Skocz do zawartości

Zakupy!


Arjen

Recommended Posts

Hejka jestem w Harrods, udalo mi sie znalesc tylko te orginalne kucyki. W miejscach zaznaconych na mapie niestety nic niebylo. Pustki, niewiem czy tam zbanowali kucyki czy co ale nic niebylo. Moze bronies wykupili? :molestia:

W kazdym razie na dziale elektronicznym udało mi się wbić na forum, więc do was piszę, zaraz mam autobus na samolot wiec sie spiesze, narazie, pozdrowienia z Londynu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka jestem w Harrods, udalo mi sie znalesc tylko te orginalne kucyki. W miejscach zaznaconych na mapie niestety nic niebylo. Pustki, niewiem czy tam zbanowali kucyki czy co ale nic niebylo. Moze bronies wykupili? :molestia:

W kazdym razie na dziale elektronicznym fajnie mozna sie pobawic sprzetem podlaczonym do internetu, zaraz mam autobus na samolot wiec sie spiesze, narazie, pozdrowienia z Londynu.

Powiem Ci tylko, że w Harrodsie są b.drogie i b.dobre pączki :nooooo: No i czasem można spotkać np. Beyonce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Trzeba odświeżyć ten temat! Dnia 23.03.2013 kupiłem sobie na Pyrkonie 2013 sweet koszulkę z "najbardziej lubianym" kucykiem:

http://iv.pl/images/63256672931467349307.jpg

Jest tam napisane słowo "Alicorns" jakby ktoś miał problem z przeczytaniem.

Spoko, Trixie z czerwonymi oczami nie wygląda frajersko jak zwykle xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Nienawidzę zakupów ciuchowych. Chyba że chodzi o kupno ciucha dla kogoś, to czemu nie... Ale sama nie cierpię tego robić, wolę zakupy typowo hobbystyczne (tomik nowej mangi, jakaś figurka do kolekcji, itepe  :fluttershy4: ) lub po prostu połażenie po mieście ze znajomymi.
A buty ciekawe.  :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam po dłuższej przerwie. W sklepie Wilkinson zakupiłem ten oto zegar, doskonale ukazujący moje podejście do czasu w weekend :luna:

 

wk47j7.jpg

 

PS. Tak tak wiem, zegary się wiesza na ścianie :forgiveme:


Ariel tak bardzo ma wywalone na czas, że oprócz znaków na tarczy, spadł też sam zegar :rainderp:
~500ml w prezencie, Warmen

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wk47j7.jpg

 

Czysta głębia, dualizm, abstrakcja.

 

Na pierwszym planie widać postać zegara w swobodnej, przewrotnej pozie, ledwie widoczny, liczne cyfry, których obraz bije zewsząd, oryginalny dizajn, spokojne powłóczyste spojrzenie migdałowych gwiazd, delikatna wykładzina/podłoga, subtelne niewielkie usta, zaokrąglone kształty tarczy. W drugim planie nieco baśniową, górską i niebezpieczną ścianę. Brunatno-niebieskie cegły, kręte ścieżki spowite niebieską mgłą mgłą. Między tarczą zegara a dzikim i niezbadanym pokojem nie ma kontrastu. Rozproszony światłocień. Subtelna gra Celestii i Luny. Rozproszone światło uprawia łyżwiarstwo figurowe po tarczy zegara, zatapia w cieniu gwiazdy nocy w tle, stapia różnorodne barwy i wykładzinę, niweluje format JPG, modeluje kształty.

 

Tu miały być moje płyty, ale los sprawił, że nie mam możliwości wykonania zdjęcia w lepszej jakości :<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja tam nie wiem... nie przepadam za zakupami. Jak jeszcze mam kupować gry, czy płyty z muzyką to spoko.

Ale chodzić na zakupy po ubrania nie znoszę. Jak się jest samemu - stres, bo nie wiadomo, czy dobrze się robi biorąc dany rozmiar. Może rozmiar większy będzie lepiej leżał? Zaś jak jestem na zakupach z rodziną to efektem końcowym są jednak kłótnie - żyjemy w innych światach. Rodzice chcą, bym ubierał adidaski, kolorowe bluzy, koszule, niczym gostki, co latają od klubu do klubu podczas, gdy ja preferuję glany.

Sam rzadko robię tego typu zakupy. Jestem człowiekiem, któremu ze 3 bluzki w życiu starczą (pomijam kwestię koszul do garnituru itd., to osobna kwestia). No, ale dla rodziców to brzmi jakbym herezje wypowiadał - dla nich najlepiej jakbym miał z 5 szaf ubrań,

A jak jeszcze mi ojciec przyleci z jakimś Armanim, czy czymś... Geez!

 

O, to przy okazji zarzucę wam ciekawostkę.

 

Mój ojciec kupił raz od gościa bluzkę. Twierdził, że to oryginalny Armani. Ale tak patrzę - coś mi się nie zgadza. Wchodzę w internet i co? Logo firmy EA GAMES.

Okazało się, że bluzka to była perfidna podróba, o czym ojciec nie wiedział i nie chciał w to potem uwierzyć - EA rozszyfrowywał jako Emporio Armani. Spoko, tyle, że... nie ma chyba Emporia, jest jedynie Giorgio Armani.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz którą od dawna (parę lat to już!) chciałem kupić i w końcu cena zjechała do takiego poziomu, że mogłem sobie pozwolić. Prosto z Polski, nie mogłem się powstrzymać by nie sprawdzić polskiego dubbingu, który wypadł dobrze.

 

0JkuD7j.jpg?1

 

Mogę polecić tą grę chyba każdemu. Póki co to dla mnie gra roku, ale przed nami jeszcze 5 miesięcy. Osobiście daje jej 9/10. Multiplayera nie skomentuje, w TRa się nie gra dla multi :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc chodzę do sklepu tylko po jakiś sprzęt AGD, gry, książki lub jakieś gadżety. :ming:

 

Jak mama mnie wyciąga na zakupy po ubrania to dla mnie jest zawsze udręką. Nienawidzę chodzić po sklepach z odzieżą, a jeżeli chodzi o buty to szukam jakiś wygodnych, kupuje i uciekam, a mama zawsze siedzi dwie godziny oglądając dokładnie każda parę butów. applejackderpplz.png?1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię zakupów. Gdy idę coś kupić to robię to szybko, nie lubię pałętać się po sklepach, chyba że mowa o sklepach militarnych / tragach o takiej charakterystyce...  wtedy puszczają  wszelkie hamulce i potrafię spędzić w takim miejscu większość dnia...

Tak, jestem gadżeciarzem :). W razie powstania / rewolucji zapraszam do mnie jestem w stanie wyposażyć pół Poznania...

 

Mój ostatni nabytek:

 

PSO-1 do mojego SWD :)

 

SWD.jpg

 

Jakość zdjęcia tragiczna ale chyba sami rozumiecie że nie łatwo jest zrobić zdjęcie pralką podczas wirowania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wejdę do Empika, ciężko mnie stamtąd wyciągnąć xd Ostatnio wreszcie uzupełniłam serię "Drużyna" o ostatnią, trzecią księgę. Mam jeszcze kilka oszczędności, które chcę wydać na książki, ale muszę poważnie się zastanowić na jakie .-.

 

 

 

Przy okazji połaziłam z bratem po innych sklepach i kupił mi taką słitaśną koszulkę do kosza :x

 

 

 

A teraz najlepsze. ŚWIAT KANGURKA KAO WSZYSTKIE CZĘŚCI W BIEDRO ZA 10 ZŁ :O :O :O

 

 

 

Koszulka jest zarąbista, nosiłbym :luna: Czekam na zdjęcie w koszulce, tak jak ja ubrałem buty do zdjęcia :rainderp: Co do Kangurka Kao... kojarzy mi się z kakaem xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KANGUREK KAO! Zagrałbym znów, gdyby udało mi się ogarnąć grę od kogoś :D

Piractwo niby tak, ale od jedynki nigdzie nie ma cracka, a jak jest to okazuje się to być zakamuflowany crack do trójki.

 

Tomb Raider na PS3? Udany zakup. Zamierzam kiedyś ogarnąć grę, ale na razie na to się nie zapowiada - parę tygodni temu wymieniłem PS Vitę z akcesoriami na gry do PS3 (niestety, nie mogłem znaleźć kupca). Lista gier:

a) które wziąłem dla odświeżenia:

- Assassin's Creed II

- Dead Space

b) Które wziąłem do ogarnięcia:

- Battlefield 3

- Call of Duty: Black Ops II

- Dead Space 3 - to mnie wciągnęło na maxa, gra zdecydowanie lepsza od dwójki mimo, iż w porównaniu do dwójki ma parę zdecydowanie złych moim zdaniem zmian

- Fallout 3

- Mass Effect 3

 

Przymierzam się jeszcze do przedłużenia umowy z Orange i wytargowaniem Samsunga Galaxy SIII Mini. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się jeszcze do przedłużenia umowy z Orange i wytargowaniem Samsunga Galaxy SIII Mini.

 

 

Jestem w orange już od dawien dawna ( karta sim posiada jeszcze napis "Idea" lol ), od samego początku mam telefon w abonamencie i cały czas ten sam numer, i co ? Nie oczekuję że za to będą mnie na rękach nosić ale gdy przedłużam umowę to to co mi proponują za każdym razem to jest po prostu kpina niestety. Umowa z nimi kończy mi się za dwa miesiące chyba, i coś  tak czuję że już tam nie przedłużę. Niestety targowanie się z nimi to też raczej katorga wszystko dają z niewiarygodną "łaską". Może macie inne doświadczenia z nimi, niestety u mnie to tak wygląda.

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w orange już od dawien dawna ( karta sim posiada jeszcze napis "Idea" lol ), od samego początku mam telefon w abonamencie i cały czas ten sam numer, i co ? Nie oczekuję że za to będą mnie na rękach nosić ale gdy przedłużam umowę to to co mi proponują za każdym razem to jest po prostu kpina niestety. Umowa z nimi kończy mi się za dwa miesiące chyba, i coś  tak czuję że już tam nie przedłużę. Niestety targowanie się z nimi to też raczej katorga wszystko dają z niewiarygodną "łaską". Może macie inne doświadczenia z nimi, niestety u mnie to tak wygląda.

 

Sam jak dostałem listę telefonów, jakie mogę dostać przy przedłużeniu umowy na obecnych warunkach (mam mixa) to poczułem się jak z buszu wyjęty, bo zaoferowano mi głównie telefony sprzed 10 lat. 

Po prostu Orange to firma nastawiona na klientów z działalnością gospodarczą. Oferty są tworzone bardziej dla nich i bardziej im zależy na ściąganiu nowych klientów, niż na zachowywaniu starych. Stąd takie, a nie inne oferty. Stąd też nie powinny dziwić nikogo przedpotopowe telefony - takie w firmach wystarczają. 

Z Orange trzeba się targować, czasem bardzo mocno. Plus to ich Call Center, które stara się łapać frajerów i nabijać ich na coraz gorsze oferty jest tragiczne.

Orange dopiero od niedawna oferuje darmowego Facebooka na telefon. 

 

Ja generalnie bym chętnie zmienił operatora, zwłaszcza, że na mojej uczelni ma najgorszy zasięg. Ale są jeszcze dwie kwestie:

- opłaty nie ja robię, bo jeszcze nie jestem usamodzielniony finansowo

- większość moich połączeń i smsów to do rodziców i siostry, a większość mojej rodzinie właśnie siedzi w Orange. I to z racji przyzwyczajenia, bo są w tej sieci jeszcze od czasów Idei (pomijając krótki okres z Erą, który był dla nas jeszcze gorszy). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po prostu Orange to firma nastawiona na klientów z działalnością gospodarczą.

 

Chciałem to  napisać a zapomniałem :).

 


Ja generalnie bym chętnie zmienił operatora, zwłaszcza, że na mojej uczelni ma najgorszy zasięg.

 

O zasięgu to ja się w ogóle nie będę się wypowiadał, jedyne co mogę powiedzieć to to że częściej go nie mam niż mam ( często gdy bywam w terenie z  racji mojego hobby ).

Zmieniłbym operatora tylko  powiem szczerze że kompletnie się nie interesowałem konkurencją do tej pory więc pojęcie mam naprawdę słabe :/, muszę zacząć się rozglądać zanim umowa się skończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O zasięgu to ja się w ogóle nie będę się wypowiadał, jedyne co mogę powiedzieć to to że częściej go nie mam niż mam ( często gdy bywam w terenie z  racji mojego hobby ).

Zmieniłbym operatora tylko  powiem szczerze że kompletnie się nie interesowałem konkurencją do tej pory więc pojęcie mam naprawdę słabe :/, muszę zacząć się rozglądać zanim umowa się skończy.

 

Ja dużo bywam w trasie i to często na odcinkach 200-300 km. W takich wypadkach rzadko mam problemy z zasięgiem. Za to moja uczelnia - w Warszawie, przy granicy z poligonem wojskowym w Zielonce. Pomijam kwestię blokad wojskowych (o ile takowe na serio są), ale o ile znajomi spokojnie miewają zasięg jeszcze na uczelni, ja często miewam problemy. Szczególnie fajny jest efekt pluskania wody w telefonie podczas rozmowy z kimś. I co ciekawsze, ten problem pojawia się nie tylko przy uczelni i poligonie, ale generalnie w całym warszawskim Rembertowie... 

 

Miło mi się też wspomina czasy, jak siedziałem na wsi i zasięg miałem tylko przy jednym oknie. I raz jadę na cmentarz pomagać sprzątać grób śp. babci. A tu przy jej grobie nagle mój telefon złapał zasięg, zaczął szaleć - masa nieodebranych połączeń i powiadomienie o każdym z osobna + smsy do mnie i to wszystko sprzed kilku ostatnich dni.

 

 

Dobra, koniec, bo offtop tu w sumie robimy. Chyba, że to podciągnąć pod zakup oferty telefonii komórkowej. 

Edytowano przez Linds
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomb Raider na PS3? Udany zakup. Zamierzam kiedyś ogarnąć grę, ale na razie na to się nie zapowiada - parę tygodni temu wymieniłem PS Vitę z akcesoriami na gry do PS3 (niestety, nie mogłem znaleźć kupca). Lista gier:

a) które wziąłem dla odświeżenia:

- Assassin's Creed II

- Dead Space

b) Które wziąłem do ogarnięcia:

- Battlefield 3

- Call of Duty: Black Ops II

- Dead Space 3 - to mnie wciągnęło na maxa, gra zdecydowanie lepsza od dwójki mimo, iż w porównaniu do dwójki ma parę zdecydowanie złych moim zdaniem zmian

- Fallout 3

- Mass Effect 3

 

Nie mogę się oprzeć by nie wyhaczyć paru sztuk z tej listy. Dead Space gorąco polecam, bardzo klimatyczna gra. Słyszałem że nowsze części to bardziej jatka niż klimat horroru, co trochę mnie martwi. Battlefield 3 to chyba najlepsza obecnie strzelanka multiplayer, CoDy są niestety bardzo nierealistyczne w multi (efekt pływania, szybkość ruchów w tym np. wymiany magazynków trwające pół sekundy xD) Fallout 3? Dla mnie to także świetny wybór, uwielbiam ten świat. Tomb Raider kupienia jest warty.

 

 

Jestem w orange już od dawien dawna ( karta sim posiada jeszcze napis "Idea" lol ), od samego początku mam telefon w abonamencie i cały czas ten sam numer, i co ? Nie oczekuję że za to będą mnie na rękach nosić ale gdy przedłużam umowę to to co mi proponują za każdym razem to jest po prostu kpina niestety. Umowa z nimi kończy mi się za dwa miesiące chyba, i coś  tak czuję że już tam nie przedłużę. Niestety targowanie się z nimi to też raczej katorga wszystko dają z niewiarygodną "łaską". Może macie inne doświadczenia z nimi, niestety u mnie to tak wygląda.

 

Czysta prawda :forgiveme: Mi też kiedyś oferowali przedłużenie umowy, ale jak porównałem co mi oferują (karta aktywna w Orange przez 10 lat ciągle, przejąłem po siostre xd) jako stałemu klientowi, a co daje konkurencja to odpuściłem. Kiedyś lubiłem tą sieć, ale wybrałem coś innego, polecam Play osobiście. Naprawdę było mi tam dobrze jak mieszkałem w Polsce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się oprzeć by nie wyhaczyć paru sztuk z tej listy. Dead Space gorąco polecam, bardzo klimatyczna gra. Słyszałem że nowsze części to bardziej jatka niż klimat horroru, co trochę mnie martwi. Battlefield 3 to chyba najlepsza obecnie strzelanka multiplayer, CoDy są niestety bardzo nierealistyczne w multi (efekt pływania, szybkość ruchów w tym np. wymiany magazynków trwające pół sekundy xD) Fallout 3? Dla mnie to także świetny wybór, uwielbiam ten świat. Tomb Raider kupienia jest warty.

 

Dead Space - bardzo super gra. Survival-horror, który mi się najbardziej spodobał. Mnie gra straszyła, do tego fabuła (tu mi chodzi również o text logi itp.) i klimat opuszczenia i konieczności przeżycia i to nie z punktu widzenia jakiegoś żołnierza, czy kolesia obeznanego ze spluwą, a z punktu widzenia zwykłego inżyniera! Jedna wada jak dla mnie - za krótki. Przeszedłem grę co najmniej 3 razy (normal, hard i survival/hardcore (nie pamiętam nazwy)), platynę zdobyłem. To chyba była nawet moja pierwsza platyna. Jest to jedna z niewielu gier na PS3, do których lubię powracać. Co się tyczy kolejnych części:

* DS: Extraction - wydane początkowo na Wii, potem dodawane z Dead Space 2 na PS3, znudziło mnie po pewnym czasie

* DS 2 - zawiodło mnie cholernie. To nie jest survival-horror. To gra akcji nafaszerowana skryptami. Zabiłeś wszystkich? Zbierasz przedmioty po Nekromorfach? Obyś to zrobił szybko, bo ci gra zaraz przygotuje kolejną świtę i tak w kółko i w kółko. Gra prawie wcale nie straszy i fabuła jakaś taka meh. 

* DS 3 - przyznaję się, podchodziłem do gry słabo nastawiony. Szczególnie, jak się dowiedziałem, że od czasu do czasu odwala się strzelankę z Unitologami. No, ale postanowiłem, że przejdę. I wiesz co Arjen? NIE ZAWIODŁEM SIĘ. Teraz to dla mnie bardziej survival-horror połączony z grą akcji. Zgoda, są chwile, kiedy jest przesada z danym momentem gry, ale jednak złe wrażenia po dwójce wymazane, a momentami mam taki zaciesz (widoki, akcja), że momentami mam wrażenie, że to i lepsze od jedynki. Do tego fabuła no niby "typowa" (mogę opisać w spoilerze, jeśli chcesz), ale bardzo trafia w me gusta. Co na koniec końców wskazałbym na dużą wadę? Rozbicie waluty na kilka innych. Nie ma kredytów, tylko metalowe części, Somat Gele itd. I żeby zakupić przedmiot/upgrade to musisz mieć określoną ilość danej rzeczy. Nowością jest też tworzenie własnych broni z części znalezionych w grze, ale szczerze? Taki bajer to nie dla mnie. Wolę mieć przygotowanych kilka broni i wybrać odpowiednie. A nie składać. Na ile to się przydaje? Tylko 1 broń złożona przede mnie nadawała się do gry, drugą złożyłem, gdyż była wymagana w fabule. Kolejna wada - tylko 2 bronie można mieć ze sobą, nie 3-4. Szkoda, bo jednak przydałoby się móc mieć 3. opcję... Generalnie różnic jest sporo, ale grę polecam. 

 

Zadziwię cię Arjen, ale BF3 i CoD:BO II nie kupowałem dla multi  :cheese:  Za dużo tytułów do ogarnięcia, bym mógł jeszcze bawić się w multi, a czas mam mniej więcej do połowy września minus 2 tygodnie o ile moje plany wyjazdowe się udadzą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Też się pochwalę jaki to burżujski i kasiasty jestem, a co.

 

W tym tygodniu poprzychodziły w końcu do mnie nowe części do Micry. Amortyzatory gazowe Kayaba Excel-G i sprężyny obniżające Lesjöfors -35mm.

Shocks_and_springs_0000.JPG

Shocks_and_springs_0002.JPG

Shocks_and_springs_0003.JPG

 

Trochę wcześniej, bo gdzieś w kwietniu wymieniłem koła w Micrze. Ze standardowego 155/70/R13 na stalówkach 5Jx14 na 185/55/R14 na alufelgach 6Jx14. (Te brzydkie lampy z przodu też powymieniałem na nowe). Stalówki pójdą do piaskowania i malowania na czarny mat, będzie komplet na zimę, jako że mam prawie nowe zimówki w tamtym rozmiarze.

 

Przed:

Micra_0002.jpg

 

Po:

Micra_alufelgi_0000s.jpg

Micra_alufelgi_0001s.jpg

 

A, no i jeszcze nowy tablet. Wacom Bamboo Pen&Touch Small. Porządek na biurku nie był w zestawie, sam musiałem dorobić.

 

Tablet_unboxing_0009.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farciarz, ma auto. Szczerze mówiąc zazdroszczę  :twiblush2: Miałbym auto, gdybym zdecydował się studiować w Katowicach, czy w Gliwicach i tym samym dalej mieszkał u rodziców. Trudno, na szczęście wspaniały ludzki umysł wynalazł taki wynalazek jak komunikacja miejska  :cheese:

 

A ja pozwolę sobie na zakończenie wątku Orange - nie dość, że wytargowałem Samsunga Galaxy S3 Mini w bardzo małej cenie to wytargowałem również lepszą umowę. Oprócz tego do telefonu kupiłem sobie takie etui: 

 

2.jpg

 

Moja kabura od tej się różni tym, że nie ma tych boków - ma jedynie po zaczepce na każdy róg plus tą zaczepkę z magnesem.

Ładne, przydatne i do tego do kupienia na Allegro już od 7,50 zł. 

Edytowano przez Linds
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farciarz, ma auto. Szczerze mówiąc zazdroszczę (...)

 

Auto to "ZUO", tym bardziej gdy to Opel a w szczególności Frontera... W przeciągu ostatniego 1.5 miesiąca musiałem w nim wymienić :

 

- Elektronikę ( gdy włączałem światła to w tym samym czasie włączały się przeciwmgielne + halogeny  :wat:  )

- Cały rozrząd  :wat:

- Filtry  :wat:

- Amortyzatory bo podczas wchodzenia w zakręty to buja jak na Dakarze  :wat:

- OC do zapłaty 

- Ten "Bydlak" żłopie tyle beny że szkoda słów ( raz zapomniałem wyłączyć 4x4 - efekt spalanie 22l na 100  :wat:  :wat:  :wat: )

- Za tydzień jadę wymienić sprzęgło bo to już jest zajechane ( ten wydatek boli najbardziej ...  :wat:  :wat:  :wat:  )

 

Coś tak czuję że w tym miesiącu trzeba będzie trochę zostać na nadgodzinach w pracy ...

 

Zamiast kupować samochód lepiej pomyśleć o motorze... chyba że potrzebujesz coś do przewożenia klamotów.

 

 

 

A ja pozwolę sobie na zakończenie wątku Orange - nie dość, że wytargowałem Samsunga Galaxy S3 Mini w bardzo małej cenie to wytargowałem również lepszą umowę. Oprócz tego do telefonu kupiłem sobie takie etui: 

 

Gratuluję wygranej batalii z Orange  :derp6: , moja bitwa z nimi odbędzie się za około  miesiąc. Ciekawe co z tego wyniknie.

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...