Skocz do zawartości

Zakupy!


Arjen

Recommended Posts

Właśnie zamówiłem 3 metry dzianin na zabawki płacąc za to 100 zł. Moje fundusze są smutne. Ale czego się nie robi dla milutkiego futerka zamiast oklepanego już polaru? Żeby jeszcze tylko ten materiał był w porządku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
godzinę temu BiP napisał:

Po pierwsze, brawa za odkop tematu, dawno o nim zapomniałem :rwink: 

A moje ostatnie zakupy, to 3 części "Gwiezdnych Wojen", za naprawdę śmiesznie małe pieniądze :enjoy: 

Mam od daaaaaaaaawna :) Epizody IV-VI kupiłem w zbiorczym wydaniu (4xDVD). Okładki mają ten sam "design", ale inną kolorystykę. Logo i "belka" na dole są srebrne. Tak samo jak tytuł na grzbiecie. Fajnie to wygląda i rozdziela trylogie. Szkoda, że "Przebudzenie Mocy" ma inny styl i jest biedne (zawartość). Ep I-III dwa DVD. Do IV-VI dodatkowa płyta. A tutaj bieda... Ale to w końcu Galapagos. U nich to normalka.  

 

Co do moich ostatnich zakupów:

- komiks Deadpool: Martwi Prezydenci (rewelacja)

- konsola PSP (pozwala na uruchomienie wersji "demo" :lie: z karty pamięci) 

- płyta Big Cyc "Czarne słońce narodu" (z autografem :soawesome: )

 

Przepraszam za brak zdjęć - leniwy jestem :flutterblush:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W końcu zdecydowałem się na kupno zestawu Lego: Kylo Ren

Spoiler

kIXNeZc.jpg

 

Niby raptem 80 elementów (kilka to części zapasowe), a siedziałem nad tym prawie 90 minut. Figurka ma ruchome kończyny dzięki czemu można zmieniać jej pozy. Niestety, ale ma to swoją cenę. Wiele elementów trzyma się na przysłowiowe "słowo honoru". Także to bardziej coś dla kolekcjonera, miłośnika Gwiezdnych Wojen niż zabawka dla dziecka :/  Zbudować, ustawić i postawić na półce. Prezentuje się znakomicie - sama postać ma 26 cm wysokości :) Brakuje jedynie kaptura, ale i tak jest OK. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
5 godzin temu Agleć ^^^^^^^^^^ napisał:

Niby opłaciłam to już w październiku, ale przyszło... przyszli :x dwa dni temu wraz z cłem, które trzeba było opłacić :fluttercry:

Nendoroid N i Reshiram :yay: 

A gdzieś ty to kupowała, że nałożyli cło? Jeśli można wiedzieć :) (z tego co rozumiem musiałaś opłacić cło przy odbiorze?) Brat kilka razy wysyłał mi rzeczy z USA. Nałożyli cło tylko raz - elektronika. Wcześniej to się nie zdarzało. Nawet gdy wysłał sześć iPhone'ów (druga generacja) na sprzedaż. Inna sprawa gdy brałem coś w sklepie internetowym, ale wtedy cło było wliczone w cenę.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu Triste Cordis napisał:

A gdzieś ty to kupowała, że nałożyli cło? Jeśli można wiedzieć :) (z tego co rozumiem musiałaś opłacić cło przy odbiorze?) Brat kilka razy wysyłał mi rzeczy z USA. Nałożyli cło tylko raz - elektronika. Wcześniej to się nie zdarzało. Nawet gdy wysłał sześć iPhone'ów (druga generacja) na sprzedaż. Inna sprawa gdy brałem coś w sklepie internetowym, ale wtedy cło było wliczone w cenę.  

 

Odkupiłam od kolesia z Florydy. Mój błąd polegał na tym, że nie powiedziałam mu żeby oznaczył jako gift o wartości ~$20. Tylko oznaczył tak jak było faktycznie - czyli po prostu kupione za $50.

I podobno cła nie ma właśnie do $50 więc mój przypadek to była loteria. 

Musiałam opłacić przy odbiorze, ale to było co najmniej śmieszne. Normalnie to na trakcingu jest napisane "Zatrzymanie w cle" co oznacza opłatę celną i trzeba ją przelać na rachunek UC. U mnie było tak, że przez prawie miesiąc leżała w Warszawie po czym w ciągu nocy przeleciała przez Łódź, Piotrków i z rana listonosz zaskoczył, że trzeba coś płacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu WhiteHood napisał:

Offtop.

 

Osobiście, dla mnie ci ludzie są geniuszami i moimi osobistymi bohaterami. Bo jaki to trzeba mieć pomysł, żeby wyprodukować plastikowe gówienko za które ktoś płaci 50$. Tak, by stać się kimś takim...marzenie. 

 

To gówienko jak to nazywasz jest ręcznie malowane, ma wymienne części i te gówienka są sprzedawane tylko na rynku japońskim.
Więc tak, zmarnowałam 60 dolarów amerykańskich podczas gdy polaki, biedaki, cebulaki zabijają się o pluszaki z biedronki. I w piździe to mam :fluttershy5: 

Dzisiejsze zakupy co by dać wam więcej raka :interesting:

Spoiler

1DsfwQM.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Offtop.

 

OOO PATRZCIE NA MNIE TO JA OSZCZĘDNY POLAK WYDAJE SWOJE PIENIĄDZE TYLKO NA JEDZENIE I ALKOHOL BO PO CO MIEĆ JAKIEŚ PRZYJEMNOŚCI PO CO WYDAWAĆ SWOJE WŁASNORĘCZNIE ZAROBIONE PODKREŚLAM ZAROBIONE PIENIĄDZE NA JAKIEŚ HOBBY CZY DROGIE MARKOWE RZECZY ZUPEŁNIE JAK TEN ROMAN U MNIE W PRACY CO TO TYLKO W KELWINACH KLAJNACH CHODZI CO ZA SNOB NO GRAŻYNKA JA NIE MOGĘ XDDDD PO CO ON ZA MAJTY PRZEPŁACA PRZECIEŻ COTTONWORLDY TAK SAMO DOBRE A TAŃSZE

ALE CO TY MI MÓWISZ KOBIETO ŻE MNIE NIE STAĆ JAK NIE STAĆ JAK JA ZARABIAM TRZY KILO CEBULI MIESIĘCZNIE PLUS CZASEM SIĘ COŚ WYNIESIE Z PRACY NA LEWO JAK WSZYSCY CO NIE XDDDDD

 

Koniec offtopu.

 

21 godziny temu Agleć ^^^^^^^^^^ napisał:

Normalnie to na trakcingu jest napisane "Zatrzymanie w cle" co oznacza opłatę celną i trzeba ją przelać na rachunek UC.

 

Nie zawsze. Ja często zamawiam paczki z zagranicy i raz płaciłem cło w okienku na poczcie przy odbiorze paczki, a raz cło było wliczone w cenę przedmiotu na aukcji na brytyjskim ebayu.

Ale racja, jak sprzedawca jest kumaty i siedzi w tym biznesie od jakiegoś czasu to sam na paczce zaniża wartość przesyłki, bo wie, że nikt nie chce płacić cła.

 

A nawiązując do tematu - w ciągu ostatnich kilku miesięcy miałem niewiarygodne szczęście i udało mi się dorwać trzy gierki z mojej Trójcy-Gier-Które-Chcę-Mieć-Ale-Są-Rzadkie-I-Cholernie-Drogie, mianowicie

 

Drone Tactics - roboty robaki walczą ze sobą, brzmi głupio, ale jest zabawne

Mega Man Star Force 3: Black Ace - ostatnia część dosyć długiego cyklu Battle Network - Star Force, dlatego nikt jej nie kupił i została kiepsko oceniona, ale jak ktoś jest fanem serii, to warto zagrać, bo to najlepsza odsłona z całej "trylogii"

oraz największy rarytas, czyli

The Dark Spire - brzydki i oldskulowy dungeon crawler, który został chłodno oceniony przez recenzentów, bo był zbyt trudny, wręcz hardkorowy :spike:

 

Ceny tych gier wahają się od 80 do nawet 200 dolców, ale na szczęście AKURAT znalazły się dobre dusze, które wystawiły AKURAT te gry w przyzwoitych cenach (to znaczy za mniej niż 50 dolarów) i to jeszcze z nie tak drogą wysyłką.

Z takim szczęściem może powinienem zagrać na loterii :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby nie było, że marnuje cenne miejsce na bezużyteczny post, jakieś kilka dni temu (nie wiem w zasadzie, czy to się liczy) kupiłęm sobie item do Doty. Płonący hak dla Pudge'a za jakieś 27 euro. Niebagatelnie dużo, ale ja to lubię kupować.

 

Plus jakieś kilka tygodni temu na i tak dosyć niskiej przecenie kupiłem jedną z najlepszych gier, w jakie grałem, czyli Darkest Dungeon. Wgniata w ziemie inne tytuły z tego roku i jak to nie dostanie jakiejś nagrody za grę roku indie to ja strzelam focha na cały świat.

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu Agleć ^^^^^^^^^^ napisał:

 

To gówienko jak to nazywasz jest ręcznie malowane, ma wymienne części i te gówienka są sprzedawane tylko na rynku japońskim.
Więc tak, zmarnowałam 60 dolarów amerykańskich podczas gdy polaki, biedaki, cebulaki zabijają się o pluszaki z biedronki. I w piździe to mam :fluttershy5: 

Dzisiejsze zakupy co by dać wam więcej raka :interesting:

  Pokaż ukrytą zawartość

1DsfwQM.jpg

 

Och @Agleć ^^^^^^^^^^ ty mi nie dajesz raka. Ty rozwijasz moją pomysłowość na biznes.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ostatnio taki piękny zegarek: 

 

Spoiler

f16806_2.jpg

 

Spoiler

pol_pl_Zegarek-Festina-F16806-3-36158_4.

 

Co prawda w spoilerach zamieściłem zdjęcia tego modelu z google grafiki, ale jeśli ktoś będzie miał wątpliwości co do posiadania przeze mnie tego przedmiotu (w co wątpię), to mogę dać zdjęcia swojego zegarka.

 

Co prawda nie jest najdroższy (1200 zł) ale na Rolexy jeszcze przyjdzie czas :) Poza tym, podoba mi się, a to jest przecież najważniejsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu Tric napisał:

Nabyłem ostatnio taki piękny zegarek: 

 

  Pokaż ukrytą zawartość

f16806_2.jpg

 

  Pokaż ukrytą zawartość

pol_pl_Zegarek-Festina-F16806-3-36158_4.

 

Co prawda w spoilerach zamieściłem zdjęcia tego modelu z google grafiki, ale jeśli ktoś będzie miał wątpliwości co do posiadania przeze mnie tego przedmiotu (w co wątpię), to mogę dać zdjęcia swojego zegarka.

 

Co prawda nie jest najdroższy (1200 zł) ale na Rolexy jeszcze przyjdzie czas :) Poza tym, podoba mi się, a to jest przecież najważniejsze. 

 

Mam tanią podróbę/wersje dla biedaków tego zegarka, lecz w czarnym kolorze. Powiedz mi, czy te dwa guziczki pomiędzy pokrętłem u Ciebie też nic nie robią, bo u mnie nie i w sumie nie mam pomysłu, do czego by one mogły służyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci pewnie o dwa guziki, między którymi znajduje się pokrętło - używałem ich tylko raz, kiedy bawiłem się ustawianiem godziny, i z tego co zauważyłem, ten wyżej zatrzymuje wskazówki (naciśnięty ponownie wprawia je w ruch, a jeżeli pokrętło jest wysunięte, naciskając przycisk nastawiasz sekundnik podając dokładność co do sekundy), a ten niżej sprowadza wszystkie wskazówki do jednej pozycji - pionowo skierowane ku górze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Widzę całkiem ciekawy temat. To i ja się pochwalę ostatnimi zakupami. Co prawda zrobiłem je na przestrzeni pół roku, ale co tam. Jak się chwalić, to na całego

Spoiler

l46C8kV.jpg?1

Kupiony pół roku temu i jestem w 40% składania. Wielkie bydle, ale ile mam radochy

 

No i prezent na święta, od siebie, dla siebie

Spoiler

wwwonU4.jpg?1

 

Model naprawdę świetnie wykonany i godny polecenia. Niby brak wnętrza (jak w większości modeli), ale mimo to, stosunek ceny do jakości zdecydowanie na plus. Nie mówiąc o tym, że sam pojazd piękny w swojej brzydocie. Może go zrobię na defiladę w berlinie...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu Maniek napisał:

@Sun pochwal się jak złożyć i pomalujesz, chętnie zobaczę ;)

Poczekasz jeszcze trochę czasu, zwłaszcza, że przeszkadza mi trochę plastyk challenge, który mam w pracy (kupiliśmy modele firmy ZTS Plastyk i staramy się z nich zrobić coś, co przypomina samolot). 

A wracając do stanu prac nad Panzer IV,, to po pomalowaniu i zamontowaniu amunicji będzie można złożyć wannę z górą i potem tylko kamuflaż, zawieszenie wieża i dodatki (niekoniecznie w tej kolejności). Wbrew pozorom, to sporo roboty. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...


To ja pochwale sie moim nowym nabytkiem, co prawda musialem sprzedac mojego ukochango jazzmaster'a ale potrzebowalem troche grosza na bebny na które poluje : ) Ale sluzy mi ten Strat jak najbardziej ! 

Snapchat-365012392.jpg

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...