Skocz do zawartości

Ulubione Potrawy !


Nogalik

Recommended Posts

Zależnie od dnia, zdrowia i preferencji. Uwielbiam zjeść ostro, tłusto i mięsnie - choć po mnie nie widać, bo jestem chudy jak kij. Uwielbiam gyros, pierś z kurczaka w curry, pizzę, lasagne i zupę meksykańską. Z deserów - wszystko co czekoladowe, kawowe, bądź kakaowe. Paradoksalnie nie odrzucam jednak owoców: uwielbiam winogrona, jabłka i wiśnie. Z rzeczy niezbyt typowych - choć nienawidzę ryb, ubóstwiam owoce morza (ostrygi, krewetki, moules [czyli marynowane w białym winie małże] z frytkami, czy ośmiornicę). Sam także gotuję, choć stosunkowo niewiele - z głodu jednakowoż raczej nie umieram. ;]

Link do komentarza

Jeżeli chodzi o zupy, to przodują: pieczarkowa, grochówka, fasolowa, barszcz.

Z bardziej konkretnych dań: kotlet schabowy, gulasz z kaszą, pierogi ruskie, pierogi z mięsem, krokiety z pieczarkami, wątróbka, flaki, pizza, spaghetti, kebab, fasolka po bretońsku, ryby w galarecie lub smażone, gołąbki, czasem jakiś fast food... Co by tu jeszcze...?

Prawdę mówiąc, nie jestem wybredny. W sytuacjach awaryjnych zjem wszystko, co mi podadzą. Szczerze nie lubię chyba tylko zup owocowych i śledzi.

Fakt, że lubię dużo potraw nie oznacza, że zjadam duże porcje. Mam raczej mało pojemny żołądek i pewnie dlatego jeszcze jestem szczupły.

Link do komentarza
  • 3 months later...

- pizza, najlepiej ostra

- frytki

- Kefse, Maci :v

- smażone piersi z kurczaka mojej mamy ^^ Najlepiej taki świeżutki z ziemniakami. Z resztą z pieczony też jest bardzo dobry.

- rosół

 

Wiem, umrę. Prawdopodobnie koło 30. Nigdy nie odżywiałem się zdrowo : P

Link do komentarza

Pomidorówka. :rarityawesome:

A poza tym placki z jabłkami. Chyba jestem poważnie chory, bo ostatnio prócz słodkich rzeczy nie chce mi się jeść zupełnie nic. Jem, bo muszę mieć siłę, ale równie dobrze mógłbym jeść popiół. Nic, co nie jest słodkie, nie ma dla mnie smaku. :despair:

Link do komentarza

Moje ulubiona potrawa:

 

-  spaghetti con funghi (czyli spaghetti z pieczarkami i groszkiem)

 

4035714927_f8a951cdf0.jpg

 

Moja ulubiona wersja spaghetti. Smak grzybów i kremowego sosu świetnie komponują się z wyśmienitymi witkami makaronu.

Tutaj macie przepis.

 

 

 

Mój ulubiony deser:

 

- krem brulee ( deser przygotowywany na bazie kremu z jaj, śmietany i cukru, uwieńczony warstwą skarmelizowanego cukru)

 

blog_xo_5056664_7844671_tr_creme_brulee.

 

Niewiarygodnie smaczny smak wanilii świetnie komponuje się z karmelową otoczką i aromatycznym zapachem.

Tutaj macie kolejny przepis.

Edytowano przez sajback
Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Ulubiona potrawa... z resztą chyba najbardziej lubię krewetki, najlepiej w panierce z sosem czosnkowym. Ogółem lubię owoce morza, a kiedyś się ich brzydziłam.  Lubię też leczo, o ile jest z dużą ilością kiełbasy i bez pieczarek.

Lubię jeszcze  jajka, kebab, Laysy Sticks x3

Nie cierpię za to lazanii, chipsów, frytek, sajgonek, schabowego i placków ziemniaczanych. Ohyda.

Edytowano przez Hidoi Mesu Okami ~
Link do komentarza
  • 8 months later...

Mniam, cóż za apetyczny temat~ 

 

1. Pierogi ruskie ze śmietaną - najlepszy wkład polaków w kuchnie całego świata. 

2. Naleśniki na słodko - najlepiej z serkiem waniliowym polane jakąś owocową polewką. 

3. Spaghetti bolognesse 

4. Jajecznica z cebulką - tylko taką wersją potrafię się zajadać. Z boczkiem, z pomidorami i innym gównem jest niedobra. 

5. Karp - ulubione świąteczne danie~

6. Gołąbki z ziemniakami - są smaczniejsze niż te z ryżem. Niebo w gębie~ 

7. Hamburger z filetem z kurczaka - z wołowiną i wieprzowiną odpadają, są be i fuj. 

8. Domowa pizza - domowa najlepsza

9. Zupa brokułowa - mogłabym się nią zajadać bez końca ~

10. Makaron z serem - proste, ale wyborne. 

 

Takie TOP 10 mi wyszło. Zostawię tyle choć mam o wiele więcej ulubionych dań ;3 

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...