Skocz do zawartości

Jaki jest wasz ulubiony fanfic?


Recommended Posts

-Seria Silent Ponyville (wraz z shippami) - za klimat

-Seria Winningverse - za humor

-Past Sins - za wiele wzruszeń

-My Little Dashie - więcej wzruszeń

-Koma - za przesłanie

-I love you, Princess Luna - bo Luna też zasługuje na miłość :lunalaugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mało jeszcze przeczytałem ale mam już 2 Fanfiki które polecam :twilight2:

- Żelazny Księżyc - Fajne opowiadanie o wojnie z królem Sombrą. :sombra2:

- Przewodnik stada za to że jest bardzo mocno oparty o MLP :godpony:

- Ace Combat: Wojna o Equestrię - Fajna fabuła i epickie sceny np: Wyzwolenie Canterlotu.

Edytowano przez KamilPL 94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To ja może wyskoczę z czymś bardzo nietypowym. Moim ulubionym fanfickiem jest dość mało znany utwór, w dodatku napisany po angielsku, przez twórce zza granicy.

 

Fanfic ten nosi tytuł "Paradise".

 

Przenosi nas on do czasów kiedy kraina kucyków była nieokiełznana, dzika, tajemnicza, a natura dyktowała tam warunki, decydowała o życiu i śmierci.

Dzieło zaczyna się przedstawieniem trudnych warunków życia, stada pewnych stworzeń. Stworzeń będących jednym z ulubionych dań zamieszkujących dzikie ostępy drapieżników - od wilków i pum, po gryfy i smoki. Stworzenia te to ziemskie kucyki. Kucyki tę, choć może się to wydawać niezwykłe patrząc na tę z serialu, żyją podobnie jak dzikie nieparzystokopytne. Jedzą trawę, piją wodę z rzek, śpią pod gołym niebem, dla bezpieczeństwa trzymają się w stadzie, a uciekanie przed goniącymi ich mięsożercami to dla nich codzienność. W ich egzystencji, w której każdy dzień może być tym ostatnim zdarzają się jednak szczególne momenty. Właśnie w takim momencie poznajemy stado kucyków, którego przywódcy właśnie rodzi się źrebak.

 

Źrebak ten, a właściwie klaczka jest jedną z dwóch głównych bohaterek historii. Klaczka ta wyróżnia się od reszty... urodziła się bowiem z biała sierścią i różowymi włosami. Jej rodzice nadają jej imię Celestia. Kilka lat później w stadzie rodzi się następna klaczka - siostra Celestii. Podobnie jak ona wyróżnia się niezwykłym ubarwieniem - niebieską sierścią i błękitną grzywą. Klaczce zostaje nadane imię Luna.

I tak życie obojga sióstr w stadzie upływa na zabawach z innymi źrebakami, buszowaniu po lasach i... acha! No i oczywiście na uciekaniu przed drapieżnikami, oraz patrzeniu jak kończą ich koledzy, którzy nie mieli tyle szczęścia co one. Aż w końcu pewnego dnia Lunie i Celestii przytrafia się coś co zmusza ich do opuszczenia stada i wyruszenia w podróż w głąb dzikiej krainy...

 

Przyznam, że fabuła  i pomysł na świat przedstawiony oraz genezę Księżniczek, już sam w sobie powala oryginalnością. Do tego dochodzą jeszcze ciekawe postacie i sposób przedstawienia życia poszczególnych ras w "pradawnej" Equestrii. Kucyki mają swoje własne wierzenia, kulturę, historię wyjaśniające otaczające ich zjawiska, oraz pochodzenie poszczególnych ras np. narodziny pierwszego jednorożca - pozwala to jeszcze bardziej się z nimi utożsamić i zbudować klimat, który po prostu ciężko mi opisać.

 

Jak dla mnie "Paradise" to najlepsze opowiadanie fanowskie jakie kiedykolwiek powstało. Zachęcam każdego do przeczytania.

 

Link:  http://www.fimfiction.net/story/273/Paradise

Edytowano przez THEKOSZMAR77
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Czubaka

Moje ulubione fic'i niech pomyślę... 

 

Te zagraniczne :
* Past Sins - co tu dużo mówić, po prostu genialne, a postaci Nyx nie przebije nic

I love you, Princess Luna - za to, że był to pierwszy fik na którym płakałem xD i ogólnie pierwszy fan fic jaki przeczytałem

Silent Ponyville - jest idealnym odwzorowaniem Silent Hill (oczywiście tych pierwszych części) w świecie kucyków 

* My Little Dashie - naprawdę wzruszającą opowieść, o miłości rodzicielskiej oraz bólu związanym z odejściem kogoś bliskiego 

White Box - po tym opowiadaniu nie wiedziałem co zrobić, siedziałem i myślałem, "że co ?!" , ale po prostu nie można tego nie przeczytać

 

No i nasze rodzime :
 

* Żelazny Księżyc - świetne (dziwnie dobrane słowa, wiem) ukazanie okrucieństwa wojny oraz dokładne i ciekawe opisy (no i shipping Scootaloo xD)
* Efekt Motylka - genialnie ilustruje działanie efektu motyla (xD ) oraz sprawił, że nie mogłem się od niego oderwać aż do ostatniego rozdziału / czekam na kontynuację ^^
* Po prostu mi zaufaj i Uwięziony - niedawno przeczytałem i nadal nie mogę wyjść z podziwu do autora, za to, że w tak świetny sposób pokazał przemianę antagonistów znanych z serialu, nawiązania do mitologii greckiej oraz za poczucie humoru Sombry i zaskakujący koniec drugiej części 

* Wszystkie drogi prowadzą do Equestrii - skończyłem czytać dzisiaj i mam nadzieję, że będzie druga część, gdyż fanfic zresztą jak inne tutaj był świetny

Edytowano przez Czubaka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Z polskich: Ace Combat: Wojna o Equestrię, bo dużo się dzieje, ale czyta się jednym tchem. Inne fiki o wojnie to jakieś byle rąbanki, albo wymagają skupienia jak do flappy bird... Do tego urzekło mnie, że taki fik może być klimatyczny, owszem mam swoje "ale", ale nie będę spoilerował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Hmm To będzie tru.... chociaż nie naprawdę fajnych ff nie było wiele.

Ostatnia Rzecz i Semper Fidelis- po prostu Thar...... ale mogą tu być kosmity które jeszcze nie czytały więc wyjaśnię. W pierwszym klimat średnio poważny i infantylny, do tego zwroty akcji i zdarzenia zostające w pamięci na długo. W drugim znowu fabuła i znowu klimat, mniej infantylny, fabuła nie zostaje w głowie na tak długo ale i tak stawiam go ponad Świtem. Po prostu Świt był prototypem.

Praca Wspólna- absolutne mistrzostwo w pierwszych rozdziałach (szczególnie I i II) z czasem ustępuje na zmianę ttrollingowi i użalaniu sie nad sobą Dawida co ostatecznie uśmierca ff w ostatnim wydanym rozdziale.

*zapomniałem tytuł :/*- był taki ff Maxyblack'a w którym pomaga jednemu pegazowi dostać się do biura. FF nie zdążył się spieprzyć nim został przerwany, szkoda mial okazje być nawet lepszy od Ostatniej Rzeczy.

My Little Dashie: Reloated- wiadro internetów dla autora. Zacne, śmieszne i prawie idealne (miejscami nudzi).

Bańki (nie chcę zrobić błędu przy pisaniu oryginalnej nazwy)- po prostu fajna nowela.

Ponykalipsa- pomysł i wykonanie- nie ma się nad czym rozwodzić

Od teraz FF które średnio polubiłem.

Past Sins- z tych średniaków zdecydowanie najlepszy. Czasami opowieść była prowadzona niezręcznie i nie da się tego czytać drugi raz ale zostaje w pamięci.

Silent Ponyville- genialny pomysł, fabuła rodem z Ib, zakończenia które pozostają w pamięci. Trochę efekt psuje sposób w jaki jest to napisane ale ujdzie. Za to SP2 było potwornym zawodem- idiotyczna psychika bohaterów, brak klimatu, gówniane zakończenia (tylko jedno było mocne pod warunkiem że nie doczytało się happy end'u dopisanego przez jakiegoś sku...rkowańca).

Antropologia- trochę czarno-białe i nudnawe- ale ten pomysł!

From the Mouth of Fillies- nie miałbym nic przeciwko gdyby przetłumaczono tylko tą część derpydeathverse. Nie ma tu plastikowego festiwalu smutnego tekstu z charakterystyczną dla fanficów skretyniałą awanturującą się RD, zasady "każdy z każdym- jeżeli płeć jest ta sama to tym lepiej", pseudo filozoficznego gówniarskiego pieprzenia o miłości i śmierci. Siła tego opowiadania tkwi w prostocie.

Nie bardzo lubię w ff zbędnego pieprzenia, nudy, klimatów dark fantasy, czy pseudo serialowej tendencyjnej kreacji postaci (nawet z mojej ukochanej Pinkie Pie potrafią zrobić kogoś mega wkurzającego).

PS: chwila jeszcze White Box!

Edytowano przez MhrocznyPłaszczZimowy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1. Fallout Equestria Project Horizon

2. Fallout Equestria

3. Anthropology

Popieram. Nawet w tej samej kolejności wielbię te 3 fanfici C; Al dalej mam jeszcze Silent Ponyville, The Cough, Rainbow Factory... Był jeszcze taki jedne o Pinkie Pie coś w stylu " Pinkie uczy się pewnego słowa na j.." nie pamiętam dokładnej nazwy, ale strasznie mnie rozbawił...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piekle przygotowano osobny, ujemny krąg dla ludzi, którzy ograniczają fanfiki do Past Sins, Silent Ponyville i F:E.

Ulubiony? "Góra" Irwina. Fanfik z pozoru komediowy... jednak zawarty w nim humor jest czarny, a śmiech czytelnika pełen goryczy. Do tego znakomity styl, krótka, treściwa forma w jakiej specjalizuje się Irwin i cudowne zakończenie.

Polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś w stylu " Pinkie uczy się pewnego słowa na j.." nie pamiętam dokładnej nazwy, ale strasznie mnie rozbawił...

"Pinkie Pie learns a new word". A tak w ogóle z najciekawszych fanfików to muszę polecić fallouta, przy czym z opowiadań pobożnych najciekawsze jest "Pink Eyes"(Puppysmiles jest taka silly). Oprócz tego z godnych polecenia czytałem też "Anthropology".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pinkie Pie learns a new word". A tak w ogóle z najciekawszych fanfików to muszę polecić fallouta, przy czym z opowiadań pobożnych najciekawsze jest "Pink Eyes"(Puppysmiles jest taka silly). Oprócz tego z godnych polecenia czytałem też "Anthropology".

http://yourdailyweb.com/wp-content/uploads/2013/09/grumpy-cat-says-no.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ace Combat: Wojna o Equestrię

Ace Combat: Skrzydła Jedności 

 

bardzo ciekawe i wciągające kocham te dwa fanfiki 

 

 

ace+combat.png

 

poza tym lubię Antropologię  :lyrahappy:

 

 

Obrazki w tym dziale chowamy w spoiler.~Dolar84

Edytowano przez Dolar84
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Mam dwa takie. Pierwszym i jak na razie najlepszym jaki przeczytałem był: "Equestria: Total war". Z początku nie porwał mnie, ale z każdym kolejnym rozdziałem intrygował coraz bardziej. Słabe mane six w tym wydaniu doskonale uzupełniła opowieść o Derpy. Niestety. Najwiekszym minusem tego opowiadania jest to, że zostało przerwane. Właśnie wtedy, gdy charaktery serialowych bohaterek zaczynały wychodzić na prostą. Nie mówiąc już o całej reszcie, która co i rusz podbijała poziom niewyobrażalnie do góry. Ja chcę kontynuację.  :aj: 

Moment użycia żywych bomb był niesamowity, miałem aż gęsią skórkę czytając o poczynaniach szarej klaczy.



Drugim jest Fallout: Equestira. Mimo licznych wad i częstawych rage z powodu postępowań głównej bohaterki, sama otoczka jest genialna. To jak ukazała kkat świat połączonego uniwersum. (Przeczytałem z ciekawości, nie wierząc, że można połączyć te dwa uniwersa, a jednak dało się  i to jak...) Całość jest brutalna. Częste kontrasty między zachowaniami kucy mogą wręcz kuć w oko, ale takiego klimatu nie ma za wiele powieści, a tak się złożyło, że post-apo leży w zakresie moich zamiłowań.  :ajunsure: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Zatem moje ulubione to:

TOP 1 - Trzy strony medalu: myśli ( pierwsza część ), słowa (druga), i czekam na: czyny (trzecia)

- Rainbow factory - mój pierwszy fanfik, darzę go wielkim uczuciem no i jest dobrze napisany.

- Silent Ponyville 1 - bo reszty jeszcze nie przeczytałem :<

- Ace Combat: Wojna o Equestrie - nie mogłem się od niego oderwać :v

- Antropologia

- Pie Killer - też jeden z pierwszych fanfików jakie czytałem. Od naszego Niklasa :v

- Pinkie Pie is Dead - też bardzo wciągający.

- Efekt Motylka

- My Little Dashie

Tak, jest tego dużo, kocham czytać a to są moje ulubione spośród setek przeczytanych fików.

I kocham fanfiki gore <3

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem moje ulubione to:

TOP 1 - Trzy strony medalu: myśli ( pierwsza część ), słowa (druga), i czekam na: czyny (trzecia)

Ktoś to pamięta? Umrę szczęśliwy.

Ja sam czekam na tlumaczenia fallouta od Kkat, Project Horizons od Sombra i Crisis: Equestria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowana lista [kolejność nie odzwierciedla w pełni poziomu zakochania w danym dziele]:

 

Wielorozdziałowce:

 

1. Ścieżki Donikąd

2. Background Pony [właściwie to on też powinien być na 1 miejscu]

3. Wieczna Wojna

4. Wiedźma

5. Equetrip

6. CRISIS

7. Silent Ponyville 1 i 2

8. Czas i Harmonia

9. Daedry Są Wśród Nas

10. Smocze Łzy i Przymierze

 

Oneshoty:

 

1. Five hundred little murders

2. Pszczoły

3. Pielgrzym i Pani

4. I tutaj parę zapomnianych tytułów. Były o Celestii.

5. Najbardziej Sztampowy Fanfik Na Świecie

 

Tego wszystkiego jest o wiele, wiele więcej. Ale mi się zapomniało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z one-shotów to najbardziej Five Hundred Little Murders, zdecydowanie. Sie prawie popłakałam. 

Z dłuższych - Background Pony, uwielbiam Lyrę, i Past Sins

Grindmarki - Wszystkie części Slient Ponyville

A z takich króciutkich - mnóstwo - Dzień, w którym słońce nie wzeszło, To mój pierwszy list, Koniec, Świat Nieidealny ( odczułam bardzo mocno, przez 2 godziny byłam smutna ), i He'll never leave me.

Było tego jeszcze więcej, a niestety tylko te bardziej mi zapadły w pamięć.

Comedy : Absolutny favoryt: Today is a Good Day To Die, reszta:  Pick - me - up, Twilight Eats A Book, 

Life ( nie wiem tak naprawdę do jakiej kategorii to porównać ) : Minuette's Lesson, Nosfluttertau, Jestem Symphony.

I tyle, napisałabym jeszcze więcej, ale tylko to jest według mnie najbardziej zapadające w pamięć.

Uff, się napisałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele nie przeczytałam. Właściwie to bardzo malutko, ale jak na razie to mam trzy ulubione. 

 

Past Sins - świetny pomysł. Lubię gdy złe postacie stają się dobre. Poza tym opowieść zawiera w sobie dużo akcji i poruszających scen. Zwłaszcza kilka ostatnich rozdziałów. 

 

Pszczoły - cóż mogę powiedzieć? Fanfik uświadamia nas, że bez pszczół będzie bardzo ciężko przeżyć na tym świecie, a być może okaże się to niemożliwe. Przeczytać koniecznie. 

 

Rainbow Factory - lepsze niż cupcakesy bo ma w sobie to coś. 

 

W sumie skoro żem sama coś napisała i jestem z fanfika zadowolona to powiem, że Hospicjum też należy do moich ulubionych. Ale, jak powiedział Triste, własne dzieci trzeba kochać~ 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pszczoły też czytałam. Świetnie napisane, rozkład świata i powolny rozpad psychiki bohaterów doskonale przedstawiony. To jest tego typu fanfik, koło którego nie da się przejść obojętnie, a po jego przeczytaniu mała część pozostaje w głowie i drąży, drąży, drąży...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...