Skocz do zawartości

Odcinek 18: A Friend in Deed (Przyjaciel w Potrzebie)


Xyz

Recommended Posts

OH MY GOSH OH MY GOSH OH MY GOSH Odcinek mnie zniszczył. Po prostu. Do tego obejrzałem go po powrocie z zajebiaszczego koncertu a tu jeszcze dostaję taką porcję tęczy... No po prostu brak słów. Dzięki ci, Pinkie ^^ Odcinek randomoy jak mało który. Świetne piosenki, ze Smile na czele. Derpy w szklanej kuli. Dashie czytająca przygody Daring Doo. Śpiewające Ponyville. Awesomeness overload. Hasło: okoń. Ocena: 4214214/10. Życie jest piękne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Odcinek super :D, piosenka fajna, tony losowości i Rainbow czytająca Daring-do :D (Ostatnio częściej z książkami ją widać niż w powietrzu xD), a końcówka po prostu epicka. Podobał mi się również list do Celestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam, nic konstruktywnego już nie napiszę, bo wszyscy już naprodukowali się wcześniej. Chciałbym tylko zauważyć, że pierwszy raz widzę tyle MEGAPOZYTYWNYCH komentarzy od czasu "Last Roundup" :) Nie będę porównywał, bo nie o to chodzi. Odcinek MEGA (podobnie jak Martinez obejrzałem na zakończenie dnia po powrocie z koncertu :) ) Piosenka ME GUSTA! (of kors)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obejrzałem ten odcinek drugi raz :giggle: Jeden z lepszych w 2 sezonie. Coraz bardziej lubię Pinkie, naprawdę potrafi wywołać uśmiech na twarzy. Na plus według mnie zasługują: - ćwiczenia Pinkie - obecność tych maleńkich kucyków - piosenki ("Smile, Smile, Smile!" jest po prostu idealne) - wizyta Pinkie u Twilight, a tam... RD czytająca książkę - próba pomocy Cranky Doodle'owi przez Pinkie, która weszła na sam szczyt masztu :rdwild: - Pinkie nuke - szczęśliwe zakończenie - ostatnia piosenka Pinkie :> Żadnych minusów według mnie ten odcinek nie ma. Nawet brak pozostałych kucyków z mane6 został zrekompensowany przez świetną Pinkie Pie :giggle: 10/10 :cheese:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie obecność wszystkich z mane6 jest :P, co do wymienionych scen wszystkie epickie, a do tego wiele innych, jednak najbardziej zmiażdżyła mnie Rainbow z książką :D, ciekawe ile przesiaduje u Twillight xD.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek tak świetny że aż z wrażenia nie wiem co pisać. Na plus na pewno zasługują piosenki. Uśmiałem się też jak zobaczyłem RD w bibliotece. Czytałem że był wyciek tej piosenki na youtubie przed premierą, DOBRZE że o tym nie wiedziałem. Ocena 10/10 :pinkiesmile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skopiuję dosłownie całą treść z mojego bloga :D To chyba najbardziej rozpoznawalna postać z serialu Hasbro My Little Pony: Friendship is Magic obok Rainbow Dash, no i proszę. Dostała swój pierwszy odcinek w drugim sezonie serialu. Jeśli nie wiedzieliście, że odcinek A Friend in Deed jest o Pinkie, nawet jeśli jesteście mocno zaawansowanymi Bronies, będziecie potrzebowali wiader na tęczę, którą będziecie się krztusić. Do Ponyville przybywa osioł imieniem Cranky Doodle Donkey, aby osiąść tam na starcze lata. Przyjacielska Pinkie Pie pragnie się z nim zaprzyjaźnić, jednak on nie ukazuje zbyt ciepłych emocji w stosunku do niej. Pinkie postanawia, że zrobi wszystko, byle tylko rozweselić starego osiołka. Warto rozpocząć od tego, że twórcy MLP od samego początku próbują od nas wycisnąć tyle tęczy, ile tylko się da. No i cholera jasna. Jakże skutecznie... Sam początek nie jest jakiś specjalnie wybitny. Ot Pinkie łazi po Ponyville i wita się z każdym kucykiem dookoła. Spoko, wiadomo, że jest przyjacielska. And then WILD CUTE PINKIE SONG APPEARS. Droga Matulu Święta i Dzieciątko Jezus. Kiedy to się rozpoczęło, widz myśli sobie coś w rodzaju "O, fajnie, zaczyna się". I po chwili ma cały pokój w tęczy. Noż kurna. Ta piosenka nawet nie jest taka fajna. Znaczy... Z pewnością nie jest lepsza od The Perfect Stallion. Ale co można poradzić na dosłownie całe Ponyville tańczące i śpiewające o uśmiechaniu się oraz na Pinkie Pie noszoną przez Fluttershy, Twilight, Rainbow i Applejack? Mega. Sama fabuła nie jest również niczym wybitnym, natomiast jest bardzo przyjemna. Osiołek, który się nie chce uśmiechnąć do Pinkie? Can't be! But there is! Znów dostajemy dowód na to, jak wielką idiotką jest najróżowszy kucyk w całej Equestrii, a na koniec jak zwykle dostajemy dowód na to, jak bardzo się mylimy. Zakończenie łba nie urywa, ale zadowala widza, czyli cel osiągnięty jakby nie patrzeć. I jeszcze jedno na koniec. Odcinek jest genialny graficznie. Serio, wykorzystano tam zdecydowaną większość znaną z klasyków jak Looney Tunes, a i pokuszono się o zastosowanie animacji wycinankowej. W jak wielkiej ilości kreskówek widzicie animację wycinankową w dzisiejszych czasach? No właśnie. Tworzą ją głównie studenci. A tak bardzo mi jej dzisiaj brakuje... No nic, przynajmniej jest jeden serial, który potrafi mnie nasycić! W sumie, odcinek był całkiem dobry. Całkiem bardzo dobry. Praktycznie cały czas Pinkie, czyż to nie piękne? Jestem niemal pewien, że po tym epizodzie wypłynie nowa fala świetnych memów do internetu. O dziwo, na 4chanie nie jest ich jeszcze zbyt wiele. 9-/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Zdecydowanie jeden z najlepszych odcinków ever !!! (oczywiście moim skromnym zdaniem...) Szkoda tylko , że w tym odcinku nie wystąpiło więcej kucyków z mane6 .... Ale to nie zmienia faktu , że odcinek dostaje ode mnie 999/10 (po prostu mniej się mu nie da dać...:P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 3 months later...

no odcinek zdecydowanie fajowy , ale na miejscu tego osła , też bym był mocno wnerwiony na Pinkie , za te nachalne i ciągłe nachodzenie mnie ! piosenka zdecydowanie jedna z najlepszych i najdłuższych jakie są w 2 sezonie i odcinek także jeden z najlepszych .:molestia:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Dat piosenki, dat Pinkie.

Plusy:

-Smile Song. 2 najlepsza piosenka w MLP. Jest świetna, a końcówka powala na kolana.

-Welcome Song. Jeżeli takie krótkie pioseki mógłbym wstawiać do TOP najlepszych muzyk, to zajęło by to 13 miejsce.

-Cranky Doodle Joy. To samo, co u góry, tylko że 14 miejsce.

-Cranky Doodle Donkey. Bardzo fajna postać. Ma fajny głos i zachowanie.

-Pinkie. W tym odcinku wyszła lepiej niż kiedykolwiek. Jeszcze w żadnym odcinku nie było tyle łamania praw fizyki i czwartej ściany, co tutaj.

-Pinkie próbująca znaleźć perukę.

-Pogoń za Crankym.

-Really, really, really, really, really, really, really, really, really, really, really.

-Duża ilość epickich momentów:

~Samo skacząca skakanka :O

~Wycinankowa animacja, w której Pinkie zaprzyjaźnia się z Crankim.

~Pinkie z haczykiem :D

Dołączona grafika

~DERPY W KULI YAY Taką ją lubię najbardziej.

~RD z książką :O

~Pinkie do góry nogami na drzwiach.

~Cranky chowa się pod mostem, a tu Pinkie wychodzi z cegłówki. :lol:

~Posąg Celesti zamienia się w Pinkie :O

~Mapka, na której pokazany jest Cranky, a tam gdzie ucieka pojawia się głowa Pinkie. HAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHA Rozwaliło mnie to! Zwłaszcza to, jak się ten osioł poruszał.

~Pinkie mająca 6 kopyt :wat:

~Pinkie wybuchająca ze szczęścia.

Minusy:

-Odcinek momentami bywał trochę nudny.

Ocena:8,5/10

Odcinek wręcz fenomenalny. "Pinkie odrzuca rzeczywistość i tworzy własną" by Adam Savage. Dat czwarta ściana, dat fizyka. Smile jest mega mega świetne, tylko Flim Flam Bros jest lepsze. Reszta piosenek też jest dobra nie licząc You're a Cranky Doodle Donkey; to jakoś nie przypadło mi do gustu. Po tym odcinku Pinkie polubiłem jeszcze bardziej, mimo że i tak wcześniej ją bardzo lubiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Smile Song jest według mnie drugą najlepszą piosenką w serialu. Na pierwszym miejscu znajduje się The Flim Flam Brothers a na trzecim miejscu, This Day Aria. Ogólnikowo piosenka jest bardzo dobra. Przyjemna się ją słucha, zwłaszcza w te "ciemne dni". Poprawia humor w mgnieniu oka. Celem tej piosenki jest to, by wszyscy się uśmiechali, co działa nie tylko na kucyków, ale także na ludzi. Prawie każdy, który wysłucha tej piosenki ma banana na mordzie tak szerokiego, że aż strach. Jednakże jest w tej piosence coś lepszego, coś co sprawia, że aż się włosy jeżą a ciarki przeszywają nasze ciało z olbrzymią siłą. A jest to pod koniec. Gdy Pinkie zaczyna śpiewać: "Come on everypony smile, smile, smile..." dreszcze rozgniatają mnie jak puszkę, a gdy zaczyna śpiewać to chór, to mój mózg wybucha tęczą. Ten moment jest tak zaje*isty, tak epicki, tak niesamowity, tak wspaniały, tak genialny że chyba zaraz wy**bie w kosmos pozostawiając za sobą ślad tęczy. Moje uszy zemdlały z wrażenia. Chyba jeszcze nigdy nie słyszałem czegoś aż tak wspaniałego. Lepszego zakończenia tej piosenki nie dało się wymarzyć. Najlepsze momenty: -całość jest ogółem bardzo dobra, ale moment od "Come on everypony smile, smile, smile...." aż do końca miażdży to wszystko. Podsumowując Smile Song jest epicka do szpiku kości. Piosenka jest bardzo dobra a pod koniec staje się prawdziwym arcydziełem. Mimo, że nie jest najlepsza, to mało jej brakuje do pierwszego miejsca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Zajesuper ten odcinek był, moim zdaniem jeden z lepszych odcinków w tym sezonie. Naprawdę Pinkie to bardzo dobra postać i jej momenty w tym odcinku były rozwalające. A Smile Song to moja ulubiona piosenka z tego serialu ^^.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko. Jest to mój ulubiony odcinek. Dzięki niemu praktycznie zakochałem się w Pinkie. A jeszcze w tym samym czytałem książkę "Siła" - Rhondy Byrne. Która uczy o pozytywnym nastawieniu do życia. Te połączenie przynajmniej podwoiło mój optymizm^^ Piosenkę Smile song znałem już wcześniej (Zacząłem oglądać MLP juz po Canterlot Wedding), kiedy nadszedł czas na piosenkę to zacząłem uśmiechać się jak nigdy dotąd i śpiewać razem z Pinkie. Odcinka nie oceniam, bo ma u mnie same plusy, więc nie chce mi się nawet wymyślać skali, bo i tak bym ją przekroczył.^U^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...