Skocz do zawartości

Gość

Recommended Posts

Skoro tak, to zamieszczam drugi pomysł:

 

 

[...]

Mam na myśli podział magii na poszczególne dziedziny (przykładowo, według oklepanego standardu: ogień, woda, ziemia, powietrze)  i dodanie do karty postaci miejsca na specjalizacje postaci. W ten sposób można by aranżować pojedynki między kucami specjalizującymi się w tych samych, bądź różnych szkołach magii.

 

Czyli w praktyce, oznaczałoby to dodanie do całości elementu szkół magii. Dobrym pomysłem byłoby stworzenie miejsca (pierwszy post w zapisach?), gdzie zapisane by były postacie chętnych, wraz z uwzględnieniem z których "szkół" pochodzą. Koncepcja miała w założeniu rozbudować sekcję Epic i nadać jej lepiej odczuwalny klimat mini-sesji RPG. Można ją też wykorzystać przy okazji organizowania batalii drużynowych, by na starcie, rozbudować nowy rodzaj pojedynków i nadać mu jego własny klimat.

 

Podoba mi się koncepcja "Królów Wzgórza", oraz ograniczenie do dwóch, ewentualnie trzech członków w każdej drużynie. Przechodzące odznaczenia byłyby kolejną zachętą, więc, jeśli zainteresowanie będzie - jestem na tak. Ściana chwały - jak najbardziej, ale ręczę, że wykonam ją w o wiele bardziej klimatycznej formie, niż tabelę informacyjną.

 

"Battle Royal" z kolei można by przeprowadzić według zasad zaproponowanych przez Ciebie, pozostaje jeszcze kwestia punktacji. Nie chciałbym, aby było to takie samo liczenie głosów, co w każdym innym przypadku, stąd też pomyślałem o wyciąganiu średniej. A może zrezygnować z ankiet i wprowadzić coś takiego, gdzie po zakończonym pojedynku, publiczność w swych postach przydzielała by punkty swym faworytom (trzy punkty do przydzielenia, z wyłączeniem przyznawania wielu punktów jednej postaci, lub też przyznanie trzech, dwóch i jednego punktu, odpowiednio swemu "naj", drugiemu "naj" no i temu "trzeciemu"), a następnie podliczenie tego i wyłonienie zwycięskiej drużyny? Możliwości trochę jest, jednak za każdym razem potrzebni są chętni.

 

Ewentualne wprowadzenie pojedynków drużynowych widziałbym krótko po zakończeniu turnieju, na znak rozpoczęcia "nowego sezonu". Wszak finał już bardzo niedługo ;)

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 punktowa numeracja celi. 3 na pierwszego, 2 na drugiego i 1 na trzeciego, jedna osoba nie może głosować więcej niż jednym zestawem punktów na jednego zawodnika(uniknie to wygłupów w stylu "wszystkie 6 na XXX bo to mój najnajnaj").

 

Zawsze też można powołać 3 sędziów, a ci będą oceniali wysiłki zawodników.

 

Co do szkół magii - to dość mocne ograniczenie, choć z drugiej strony pozwoli to uniknąć starć w stylu "Ja mam tylko jedną umiejętność - władanie wszystkim i wszędzie".

To może ale nie musi dobrze wyjść więc radził bym ostrożnie z tym postępować.

 

EDIT:

Pytanie odnośnie nagród. Bo nie jest to powiedziane wprost.

Wygrane liczą się zarówno w Epic jak i Casual czy tu i tam są liczone osobno? To znaczy, czy trzeba wygrać 3 w danej sekcji dla pierwszego medalu, czy można przykładowo 2 Epic i 1 Casual?

Edytowano przez Tric
Raczej nie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Raz jeszcze ja i raz jeszcze o nagrodach :D

Piszę kolejnego posta, wszak chciałbym by był widoczny, czego nie można powiedzieć o edycji.

Mam sugestię odnośnie nagród - o ile już nie jest to wzięte pod uwagę - gdyby osoby wygrywały kolejne pojedynki, to zamiast przydzielać im kolejne amulety, podnosić rangę obecnego (kasując stary i przyznając nowy).

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Karczma dla wojowników to ciekawy pomysł i zapewne przy okazji oficjalnego rozpoczęcia pierwszych pojedynków turniejowych coś takiego powstanie. Omówię to jeszcze z Alexsuzem.

 

Ekhem, jeśli to nie problem chciałbym się spytać co z tą karczmą. Pomysł bardzo mi się podoba, mogło by to być takie mini RPG bez widocznego początku i końca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wina. Nie upilnowałem tego w ogóle. Z tego co pamiętam, przy rozpoczynaniu pierwszego turnieju zaskoczyła mnie sesja letnia i powierzyłem przygotowanie pojedynków Tricowi i Zegarmistrzowi. Tak więc karczma się zgubiła.

 

Dziękuję za przypomnienie. Skoro na horyzoncie jest już II turniej, to jest to najlepsza okazja, by wreszcie zrealizować ten pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...
×
×
  • Utwórz nowe...