie. Grzbietem jeszcze też ewentualnie coś zdziałam, ale już żabką czy delfinem... Nic. Za to uwielbiam oglądać zawody pływackie w TV... Jak każdy zresztą :ming:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uwielbiam pływać. Fantastyczne ćwiczenie i sposób na nudę w akwenach wodnych. Pływam oczywiście amatorsko, na basenach, a także jeziorach, byłych żwirowniach i innych tego typu. Najczęściej kraulem.

 

Kiedyś duże znaczenia dla miał pewien dokument zwany kartą pływacką, którą to posiadam.

 

Bezczelna reklama: http://www.facebook.com/groups/broniesport/'> http://www.facebook.com/groups/broniesport/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływanie  motylkiem,  inaczej  zwanym  delfinem  (a  krąży  jeszcze  określenie "koń")  wygląda  świetnie   ale  jest  to  najtrudniejszy  i  najbardziej  męczący  styl.  "400  koniem"  jest  tym  mistycznie  demonicznym  karnym  dystansem  do  dodatkowego  przepłynięcia  w  zamian  za  przeszkadzanie  w  monologu  trenera.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wreszcie jakiś fajny temat, od dziecka kocham pływać lecz niestety od sierpnia zeszłego roku nie mogę tego robić z powodu kontuzji pleców (T__T). Moim ulubionym stylem jest styl klasyczny (choć lubię także grzbietowy) na odległość hmm jak największą. Najczęściej wyglądało to tak że przyjeżdżałem z rodzinką lub ze znajomymi nad jeziorko i pływałem kółeczka wokół jeziora. Samo pływanie zajmowało mi jakieś 3 lub 4 godziny potem chwila odpoczynku i do domu spać gdyż byłem trochę wykończony takim pływaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Yay! Pływanie. Pod wodą jest dużo fajniej niż nad nią :) Pływanie trenowałem przez jakieś 6 lat, teraz mam roczną przerwę, niestety...

To co zawsze uważałem za najlepsze to cisza i spokój jaki otacza każdego, kto jest pod wodą. Z tego co pamiętam udawało mi się przepływać 50m. na jednym oddechu.

Wspaniały sport, który polecę każdemu  :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pływać umiem od początku szkoły. Lubię pływać i to jest obecnie jedyny sport, jaki bym uprawiał (pomijając rower), gdybym miał kasę na opłacanie karnetów i chciało misię jeździć kawał drogi na basen.

 

Nauczyłem się pływać po twardym treningu - kiedyś nie umiałem nawet utrzymać się na powierzchni, miałem spore problemy z pływaniem. Tak więc chodziłem na inny basen dodatkowo trenować, a trener jak mu coś nie pasowało to lubił kijem przygrzmocić w plecy :D Nie ukrywam, pomogło! Okrutna metoda, aczkolwiek skuteczna.

 

Najbardziej lubię pływać kraulem, czasem żabką lub na plecach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Ja również uwielbiam pływać ^_^ Mimo tego, że mistrzem świata nie jestem ani to żadnych klubów nie należę to sprawia mi to niezłą frajdę. Pływanie kraulem, na plecach,żabką, a nawet pieskiem jest super fajne i jednocześnie jest sportem i poprawia kondycję itd. Nurkowanie i skoki do wody też. Każdemu także mogę to polecić, bo kto wie może Twoim przeznaczeniem jest właśnie zrobić coś w tym kierunku ? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...