Skocz do zawartości

Ogólna rozprawa na temat Gothica wszystkie części :D


Piter2224

Recommended Posts

Cóż, G1 to moje pierwsze RPG, w jakie grałem i dlatego tą grę cenie, pierwszy Gothic, był świetny i wciągający. Świat, może nie był zbytnio duży, ale to dobrze, bo gra skupiała się na akcji, a nie na bieganiu po lasach i takich tam. Druga część, była jeszcze lepsza i większa, od jedynki, co mnie urzekło i to mocno. Ciekawe zadania, fabuła, frakcje. Gothic 3 moim zdaniem miał TYLKO ładną grafikę, natomiast cały klimat serii zaniknął. Wszystko co było udane i fajne w serii, zniknęło. Brakowało mi tego jak np. konieczność zmieniania ubrania, gdyż w G 2 nie było można wejść do miasta w stroju bandyty, bo od razu wszyscy mieszkańcy nas gonili. Lecz G 3, to sobie śmiało biegałem w stroju Paladyna, miedzy Orkami, a Oni zupełnie nic. Kolejna sprawa, wolałem Orki z 1 i 2, ponieważ tam one były dzikie, a nie takie cywilizowane jak w G 3. Dalej, brakowało mi też możliwości dołączenia do danej frakcji, przez całą grę, nie jesteśmy oficjalnie w żadnej frakcji. Niektóre zadania, są jakby bez myślne, albo może z założenia mamy właśnie biegać po całej mapie za kilkoma drobiazgami? No i jak już przy zadaniach jesteśmy, są one POWTARZALNE, całą Myrtanę, robimy tak samo, wykonujemy zadania dla buntowników, potem w każdym mieście dla Orków i Najemników, a potem albo niszczymy obóz buntowników, albo uwalniamy miasto, zero oryginalności, tylko ciągła nuda. Jedynie grafika daje nadzieję dla tej gry. Natomiast Gothic 4, faktycznie jako część serii, jest kiepska, jedynie grafika jest godna uwagi, bo jest naprawdę dobra, ale gra przypomina mi bardziej Wiedźmina, w świecie Gothica (mam na myśli budowę rozgrywki i styl walki). Pierwszy dodatek do 4 nawet się nie ukazał, bo został wycofany, ze sprzedaży, natomiast to co teraz jest w sklepach, to obraza dla gracza i fana serii. Moim zdaniem seria jest już dawno martwa :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, Gothic 2 to mój pierwszy rpg :] Potem grałem w noc kruka i jedynkę. Trzeciej części nigdy do końca nie przeszedłem, co tam mnie urzekło, to na pewno świetna muzyka. System walki jest znośny, ale dopiero po zainstalowaniu patcha 1.7, bo wcześniej to żeby wyzwolić miasto starczyło przeklikać je lpm... I tak nie dorasta poprzednim częściom do pięt ;p Zmierch Bogów to jest porażka, grałem jakieś pół godziny. Nie trawię tych sztywnych, żenujących dialogów, fabuły jeszcze mniej niż w trójce.

Dwa pierwsze Gothici są według mnie genialne, nie potrafię wybrać jednego z tych dwóch. Obydwie części są banalne i można je przejść w kilkanaście godzin, ale uwielbiam te gry ;p

Jeśli o czwórkę chodzi, to tylko demo przeszedłem. Takie średnie, niczym mnie nie ujęło, to i w pełną wersję nie grałem. Słyszałem że Piranie biorą się za piątą odsłonę i jestem zawiedziony, że teraz wszyscy (do kurki:> ) lecą na zasraną kasę mimo tego, że zarzekali się że już tego odgrzewać nie będą... Mimo to pełen obaw wyczekuję, obawy stąd, że wg mnie oni już się wypalili, bo o ile Risen jest jeszcze bardzo dobrą grą, to Risen 2 już nie bardzo. Mam nadzieję że to poleci jak sinusoida (zmierch bugów, Risen, Risen 2, Gothic 5) i piątka będzie dobrą grą, ale jakoś w to wątpię :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu na imieniny dostałem Gothic 2 byłem zachwycony , Potem kupiłem Noc Ptaka i ponownie byłem zadowolony.1 częsc kupiłem w gazecie za grosze i pykałem na starym kompie u babci często w wakacje tam przychodzę bo mam dosc niedaleko od domu rodzinnego . 3 kupiłem za 70 zł byłem zadowolony ale czegos mi brakowało . 4 łłłłłłoooo po zakupieniu gry instalowałem 3 razy żeby gra pokazała mi tekstury ba po opuszczeniu wyspy deszcz zasłaniał mi tekstury zainstalowałem patcha i ok działo . W pewnym momencie dostałem zadanie żeby zdobyc klucz od wartownika no to chlas go z maczety a tu nic po tym zdarzeniu grę wyrzuciłem z dysku . Okropna gra i strasznie liniowa oczywiscie 4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic... To nie gra to magicznie spędzony czas nie ubłagalnie mijających lat.

Gra była wyborna pod wieloma względami ale zacznijmy od początku.

Mą fascynującą przygodę z serią Gothic rozpocząłem od Gothica 3. Dla mnie jest to najlepsza część Gothica jak dotychczas lecz wielu osobą gra nie przypadła do gustu lecz nie zmienia to faktu iż rozgrywka była świetna szczególnie gdy po raz któryś próbowałem podbić miasto :) lecz jest to jak najbardziej plusem ponieważ jest to świetne urozmaicenie rozgrywki. Kolejną częścią w moich łapkach był Gothic 2 Noc Kruka (czyli poznajmy historię od końca) gra również przypadła mi do gustu szczególnie z możliwością wybrania sobie jednego konkretnego drzewa specjalizacji postaci ale miało to też swój minus nie zmienia to faktu iż część ta zagościła w mojej pamięci (jak i na dysku) na zawszę. Gothic 1 nie zaskoczył mnie bardzo ale to tylko moja wina ponieważ w czasach gdy został wydany przyprawił by mnie o jakiś atak tęczy. Ostatnią i zarazem najgorszą częścią był Arcania Gothic 4 wszystko się zmieniło a fabuła nie trzymała się kupy nowy bohater nowe miejsca itp lecz jeśli nie patrzeć na tą część jak na Gothica gra wypada całkiem nieźle.

To tyle co mogę powiedzieć krążą słuchy iż "Pirania" wykupiła prawa do Gothica czyżby szykuje się 5 część tej świetnej gry? Zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic 1 i 2 są na honorowym miejscu na mojej półeczce. Jedne z lepszych RPG jakie grałem. Świetny system walki,bardzo wymagający. Wszystkie machinimy itp. Po prostu gry w które wstyd nie zagrać.(Mógłbym się o tej grze rozpisywać i rozpisywać ale w nią trzeba po prostu zagrać)

Co do części 3... Bardzo dobra grafika która zachwyca do dzisiaj. Ogrom świata? Jak na tamte czasy był całkiem spory. No i chyba tu się kończą plusy. Minusy to zmiana klimatu. Zupełnie nie czułem tego "mroku" z 1 czy 2. Do tego system walki został zje****. Wystarczyło wciskać LPM i to wszystko. To że na początku mogłeś pozabijać sobie bandę orków bez problemu. To właśnie było fajne w tej serii "Od zera do bohatera". A w 3 robiłeś to co chciałeś.

Arcania... Tego nawet nie można postawić obok Gothica. Smutne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - Będzie Gothic nawet i w kosmosie byle tylko były trzy rzeczy:

1.Bezi

2.Fabuła

3. i Ostra nap***alanka z tłumami wrogów.

LUDZIE zgadzam się z wami i w zupełności was popieram że 1 i 2 część to Bestseler.

Ale nie zgadzam się co do Gothica 3 dla mnie to świetna gra i nie wiem co wam się w niej nie podoba.

Trzecia odsłona kultowego RPGa daje dużo więcej od poprzednich części.

1. część przechodziłem tydzień( bez kodów )

2. chyba też jakoś tak tydzień - 2

ale 3. zajęła mi prawie miesiąc poza tym niektórzy z was mówią że "można wejść do orków w stroju paladyna i nic nie zrobią".

ZGADZAM się z tym, ale gdyby spojrzeć z innej strony może twórcy mieli na myśli że jesteś szpiegiem wśród buntowników pracujący dla orków

Gdy osądza się grę typu RPG trzeba patrzeć na wszystkie możliwe sposoby!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gothic to jedna z tych gier, w które trzeba zagrać.

Ja, zacząłem od 2, dopiero później 1, więc pewne kwestie były dla mnie niezrozumiałe...ale to nieważne. W 2 zachwycił mnie system walki, fabuła, klimat, muzyka, postacie...generalnie wszystko. Gra bardzo przypadła mi do gustu. Później wziąłem się za 1. Fakt, trochę gorsza od 2. Ale biorąc pod uwagę fakt, że gra została wydana w takich latach, a nie innych to...i tak bardzo, bardzo dobrze. O właśnie, fajne też było to, że i w 1 i w 2 mogliśmy sami decydować o różnych rzeczach, jak dołączenie do wybranego obozu w 1 lub dołączenie do danej specjalizacji w 2.

Później zagrałem w dodatek do Gothic 2 - Noc Kruka. I co mogę o nim powiedzieć? Generalnie, tak naprawdę aż tak wiele się nie zmieniło, głównie został dodany Jarkendar. Nie przypadł mi on jakoś specjalnie do gustu, ale wciąż miał w sobie to coś. No i jest jeszcze jedna rzecz, za którą lubię ten dodatek - HARD MODE. Poziom trudności zwiększył się ogromnie. I tutaj było już ciężko :D.

Skoro już tak bardzo wychwaliłem tę grę, to przyszła pora na...te gorsze rzeczy. Czyli Gothic 3. Jednak zanim wyrażę swoją opinię, powiem tylko że grafika w tej grze jest naprawdę cudowna. Jednak to tak naprawdę wszystko co sprawiło, że w tę grę grałem. Wielu osobom, w tym również mi, gra straciła to coś...ten klimat. Jednak przez sentyment do starych części uważam, że warto w nią zagrać.

No i przyszedł czas na Gothic 3 Zmierzch Bogów...Niestety tutaj nie mogę powiedzieć już nic dobrego. Oprócz grafiki...nic. (Właściwie, to dla mnie Gothic powinien zakończyć się w 3, części, gdzie my wybieramy jego zakończenie.) W grę jakoś nie grałem za specjalnie długo, dlatego nie będę pisał nic więcej. Jednak z tego co wiem, gra nie cieszy się już taką popularnością jak poprzednie odsłony.

I została Arcania. Tutaj nie mogę powiedzieć nic. W grę nie grałem. Wyczytałem trochę komentarzy i opinii, obejrzałem kilka filmów na youtube i tyle...

No to tyle...Jeśli ktoś to przeczytał - to gratuluję :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

ja gram odkąd mam 8 lat

najpierw 2 z nocom potem 1 potem 1 z mhroczne tajemnice :twilight5:

a teraz bym sobie 3 ściągnął ale mam za słabego kompa :

4 to podobno gówno (sorki wielcy i potężni admini) ale nie grałem więc nie wiem

kiedyś brat o 8 lat starszy co też w to gra się pytał gdzie znaleźć grobowiec Quachodrona i nie uwieżył kiedy powiedziałem i sprawdził dopiero po pół-godzinie włóczenia w okolicy :shrug2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

To był jest i prawdopodobnie będzie mój faworyt wśród RPG, oczywiście G1, G2 i G2 NK.

Tak miałem z mhrocznymi tajemnicami, czytałem również o innych ale nie zagrałem.

kotekipiesek - co do 4... emm... ja przeszedłem to, cóż grałem w wiele podobnych gier więc nie zrobiło mi to różnicy. Podsumowując: nie jest źle, mogliby zrobić lepiej ale jeśli chcieli w klimacie Gothica to długa droga nauki i studiów o tej grze.

A wiecie że Piranha Bytes podobno odzyskała prawa do Gothica i trwają prace nad nowym Gothic 5 Aeternus?

PS.: Proszę o łopatę ta łyżeczka jest trochę mała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Gothic III to najlepsza część serii. Dobra grafika jak na tamte czasy,wspaniała muzyka ( Gothic III to jedyna gra,w której nie wyciszam soundtracku) oraz otwarty świat sporych rozmiarów sprawiły,że uważam ją za jedną z najlepszych gier rpg.

Owszem gra ma mnóstwo bugów,monotonne questy lecz dla mnie to nie ma znaczenia... Ludzie,którzy narzekają na Gothic III pewnie zbyt długo w tą gre nie grali.

Niestety dodatek Zmierzch Bogów to była porażka :(.

Jednak pierwszą grą z serii Gothic w jaką grałem był Gothic II Noc Kruka. Wspominam ją dobrze,jednak III było lepsze. Gothic I przeszedłem,ale była to moim zdaniem najsłabsza część serii.

Arcanii nie uznaje za część serii. Nie grałem w nią,ponieważ stwierdziłem,że to strata czasu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz latające trole, jak i unoszące się drzewa (nie wspominając ża cała ta gra jest jednym wielkmi bugiem :rainderp: ) oraz przeciętną fabułe, to prosze bardzo, Gothic 3 jest w sam raz dla ciebie :ming:... Jednakże, to jest twój wybór... Co do czwórki... Ehh... Szkoda pisać, to już nie Gothic... Według mnie Gothic 2 Noc Kruka jest najlepsza z wszystkich dotychczasowych Gothiców :enjoy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wolisz latające trole' date=' jak i unoszące się drzewa (nie wspominając ża cała ta gra jest jednym wielkmi bugiem :rainderp: ) [/quote']

Nie miałem takich bugów w Gothic III.Natomiast posiadałem latającą trawę w Arcanii.Było to powodem odinstalowania jej kilka minut po pierwszym odpaleniu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był jest i prawdopodobnie będzie mój faworyt wśród RPG, oczywiście G1, G2 i G2 NK.

Tak miałem z mhrocznymi tajemnicami, czytałem również o innych ale nie zagrałem.

kotekipiesek - co do 4... emm... ja przeszedłem to, cóż grałem w wiele podobnych gier więc nie zrobiło mi to różnicy. Podsumowując: nie jest źle, mogliby zrobić lepiej ale jeśli chcieli w klimacie Gothica to długa droga nauki i studiów o tej grze.

A wiecie że Piranha Bytes podobno odzyskała prawa do Gothica i trwają prace nad nowym Gothic 5 Aeternus?

PS.: Proszę o łopatę ta łyżeczka jest trochę mała.

Nie grałem w 4 więc moja wiedza to infomacje z blogów i forów no i mam na myśli że to g**no w śęsie jako gothic ale jako gra to podobno nawet fajne tylko nie lubiane bo to imitacja gothica

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

Jestem fanem serii Gothic, nawet robię z tej gry machinimę i uważam, że fandom Gothica (a także Wiedźmina, który nie jest rzeczą tego wątku) mógłby konkurować z fandomem MLP:FIM pod względem wielkości :D

Osobiście ubolewam nad tym, że nie ma crossoverów Gothica i kucyków.

Ciekawe co by było jakby Wrzód uciekał przed Derpy, albo Fluttershy poskramiała trolle, zębacze, cieniostwory i inne zwierzęta (oprócz smoków których się boi) swoim spojrzeniem, albo jak Twilight konkuruje z Pyrokarem czy nawet Xardasem o to, kto bieglej włada magią, albo nawet sam Beliar zniszczony Elementami Harmonii :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak:

Jestem fanem serii Gothic, nawet robię z tej gry machinimę i uważam, że fandom Gothica (a także Wiedźmina, który nie jest rzeczą tego wątku) mógłby konkurować z fandomem MLP:FIM pod względem wielkości :D

Osobiście ubolewam nad tym, że nie ma crossoverów Gothica i kucyków.

Ciekawe co by było jakby Wrzód uciekał przed Derpy, albo Fluttershy poskramiała trolle, zębacze, cieniostwory i inne zwierzęta (oprócz smoków których się boi) swoim spojrzeniem, albo jak Twilight konkuruje z Pyrokarem czy nawet Xardasem o to, kto bieglej włada magią, albo nawet sam Beliar zniszczony Elementami Harmonii :D

Ten pomysł sprawia że moje życie jest 20% cooler :dunno:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...