Skocz do zawartości

Jaki jest wasz ulubiony fanfic?


Recommended Posts

Ulubiony fanfik?

Cóż, na pewno pierwsze miejsce zajmują Tears of Goddes oraz Past Sins, za emocje, które zdołały poruszyć mnie do żywego.

Poza tym, podobają mi się wszelkie one-shoty z dużymi dawkami emocji, uczuć, westchnień itd. No cóż, jestem Wujkiem Shipem, toteż bez pożądnego romansu, albo jakiejkolwiek silnej więzi emocjonalnej między dwoma postaciami, nie jestem w stanie czegoś przeczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

To zacieram łapkę przed snem i klawiaturę wydmuchuję z kurzu i zaczynam! EKHEM!

 

(Kolejność nie ma znaczenia)

Fallout Equestria + Project Horizons - Co jak co, ale tutaj mi się wszystko podoba. No... prócz paru scen po rozdziale 15 Horizons, ale szczegół.

Trzy Strony Medalu - Pillster i jego praca, czyli ciekawa rzecz, nie ma co powiedzieć.

Zegary - Jeden z pierwszych polskich, które odważyłem się przeczytać, nie żałuję, świetna fabuła. 

Crisis:Equestria - nazwałbym to najlepszym ficiem w tych klimatach. 

Wszystkie Drogi Prowadzą do Equestrii - Bo Mabcio jest epicki i gitara... 

My Little Dashie - nie, nie płakałem po prostu się wzruszyłem. Chlip...

Past Sins - A mówiłem "Czytał nie będę" a tu się skusiłem, przeczytałem i chwalę ponad życie. 

My Little Friendship(PB wersja Mab) - bo czasem nie mogę wytrzymać, by nie spać z krzesła

Seria Winngeverse(dobrze napisałem?) - Bo lubię "takie rzeczy"

Przyjaźń według Kiepskich - no bo kto nie kocha Ferdka?

 

To by było na tyle... jak narazie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to ja też może podzilę się moim Top 5:

 

1. "Our First Steps" - fanfic o equestriańskim programie kosmicznym; jak opisał go autor: "Rockets, explosions, the right stuff".

2. "Fallout: Equestria" - well, duuuuuh ;p

3. "FoE: Project Horizons" - trzecie miejsce za to, że nie jest oryginałem, i za czasem przesadny grimdark :/ Somber, you bastard! You magnificent, sick bastard!

4."It's a dangerous business..." - kuce w klimatach Tolkiena, 'nuff said.

5. "I ain't got no ack-cent!" - ze względów sentymentalnych - pierwszy fanfic MLP, jaki czytałem, w dodatku bardzo, ale to bardzo fajny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, duży wybór, ale coś pewnie się znajdzie. No więc:

- Fallout Equestria - za pomysł, wykonanie... i zachęcenie mnie do zagranie w pierwszą część.

- Crisis Equestria - genialny crossover, pierwszorzędni OC no i antagoniści!

- The Life and Times of Winning Pony - bo każdy lubi dwuznaczność i żarty na tle seksualnym ;)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie na pierwszym miejscu bezapelacyjnie „Crisis:Equestria” - za genialny świat przedstawiony. Potem będzie chyba „Past Sins”... Z polskich „Orzeł Biały” i „Projekt: Lazarus” (choć nie lubię TCB, to konkretne opowiadanie przypadło mi do gustu). A także „Si Deus nobiscum” oraz „Ad maiorem Dei gloriam” - za sienkiewiczowskie klimaty, które wciągnęły mnie na tyle, że przebolałem shippingi kucykowo-ludzkie (których nie trawię).

Lubię też „...But the Kitchen Sink” - za to, że sprawia wrażenie, jakby samo nie brało się na poważnie, a autor przez cały czas tworzenia miał nieziemski ubaw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje top 5

Najlepsze z najlepszych, najpiękniejsze z najpięknieszych

 

  1. Equestria: Total war ( Szczerze wątpię aby coś przebiło to arcydzieło )

  2. From the Mouths of Fillies

  3. Twilight's Song

  4. The Things We Leave Behind

  5. I couldn't wake you, because you can never wake up again...

 

Polecam przeczytać.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1.Czas i Harmonia

2.Daedry są wśród nas- póki co mało tego jest, ale zapowiada się wyśmienicie

3.Smocze łzy

4.CRISIS: Equestria

5. Wieczna Wojna

6.Rainbow Factory

7.Ace Combat: Wojna o Equestrię

8.Silent Ponyville I i II

 Z fajnych było jeszcze coś o Celestii jako ostatniej żywej na świecie oraz Twilight Discovers Wikipedia. Nie lubię za to Cupcaksów i SAM, bo są p prostu ohydne! MLD zaś było dla mnie nudne. Choć przyznaję, że płakałam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio do moich ulubieńców dołączyła seria "Our Chaotic Melancholy", która jest jedynie dostępna na FiMfiction w języku angielskim. Ktokolwiek lubi Past Sins, tutaj też znajdzie coś dla siebie, gdyż trylogia tego maleństwa jest świetna i także porusza. Fic mało znany, ale także niedoceniany co widzę po postach na FiMfiction. 

 

Tak czy owak, polecam z całego serca, bo historia Eve porywa. 

 

http://www.fimfiction.net/story/94069/our-chaotic-melancholy - Link do pierwszej części. Druga to "Our Chaotic Tranquility" 

Edytowano przez Verard Nightmare
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jako, że jestem wielkim fanem TCB i crossoverów, to na pierwszy miejscu znajduje się TCB: Praca wspólna (czekam na 8 rozdziaaaał). Jak dla mnie - fanfic idealny.

2. My Little Dashie - inni już napisali, dlaczemu jest takie dobre.

3. Orzeł Biały (nadal pisane) - bardzo przypomina mi Pieśn Lodu i Ognia, wszystkiego po trochu i świentnie napisane. Jest klasyczne TCB, są intrygi, jest komedia, jest dramat i jest mój ulubieniec Garstka :fluttershy4: .

4. Not Alone - kolejna praca w klimatach TCB, co ja na to poradzę  :rwink:

5. Wszystkie Drogi Prowadzą do Equestrii / Koma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do moich ulubionych fanfików zaliczają się następująco:

 

- Seria My little Dashie (czyli pierwsza część, Sequel,  threequel i 4th Times the charm.) 

ze względu na niesamowitą historię o miłości i lojalności. A także za nieszablonowe ukazanie uczucia Ojca do córki.

- Świt

za świetną historie osadzona w świecie biur adaptacyjnych.

- Koma

za niesamowite ukazania zepsucia jakim może obdarzyć nas świat, a także za niezwykłe zwroty akcji.

- Pinkie uczy się nowego słowa.

za niesamowity humor i nieszablonowe teksty.

Edytowano przez sajback
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch tygodni obiecuję sobie zaktualizować listę moich ulubionych ff, bo sporo się zmieniło :twilight6: Tak więc:

 

Najlepsze niepolskie:

-Rainbow Factory (I love it!)

-My Little Dashie

 

Najlepsze polskie (czyli z tego forum):

Na 1. miesjcu ex aequo:

-Łowca Dusz, autor: Bester

-Pie Killer, autor: Niklas Drurrp

-Widmo Przeszłości, autor: Bester

 

Na 2. miejscu ex aequo:

-Synestezja, autor: Bester (Uwaga! Fanfic zalicza się do MLN!)

-Szklistość: Hiperbola, autorka: Alcyone

-Chaos i człowiek, autor: Rainbow Wave

-Raport z Piekła, autor: Bester

 

 

Ciężko jest mnie zachęcić do czytania, a jeszcze ciężej, żebym dał komuś 10/10 (czyli pierwsze miejsca) lub 9/10 (drugie miejsca). Więc naprawdę warto zajrzeć do tych opowiadań :rd7:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie - Past Sins ( oraz historie poboczne Trinkets ,Nightmare czy Nyx ? ,Winter Bells )

Za świetnie odzwierciedlone cechy głównych bohaterek ciekawa historia, Chwilami czułem jakby czytał scenariusz kolejnego sezonu MLP ;D

Edytowano przez Rak94
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna do moich ulubionych ff dołączył The Death of Princess Luna KLIK

Opowiadanie zaczyna się od tytułowej, tragicznej śmierci Luny niedaleko lasu Everfree, a potem fabuła gmatwa się tak, że pojawienie się Chrysalis w odcinku Canterlot Wedding wysiada (no, może nie wysiada, ale ma mocnego konkurenta w kategorii "najbardziej zaskakujący zwrot akcji"). Trochę tagów [sad] i [dark], trochę [adventure], szczypta humoru i trzymająca w napięciu historia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...