Skocz do zawartości

Odcinek 6: Pogromcy Kitów


Tarreth

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Bardzo ciekawy odcinek, tylko szkoda, że większość paczy na Trixie przez pryzmat chamskiego zachowania kuców z M6. Po szczegóły odsyłam do mojej wypowiedzi w temacie "Trixie". Akcja z zieloną fryzurą Rarity była niezła xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oczywiście najlepszy odcinek pierwszego sezonu. Dlaczego? odpowiedź jest prosta - The Great and Powerful Trrrixie! czyli najlepsza postać z całego serialu. Odcinek pokazuje nam jak bardzo fajna jest nasza ulubiona bohaterka (Trixie) i jaka naprawdę jest mane6, czyli zła, zazdrosna i niemiała. Od początku inne kucyki starają się ośmieszyć niewinną Trixie i pokazać, że są od niej lepsze dążąc do zniszczenia jej pokazu. Szczęśliwie Trixie okazuje się lepsza od nich, jedynie Twilight nie stara się popisywać. Ostatecznie złe kucyki namawiają(poza ekranem) Snipsa i Snailsa do sprowadzenia Ursa Minor i upokorzenia Trixie. Ostatecznie nikt nie przejmuje się faktem, że Trixie straciła cały swój dobytek i samotnie odeszła w las. To tylko pokazuje jak złe są inne kucyki i, że tylko Wspaniała Trixie zasługuje na wielbienie bo nie jest zła i okrutna. Zalety: Trixie Trixie Trixie Wady: okrutne kucyki z mane6 brak piosenek za mało Trixie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś wspomnieć, że po pojawieniu się niedźwiedzicy Trixie przestaje być taka wspaniała i to Twilight musi odwalać całą robotę :P.

1.Trixie zmęczyła niedźwiedzice.

2.Mówiła cały czas o WIELKIEJ, a S&S sprowadzili MAŁĄ, na którą potrzeba innych metod walki. Twilight kazała S&S ją sprowadzić, a sama w tym czasie uczyła się odpowiednich zaklęć (oszustka)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno to złe kucyki namawiały S&S do sprowadzenia niedźwiedzicy. Twilight nie chciała się popisywać i ośmieszać Trixie, a więc nie jest zła. Co za tym idzie? Nie mogła namawiać ich do sprowadzenia niedźwiedzicy. Poza tym była wyraźnie zirytowana ich zachowaniem, w dodatku wkroczyła do akcji dopiero, gdy ujrzała, że Trixie sobie nie radzi. Jeśli Trixie jest w stanie poskromić WIELKĄ niedźwiedzicę, to MAŁA nie powinna stanowić dla niej problemu, a ledwo uszła z życiem, dzięki temu, że Twilight, która lepiej zna się na magii ją ocaliła. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Trixie jest w stanie poskromić WIELKĄ niedźwiedzicę, to MAŁA nie powinna stanowić dla niej problemu, a ledwo uszła z życiemP

POwiedz to mojemu barbarzyńcy który ubił Diablo ale na pustyni padł od skarabeuszy (diablo 2)

Trixie pokonała by niedźwiedzice, potrzebowała tylko czasu, jak Songo w DB, on też dostawał baty, a potem robił super atak i koniec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

"Najśredniejszy" odcinek. Plusy: -dużo Snaila (śmieszna postać) -Chyba jedyny fajny moment w tym odcinku to:Snips:"Wielka i Wspaniała Trixie, musisz pokonać niedźwiedzicę.Snail:Tak,pokonaj ją, a my popatrzymy. :) Minusy: -na początku trochę nudny -za kare dostają wąsy? (chyba nie mieli pomysłu) -za dużo Snipsa (denerwująca postać) Ocena:5/10 Po prostu średni odcinek.Trixie nie jest ani plusem, ani minusem odcinka.I tyle,więcej nie mogę powiedzieć o tym odcinku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy:

-dużo Snaila (śmieszna postać)

Minusy:

-za kare dostają wąsy? (chyba nie mieli pomysłu)

-za dużo Snipsa i za mało Snaila

Piwo dla tego Pana. Ale pisze się SnailSa.

Co do odcinka - lubię. Tak po prostu. Są wąsy. Jest Trixie, która jest irytująca, ale mi nie przeszkadza. Choć mogłaby swe magiczne umiejętności wykorzystywać lepiej, zamiast odstawiać tanie widowiska. Twilight daje prawdziwy pokaz swoich możliwości. I jest fajnie. I jest Snails. :efWiK:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestio czy ty to widzisz? Jak tak to dlaczego nie reagujesz? Nazywają jeden z trzech(Griffon the Brush Off i party of one) najlepszych odcinków sezonu średnim i do tego do plusów nie zaliczają Trixie. Nie mogła by wykorzystać lepiej swoich magicznych umiejętności bo jej talentem są sztuczki, więc logiczne jest to, że będzie się nimi chwaliła. Jeżeli krytykujemy Trixie za popisywanie się, to krytykujmy też Rainbow która robi to cały czas przez dwa sezony i jakoś nikt o to nie płacze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiskol z jednej strony ma rację - krytykowanie Trixie za to, że robi sztuczki to tak jak krytykowanie FS, że jest nieśmiała. Ale dla mnie problem jest taki, że jej kreacja opiera się na tym, że robi sztuczki. Ot, Trixie. Ani nie jest dobrym czarnym charakterem (a chyba miała być), ani nie ma jakichś innych ciekawych cech... Nawet jej strój = sztuczki. Zaś sam odcinek jest pozbawiony w większości humoru i ciekawych scen, a Mane 6 zachowują się... dziwnie - "o nie, ona się chwali, jak najszybciej musimy ją doprowadzić do stanu załamania i pokazać, że jest zerem!". To teraz takich rzeczy uczą dzieci? oO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywają jeden z trzech(Griffon the Brush Off i party of one) najlepszych odcinków sezonu średnim i do tego do plusów nie zaliczają Trixie.

Griffon the Brush Off najlepszym? Okej, Twoje zdanie.

Ja zaliczam Trixie do plusów. Sposób, w jaki wymawia 'neighsayers' jest rewelacyjny. W ogóle cała byłaby rewelacyjna, gdyby ta bajeczka o pokonaniu Ursa Major okazała się prawdą. Bez urazy.

Nie mogła by wykorzystać lepiej swoich magicznych umiejętności bo jej talentem są sztuczki, więc logiczne jest to, że będzie się nimi chwaliła.

Odchodzę za bardzo w gdybanie, ale skoro potrafi za pomocą magii dokonać czegoś więcej, niż lewitacji, to jej zdolności są trochę ponad przeciętną. I wszystko, na co ją stać, to proste sztuczki? Oh, come on.

Ale dobra, sztuczki są talentem, nie spieram się.

ODC. wpozo nawet mnie zdziwiło ze racje ma Twilight że nie chce się przechwalać.

To dam takie 9,7/10

A czemu nie 9,8/10? :rd10:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffon the Brush Off najlepszy odcinek i Gidla najlepsza postać!? WEDLE MNIE to jak powiedzieć że najlepszym materiałem na wyrób odzieży jest beton. Ale to jest MOJE zdanie na ten temat.

Nie mogła by wykorzystać lepiej swoich magicznych umiejętności bo jej talentem są sztuczki, więc logiczne jest to, że będzie się nimi chwaliła.

1.Niech se robi te sztuczki,tylko żeby nie wygadywała bzdur, że jest taka wspaniała,najlepsza w magii i w ogóle cała Equestrai na kolna.

2.Jeżeli jej talentem jest robienie sztuczek to dlaczego im wmawiała że pokonała Wielką Niedźwiedzice. Przecież to nie jest sztuczka,tylko wielki wyczyn.

Jeżeli krytykujemy Trixie za popisywanie się, to krytykujmy też Rainbow która robi to cały czas przez dwa sezony i jakoś nikt o to nie płacze.

Ja nie lubię RD w ogóle,a zwłaszcza pod tym względem.

Nazywają jeden z trzech(Griffon the Brush Off i party of one) najlepszych odcinków sezonu średnim i do tego do plusów nie zaliczają Trixie.

Napisałem że Trixie jest dla mnie średnią postacią (4/10 punktów), wiec nie jest ani plusem ani minusem.Jeżeli nie możesz tego zrozumieć to już twoja wina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffon the Brush Off najlepszy odcinek i Gidla najlepsza postać!? WEDLE MNIE to jak powiedzieć że najlepszym materiałem na wyrób odzieży jest beton. Ale to jest MOJE zdanie na ten temat.

Poczekaj jak kolekcja jesień/zima Beton style wejdzie do produkcji. To będzie tegoroczny krzyk mody.

1.Niech se robi te sztuczki,tylko żeby nie wygadywała bzdur, że jest taka wspaniała,najlepsza w magii i w ogóle cała Equestrai na kolna.

2.Jeżeli jej talentem jest robienie sztuczek to dlaczego im wmawiała że pokonała Wielką Niedźwiedzice. Przecież to nie jest sztuczka,tylko wielki wyczyn.

1.Dlaczego? Na tym polega bycie osobą publiczną. Wszystkie znane osobistości cisną ściemę jakie to są wspaniałe.

2.MAGIA!

Napisałem że Trixie jest dla mnie średnią postacią (4/10 punktów), wiec nie jest ani plusem ani minusem.Jeżeli nie możesz tego zrozumieć to już twoja wina.

Ależ ja to rozumie, tylko ocenianie odcinka o TRIXIE nie biorąc jej pod uwagę w ocenie jest dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1.Dlaczego? Na tym polega bycie osobą publiczną. Wszystkie znane osobistości cisną ściemę jakie to są wspaniałe.

2.MAGIA!

1.Np?

2.I właśnie tego tak nie lubię. Ludzie już wymyślają jakieś bzdety żeby trzymać swoją stronę. Jakbyś ty się mnie zapytał dlaczego Flim i Flam przegrali, to nie powiem coś takiego "Upili się i niewiedzieli co robią" tylko przyznam się do ich błędu.

Zresztą mam tutaj więcej takich twoich wypowiedzi:

1.Trixie zmęczyła niedźwiedzice.

2.Mówiła cały czas o WIELKIEJ, a S&S sprowadzili MAŁĄ, na którą potrzeba innych metod walki.

1.Zmęczyła?! Ona ją (sądząc po jej minie) znudziła swoją niewiedzą na temat walki (i wymachiwaniem sznurkiem) oraz zdenerwowała malutką błyskawicą z chmury (chociaż nie ukrywam, że na zwykłego kuca by to zadziałało) . A jeżeli napiszesz, że to jest dobry sposób na walkę to się ośmieszysz.

2.A masz jakiś dowód na to? I jestem na 99,99% pewny że małą niedźwiedzice o wiele łatwiej pokonać niż dużą. I jeszcze coś: Trixie powiedziała że nigdy nie pokonała Wielkiej Niedźwiedzicy i że nie da się jej pokonać, a do tego nie rozróżniła Małej od Wielkiej więc masz jakiś dowód że kiedykolwiek widziała ją na oczy?

Twilight kazała S&S ją sprowadzić, a sama w tym czasie uczyła się odpowiednich zaklęć (oszustka)

WTF! CO TY BRAŁEŚ?!?!?!

1.Twilight jest bardzo rozważną osobą (nie licząc jednego odcinka :) i na 100% nie narażały by życia Trixie, S&S i całego Ponyville.

2.Twilight sama mówiła że nie lubi się chwalić, więc po co to niby miała to zrobić?

Trixie pokonała by niedźwiedzice, potrzebowała tylko czasu.

Czasu?! Chyba po to by uciec. Już wtedy nie wiedziała co robić.

Napisałem że Trixie jest dla mnie średnią postacią (4/10 punktów), wiec nie jest ani plusem ani minusem.

Ocenianie odcinka o TRIXIE nie biorąc jej pod uwagę w ocenie jest dziwne.

To chyba logiczne że jeżeli coś jest dla mnie średnie to nie jest ani dobre ani złe, więc nie będę wsadzać czegoś mi obojętnego do plusów/minusów.

Masz tutaj dowody że Trixie jest jakąś wywyższaną postacią:

-jak się przyjrzysz niektórym osobą na forum to maja w ulubionych postaciach często Trixie (niekoniecznie na 1 miejscu ale zawsze coś)

-Jeżeli nikt jej nie lubi to dlaczego ma wrócić? Zauważyłeś że twórcy robią tak jak chcą fani np: Fani chcą więcej Derpy. Mają więcej Derpy. Fani chcą oczy Vinyl. Mają oczy Vinyl. Fani chcą powrót Trixie, i mają powrót Trixie.

-http://www.fge.com.pl/2012/09/fanfic-discorded-ponies.html O! Co my tu mamy. Jest Pinkie Pie i Applejack, chyba całe mane 6. A to co? Jak co!? Trixie oczywiście!

a teraz chyba najlepszy i najłatwiejszy do udowodnienia dowód

-Skoro Trixie nikt wedle ciebie nie lubi to dlaczego ma osobny dział o nazwie Scena Trixie?

Coś mi się wydaje że jesteś pod działaniem zaklęcia Imperius żeby pisać takie bzdury. Po prostu nie wiesz co napisać i piszesz to co się daleko mija z prawdą lub w ogóle nie ma sensu tylko po to by uchronić swoje zdanie, lecz marnie ci to wychodzi (chodź jesteś zawzięty i walczysz o to, a to dość dobra cecha).

Miałbym do ciebie prośbę żebyś odpisał na zadane wcześniej pytania odpowiedział korzystając wyłącznie z potwierdzonych faktów, a nie z fantazji z własnej głowy.

PS.Jeżeli cie uraziłem, obraziłem lub coś w tym rodzaju, przepraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Yay, kolejny antagonista w kolejnym odcinku! Zaczyna mi się to bardziej podobać.... Moim zdaniem Trixie jest moim ulubionym antagonistą  na miejscu 3. Ale nie bójcie żaby,  Wielka i Potężna Trixie wróci. Ale nie wiem , dlaczego inni tak jej nienawidzą. Pierw pomyślałam " O boże, co za chwalipięta" ale później polubiłam ją.  Z powodu tego, że później kiedy powróciła pokazała na co ją stać, tylko oszukiwała bo miała Amulet Alicorna. Co do odcinka: fajniejszy niż poprzedni. Ten poprzedni nie przypadł mi do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Lubię Trixie, podobnie jak Gildę, więc podobają mi się odcinki wprowadzające te postacie. 

 

Dnia 3.09.2012 o 23:56, Talar napisał:

1.Niech se robi te sztuczki,tylko żeby nie wygadywała bzdur, że jest taka wspaniała,najlepsza w magii i w ogóle cała Equestrai na kolna.

 

Takie przechwalanie się to klasyczny element cyrkowego przedstawienia. "Najlepszy artysta w swojej dziedzinie", " jedyny i niepowtarzalny" itp. Oczywiście Trixie mocno z tym przesadziła, no ale taki urok niektórych postaci. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
Dnia 17.02.2020 o 14:34, Salto napisał:

Takie przechwalanie się to klasyczny element cyrkowego przedstawienia. "Najlepszy artysta w swojej dziedzinie", " jedyny i niepowtarzalny" itp.

Wydaje mi się że twórcy chcieli po prostu pokazać że nie powinno się być zarozumiałym, bo jak się to kończy dobrze wiemy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...