Skocz do zawartości

Szachy


niezwyciezony1

Recommended Posts

Link do szachów online: http://www.onlineszachy.pl/

mój nick to: niezwyciezony2

 

Szachy to planszowa gra strategiczna rozgrywająca się na szachownicy 8x8. Celem jest uniemożliwienie wrogowi uniknięcie/osłonięcie ataku wyprowadzonego w króla. Każdy z graczy otrzymuje 16 bierek wyróżniamy:

 

Pionek (1 pkt) porusza się tylko jedno pole do przodu (na początku ma prawo do dwóch pól) , bije jedno pole na ukos

Skoczek (3 pkt) porusza się po literze "L" może przeskakiwać inne bierki.

Goniec (3 pkt) porusza się po całej długości po ukosie.

Wieża (5 pkt) porusza się w linii prostej.

Hetman (8 pkt) połączenie wieży i gońca

król- najważniejsza figura, bez której nie można grać.

 

Chętny ktoś do gry?

 

Lista:

-niezwyciezony1 nick: niezwyciezony2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Kocham szachy. Kiedyś grałem z wujkiem ponad 6h bez przerwy w szachy. Od tamtego momentu mi się przejadły i 1-3 partii dziennie zupełnie mi starczy. W sumie nigdy nie zagłębiałem się w specjalne techniki, ale znam jeden specjalny tryb bicia pionków - bicie w przelocie ( http://pl.wikibooks.org/wiki/Szachy/Bicie_w_przelocie )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 9 months later...

Ja nie grałem bardzo dawno z żywą osobą, ale mam fajną maszynkę do grania. Wygląda to tak:

http://www.spacious-mind.com/assets/images/excalibur_talking_e-chess_large.gif

Mój ma troszkę inną grafikę, ale układ przycisków i kształt taki sam. 20 stopni trudności, możliwość zaczęcia gry w dowolnym momencie (ustawiamy figury jak chcemy i zaczynamy grę od tego momentu), możliwość gry na 2 osoby lub z komputerem, cofanie ruchu, po skończeniu gry możliwość obejrzenia całej partii, generalnie polecam. W dowolnym momencie gry możemy zmienić figury z białych na czarne i odwrotnie, przełączyć z walki z kompem na walkę w 2 osoby i odwrotnie, pełna swoboda. Jedyna wada jest taka, że na wysokich stopniach trudności komputer strasznie długo myśli nad ruchem, ale już 5 poziom to niezłe wyzwanie. Ale gra się na pewno dużo wygodniej i fajniej, niż na telefonie. I mało energii zżera, na tych samych bateriach działa już chyba z 10 lat.

Fajny jest też program do grania w warcaby Dam 2.2.7. Jeśli myślicie, że warcaby to prosta gra, to sobie zagrajcie, wyjątkowo trudne i jeszcze ani razu nie wygrałem. Można łatwo wygooglować.

Edytowano przez kamilas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Ja też mogę spróbować, ale od razu uprzedzam, że zdarza mi się być bardzo lekkomyślnym. Gram od długiego czasu w domu z rodzeństwem i gdyby to, że czasami za szybko podejmuje decyzje to był bym niebezpiecznym graczem. Jak chwilami się pojęciami szachowymi to moje ulubione, acz mało znane to motyw "wściekłej wieży" czyli rodzaj wiecznego szacha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szachy to świetny sport. Kiedyś nawet brałem udział w turniejach szachowych i tak dalej. Tyle, że ja najbardziej lubię grać z żywym, siedzącym na przeciwko mnie człowiekiem. Z komputerem kiedyś próbowałem, w Chessmastera, ale to zdecydowanie nie to samo. Tak samo przez internet. Nie ma tego całego klimatu wspólnego zamyślenia. Nie można pogadać, poblefować czy śmiać się w twarz przeciwnikowi gdy zrobi jakiś błąd :evilshy: . Poza tym, rozmawianie po partii na temat niewykorzystanych szans lub zrobionych błędów też ma swój urok. I jest bardzo rozwijające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...