Skocz do zawartości

Ad maiorem Dei gloriam [NZ][Crossover][Human][Violence]


Gandzia

Recommended Posts

Ad maiorem Dei gloriam, czyli coś, na co wszyscy( :ming:) czekali!
Słówkiem wstępu: to opowiadanie jest kontynuacją Si Deus nobiscum, więc zalecałbym najpierw przeczytać pierwszą część.
A o czym jest Ad maiorem...? Po prostu - dalsze przygody naszych Sarmatów i ich czworonożnych kumotrów.

AD 1639. Minęły trzy lata od zakończenia wojny domowej i pokonania Turków. Monarchia Królewskich Sióstr rośnie w siłę, jednak nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni. Powracają starzy wrogowie, pojawiają się nowi...

Violence tu zbyt wiele nie ma (a przynajmniej nie tak mocnego), ale potrzebowałem coś dodać do tagu [crossover], a [human] na liście tagów nie ma.

Zapraszam do czytania i komentowania.

1. Taki większy prolog. Do skarbca wchodzą, jak do zamtuza, Polacy piją, a spiskowcy knują. Niektóre rzeczy się po prostu nie zmieniają...
Rozdział I

2. Krótko, niestety, ale za to mamy shipy! Polskie shipy, szwedzkie shipy, shipów ci u nas dostatek!
Rozdział II

3. Lustereczko, powiedz przecie, kto jest największym Kozakiem na świecie?
Rozdział III

4. Kozacy, Luna i Kozacy. Dlaczego nie powinno się pić z Rosjanami.
Rozdział IV

5. Gryfy, Grube Baby i inne złe rzeczy.
Rozdział V

6. Magnatów problemy z Trollestią, rodzinami, magnatami, kobietami i królami. Na Moskwę!
Rozdział VI

 

7. Tym razem opuszczamy Polskę i jedziemy do Equestrii. A tam? Dragoni biją dragonów, spiskowcy piją wino, a Polaków zesłano na Sybir. Prawie.

https://docs.google.com/document/d/1lbhrm9K9CgbAs0BSk2_WFeBIpOBJysRSY_WuLy_t9co/edit  Rozdział VII

 

8. Prison break, śmiertelny bój z muchą oraz o tym, dlaczego nowsze jest wrogiem dobrego.

Rozdział VIII

 

9. A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż pludracy nie gęsi, iż swych Kozaków mają.

Rozdział IX

 

Następne rozdziały będą, kiedy je napiszę.

 

 

Epic: 1/10

Legendary: 1/50

Edytowano przez Dolar84
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tym razem, przynajmniej narazie, bez tortur Waszmosc!

Masz na myśli cliffhangery, czy długi czas oczekiwania na następne rozdziały? Bo pierwszych nie planuję (same wyjdą...), a drugie... cóż, sesja, pisanie idzie mi teraz, jak krew z nosa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawosci długo ona u Ciebie trwa?

Teoretycznie do 9 II, w praktyce trzeba do tego doliczyć prawdopodobną poprawkę. Grunt, że na przełomie lutego i marca będę miał czas na pisanie.

Mam nadzieję że tu będzie shiping?

Mam jeden w planach, ale ponieważ nie czuję się w tej tematyce wystarczająco pewnie, więc nie mogę zagwarantować wysokiej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeden w planach' date=' ale ponieważ nie czuję się w tej tematyce wystarczająco pewnie, więc nie mogę zagwarantować wysokiej jakości.[/quote']

Jezeli dobrze rozumuje ,jesli chodzi o shipping , to powiem Ci ze niezle masz wprowadzenie, przeplatane pomiedzy innymi akcjami. Dodaje to smaczku calosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, wtedy nie byłoby dowcipu XD. Poza tym, już jest ta informacja podana. Nie wprost, ale jest.

A to w spojlerze, to nie o ten ship mi chodziło. Ale przyznasz, że akcja wyszła.

Jedna baba drugiej babie wsadziła ogórek ogórek ogórek...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to Gandzia robisz ale wciagasz mnie z kazdym nastepnym rozdzialem coraz bardziej... Przy watku atamanow spadlem nie raz z krzesla :cGfSS: , no i watek Luna-Michal zajefajny. A swoja droga Rzedowieck odegra jeszcze jakas wiekasza role tak jak w Si Deus Nobiscum? um... taki malutki spoil...:flutterblush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzędowiecki będzie, po prostu nie było jak go wcisnąć do pierwszych rozdziałów (czytaj: byłem zbyt leniwy, by go umieścić).

Za to w następnym rozdziale postaram się, by pojawiło się parę znajomych twarzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Genialne! Jestem naprawdę ciekaw jak się to dalej potoczy. Jak dokładnie działa to' date=' co zrobiono Lunie (poza upiciem)? Czy Rzędowiecki zdąży temu zapobiec? I jak mocno, jeśli w ogóle, oberwiemy od szwedów?[/quote']

Zgadzam się z przemówcą gdyż chciałem napisać to samo. No i jest Rzędowiecki! :D

Z niecierpliwością czekam na kolejny/e rozdziały. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ps: czy dobrze zrozumiałem że w rozdziale trzecim bratia atamany przez przypadek znaleźli się w świecie tcb?

Bardzo dobrze zrozumiałeś.

Zresztą, jak dobrze się wszystko potoczy, to może jeszcze dodam małe zderzenie z TCB, ale to już pod koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie naprawdę trzyma poziom I części- czyli jest po prostu świetne:twilight5:.

Co stanie się z Luną? Co zrobi Rzędowiecki ? Czy będzie scena miłosna między Luną i Rzędowieckim ? Co zrobią bratia atamany? Znów po przeczytaniu kilku rozdziałów mam więcej pytań niż odpowiedzi. Bardzo fajnie się czyta, szkoda tylko że nie masz takiego tempa pracy jak poret50(było by już gotowych z 30 rozdziałów).:pinkie2:

Pozostaje nam tylko czekać na nowy rozdział. Powodzenia i natchnienia w pisaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...