Skocz do zawartości

[My little warsztat] AppleJack by WilkU


WilczeK

Recommended Posts

Witam wszystkich !

Na forum widzę wiele ciekawych prac, najczęściej rysunków.

Postanowiłem zrobić coś sam. Wpadłem na pomysł zrobienia figurki.

Jako że ,,bawię,, się w modelarza już ok 1 rok, nabrałem umiejętności i postanowiłem zrobić z nich użytek i wykonać figurkę AppleJack.

Otwieram więc tzw. warsztat i będę krok po kroku pokazywał wam postępy prac.

A więc tak:

Postanowiłem że użyję modeliny jako materiał, jest plastyczna i da się ją utwardzić. Na razie wymieszałem wszystkie kolory w jedną szarą masę. Postanowiłem własnoręcznie pomalować figurkę bo kolory modeliny są sztuczne i nie pasują. Specjalne farbki już są zakupione wystarczy uzyskać odpowiedni odcień , lecz najpierw figurka.

Zabieram się do pracy już niedługo wstawię zdjęcia z początkiem prac i opisem.

Zapraszam do oglądania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część pierwsza

Uformowałem małą kulkę z modeliny i po ok 2 godzinach głowa dostała pożądany efekt (kształt) Wzorowałem się na zdjęciach. Głowę już utwardziłem. Wszystko jest szare więc na zdjęciach się zmywa. Wygląda trochę jak powierzchnia naszego księżyca :twilight3:

Dodam że głowa jest odrobinę większa od 2 groszówki. potem zrobię zdjęcie porównawcze. :rd8:

Profil

2013-01-22+12.49.05.jpg

Część Druga

Dorobiłem uszy oraz włosy, a konkretnie górną grzywkę. Zrobiłem chyba z 3 pary uszu zanim stwierdziłem że będą odpowiednie, raz za małe raz zbyt płaskie itp. Podobnie było z grzywką. Efekt wygląda tak

2013-01-22+14.32.34.jpg

2013-01-22+14.32.50.jpg

2013-01-22+15.00.51.jpg

Teraz biorę się za tułów.

Sorry za dokładność zdięć . Następnym razem będą leprze

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Tułów już jest ( potem umieszczę zdjęcia, lepszej jakości niż powyżej) , jeszcze nieutwardzony. Całe popołudnie myślałem jak się do tego zabrać lecz już mam pomysł. Ty chyba jest najtrudniejsze w tej figurce. Jak skończę biorę się za nogi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piątek miałem wolny więc zrobiłem naprawdę dużo. Dokończyłem nogi doczepiłem głowę do tułowia, doszedł kucyk (chodzi o włosy) i czapka. Został więc tylko ogon i oczywiście malowanie

Po doklejaniu nóg, szukałem sposobu by wyrównać całą powierzchnię, okazało się że płyn do paznokci idealnie rozpuszcza cienką warstwę modeliny i wyrównuje ją.

Z godnie z obietnicą zdjęcia z lepszą jakością

Po pomalowaniu wszystko nabierze jednolitego koloru :D

2013-01-26+12.06.07.jpg

2013-01-26+12.06.18.jpg

2013-01-26+12.06.41.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZŁE WIEŚCI

Mam złe wieści, na figurce powstałe już wcześniej pęknięcia ogromnie psują efekt po pomalowaniu ;/ Musze dlatego podjąć odpowiednie kroki i odnowa ją wykonać . Moje modelarskie doświadczenie nie pomogło w zabawie z modeliną

To na tyle złej wiadomości, a teraz dobra w tej złej

Spróbuje odnowa wykonać tą figurkę jednak teraz uzbroiłem się w szeroką wiedzę o modelinie i odpowiednim utwardzaniu jej. Postanowiłem też że figurkę utwardzę dopiero po tym jak ją całą złoże a nie pojedynczo. Powinno to pomóc na pęknięcia. W dodatku nie będę jej gotować lecz wypiekać podobno figurka jest wtedy twardsza.

Nie wiem czy jednak pokazywać wam efekty krok po kroku czy kontynuować temat od malowania jej.

Wybór zależy od was.

Szczerze mówiąc na początku straciłem prawie całą chęć, lecz po pewnym czasie postanowiłem że chce dokończyć projekt.

Mam nadzieje że z nową wiedzą efekt będzie lepszy. :D

Przepraszam ale sam nie wiedziałem że to tak wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad Applejack v2 idą do przodu!, trochę długo mi to zajmuje ale teraz staram się być ostrożny. Mam już głowę z tułowiem, włosy wraz z kucykiem. Właśnie zacząłem nogi. Zmienienie sposobu utwardzania dało wyraźny efekt. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie formujesz. Jeden gość od figurek mówił mi parę rzeczy....(sprawdza logi z gg):

-Użyj modeliny firmy ASTRA

-Miedziany drut się przydaje (jak najcieńszy) robimy szkielet dajemy mase i formujemy!

:fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pierwsze zdjęcia z AJ v2 już są!

Pozostało jeszcze dokończyć kucyk, dorobić ogon i kapelusz. Oczywiście malowanie.

Na zdjęciach widać pęknięcia na nogach (białe paski) jednak są one nie niegroźne ,zaszpachlowane je i wyrównane. po malowaniu nie będzie ich widać.

2013-02-13+13.24.00.jpg

2013-02-13+13.24.16.jpg

2013-02-13+13.24.26.jpg

2013-02-13+13.24.34.jpg

2013-02-13+13.24.53.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Krok po kroku do finału. :djTyy:

Powiększyłem kucyk ( bo był za mały), zauważyłem też że figurka była za chuda, więc ją trochę pogrubiłem. Doszedł ogon i kapelusz, a więc zostało malowanie już jutro się za to wezmę. Oczywiście przedtem zostało jeszcze kilka prac kosmetycznych :twilight3:

Na zdjęciach widać już próby malowania, ale miałem zniszczony pędzel i słabo to wyszło (nie malowałem całej) , farbę zdarłem łatwo, i na szczęście figurka nie zaznała żadnej szkody. :D

2013-02-19+09.52.39.jpg

2013-02-19+09.51.35.jpg

2013-02-19+09.52.07.jpg

2013-02-19+09.52.29.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...