Skocz do zawartości

Konkursy Szkolne.


Gość Arctic Fox

Recommended Posts

Gość Arctic Fox

830pxprincesscelestiasm.png

(Celestor został wezwany na audiencje do księżniczki Celestii w sprawie Uniwersytetu Canterlockiego)

-No tak...i znowu w tym starym garinturze muszę iść...*pomyślał*

(Niestety innego wyboru nie miał, ubrał stary garniak spakował swoją torbę zniszczoną życiem i udał się do zamku. Minął straż, nie miał problemów z wejściem gdyż był znanym kucykiem. Wszedł po ogromnych schodach i cicho stukając kopytkami podążał ku wielkim pozłacanym drzwiom.)

-Jak wyglądam? *pomyślał i jeszcze raz się obejrzał* Szkoda że tu lustra nie ma...

(Podszedł do strażników stojących przy wejściu na sale tronową.)

-Umm...Ja..do...księżniczka mnie wz-zywała?*przerażony podał zwój z wezwaniem, strażnik go przeczytał i oddał*

-Możesz wejść Celestor.

(Otworzył drzwi używając magii i wszedłem do sali, rozciągał się wielki czerwony dywan, po jego dwóch stronach stały kolumny zdobione na styl Equestriański. I wielkie witraże przedstawiające historię Equestrii, dzieje które odmieniły los na lepsze.Księżniczka siedziała na swym tronie, czekając na mnie, obok stali strażnicy i służba.

Podszedłem przed Jej tron i przyklęknąłem na przednich kopytkach)

-Witaj księżniczko Celestio, czyż wzywałaś mnie przed swój majestat?

*Uśmiechnęła się i zeszła z tronu*

1316539446.png

-Celestorze...*pokręciła głową* zawsze jesteś taki formalny?Wstań proszę.

*Wstałem lecz milczałem, nie wypada odpowiadać na pytania retoryczne*

-Mam dla Ciebie nowe zadanie, potrzebujemy patrona dla szkoły.

Proszę o to wytyczne. *Podała mi pergamin na którym były wypisane*

Ogłoś to w szkole, lecz pamiętaj to konkurs dla każdego, chcę by się wykazali wszyscy.

Chodź, coś Ci pokażę...*wtedy do księżniczki podeszła jej sekretarka z kolejnymi papierami do zatwierdzenia*

-Wasza wysokość, oto nowe rozporządzenia gotowe do podpisania.

*Księżniczka obróciła się i rzekła*

-Już podpisuję. *odwróciła się do mnie* Celestorze...przykro mi, muszę wypełnić kolejne papiery, miałam nadzieje na chwilkę czasu, idź przekaż moje zadanie, i nie zamartwiaj się będzie dobrze.

-Dobrze wasza wysokość *pokłoniłem się i udałem w kierunku wyjścia*


Moi drodzy Bronies i Pegasis,

Jako iż każda szkoła ma swego patrona, także i ta powinna go mieć.

Zwracam się z tym do Was a raczej wypełniam zadanie od naszej władczyni.

Zadanie polega na tym iż każdy kto rysuje(nie ważne jak) bądź potrafi opisać swoją wizje słowami może brać udział.Nie ma ograniczeń co do sztuki, gify, szkice, rysunki, malunki, grafika komputerowa etc.

Jednym słowem rysujta jak chceta.

Kilka zasad;

1.Żadnych tekstów i komentarzy urażających autora i innych użytkowników.(Ja nie wyglądam na takiego, lecz jak zobaczę że ktoś kogoś urazi to mu naśle naszą inkwizycję)

2.Co do rysunków, proszę opis postaci jaką stworzyliście i dlaczego uważacie że właśnie ona ma być patronem.

3.Opis słowny postaci, tu zaś proszę o zachowanie wszelakich podstaw języka polskiego, jeśli chcecie piszcie w języku obcym. Byle by miało to sens i smak.

4.Swoje arcydzieła umieszczacie tutaj. I proszę o powstrzymanie się od zbędnych komentarzy, do tego będzie odpowiedni temat.

5.Jury - to Wy użytkownicy będziecie oceniać prace do półfinału i finału konkursu.(stworzę odpowiedni temat do tego)

To tyle ode mnie w tej chwili, zapytania i skargi proszę zostawiać w dziale Skarg i Próśb.

Dyrektor Administracyjny Uniwersytetu Canterlockiego

~Celestor Quartcente

appapproved.png

Błędy skorygowane.

~Domine

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Według mnie to powinien być Uniwersytet Canterlocki imienia Księżniczki Luny / Nightmare Moon.

Niech to będzie znak, że nawet ktoś zły, niedobry, po nauce w tej placówce może być lepszym, mądrzejszym kucykiem. Luna byłaby bardzo szczęśliwa, w końcu tak rzadko ją widujemy (w serialu), niech chociaż będzie tą patronką.

*Le edit*: Jeszcze mogę dodać opis jak to może wyglądać, bo nie mam talentu artystycznego.

Może to być z lewej strony postać Nightmare Moon, a po prawej stronie Księżniczka Luna. Oba kucyki oddzielone po środku piorunem. Wszystko na fioletowym tle, lekko wpadający w róż (lub po stronie Nigtmare Moon fioletowo, a po stronie Luny róż). A kucyki nie będą pokazane z boku, lub od przodu, tylko po skosie. Tyły oddzielone tym piorunem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Pandy Hipisa z Luną i NMM jest świetny ale ja mam inną wizję graficzną.

Tło jest jasnozielone, pełne gwiazd, na dole przechodzące w żółć. NMM i Luna są odwrócone do siebie plecami jakby było to lustro, widać je tylko do miejsca, w którym zaczynają się nogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że patronami uniwersytetu powinni być Księżniczka Cadence i Shining Armor - symbolizowali by moc jaką daje miłość lub przyjaźń.

Wygląd - tło powinno być biało - błękitne a owe postacie połączone różowym lub purpurowym pasem oznaczającym moc. Postacie powinny dotykać się na przeciw siebie rogami i mieć zamknięte oczy.

Dam obraz lecz on nie jest mój to tylko taki przykład i podobieństwo.

http://www.google.pl/imgres?q=mlp+cadence+shining+armor&num=10&hl=pl&tbo=d&biw=1024&bih=629&tbm=isch&tbnid=rxwV8rsuN203rM:&imgrefurl=http://www.equestriadaily.com/2012/05/drawfriend-stuff-416.html&docid=xzZcn-iftpzEqM&imgurl=http://2.bp.blogspot.com/-lmiOpOh3P14/T6Q6U97ZTEI/AAAAAAAAobY/ytmBN9dfbxc/s1600/179177%252B-%252Bartist%252Blaweegie%252BCadence%252

Dziękuje za uwagę :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imię dla patrona szkoły to bardzo ważna sprawa,

do problemu trzeba podejść poważnie, więc niech się zacznie zabawa.

To powinno być coś co mocno się w pamięć wpisuje,

I jednocześnie w historii Equestrii się znajduje.

I choć uniwersytet imienia Discorda mi się marzy

To władcę chaosu jakimś wielkim uwielbieniem się nie darzy.

Była propozycja odnośnie Twilight Sparkle,

Jednak to mi się kojarzy z toną książek na karku,

Rainbow Dash również na uznanie zasługuje,

Ale jej charakter trochę ze szkołą koliduje,

Więc jeśli to ma być coś co każdy z uśmiechem wspomni,

To niech uniwersytet będzie ku czci Elementów Harmonii?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam , że to powinno być coś subtelnego ... Hmm ... na przykład Celestia i Luna dotykające się kopytami i lewitującymi książkę . Nie widzę żadnej z Mane6 , bo nie wiem czy bardzo by to tak " fajnie wyglądało " . Albo można by było umieścić Mane6 jako klejnoty harmonii i Celestię i Lunę lecące w niebo ( oczywiście umieścić to w formie witrażu ):pinkie4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Według mnie to powinien być Uniwersytet Canterlocki imienia Księżniczki Luny / Nightmare Moon.

Niech to będzie znak, że nawet ktoś zły, niedobry, po nauce w tej placówce może być lepszym, mądrzejszym kucykiem. Luna byłaby bardzo szczęśliwa, w końcu tak rzadko ją widujemy (w serialu), niech chociaż będzie tą patronką.

*Le edit*: Jeszcze mogę dodać opis jak to może wyglądać, bo nie mam talentu artystycznego.

Może to być z lewej strony postać Nightmare Moon, a po prawej stronie Księżniczka Luna. Oba kucyki oddzielone po środku piorunem. Wszystko na fioletowym tle, lekko wpadający w róż (lub po stronie Nigtmare Moon fioletowo, a po stronie Luny róż). A kucyki nie będą pokazane z boku, lub od przodu, tylko po skosie. Tyły oddzielone tym piorunem.

4oByg.jpg

A co najmniej obu Księżniczek :enjoy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna propozycja wygląda następując: Musi być to ktoś, kto zasłużył się dla historii, ktoś kto miał umysł jak góra, ktoś bardzo znany. Do tych wszystkich opisów pasuje najmądrzejszy przywódca ziemnych kucyków z dawnych czasów, który odnalazł Equestrię, chyba wiecie o kogo chodzi. Klacze i ogiery proponuję Kanclerz Puddinghead. Tylko ona potrafiła dobrze czytać mapę- idealne do wydziału geografii, miała ścisły umysł, gdyż obmyślała świetne plany w kominie, oraz posiadała wielką głębie i poświęcała się dla innych kuców, by mogły dobrze żyć. Była również wyśmienitą językoznawczynią- wymyśliła tyle przymiotników i określeń dla rzeczowników, że aż zacytuję" ta ziemia, ta ziemia jest najbardziej ziemistą ziemią ze wszystkich ziemi na ziemistym świecie." Symbol wyglądałby następująco: Kanclerz stoi i myśli w kominie czytając mapę, a pod kominem napis:" Uniwersytet Canterlocki". Dziękuję za przeczytanie mojej opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie powinna być nią:

Matka Teresie z Kucykuty

Biografia: Teresie (a właściwie to Tetesjiene) urodziła się w bogatej rodzinie Canterlodzkiej. W wieku 12 lat postanowiła że zostanie wierną służącą księżniczki Celestii i będzie opiekować się biednymi z innym miast. Oddała całe odziedziczone pieniądze na biednych. Oraz do uszczerbku na zdrowiu im pomagała. Po spotkaniu z Księżniczką Celestią doznała ataku serca, jednak otrzymała magiczny rozrusznik. Po pewnym czasie zachorowała na malarię. Z powodu wielkiego pogorszenia się zdrowia ustąpiła ze stanowiska przewodniczącej ,,kucykowego słoneczka'' . Gdy zmarła była jeszcze długo opłakiwana przez Eqestrianów. Księżniczka powiedziała, że była „wyjątkowym kucykiem, który żył długo dla wyższych celów. Jej całożyciowe oddanie opiece nad biednymi, chorymi było jednym z najwyższych przykładów poświęcenia się ludzkości".

skanowanie0001xj.jpg

wybaczcie za to wielkie ucho

Link bezpośredni: http://img9.imageshack.us/img9/4180/skanowanie0001xj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ekhem ekhem"

Celestia patronem mogłaby być, lecz jest dyrektorem,

Discord, chociaż jest fajny, to chaosu jest tworem,

Luna? Jak najbardziej, to byłby patron idealny,

jednak Nightmare Moon to przykład fatalny.

Cadance? Jest chyba raczej zbyt zajęta,

aby uczestniczyć w różnych szkolnych świętach.

Pinkie Pie? Tak, byłoby świetnie,

a nie oklepanie ani też tandetnie.

Dlatego o element Śmiechu się modlę i błagam,

oraz różowości jako patrona wymagam!

A symbol jak dla mnie wyglądałby tak: coś w stylu Twilight w tej swojej koronie, ale Pinkacz z elementem Śmiechu, a na tle wieeeeelki uśmiech i napis "Uniwersytet Canterlotu".

LE EDIT 2: Tęczowy uśmiech!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arctic Fox
Celestię każdy zna od urodzenia.

Nie ma nic do tłumaczenia.

To Uniwersytet Canterlocki,

Więc nasza pani, niech tu rządzi!

(w skrócie, niech patronką będzie Celestia)

Hmmm...ciężko mi tu się wypowiedzieć.Muszę zapytać księżniczki Celestii.

Moje "dzieło", które w muzyczny sposób przedstawia wiele kucyków. Dla Jury pozostawiam jednego z nich. Osobiście proponuję Twilight Sparkle

http://www.youtube.com/watch?v=xEs5Fyn_b3A

Mocne :fluttershy5: z przytupem.

ja proponuję Starswrila brodatego ' date=' w końcu to ma być patron a patroni zwykle nie żyją z tego co wiem , więc czemu nie[/quote']

Nie mówię nie, lecz podaj więcej argumentów.

Discord? Robi za woźnego.xDD

Hmm...Arjen! Jemu się to spodoba. ^ ^ Opis ciekawy.

Może ktoś się skusi by to stworzyć?

Zobaczyłem to w wyobraźni...yay, :twilight3: gdyby tylko to umiał przenieś na papier.

:dunno: Więcej argumentów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak : Starswril brodaty to postać historyczna (jakie zwykły zostawać patronami), która jak słyszeliśmy od pewnej pani profesor , wymyślił wiele zaklęć , ma dział w bibliotece (a to chyba już coś) w podobnej formie tylko ciemne tło i laska z różowym diamentem , a twarz bardziej "normalna" i mina zdenerwowana lub żeby wyglądało że się śpieszy ewentualnie ,bardzo ewentualne uśmiech !

Ale to tylko moje zdanie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...