Skocz do zawartości

Kolejny cios w bronies i pegasis!


Tarreth

Recommended Posts

Właśnie wyszło na jaw, że OO nie trollował - on na prawdę otrzymał roszczenia wobec odcinków, które tłumaczył i wrzucał na youtube. Dowodem na to jest kolejna ofiara praw autorskich, tak teraz skrupulatnie pilnowanych przez ACTA: PhosiQ, nasz użytkownik i do niedawna wręcz wybawca również takowe roszczenia otrzymał.

Usunął filmy z kanału, acz zapowiedział, że pomyśli, co z tym zrobić.

Ja natomiast myślę, co zrobić. Wątpię, by ktokolwiek zdołał ugodę z Hasbro wywalczyć, dlatego też nadchodzą mroczne czasy dla internetu...

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie było, iż to my was robimy w Bambuko: Dowody rzeczowe.

PhosiQ Ok panowie i panie, nie jest dobrze. Otrzymałem roszczenie odnośnie wielokrotnego naruszania praw autorskich HASBRO INC. Niestety, jestem zmuszony usunąć odcinki z YouTuba, jednak nie do końca musi to oznaczać koniec "sami wiecie czego". Póki co, niestety, konto zostanie puste - jednak będę na bieżąco informował co postanowię robić w tej sprawie dalej

(10 godz. temu)

PhosiQ Ok, najprawdopodobniej będę po prostu zamieszczał napisy z timingami pod odpowiednią wersję odcinka, z informacją skąd pobrać właśnie tę wersję.

(8 godz. temu)

Niestety, najnowszych odcinków z tłumaczeniem na moim kanale już nie będzie. Podobnie, jak OO, otrzymałem roszczenie odnośnie naruszania praw autorskich. Cóż, odcinki oczywiście zostały usunięte, jednak nie oznacza to, że nie będzie już żadnych moich tłumaczeń. Póki co nic więcej jeszcze nie mogę powiedzieć, więc odwiedzajcie kanał, albo piszcie wiadomości po więcej informacji

edit: Postanowiłem umieszczać same napisy z timingami do odpowiedniej wersji odcinka, których używałem. Napisy oczywiście będą pojawiać się jeszcze szybciej, niż odcinki, ponieważ odchodzi problem z konwertowaniem i wrzucaniem na youtuba, co zabierało sporo czasu. Oczywiście wyjaśnię, skąd je brałem, więc będziecie mogli sobie pobrać odcinek, a następnie oglądnąć go u siebie na komputerze z moimi napisami.

Tak oto zostaliśmy odcięci. Teraz pozostali jedynie odważni śmiałkowie, lub odcinki po Angielsku. Wy jeszcze macie szansę, ja, z awarią karty dźwiękowej nie bardzo. Jedyną nadzieją dla POLSKICH napisów są jeszcze te, oficjalne z YouTube [ikonka "CC", jak ktoś nie rozumie].

Tak więc ePRL już zaczął działanie. Nadchodzi przełom w historii internetu.

PS: W tytule tematu jest błąd, zależy, jak kto na to patrzy. Zamiast "Kolejny cios w Bronych!", lepiej wygląda "Kolejny cios dla Bronies i Pegazis!".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie powinno być przypadkiem pegaSis? Mi się wydaje, że to aż tak z ACTA nie jest związane, tylko z tym, że teraz hasbro coraz więcej odcinków na dvd itp. wypuszcza. Podczas s1 tego chyba nie robili, to na youtube im tak bardzo nie przeszkadzało, ale teraz to już chcą ograniczyć jak najbardziej dostęp to darmówek, bo kasy inaczej nie zrobią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i dodajmy też również aferę z Derpy - co im nagle przestała pasować ;] (Bo nie ich nazwa = nie mogą zarabiać na niej!) Taa... i jeszcze się pewno okaże, że nawet DVD nie będą wydawane u nas... a jeśli nawet to tylko w wersji dub i cześć. A mogliby mieć swoje konta, gdzie spokojnie i oficjalnie by zamieszczali odcinki z napisami w różnych językach. Dodaliby tu i ówdzie jakąś reklamę, prezentowaliby jakieś swoje produkty jako "MUST BUY" i by się im interes kręcił, a i by mieli dużo lepszą opinię wśród bronies. No ale po co, skoro łatwiej im zdeptać fanów? Hasbro prezentuje nam janusowe oblicze - z jednej strony postanowili stworzyć takie cudo jak G4 MLP, zdawali się liczyć z fanami w większym stopniu niż większość korporacji. Ale z drugiej widzimy teraz taką... bestię, która atakuje wszystkich, fanów również, twierdząc, że przez nich tracą pieniądze (a na pewno rzucą taki argument, jeśli jeszcze tego nie zrobili)... Teraz widać, że są korporacją jak wszystkie - zamkniętą, pustą, bez życia, łaknącą jedynie naszej kasy, nie potrafiącą nic zrobić dla fanów. No bo jak inaczej wytłumaczyć te nagłe roszczenia wysłanie wpierw do OO, a potem do PhosiQ'a? Nie wiem, co im to szkodziło (bo co ja się znam), zwłaszcza, że chyba już nie puszczają MLP u nas :P A i Minimini raczej nie będzie chciało 2 sezonu brać, bo "za dojrzały". Więc i tak, i tak nie zarabiają na tym... Wróć! Zarabiają na odcinkach z neta! Może nie za samo odtworzenie, ale... prosta matematyka: zwykły user + MLP ma szansę = brony. A gdy brony usłyszy o blindbagach i tego typu rzeczach, istnieje duża szansa, że je kupi. Ale ta zależność już wobec nowych może nie zajść, bo ci nie będą mieli jak w ogóle zapoznać się z odcinkami... Odcinki z dubbem? Please... To nie to samo... Poza tym, tutaj wzrasta szansa, że takowego odrzuci od FiM xP Hmm... Jak na korporację, która lansuje serial z Love and Tolerance, Hasbro prezentuje trochę mało love i jeszcze mniej tolerance ;] Ot, takie mam obecnie odczucia na ten temat...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że to nie tylko ACTA, zwłaszcza, że jeszcze w Polsce nie funkcjonuje. Jednak sam fakt jego istnienia sprawia, że firmy coraz częściej i chętniej walczą o to, co kiedyś olewali, bo i tak dawało im to reklamę.

No i kolejna racja z tym DVD.

Ech... Kupię wersję po angielsku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają sprzedawać w wersjach na płyty TO: - Wszystkie odcinki. - Dubbingi do wyboru. Tak, obcojęzyczne też warto obczaić. - NAPISY DO WYBORU. Zobaczymy, czy Anglojęzyczni mieszkańcy ziemi równie dobre przetłumaczą z Polskiego na Angielski. - DODATKI. - PŁYTA Z SOUNDTRACKIEM. I może jakaś losowa figurka do płyty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja kolekcjonerska z koszulką, figurką, naszyjnikiem z Elementem Harmonii, zestawem naklejek, płytą z pełną lista piosenek i oczywiście instrukcją "Jak zbudować świątynię Equestrii?"

Pomysł byłby dobry, ale wersja limitowana nie powinna się kończyć. Wyobraź sobie:

- Idziesz na zakupy. Widzisz właśnie edycję kolekcjonerską. Brakuję ci kilku złotych na zakup. Przychodzisz nazajutrz, a tu nie ma, powiedzieli, że już więcej nie przywiozą. Czas się skończył. A to specjalnie do reguły "love & tolerance" się nie odnosi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabijać w imię 'Love&Tolerance'...bawimy się w arabów? ^^ Swoją drogą, gdybym zobaczył taką kolekcjonerkę to od razu bym kupił. I nie żałował ani jednego grosza. Ostatni raz nie żałowałem przy zakupie Borderlands. A Hasbro to tylko firma/korporacja/wutevah. Nawet po nich nie należy się spodziewać czegoś nadzwyczajnego...niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu rage na Hasbro. Pamietajcie o tym ze mimo ze zapowiadali masowe bany za angielskie odcinki w 720p (!!!) w zwiazku z udostępnieniem ich na iTunes. Nie zrobili tego za co im chwala, zwlaszcza ze tylko USA i chyba Kanada maja do iTunes dostęp. Pamietajcie tez ze YT to nie torrent. YT musi wspolpracowac z firmami ktore zglosza roszczenia do materiałów, ktore do tej firmy naleza. Dlaczego tak mocno walczy sie z odcinkami w PL a nie orginalnymi? Wydaje mi sie ze powod jest ten sam dla ktorego nie mamy dostepy do MLP na iTunes. Umowy ze stacjami takimi jak MiniMini ktore wykupily prawa do MLP na danym terenie. Tak wersja polska jest w najlepszym wypadku niezła i pewnie jedynym sposobem jej kupienia bedzie jakis żałosny DVD pack za kosmiczne pieniadze. Nie spodziewam sie zeby Hasbro polska / minimini wogole slyszalo o dystrybucji przez internet. Tak dlugo jak dystrybutor ma mnie - klienta w (_!_), korzystam z torrentow. Bittorrent to nie YT i nie musi wspolracowac z firmami zglaszajacymi naruszenie praw autorskich. A i zeby nie bylo, Hasbro / minimini jak najbardziej ma prawo chronic swoje odcinki. Jednoczesnie jest to posuniecie idiotyczne i nie mam zamiaru sie ta glupota przejmowac. TL;DR Jesli hasbro US nas zamyka to pewnie przez umowy z minimini etc. Jesli hasbro polska / minimini nas zamyka to pewnie dlatego ze przez wlasna ignorancje nie sa nawet swiadomi jaki fandom mamy w Polsce. A i nie przejmujcie sie tym co sie dzieje z Derpy. Narazie 90% tego co wiemy to plotki, domysly i wymysly. Have some ponies to cheer you up :celestia::pinkie::rarity::friends::fluttershy2::applejack::derpfly:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, PhosiQ dostał coś takiego: http://iv.pl/images/73116158289374176269.jpg Ale też trudno stwierdzić, kto konkretnie wysunął te roszczenia - czy oni, czy "nasi" :P Tak czy siak, ktoś to zrobił, a ci się rzucili jak wygłodniały pies na kiełbasę :P Plotka nie plotka, poruszyła Internet. No i zainspirowała mnie do zrobienia odpowiedniej tapetki ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu rage na Hasbro. Pamietajcie o tym ze mimo ze zapowiadali masowe bany za angielskie odcinki w 720p (!!!) w zwiazku z udostępnieniem ich na iTunes. Nie zrobili tego za co im chwala, zwlaszcza ze tylko USA i chyba Kanada maja do iTunes dostęp. Pamietajcie tez ze YT to nie torrent. YT musi wspolpracowac z firmami ktore zglosza roszczenia do materiałów, ktore do tej firmy naleza.

Dlaczego tak mocno walczy sie z odcinkami w PL a nie orginalnymi? Wydaje mi sie ze powod jest ten sam dla ktorego nie mamy dostepy do MLP na iTunes. Umowy ze stacjami takimi jak MiniMini ktore wykupily prawa do MLP na danym terenie. Tak wersja polska jest w najlepszym wypadku niezła i pewnie jedynym sposobem jej kupienia bedzie jakis żałosny DVD pack za kosmiczne pieniadze. Nie spodziewam sie zeby Hasbro polska / minimini wogole slyszalo o dystrybucji przez internet. Tak dlugo jak dystrybutor ma mnie - klienta w (_!_), korzystam z torrentow. Bittorrent to nie YT i nie musi wspolracowac z firmami zglaszajacymi naruszenie praw autorskich. A i zeby nie bylo, Hasbro / minimini jak najbardziej ma prawo chronic swoje odcinki. Jednoczesnie jest to posuniecie idiotyczne i nie mam zamiaru sie ta glupota przejmowac.

TL;DR

Jesli hasbro US nas zamyka to pewnie przez umowy z minimini etc.

Jesli hasbro polska / minimini nas zamyka to pewnie dlatego ze przez wlasna ignorancje nie sa nawet swiadomi jaki fandom mamy w Polsce.

A i nie przejmujcie sie tym co sie dzieje z Derpy. Narazie 90% tego co wiemy to plotki, domysly i wymysly.

Have some ponies to cheer you up :celestia::pinkie::rarity::friends::fluttershy2::applejack::derpfly:

Gdzie tu jest LIKE?

Przepiękny post, podsumowałeś sytuację praktycznie wzorcowo. Nie zapominajmy, że odcinki są dalej dostępne w sieci w postaci "czystej", więc można własnoręcznie połączyć je z napisami. A macie już deklarację, że napisy będą dalej tworzone.

Odnośnie Derpy - wydaje się, że jakaś grupka uznała że ich życie jest zbyt nudne i zaczną się dobijać gdzie się da, piekląc się jak to Derpy jest naśmiewaniem się z osób niedorozwiniętych umysłowo. Osoby robiące harmider żyją pod jakimś kamieniem, bo co "derp" tak naprawdę znaczy można się dowiedzieć w przeciągu dwóch sekund z wykorzystaniem Google'a, a niefortunny zbieg okoliczności (aktorka myślała, że Derpy to facet) spowodował, że głos brzmi bardziej ciołkowato niż powinien. Nie zapominajmy, że to Ameryka, polityczna poprawność nabrzmiała jak nie wiem, więc zamiast się rozejść z wiatrem sprawa jeszcze nie padła. Przydałby się oficjalny komunikat w temacie, a nie że odcinek zniknął z iTunes, WeLoveFine momentalnie pozmieniało nazwy produktów by tam Derpy nie figurowała i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagraniczne kanały też eliminują: http://www.youtube.com/oops?ytsession=MO-ZqcZ1nMPlf_uSujjdrX2D5YHCxk_vl9kCYBuVq1txjCBxNtuVZzLGDUh-OX6FTPGnwKQ9GZOfDBdg07cIzRGUy23GhAbWXNOCpvew4T-BXyaTvvBaE1bABzGZ83kQk0rHTMiJhqtgk6b3R9stQf1Q157KXnkFGUyYd-WJ8eHJS5xfUw8LW91PqnbjH8P070iOxcPTpXTCr33VHhdch5B5ujE4vqBbki0nHD8SdWqNzAORFNy7twP5roAV7-XMw3d63TQiADSfZeN1xzq_5LTh6klDHJUMRxSrXMgzXDODSJKVsqIEHGJMqylUd36lms_Xlau7T6qCPoSxUPVIeX5Mm-ye9FExC_szeh-u64zkv1ig13PaiToe_nDSPIbmvELCC8JVEfbtqngYMRwlVRk_92FgHEzZHOeYYuK-bnEplRhHwRKeVwb3st76GUOyWdx_K0GBDvGjePM0HfLiaEyzwUHQ2Bk8tyF0NxyiagJvjpexXXukJQnQ9NUSl-gbenpU0MD-vpY0W46uHZl4gyyYpaj4NHXEr8JOey7C9Utj7SldIh1SXWAQibFRqpN_BMDX2ZIBhw2_8I048ZkY98urKJhanpHXAbl5v3bpLMzBJ73jYSI7y2heKgY7UokOF5gamNG0r0GOic57pei330bmiipG2nilZyGM1HjRXEayIS5ctGKJRuIwiRpyk3G8sJ8bnuofgT7eGMgRntI7Ptmr5XAWdatwLvS6XH0MkSjxEBW2x2uevggjiMggYryW51Uco32KHcSln_-YbPF8PfHW2ftma0ODbDvqEHIgOlG8KY9ahhqMg1KLnqt66KLH96WeY60Sbixaryze_qY7B2Fc5OG3E9b1LZqbDvrBggpOKspEZ9mho0mXBhL1w8G-W-2sXa5AB2aX6TSB1iAJdPaFJgO65VrZVcKHEY8cqAH04v5ekuPNCqKfLRXxX_0AfzUVqXcKiVoXIaYIqhtkJ1txyw8ENLzssuDovNbdB8aVWyCqQhvnz3rMFp0CJ4BmstxQliO71hvJ596fKUcaFg9Y0izP8BXZRurwZqDV6A9oIyoeoHk8oqiqHefjC9aDslFmDgQn38c7bUAwSj2U_Tg9ziXrTtG1OpV19MUWgLexoMM8vFPAx1jnjv7E1ToEsNOJdzTNWgfp40xmrBer7M-MBC4R7In6iCb6o3spzyooQLF5OFqJsf3d2rn-KpnB

Jak dla mnie nie ma dyskusji. Serial należy Hasbro i mogą sobie z nim robić co im się żywnie podoba, nieważne jaki mieliby w tym cel. A że to niezbyt miłe posunięcie względem tysięcy fanów to już inna sprawa.

No ale odwieczną regułą internetu jest, że jak już coś się w nim znajdzie to pozostanie tam na zawsze, zawsze znajdzie się ktoś kto to udostępni a wszystkich takich osobników nijak nie idzie wyłapać.

Dlatego też powstała idea brutalnego sposobu przeciwdziałania temu, jaki stosuje wszak ACTA. Znacznie praktyczniejszy, znacznie bardziej bolesny wobec wszystkich użytkowników sieci. Tak to jest, ogół cierpi za działania jednostek :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Favri Ten kanał który wysłałeś to który był konkretnie? Też regularnie śledzę sytuacje i póki co w przypadku zagranicznych kanałów z subami wszystko jest bez zmian. Francuskie są, Włoski kanał też działa, Latynohiszpańskoportugalskich też jest od cholery. Kanały które specjalizują się w ojczystym dubbie, trzymają się bardzo dobrze od dawna. Dlaczego polski oddział H tak świruje....to dziwne. MM za dużo tu do powiedzenia nie miało. Zresztą widzę, że na YT wciąż trzymają się inne Hasbro releted serie w PL wersji prezentowane na MM. Inna sprawa, że w wielu krajach regularnie tworzone są z osobna napisy. U nas póki co z tym krucho, ale zobaczymy co wymyśli nam PhosiQ. Trochę jest rozczarowania, że taka sytuacja ma miejsce ale z drugiej strony wielkiej tragedii wciąż nie ma. Szkoda, że do tej pory nie mieliśmy pewnej osoby do tworzenia z osobna napisów do MLP. Wtedy nie trzeba by było tylko oglądać się na YT z nadzieją na suby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiecie, ale samo nagranie płyty i wydrukowanie jej w ładnej okładce wynosi 3zł płytę, no tak w uproszczeniu bo to zależy od projektu.W tych trzech złotych zawarte są już tantiemy, czyli opłaty autorskie dla twórców płyty. Dodajmy, że jakieś 2zł idzie na promocje i marketing. Do tego dodajmy marżę producenta i dostawców powiedzmy 40% czyli wychodzi nam 7zł. I teraz zastanówmy się czemu płyty możemy kupić za 30 złotych w porywach do 60zł :P Myślę, że ten sam powód ma związek z kasowaniem odcinków :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielskie odcinki tez byly i nadal (chociaz rzadzko) sa banowane, nawet jakies 9 (a moze wiecej?) miesiecy temu byla fala banow, w zasadzie nie dalo sie znalezc angielskiego odcinka na YT. Wiec to nie tylko na wersje z polskimi napisami Hasbro sie 'uwzielo'. Polakow to boli bo jest malo bronies ktorym chce sie to robic, z wersja angielska o wiele prosciej. P.S. Moj ortograficzny szosty zmysl podpowiada, ze pegasus w l.mn. to pegaSI. :pinkrage:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...