Skocz do zawartości

Gość

Recommended Posts

Kryzys lotniczy

Jedne z znanych wszystkim linii lotniczych, zaskoczyły pasażerów pewnego lotu. W czasie podróży nad Equestrią pasażerowie zauważyli że za sterami samolotu znajduje się Derpy- kucyk o wątpliwym stanie psychicznym. Pierwszą reakcją uczestników lotu, jak można by się domyślić była panika i próbą wdarcia się do kokpitu. Po chwili kiedy sytuacja się nieco uspokoiła i obsługa zdołała nakłonić pasażerów do powrotu na swoje miejsca, następnie próbowali wyjaśnić całą sytuację. Na nieszczęście w tym momencie nasza pani "kapitan" wprowadziła samolot w turbulencję (z zeznań jednego z pasażerów), a następnie działy się inne niepożądane w czasie lotu wydarzenia. Zarząd linii milczy, co nie wpływa korzystnie na liczbę zainteresowanych ich usługami. Co spowodowało że za sterami ogromnej maszyny znalazła się osoba tak skrajnie nieodpowiednia do pełnienia tej funkcji, i jakie są wrażenia pasażerów (udało się wylądować bezpiecznie), dowiecie się z relacji jednego z naszych reporterów, który bezpośrednio po zakończeniu lotu był na miejscu i rozmawiał z uczestnikami lotu. 

Zapraszamy na str. 6

Link do komentarza

Uwaga Derpy zwolniona z pracy.

 

Po ostatnich wydarzeniach Derpy wyrzucona z pracy. Zdenerwowana Derpy H. założyła własną firmę, lecz lotniczą. Przywoziła rzeczy z najdalszej Equestrii, Arabi Siodłowej i z innych miejsc.  Lecz to nie koniec Derpy Firmę nazwała D-erpy na co skarżą się ludzie.

-Przecież ona się rozbije!

Najczęstsze komentarze nurtują  pegaza czy to kolejna porażka klaczy?

Link do komentarza

Ponyville'ańska epidemia

Jak wiadomo, od kilku dni w Ponyville szerzy się bakteria Niccidotego Cotojestzabakteria, szerzona przez zatrute trollami marchewkami burakowymi, czego dowiadujemy się od anonimowego informatora. Kucyki, które takie warzywa zjadły, wyglądały trochę jak wymienione wyżej stwory. Jeden z obywateli mieszkający w Ponyville, zwany Time Turnerem, postanowił zmienić przeszłość, by zaraza nie dotknęła biedne kucyki i powstrzymać trolli. Jednakże nic nie zmienił i tej wyprawy wyszły na jaw dziwne zachowania Księżniczki Twilight Sparkle (patrz poprzedni numer). Jego żona, Derpy Hooves, patrząc na te nieszczęście, zmieniła pracę, zostawiając pierwszą w historii zezowatym pegazem latającym samolotem bojowym zbudowanym z muffinów wypleniającym epidemie. Miejmy nadzieję, że wypleni wstrętną zarazę...

Edytowano przez Merszyt
Informacje o błędach w treści posta
Link do komentarza

Dziękujemy wszystkim za przesłane plotki. Tym razem najlepszym ghostwritterem okazał się GreenWave i to on wygrywa tą rundę! Jego pracę możecie znaleźć poniżej:
 


 

Kryzys lotniczy

Jedne z znanych wszystkim linii lotniczych, zaskoczyły pasażerów pewnego lotu. W czasie podróży nad Equestrią pasażerowie zauważyli że za sterami samolotu znajduje się Derpy- kucyk o wątpliwym stanie psychicznym. Pierwszą reakcją uczestników lotu, jak można by się domyślić była panika i próbą wdarcia się do kokpitu. Po chwili kiedy sytuacja się nieco uspokoiła i obsługa zdołała nakłonić pasażerów do powrotu na swoje miejsca, następnie próbowali wyjaśnić całą sytuację. Na nieszczęście w tym momencie nasza pani "kapitan" wprowadziła samolot w turbulencję (z zeznań jednego z pasażerów), a następnie działy się inne niepożądane w czasie lotu wydarzenia. Zarząd linii milczy, co nie wpływa korzystnie na liczbę zainteresowanych ich usługami. Co spowodowało że za sterami ogromnej maszyny znalazła się osoba tak skrajnie nieodpowiednia do pełnienia tej funkcji, i jakie są wrażenia pasażerów (udało się wylądować bezpiecznie), dowiecie się z relacji jednego z naszych reporterów, który bezpośrednio po zakończeniu lotu był na miejscu i rozmawiał z uczestnikami lotu. 
Zapraszamy na str. 6

 

 

A teraz przechodzimy do tematu kolejnej plotki... Zobaczmy co Znaczkowa Liga dostała od fotografów z gazetki szkolnej... hmm... coś miłego dla każdego! Jest Applejack, jest Rarity, Rainbow Dash i nawet Twilight Sparkle. I wiadro. Jesteśmy ciekaw, co uda wam się z tego napisać ciekawego!

Rarity_pointing_at_Rainbow_Dash_S1E14.pn

Link do komentarza

Zapomniany styl

Jak wiadomo, nasza Powierniczka Szczodrości jest jedną z najznamienitszych projektantek Equestrii. Jej styl jest, jak sam skromnie mówi, wspaniały, oryginalny i nieporównywalny. Oczywiście zdarzały się drobne potknięcia, lecz zła passa minęła. Czy na pewno?

Zbliża się bowiem jedno z największych wydarzeń modowych. Kucykowy Festiwal Mody to szansa dla każdego, kto uwielbia szyć, tkać, projektować i udoskonalać ubrania dla każdego kucyka ziemnego, jednorożca i pegaza. Wszyscy projektanci mody przygotowują się pełną parą, by jak najlepiej wypaść na tegorocznej edycji, nie wykluczając Rarity. Z anonimowego źródła wiemy, że już przed ubiegłoroczną Wigilią Serdeczności nasza wspaniała klaczka skrobała pierwsze kreacje. Mogłoby się wydawać, że teraz jest czas jedynie na udoskonalenie ich. Były od dawna słuchy o rysunkach ubrań Rarity, jednakże to nie było do przewidzenia.

Zaczęło się od tego, że biały jednorożec zaprosił do swojego salonu dwie Powierniczki Elementów Harmonii: szczerą Applejack i magiczną Jej Wysokość Księżniczkę Twilight Sparkle. Nasi fotoreporterzy obserwowali to spotkanie i przez kilka minut nie wydarzyło się nic ciekawego. Przyjaciółki rozmawiały jedynie o zwykłych sprawach, gdy rozmowa zaczęła być pogawędką o Festiwalu Mody. Kiedy mówiła o swoich projektach, Applejack i Twilight Sparkle nie zauważyły jej, Rainbow Dash ubranej bynajmniej nie ubranej w piękny strój (patrz obrazek). Czy to oznacza, że Rarity straciła wenę?

Więcej szczegółów na stronie 15.

Link do komentarza

Niewiarygodne! Ostatnimi doniesieniami naszego tajemniczego fotografa jest to oto zdjęcie, na którym to Rainbow Dash próbuje się przekonać do pozowania jako modelka!
Czy to prawda, iż jej prawdziwą fascynacją są ubrania i podziela punkt Rarity w którym "leci" na modę?
Rozmawialiśmy na ten temat z Twilight Sparkle, która twierdzi że nasze podejrzenia nie są bezpodstawne, jednak o tym powinniśmy z samą tęczowogrzywą pogadać.
Tak też zrobiliśmy, wyniki tej dyskusji zostały przedstawione na stronie 34 naszego szkolnego magazynu. Zapraszamy do lektury!


Ta oto plotka nie podlega ocenie przez żadną z naszej trójki!

Link do komentarza

Rewolucyjne zmiany w Canterlocie!

 

Co się dzieje w Canterlocie? Mamy dla Was szokujące informacje. Księżniczka Luna zrzekła się praw na rzecz Rainbow Dash. Nasz fotograf przyłapał tęczowego pegaza na tym jak zakrywa swój róg wiadrem. Czyżby gardziła nową, jakże honorową funkcją? Ale to nie koniec! Księżniczka Twilight Sparkle utraciła przywileje (i skrzydła) przez swoje maniakalne zbieractwo książek. Brak skrzydeł ukrywa za torbą z którą nie rozstaje się ani na chwilę. Skoro Księżniczka Luna ma następczynię, a Celestia ją utraciła, to czy czeka nas kolejna koronacja? Osobiście obstawiamy Fluttershy. Cały artykuł na stronie 9.  

Link do komentarza

Uwaga

Nowy styl Rarity

 

Czy nowym stylem Rarity jest wiadro na głowie i szal z materiału.

Rarity ma wdzięczny styl lecz zaczynają jej do głowy przychodzić dziwne pomysły, wiadro na głowie co następne ?

Naszym reporterom udało się uchwycić moment zadowolonej z projektu projektantki.

Modelką była Rainbow Dash która pozowała.

Link do komentarza

Tajemnice Mane6?

Całkiem niedawno, nasz reporter wpadł na pewien bardzo ciekawy trop, dotyczący znanych chyba każdemu kucyków, mianowicie: RD, Rarity, Twilight i oczywiście Applejack. O co chodzi? Wszystko rozgrywa się wokół pewnego zdjęcia które bodajże wczoraj trafiło w nasze ręce. Jego zawartość jest dość niejasna i można ją interpretować na wiele sposobów. Chcąc być wiarygodnymi, przedstawimy kilka prawdopodobnych przebiegów wydarzeń:

1. Twilight, widoczna na obrazku ma ubrany plecak. Ustaliliśmy że powodem może być pewna wyprawa (więcej na str.12) na którą się wybiera. A do Rarity sprowadziła ją potrzeba nabycia płaszcza przeciwdeszczowego. Jak wszyscy wiedzą nasza Twi jest bardzo zorganizowana, i niczego nie przeoczy.

2. Applejack, również widoczna na obrazku, pojawiła się u Rarity w celu odbycia zwyczajnej przyjacielskiej rozmowy, bądź w celu udzielenia pomocy w jakiejś sprawie (szczegóły nie są bliżej znane). W wyniku czego spotkała inne przyjaciółki.

3. Rarity i RD, zostały przyłapane przez swoje przyjaciółki na czymś zabawnym, jak możemy wywnioskować z uśmiechów na twarzach Apple i Twi.

Oczywiście swoim utartym zwyczajem oddelegowaliśmy jednego z reporterów do każdej z nich w celu wyjaśnienia sprawy, i sprawdzenia poprawności naszych hipotez zawartych wyżej w punktach. Czego się dowiedzieliśmy i jak bardzo nasze hipotezy okazały się błędne, tego dowiecie się na stronach od 16 do 25. Zapraszamy i życzymy miłej lektóry.

Link do komentarza

Rainbow potrzebuje pieniędzy

Czyżby Rainbow Dash, najlepszej lotniczce w Ponyville, brakowało pieniędzy? Doszły nas słuchy, że Dash nie starcza pieniędzy, więc poszukuje nowej pracy! Rarity nam powiedziała: "Rainbow prosiła mnie o to, żebym pomogła jej. Oczywiście, pierwsze, co mi przyszło na myśl, to projektowanie. Zaproponowałam jej pomoc, ale ona poprosiła tylko, żebym jej udostępniła swoje materiały". Twilight Sparkle i Applejack próbowały odwieść przyjaciółkę od tego pomysłu, ale, jak widać, nie udało im się to. Sparkle mówi nam: "Jako przyjaciółka powinnam wspierać ją, więc mimo że jej... kreacja nie jest dobra, postanowiłam jej pomóc". Rainbow, chcąc wypromować swoje ubrania, została modelką. Mimo pomocy Rarity, efekty są raczej marne. Od pewnych klaczy usłyszałam, że kolekcja Z wiadrem we włosach ma pojawić się w sklepach za parę tygodni, ale już za niedługo możemy ją kupić w butiku Rarity!

Link do komentarza

                                                                                                        Bankructwo Rarity

Jak wiadomo słynna projektantka z Ponnyville cieszy się ogromną popularnością ze strony mieszkańców miasteczka jak i dalszych klientów. Spełnia wymagania każdego i nikt jeszcze źle nie wypowiedział się o jej butiku. Niestety ostatnio liczba klientów drastycznie spadła, przez co Rarity nie ma wystarczających dochodów na kupno tkanin i materiałów. Jednak po długiej histerii jednorożec wymyśliła, że zacznie tworzyć nowy rodzaj mody, który nazwała Letnią Kolekcją Wszystkiego co Znalazłam w Domu. "Mam ogromne obawy, czy Rarity do końca nie zbzikuje" -przyznała Rainbow Dash dobra przyjaciółka Rarity zaraz po tym jak projektantka zaprezentowała na niej pierwszą kreacje. "Moim zdaniem taki styl podbije świat! To coś czego nikt jeszcze nie widział! Może nie mam na tą kolekcję zbyt dużo zamówień, ale wiem, że to wszystko przez kryzys panujący w całej Eqestrii"-mówi właścicielka butiku "Karuzela". Pozostałe przyjaciółki podzielają jej zdanie dodając, że to ostatnia szansa, aby Rarity nie popadła w depresję. Wszyscy wiedzą, że butik "Karuzela" ma ogromne długi i niedługo może zostać zabrany przez komornika. Jednak mieszkańcy Ponnyville nie dopuszczają tego do wiadomości i chcą urządzić zbiórkę pieniędzy na odratowanie butiku i tym samym zdrowia psychicznego Rarity.

Więcej na str. 4

  • +1 1
Link do komentarza

Kradzież u Rarity ?

Ostatniego ranka Rarity szyła kreację , dla Lady Pony tej piosenkarki popu. Co chwilę nowy materiał, kokardka czy coś błyszcząco Popołudnia do Rarity przyszły Applejack i Twilight, oceniały tą piękną kreację. Suknia była cudowna , błyszcząca i pełna uroku. Pewnej nocy , pewien pegaz wymoknął się  do Rarity. Applejack i Twili spały właśnie u swojej  przyjaciółki. Pegaz wymoknął się przez okno, porwał w sensie że ukradł suknie i zniknął. Przyjaciółki nawet później opracowały plan, na następną kradzież. Następnej nocy pegaz też wleciał przez okno i bam w pułapkę, materiał na grzbiecie, wiadro na głowie. Przyjaciółki zapaliły świtało i okazało się że to Rainbow Dash kradła dzieła Rarity!   Ale dlaczego ?

 

Więcej na str. 15 i 16

Link do komentarza

Dziękujemy wszystkim za przesłane plotki! W tej rundzie zwycięża Violet Star a w ramach ciekawostki powiem, że ta runda była oceniana w pełnym składzie CMC - wraz z Babs Seed! Poniżej znajduję się zwycięska plotka a jeszcze niżej nowy materiał do nowej plotki:

                                                                                                        Bankructwo Rarity

Jak wiadomo słynna projektantka z Ponnyville cieszy się ogromną popularnością ze strony mieszkańców miasteczka jak i dalszych klientów. Spełnia wymagania każdego i nikt jeszcze źle nie wypowiedział się o jej butiku. Niestety ostatnio liczba klientów drastycznie spadła, przez co Rarity nie ma wystarczających dochodów na kupno tkanin i materiałów. Jednak po długiej histerii jednorożec wymyśliła, że zacznie tworzyć nowy rodzaj mody, który nazwała Letnią Kolekcją Wszystkiego co Znalazłam w Domu. "Mam ogromne obawy, czy Rarity do końca nie zbzikuje" -przyznała Rainbow Dash dobra przyjaciółka Rarity zaraz po tym jak projektantka zaprezentowała na niej pierwszą kreacje. "Moim zdaniem taki styl podbije świat! To coś czego nikt jeszcze nie widział! Może nie mam na tą kolekcję zbyt dużo zamówień, ale wiem, że to wszystko przez kryzys panujący w całej Eqestrii"-mówi właścicielka butiku "Karuzela". Pozostałe przyjaciółki podzielają jej zdanie dodając, że to ostatnia szansa, aby Rarity nie popadła w depresję. Wszyscy wiedzą, że butik "Karuzela" ma ogromne długi i niedługo może zostać zabrany przez komornika. Jednak mieszkańcy Ponnyville nie dopuszczają tego do wiadomości i chcą urządzić zbiórkę pieniędzy na odratowanie butiku i tym samym zdrowia psychicznego Rarity.

Więcej na str. 4

A oto obiecany materiał do plotki - tym razem coś z Derpy! Co wymyślicie? Nie możemy się doczekać waszej pomysłowości - powodzenia!

derpy_and_duck__new_version__by_joemaste

Link do komentarza

                                     WIADOMOŚĆ DNIA PANNA DERPY VS KACZKI

Panna Derpy już nie wierzy Kaczuszką po ostatniej kradzieży jej Złotej Muffinki przez wredne kaczki, 

- Moja jedyna w rodzaju Złota Muffinka została ukradzione przez te potwory!

Zeznaje Mrs. Derpy.

- Moje ostatnie spotkanie z potworami było okropne gdy się kąpałam kaczki zażądały okupu czyli upieczenie kryształowego chleba. Powiedziała zniesmaczone poszkodowana.

To już trzecia kradzież przez gang Wściekłe Kaczki czy policja ich złapie? Złapany już został diler chleba kaczka Kwa Kwa! Więcej informacji na stronie 34 

Link do komentarza

Czy wywołuje w Was zaciekawienie
znaczka Derpy pochodzenie?
Otóż ów pegaz złotooki
Do mej chatki niedawno skierował swe kroki
i nabyła u mnie zioła kąpielowe
co rzuciło na zagadkę światło nowe.
Derpy to czyścioch jakich mało,
gdy tylko coś jej grzywę potargało
albo choć trochę sierść się jej poplami
urządza sobie kąpiel z bąbelkami!
Jednakże nikt bąbli nie podziwia,
bo ściana łazienki to uniemożliwia,
zatem jej wielki talent bąbelkowy
pozostaje, jakby to rzec... anonimowy!
Zatem, by ktokolwiek talent ów zobaczył,
łazienkę Derpy odwiedził ród kaczy,
I kaczy ekspert od piękna oceny
bąble oceniać będzie i pegaza weny.
Sztuka bąbli tworzenia to jest rzecz niełatwa
co potwierdzą i starzy i dziatwa,
zatem ekspert krytycznym swym okiem orzecze
czy Ministerstwo Kultury powinno wziąć pieczę
nad talentem pegaza, czy też pod opieką
mistrza jakiegoś trenować powinna, za morzem za rzeką.
A tymczasem Derpy, jak to zwykle ona,
swym uroczym wzrokiem w kaczkę zapatrzona,
ocenia czy za drzwi gościa nie wyrzucić,
co się bez pytania do niej wbałamucił.

Z wyrazami szacunku, pożegnać się pora.
Podpisane, redaktor: :zecora:



__________
P.S.: Do poprzedniego zdjęcia plotki nie pisałem, bo z jednej strony nie miałem weny, a z drugiej strony Violet Star tak profesjonalnie napisała plotkę, że nie chciałem jej robić konkurencji :derpfly:

Niestety w tej branży trudno spotkać się z taką postawą ~Fragin

Link do komentarza

Trening czyni mistrza

Ze zdjęcia zamieszczonego wyżej, moglibyśmy się spodziewać krótkiej, mało emocjonującej wzmianki o życiu znanej nam wszystkim Derpy, jednak nie tym razem! Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że przygotowuje się do zawodów we wzrokowych zapasach wodnych, które odbędą się na olimpiadzie w Canterlocie! Z rozmowy z Derpy nie dowiedzieliśmy się za dużo. "Nie będę ujawniać szczegółów. Na razie to niespodzianka!"- mówi szara pegazica. Czego możemy się spodziewać po takim zawodniku? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że jeśli jest to prawda, to Derpy da z siebie wszystko.
Więcej na str. 18
Link do komentarza

W starym stylu

Jak można by się spodziewać, wraz z upływem czasu, przemijają stare trendy. To co jeszcze wczoraj było "na czasie" jutro może zostać zapomniane. Czy są jeszcze kucyki które nie pogrążyły się w tzw. "owczym pędzie", który każe bezkrytycznie akceptować wszystko co inni uważają za godne uwagi? Kąpiel na przestrzeni wieków wyglądała różnie. Kapano się w rzece, w specjalnych baliach, w łaźniach no i w końcu w wannach (bądź prysznicach). Na początku kąpiel była tylko kolejną czynnością do "odhaczenia". Jednak z upływem czasu zaczęto dostrzegać, że może ona być przyjemnością, formą relaksu lub nawet zabawą. Jak pokazuje nam obrazek, są jeszcze kucyki, które w kąpieli dostrzegają coś więcej niż tylko obowiązek. Derpy potrafi użyć wyobraźni, aby uczynić z kąpieli coś niezwykłego. Nie możemy poznać jej myśli, jednak analizując fotografię można dojść do wniosku, że sama kąpiel nie daje takiej radości jak ta przy której oprócz o utrzymanie czystości zadbamy również o urozmaicenie jej. Oczywiście były, są i będą kucyki konserwatywne, jednak wierzymy, ze nawet jeśli ci kreatywni są w mniejszości, to ktoś (bo my na pewno) powinien dołożyć starań aby nie zaniknęli i dalej tworzyli specyficzną, piękną mniejszość, która tak wielu może tak wiele nauczyć.

Link do komentarza

                                                                                 Cała prawda o kaczkofobii

Jak większości wiadomo wiele kucyków cierpi na chorobę znaną jako kaczkofobia. Objawy są różne, ale najczęściej spotykane to wymioty, drgawki i ogólny lęk przed kaczkami (a zwłaszcza tymi gumowymi). Choroba może być spowodowana przez silne przeżycia lub samotność. Osamotniony kucyk po jakimś czasie czuje lęk przed innymi stworzeniami a najbardziej kaczkami. Terapia jest bardzo kosztowna i trwa nawet do 3 lat. Na taką trzyletnią terapie nie stać większości kucyków. Istnieje co prawda możliwość przezwyciężenia kaczkofobi własnymi siłami ale jest to bardzo trudne. Nie każdy kucyk chce się poddać takiej terapii szokowej. Polega ona na bezpośrednim kontakcie najpierw z gumową kaczką, a potem z żywym zwierzęciem. Za prowadzenie takiej terapii wzięła się właśnie jedna z mieszkanek Ponnyville Derpy Hooves. Pokazuje ona chorym kucykom wyższość kuca nad kaczką i oswaja go z tematem kaczek. Terapia Derpy trwa jakieś 3 tygodnie w zależności od chorego. "Ta terapia naprawdę działa! Od miesiąca nie boję się kaczek! Już nawet się z nimi kąpię!" -przyznał jeden z pacjentów, który woli pozostać anonimowy. Kaczkofobia nie przeszkadza też innym kucykom, które poddały się terapii. "Kaczki to złe stworzenie i nie dziwię się, że kaczkofobia jest tak powszechna, ale moja terapia sprawia, że kucyki widzą, że kaczek nie trzeba się bać! Myślałam kiedyś żeby studiować psychologię, ale uznałam, że nie warto, bo wtedy kaczkofobia nie była aż taka groźna. Teraz wiele kucyków chorych na kaczkofobię może za strachu nawet popełnić samobójstwo, a tego nikt nie chce. Próbowałam wiele terapii zwalczającej kaczkofobię, ale ani terapia muffinkowa, ani terapia gorącomuffinkowa nie pomogła (co bardzo mnie dziwi, bo kto nie lubi muffinek    :omnom: ?) wypróbowałam więc terapię szokową. Coraz więcej kucyków się jej poddaje i coraz więcej taka terapia potrafi zdziałać." -mówi Derpy. Przyjęła już prawie tysiąc pacjentów i każdy z nich został całkowicie wyleczony z kaczkofobii! Czy to cud?  

Link do komentarza

Panna Derpy uznała,że ma zdolności magiczne dzienki cudownym oczom. By całkowicie wydobyć swoją moc, postanowiła poćwiczyć na gumowej kaczuszce w trakcie kąpieli.

Niestety, kaczka ani razu nie uniosła się ani nie kwaknęła. Pegazica nie chce jednak wierzyć, że jej oczy to tylko wada genetyczna i przy każdej możliwej okazji wbija w kaczuszkę swój wzrok. :wat:

Link do komentarza

Gumowe kaczki które pojawiły się znikąd

 

Całą Equestrię nawiedziła plaga żółtych gumowych kaczuszek i nikt absolutnie nikt nie może wyjaśnić dlaczego w domach ogierów i klacz pojawiło się tak dużo. Chodzą pogłoski o tym że to może być inwazja nieznanych wcześniej istot które lubią takie rzeczy. Niektóre klacze postanowiły dla dobra swojego świata zbadać owe obiekty a nam udało się dostać do opinii jednej z nich, była to klacz pegaza znana wszystkim jako Derpy która obserwuje na bieżąco dziwne zachowania tym bardziej że owe obiekty zaczęły grywać nikomu wcześniej melodię ( Melodia znacie. To kaczuchy :rainderp: ). Przyznała jeszcze że obserwuje go nawet podczas kąpieli i pracy.

Czyżby czekała nas inwazja muzycznych kaczek? A może to zemsta Octavii za to że odwołali jej koncert i teraz we współpracy z Vinyl Scratch próbuje się odpłacić?

Będziemy nadal was informować w razie nagłych zmian.

Link do komentarza

Derpy ćwiczy spojrzenie

Z naszych źródeł wynika, że Derpy już nie chce być zezowata więc ćwiczy normalne spojrzenie. Czemu ofiarą padła kaczka? Zaraz się tego dowiemy.

"Mam wrażenie, że te gumowe kaczuszki mnie szpiegują. Postanowiłam więc nie spuszczać z nich wzroku" - mówi nam Derpy.

Czy nasza zezowata pegazica (Hej) powinna posprzątać w domu czy może to wybryk jakiegoś jednorożca? Tego nie wiemy ale nasza policja już zaczęła wypytywać jednorożce mieszkające w Ponyville.

Link do komentarza

Jak co niedzielę załoga gazetki szkolnej rozpoczyna drukowanie egzemplarzy swojego pisma, więc możemy ujawnić czyja plotka według Znaczkowej Ligi została uznana za najlepszą! Tym razem to GreenWave! Gratulujemy i gorąco zapraszamy wszystkich do pisania plotek i przypominamy o nagrodach ;)


 

W starym stylu

Jak można by się spodziewać, wraz z upływem czasu, przemijają stare trendy. To co jeszcze wczoraj było "na czasie" jutro może zostać zapomniane. Czy są jeszcze kucyki które nie pogrążyły się w tzw. "owczym pędzie", który każe bezkrytycznie akceptować wszystko co inni uważają za godne uwagi? Kąpiel na przestrzeni wieków wyglądała różnie. Kapano się w rzece, w specjalnych baliach, w łaźniach no i w końcu w wannach (bądź prysznicach). Na początku kąpiel była tylko kolejną czynnością do "odhaczenia". Jednak z upływem czasu zaczęto dostrzegać, że może ona być przyjemnością, formą relaksu lub nawet zabawą. Jak pokazuje nam obrazek, są jeszcze kucyki, które w kąpieli dostrzegają coś więcej niż tylko obowiązek. Derpy potrafi użyć wyobraźni, aby uczynić z kąpieli coś niezwykłego. Nie możemy poznać jej myśli, jednak analizując fotografię można dojść do wniosku, że sama kąpiel nie daje takiej radości jak ta przy której oprócz o utrzymanie czystości zadbamy również o urozmaicenie jej. Oczywiście były, są i będą kucyki konserwatywne, jednak wierzymy, ze nawet jeśli ci kreatywni są w mniejszości, to ktoś (bo my na pewno) powinien dołożyć starań aby nie zaniknęli i dalej tworzyli specyficzną, piękną mniejszość, która tak wielu może tak wiele nauczyć.

 

A oto kolejny materiał na plotkę, tym razem fotografom udało się zdobyć zdjęcia pewnego niesamowicie uroczego kucyka na którego sam widok serce się roztapia... Tak, tak - chodzi nam o Fluttershy. Zobaczcie poniżej w jakiej sytuacji udało ją się sfotografować i napiszcie plotkę!
AwPR3pu.png

Link do komentarza
Gość Iluzja Pie

                                                                                               Przeszłość nie dająca spokoju
Wszyscy znają dobrą dla zwierząt i dla wszystkich miłą Fluttershy. Jest uosobieniem piękna i nieśmiałości, ale czy na pewno? Czyżby klacz ukrywała coś co nie powinno wyjść na światło dzienne? Nasza redakcja podejrzewa że Fluttershy jest bezpośrednio powiązana z tajemniczymi napadami na kucyki w okolicach Ponyville. Czyżby postać po drugiej stronie lustra jest poczuciem winy nie dającym jej spokoju? Zapytaliśmy Fluttershy co sądzi o naszych oskarżeniach:
Uhm.. nie mam wam nic do powiedzenia... wyjdźcie z mojego domu... proszę....
Nie pomogło nam to w rozwiązaniu tej zagadki ale na razie Drogie Kucyki trzymajcie się z dala od jej szopy i domku, dla własnego bezpieczeństwa. Będziemy publikować w każdym numerze postępy w sprawie.

Link do komentarza

Po drugiej stronie

​Jak wiadomo, każdy z nas ma czasem chwile słabości. Puszczą mu emocje oraz wszelkie blokady i zahamowania. Często boimy się tego "drugiego ja", gdyż nie jesteśmy pewni jak w danej sytuacji zareaguje. Aby przedstawić to bardziej obrazowo porównam to do lustra. Kiedy patrzymy w nasze odbicie w lustrze, jest ono odwrócone. Podobnie można porównywać to z naszą "jasną" i "ciemną" stroną. A to dla tego, że czasem patrząc w lustro możemy zauważyć coś co będzie przeciwieństwem naszego mniemania o sobie. Odbicie może symbolizować coś czego się boimy, wstydzimy, ignorujemy czy coś o czym wolelibyśmy nie wiedzieć. Na zdjęciu widzimy jak Fluttershy dostrzega w sobie dokładne przeciwieństwo tego za kogo uważają ją przyjaciółki. Co to było dokładnie? Agresja? Okrucieństwo? Tego nie da się stwierdzić ze 100% pewnością. Jednak wywiad z Fluttershy (na str.12) może przybliżyć nas do odpowiedzi na to pytanie. Czy coś jeszcze może nas zaskoczyć?

Link do komentarza

Dwa oblicza 

"Fluttershy przerażona... swym odbiciem w lustrze."

 

Fluttershy znów powróciła na okładki gazetki szkolnej. Ta nieśmiała klacz przestraszyła się samej siebie jednakże jej wersja w lustrze nie była słodka wręcz przeciwnie. Przerażająca.

 

Ten zjawiskowy uroczy kucyk nie raz pojawił się w naszych artykułach.Trzeba przyznać, że nasza różowowłosa boi się prawie, wszystkiego. 

W ten weekend nasz niezawodny fotograf przyniósł zdjęcie z żółtym kucykiem.  Fotografia ukazuje naszą Fluttershy z dwóch stron. Jasna strona czyli kochająca zwierzaki i bezględnie uczuciowa do wszystkich innych. Druga strona natomiast, wydaje się jakby ona była jej przeciwieństwem.

Postanowiliśmy tak dla pewności zapytać się naszej bohaterki co sądzi o naszych skojarzeniach:

- Umm.. amm... *przerażenie w oczach* ja... amm nie... mam żadnej informacji na ten temat... umm...  czy moglibyście wyjść bardzo proszę. Chce pobyć trochę sama. 

Czyżby nasza bohaterka miała Jasną i ciemną stronę? Czy Fluttershy coś przed nami ukrywa? Dowiemy się już niebawem.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...