Skocz do zawartości

Conversion bureaus - biura adaptacyjne [Reklama][TCB][Alterante Universe][Dyskusja]


OjtamOjtam

Recommended Posts

Z ciekawości zajrzałem do pierwszego rozdziału.. ale mnie ten lekki chaos odrzucił.

Ostatnio zaniedbuję TCB na rzecz innych FF. Nabieram doświadczenia.. (mam juz 500 słów po ang FF w uniwersum RF)

Cóż, to można potraktować jako pewną wprawkę ;). Drugi rozdział już ma nawet jakąś historię! (ogromny sukces ^^).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przeczytałem "The PER: Michelson and Morely - The Speed Of Right". Muszę przyznać, na prawdę udane i kreatywne opowiadanie :). Nic nadzwyczajnego pod względem filozoficznym raczej taki... filer, slice-of-life w świecie Chatoyance, wciąż mrocznym i przeraźliwym, ale jednocześnie słodkim i takim kucykowym x3. W pewnym momencie zauważyłem, że zbliżyłem się wyjątkowo do jej sposobu myślenia w swoim opowiadaniu. Część chwytów literackich jakie zastosowała są dla mnie dziwnie znajome, to chyba dobrze wróży. Wciąż jednak brakuje mi jednego ważnego elementu - opisów. Nad tym będę się skupiać :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat czytam jeden z fanfików tego "uniwersum?" i jest to: "Ostatnia rzecz jaka zrobi" muszę powiedzieć, że świat jest naprawdę dobry a "koma" wraz z "MLD" zlatują z pierwszego miejsca podium, i raczej długo się nie utrzymają na drugim jeśli kolejne części będą miały równy klimat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thar Będziesz jeszcze pisał? Może czas na wprowadzenie do świata z "ostatnia rzecz jaką zrobi"? Znaczy, może napisać fanfic od momentu pojawienia się equestrii na świcie oczami: świata, kucyków, ludzi co byli w pobliżu, przywódców. Opisałby się jak proponowany jest projekt ponyfikacji, powstanie FOL-u, masowe ucieczki z miast, badania nad magią oraz istotą kucyka. I najważniejsza decyzję co doprowadziła do wystrzelenia głowic w kucykowy świat. myślę, że byłoby to świetne wprowadzenie do uniwersum które jest naprawdę olbrzymie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thar

Będziesz jeszcze pisał? Może czas na wprowadzenie do świata z "ostatnia rzecz jaką zrobi"? Znaczy, może napisać fanfic od momentu pojawienia się equestrii na świcie oczami: świata, kucyków, ludzi co byli w pobliżu, przywódców. Opisałby się jak proponowany jest projekt ponyfikacji, powstanie FOL-u, masowe ucieczki z miast, badania nad magią oraz istotą kucyka. I najważniejsza decyzję co doprowadziła do wystrzelenia głowic w kucykowy świat. myślę, że byłoby to świetne wprowadzenie do uniwersum które jest naprawdę olbrzymie.

Myślałem nad tym ale boję się, by czegoś nie spalić. Dopóki historia świata pozostaje w sferze przeszłości i wyobraźni wówczas o wiele łatwiej wczuć się w postać o bardzo określonym podejściu do rzeczywistości w której żyje. Co innego gdy to czytelnik zna świat lepiej niż bohater - bohater przestaje być bohaterem, a staje się w pewnym sensie marionetką świata-teatru.

Inna kwestia, że ficki polityczne to trudny temat. Pisze się je w kompletnie innym nastroju, człowiek nie wczuwa się w postaci, a zamiast tego musi utożsamić się z ideologią. To ogromna trudność ale jednocześnie wielka satysfakcja z potencjalnego sukcesu ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o wstawieniu wątku pobocznego gdzie efektem ponyfikacji zostanie alicorn? ^^ myślę, że to byłoby dobrym skierowaniem do tematu czy księżniczki nie obawiają się przypadkiem ludzi mimo "zaszczepienia" ich dobrem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myślałeś o wstawieniu wątku pobocznego gdzie efektem ponyfikacji zostanie alicorn? ^^ myślę, że to byłoby dobrym skierowaniem do tematu czy księżniczki nie obawiają się przypadkiem ludzi mimo "zaszczepienia" ich dobrem.

Napisałem kiedyś takie opowiadanie ale nie było wystarczająco dobre by być opublikowane ;). Może kiedyś wrócę do tego tematu ale na razie mam pewien uraz :3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avro, współczuję. "Change of life" jest niedokończony, a akcja urywa się w bardzo wrednym momencie. Chyba sobie jeszcze poczekamy (przynajmniej nie będę sam :) )

Co do ponifikacji na alicorna gorąco polecam wspomniane już chyba wcześniej "Code Majeste"

Dołączona grafika

http://www.fimfiction.net/story/6641/The-Conversion-Bureau%3A-Code-Majeste

Świetny pomysł na powiązanie rzeczywistości fanfica z... no właśnie z czymś. Oczywiście autorstwa naszej ulubionej Chatoyance :)

Przeczytałem ostatnio "Semper Fidelis", a jeszcze nic nie napisałem na ten temat. Otóż...

Już pisałem, że Thar jest genialny. Zdanie podtrzymuję.

Tym opowiadaniem zaskoczył mnie zupełnie, ponieważ nie przypomina ono zupełnie wcześniejszych. Akcja jest szybka, prawie bez elementów 'slice of life', co nadaje zupełnie inny klimat całemu utworowi, pomijając już samą mroczną tematykę. To i całe tło polityczne (tworząc Rosję, stworzyłeś praktycznie nowe, fascynujące uniwersum, Thar!) sprawia, że momentami potrzebowałem się ciut skupić, żeby zorientować się kto i gdzie.

Bardzo mi się podobało, że zamieściłeś parę nawiązań do "Ostatniej rzeczy...". Widać, że dbasz o swoich fanów (choć pewnie sam też czerpiesz z tego radochę). Inaczej patrzę na znanych już sobie bohaterów.

Końcówka - totalny mindfuck w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Nie będzie spojlerów, ale powiem po prostu, że warto :)

Jeszcze jedno czytam ostatnio "Going pony". Świetne opowiadanie - jakby transkrypcja zapisu audio z reportażu na żywo z pobytu w Biurze Adaptacyjnym i ponifikacji.

Dołączona grafika

http://www.fimfiction.net/story/12776/The-Conversion-Bureau:-Going-Pony

P.S. Thar zastanów się nad okładkami do swoich ficów. Porysuj, albo zorientuj się, czy ktoś by ci nie chciał porysować :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Change Of Life urywa się w kiepskim momencie ale będę czekał z niecierpliwością na następny chapter. Ogólnie całość genialna i to jak na razie fic który jest moim ulubionym. Dziś jeszcze zacznę czytać jakieś inne historie z tego uniwersum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przeczytałem wasze wspólne dzieło i mogę to określić tak owo: Gdzie mogę się zapisać? Serio, ponyfikujcie mnie natychmiastowo a będziecie mieli postać jakich mało. Piszecie to dalej czy coś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak. Obecnie kończymy już 4 rozdział. Doszło parę osób. Akcja się rozwinęła, jest mnóstwo humoru. Jeśli chcesz mogę ci dać link do II rozdziału. Jeśli chodzi o możliwość pisania musisz się pytać Thara. Bo obecnie jest już nas siedmiu. Miłej lektury https://docs.google.com/document/d/13jpY52EfV3QER6UYhLIppWen4t01de4GxxuG_2ERKLM/edit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przeczytałem. Siedem postaci? 2 pegazy, jednorozec, ziemny i 2 ludzi to stan na koniec tego co podales ( kto jest siódmy?), tyle, ze jest to rozdział II to czy teraz konczycie trzeci, że gdzieś przegapilem linka Myśle, ze dodatkowy jednorozec może wam sie przydać i myślałem jeszcze o spożyciu Wiśniowej fiolki (oczywiście przypadek) co da możliwość opisywania kolejnych, absurdalnych i komicznych sytuacji ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...