Skocz do zawartości

All-American Girl [Reklama]


Korodzik

Recommended Posts

- Nazywam się Daisy Jo Martinez. Urodziłam się - a przynajmniej tak mówi mój akt urodzenia - w dniu 30 marca 2012 roku. Jestem żonata, mam dwoje dzieci, mój mąż jest oficerem marynarki wojennej. Pochodzę z Winchester w Virginii, tuż pod Waszyngtonem – jabłkowa stolica Ameryki, hura, niech żyję. Jestem republikanką - to zwykle zaskakuje ludzi - i jestem praktykującą katoliczką - a to zaskakuje jeszcze więcej z nich; a do tego, jak już mówiłam, jestem żonata - w tym momencie co poniektórzy zaczynają mdleć. Moje życie, jak dotąd, biegnie szczęśliwie i przyjemnie, i dumna jestem z bycia Amerykanką.

I, jak widzicie, jestem także kucykiem. No, przynajmniej fizycznie.


Wszystko zaczęło się, gdy państwo Martinez odnaleźli w swym ogrodzie niemowlę. No, nie zwykłe niemowlę, bo jak nazwać takie dziwne stworzenie, ni to człowieka, ni to konia? Mimo wszystko małzeństwo postanowiło adoptować niespodziewanego przybysza i wychować dziecko jak swoje. Kilkanaście lat później młoda Daisy Jo (dla kumpli - DJ) - a wraz z nią cała ludzkość - przekonuje się znienacka, że obok istnieje cały, inny świat, zamieszkany przez kucyki, takie jak ona, i inne stworzenia. Na dodatek okazuje się, że jest ona rodzoną córką nie byle kogo...
Jeszcze, znacznie później - DJ zbudowała już sobie stabilne życie na Ziemi. Ale w Equestrii źle się dzieje... a DJ, chcąc nie chcąc, jest w to wmieszana. Tym bardziej, że zakusy czarnych charakterów nie ograniczają się li tylko do krainy kucyków.



XQEyM.png?1


Ambitny, ciekawy fanfik autorstwa Shinzakury. Moją dokładną ocenę możecie zobaczyć niżej. Osobiście - ostrożnie polecam.
 

All-American Girl

oprócz tego:
(historie poboczne)
(prequel)


Zalety:
- Doskonale wymyślony świat przedstawiony. Dobrze ukazane interakcje między dwoma cywilizacjami.
- Świetnie poprowadzona fabuła, trzymająca w napięciu i niepokoju o los bohaterów.
- Duży talent pisarski autora, przyjemny w odbiorze styl.
- Ludzie nie są tak demonizowani jak w wielu innych fanfikach typu Human.

Rzeczy kontrowersyjne: (czyli to, co jedni poczytają za wady, inni zaś - za zalety)
- Mroczny, bezlitosny klimat, jak w rasowym thrillerze dla dorosłych.
- Związki homoseksualne.

Wady:
- Dość niesympatyczni bohaterowie - jak np. główna bohaterka, momentami przypominająca bardziej nienawidzącą całego świata emo-nastkę.
- Pojawia się wiele znanych z MLP postaci, jednak większość z nich nie przypomina zbytnio kucyków, które znamy i kochamy.
- Przesadna, momentami nawet niesmaczna obsesja autora na punkcie związków miłosnych kucyko-ludzkich.
- Uprzedzam też, że katolicyzm czy konserwatyzm głównej bohaterki są raczej etykietkami mającymi zaciekawić czytelnika i niezbyt przejawiają się w samym opowiadaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem kiedyś 2 pierwsze rozdziały tego opowiadania. Później mnie znudziło.

Uważam, że najlepiej byłoby, gdyby opowiadanie bardziej skupiło się na dorastaniu Daisy Jo w ludzkiej rodzinie. W zasadzie można byłoby z tego zrobić cały fanfic.

Ludzie nie są tak demonizowani jak w wielu innych fanfikach typu Human.

Bardzo mi się to podobało. Osoby, które mnie znają wiedzą, że mam uczulenie na mizantropię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że najlepiej byłoby, gdyby opowiadanie bardziej skupiło się na dorastaniu Daisy Jo w ludzkiej rodzinie. W zasadzie można byłoby z tego zrobić cały fanfic.

W zasadzie jedna z historii pobocznych jest o czymś podobnym, o miłosnych perypetiach DJ w szkole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...