Skocz do zawartości

Fell Into The Right Hooves [PL][NZ][Shipping]


El Martinez

Recommended Posts

Fell+Into+the+Right+Hooves.png

Autor: CosmicWaltz
Tłumaczenie: Cutie Mark Crusaders - Translators (El Martinez – tłumaczenie & Bartis – korekta)
Oryginał: http://www.equestriadaily.com/2011/08/story-fell-into-right-hooves.html


Opis: Na kilka tygodni przed przesłuchaniem u Wonderbolts, Rainbow Dash ulega wypadkowi. Zostawiona pod opieką Fluttershy, obawia się, że jej marzenia nie będą mieć szansy na ziszczenie. A do tego, zaczyna martwić się kwitnącymi z dnia na dzień uczuciami do Pegaza, którego zna od lat.

Rozdział 1
Rozdział 2
Rozdział 3 (część pierwsza)
Rozdział 3 (część druga) :yay: <--- NOWY!!!

PS: Proszę czytać, komentować i śmiało pisać o wszelkich błędach :braeburn:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozdział drugi dodany, trzeci w przygotowaniach ; > Wszystki ch, którzy śledzą ten temat (a wiem, że takich całkiem sporo ;P) proszę o wypowiadanie się, wyszukiwanie błędów i dzielenie się swoimi odczuciami dotyczącymi opowiadania ; > To najlepsza motywacja do dalszej pracy ^ ^ Aha, dodam jeszcze, że rozdział trzeci, to już ship z krwi i kości... Ale skoro dotarliście już dotąd, to raczej nie będziecie mieć nic przeciwko ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam nadzieję, że nieco poprawicie ten pierwszy rozdział ;] Dat odstępy między dialogami... W drugim już jest fajniej.

Doktorek a'la House wymiata xD Acz chyba jest nieco milszy ;]

A Dash to jest tęczowogrzywa, nie tęczo grzywa, czy tęczowo-grzywa xP

A w 2 znalazłem takie coś: "- Może mogła byś mi zrobić masaż, gdy skończysz?" - "mogłabyś" powinno być napisane razem.

Tyle.

Fajnie się ta opowieść zapowiada. A skoro trzeci rozdział jest długi, cieszę się tym bardziej ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Nik :D Pierwszy rozdział był robiony trochę na szybko, stąd te błędy ;) Na początku dialogi w nim były umieszczone w cudzysłowach, a potem na szybko poprawiane w Google Docs ;p A rozdział trzeci powinien pojawić się na dniach, w końcu zaczęły się ferie. I dopiero tam zaczyna się 'shippowanie' ^ ^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej fabuły fica, całkiem mi się podoba, może nie porywa, ale jakaś szczególnie banalna też nie jest. Tłumaczenie - jest w porządku, choć trochę błędów się przemknęło, ale idzie coraz lepiej z każdą linijką. Tak trzymać, czekam na kolejną część. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo sam fancik jest lepszy od "Too Shy for a Rainbow".

How is it even possible? "Too Shy for a Rainbow" to pierwszy fanfic, po którym moja reakcja (oprócz całego wzruszenia itp.) to było "I WANT MOAR CHAPTERS!"

W każdym razie teraz NAPRAWDĘ nie mogę się doczekać tłumaczenia :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, w końcu dodana pierwsza część rozdziału trzeciego :P Przepraszam za tak długie zwlekanie, jednak były pewne kłopoty z korektą (btw. wielkie dzięki Niklas za pomoc, stos muffinek dla Ciebie) ^^ Aha, w tym rozdziale już od początku zaczyna się prawdziwe 'shippowanie'. Po prostu z góry ostrzegam, nie wszyscy lubią takie romansowanie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak milo. Niech no tylko wrócę ze szkoły. :3 Cóż, świetne tłumaczenie, muszę to przyznać. Lekkie i powabne. Sam fic również miły w odbiorze, jest (póki co) bardzo subtelny, dokładnie taki, jaki powinien być. Czekam na więcej. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jedno co mogę powiedzieć to że im dalej tym lepiej się czyta. Rozdział 3 mnie nie zawiódł (może poza tym że trochę się na niego naczekaliśmy :)). Fabuła jest imo bardzo przyjemna i "relaksująca" szybko i fajnie się czyta nie zostaje nic innego jak czekać na resztę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Zniszczyciel

Za szybko czytam. FFick mnie bardzo wciągnął, miła odskocznia od "normalności". Opisy są ładne, tłumaczenie świetne, no i moje ulubione główne bohaterki :) Z niecierpliwością czekam na cz. 2 trzeciego rozdziału i na rozdział końcowy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako maniak shippingów dodam coś pokrótce od siebie: Sam fic jest napisany naprawdę dobrze: fabuła ma ręce i nogi i rozwija się całkiem logicznie no i jest, nie ukrywajmy, przyjemna; bohaterki, ich psychika, zachowania, odruchy przedstawione realistycznie, pasują do profilów z serialu. Fanfic faktycznie, jak ktoś wyżej określił, subtelny, napisany sprawnym językiem. Pierwsze rozdziały przeczytałem po polsku, tłumaczenie trzyma poziom, resztę za jednym zamachem pochłonąłem już po angielsku. Ale i tak czekam na tłumaczenie reszty, w oryginale było kilka zwrotów, których ni grzyba nie mogłem zrozumieć. Zresztą sam autor fanfica ma łapę do ich pisania, za "Applecores and Rainbows" pojechałbym tam gdzie mieszka, żeby mu osobiście uścisnąć prawicę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To jest najlepszy ship jakiego dotąd czytałem [a czytałem ich już bardzo dużo(wszystkie z FGE a co za tym idzie większość z tego forum)]. Jest subtelny i lekki cała fabuła jest genialnie rozegrana i wszystko trzyma się kupy. Co do tłumaczenia pierwsze 2 rozdziały czytałem na FGE ale 3 już nie było więc bardzo dziękuję. Nie doszukałem się żadnych błędów lub po prostu nie zwróciłem na to uwagi. Już nie moge się doczekać 2 części 3. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

How is it even possible? "Too Shy for a Rainbow" to pierwszy fanfic, po którym moja reakcja (oprócz całego wzruszenia itp.) to było "I WANT MOAR CHAPTERS!"

W każdym razie teraz NAPRAWDĘ nie mogę się doczekać tłumaczenia :3

Jest kontynuacja "Too Shy for a Rainbow", nazywa się "The Rainbow's Surprise", ale nie obejdzie się bez przeczytania "silent ponyville 2"(który na początku i na końcu zawiera czysty shipping)

Rainbows Suprise nie ma tyle wydarzeń co Too Shy, ale fajnie go uzupełnia, no i jest trochę "daaaawww-owy" także warto przeczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ale się wkopałem... xd Następnym razem nie biorę się za tłumaczenie ficów dłuższych niż parę stron. Ale jak już zacząłem, to dokończę, bez obaw. W tej chwili przeszkadzać będzie mi w tym nauka, jednak w czerwcu spodziewajcie się aktualizacji ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...