Skocz do zawartości

Orzeł Biały [NZ][TCB][Violence][Crossover]


Recommended Posts

Oj tak. Przeczytałem już wcześniej wszystkie trzy rozdziały na FGE, więc napiszę mniej więcej to co tam.

W końcu opowiadanie które posiada ten rodzaj patriotyzmu który kocham! Resztę dopełnia niezły humor (który momentami powala) i ciekawa koncepcja na opowiadanie. Może nie jest to arcydzieło (głównie ze względu na wspomnianą już gramatykę i ortografię), ale po gruntownej korekcie ten fanfick ma szansę wejść w poczet najlepszych polskich opowiadań fandomu MLP. Najbardziej urzekło mnie w tym opowiadaniu to, że napawa optymizmem. Zwykle Polacy mówią, że w naszym kraju wszystko jest do chrzanu. Tutaj zaś mamy kompletne przeciwieństwo takiego nastawienia ... Celestio, jakby wszyscy mieli takie pozytywne nastawienie to mamy w Polsce raj na Ziemi a nie popychadło świata! Poza tym "Orzeł Biały" skłania do refleksji nad sobą i narodem w oryginalny sposób oraz przede wszystkim odbiega konwencją zarówno od tradycyjnego TCB jak i tradycyjnego Anti-TCB.

Moja ocena 7,5/10 ... narazie

  • Lubię to! 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę fajne opowiadanie:pinkie2:, gorąco polecam. Fanfic bardzo ciekawy, pokazuję świat( Equestrie, Ziemię i Polskę) zupełnie inaczej niż ff jakie do tej pory przeczytałem. Muszę dodać, że wszystkie 3 rozdziały były ciekawe. Czekamy teraz na IV. :twilight2:

PS. Dziękuje za odwagę i opublikowanie tutaj ff, nikt chyba nie gonił z wodą i słownikiem:twilight5: (Łukasz grik z FGE).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, wreszcie odważyłeś się to wrzucić na to zacne forum*!

Sam ff jest świetny. Dużo humoru (zwłaszcza w 2 rozdziale. Kto czytał scenę "krzyżacką", ten wie), rozterki moralne bohaterów... Czekam tylko, aż do Equestrii trafią Rosjanie/Niemcy/POZ. Pisz dalej!

*Przyganiał kocioł garnkowi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chylę czoło przed waść kunsztem pióra :) FF nieraz rozśmiesza ale potrafi też nielicho wzruszyć. Jedyne na co zacierał łapki to jakiś tyci konflikt zbrojny albo kryzysik w przyszłości. Nie mogę doczekać się kontynuacji!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huzzah! Na FGE jest już IV Rozdział. Muszę przyznać, że tym razem nie mogłem się powstrzymać od śmiechu. To jest genialne, genialne. Właściwie, to jeszcze nigdy nie czułem takiej bliskości/więzi z Celestią. Prawdziwa Polka. Ha! Ha!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę dorwij tego swojego korektora, bo całkowicie olał sprawę.

Ehmmm.... prawda jest taka że korektor nie miał tu wiele do gadania, :flutterblush:

Powiedzmy że mieliśmy... drobne problemy z komunikacją. I wszystko się trochę tenteges... więc te błędy i krytykę biorę na klatę... ale już poprawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście na białym koniu nadjechał rycerz w lśniącej zbroi, imieniem Gandzia, który pooznaczał ci trochę błędów, by łatwiej ci je było poprawiać. FF fajny, dużo humoru, etcetera. Podobały mi się wakacje Celestii i wkurzona Luna. Polecam, pozdrawiam. Podpisano: Gandzia z całą Siczą Korektorską.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem cały fic i na razie nie uznaję go za anty TCB w ogólnym znaczeniu, raczej są to okruchy życia jednocześnie pochwała dla autora za ukazanie plusów Polaków jak i Equestrian. Na pewno Fic jest Anty TCB jeśli chodzi o zerwanie ze skostniałymi schematami jakie są w TCB i mówiąc szczerze właśnie tak naprawdę powinno wyglądać TCB niestety zwykle natrafiam na "Jankeski" schemat co przyprawia mnie o wymioty i pukanie się w czoło z miną "Boże jakie to jest czarnowidztwo albo marny film klasy b bez pomyślunku" Na szczęście widzę tu kiełkujący "piastowski" schemat który oby zawojował cały fandom światowy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i przesiadziałem nad ficiem całą noc :-( a tu nawet red bulla nie ma...

faktycznie zupełnie inny niż wszystkie dotychczasowe fanfici w tym temacie jakie znam, ale mimo to bardzo dobry scenariusz i w ogóle ciekawy pomysł. lepiej wymieszać polskość z equestrią się nie dało. jednak jest dość sporo różnorakich błędów. ale nie jest źle i mam nadzieję że ciąg dalszy niedługo :-)

tylko jedna rzecz. nie wierzę żeby polski rząd, armia i... tylu polaków oddało polskę bez walki wrogom. :salut:

Ps: pułkownik garstka... poprostu epicki!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ylko jedna rzecz. nie wierzę żeby polski rząd' date=' armia i... tylu polaków oddało polskę bez walki wrogom.[/quote']

Hmmm... nie rozumiem bez walki? Jakim wrogom? Equestria oficjalnie nigdy nie była wrogiem Rzeczy Pospolitej. My zrobiliśmy deal, unię(na razie z której więcej MY korzystamy, jakby nie widać.) wszystko jest tak opisane by zarówno jedna i druga strona czuła się "wolna i niezawistna", jednakże w kwestiach ważnych dla obydwu decyzje podejmowane są wspólnie. Zresztą to my wygraliśmy wojnę 5 dniową:) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o niemcy i rosję. jeżeli dobrze zrozumiałem to rząd, znaczna część ludności i armia siedzi na nowych kresach. a to nie jest obrona polski. nawet jeżeli wojna jeszcze nie wybuchła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o niemcy i rosję. jeżeli dobrze zrozumiałem to rząd' date=' znaczna część ludności i armia siedzi na nowych kresach. a to nie jest obrona polski. nawet jeżeli wojna jeszcze nie wybuchła. [/quote']

Uspokajam kolegę. Rząd "rotuje" między "Kresami" a "Macierzą" :) . Na kresach znajduje się (na razie) ok 20% ludności. Co do armii, to po rozwiązaniu tego problemu z "wojną 5 dniową". W terenie Equestrii znajdują się średniej wielkości siły, służące do patroli granicznych oraz szkolenia nowo powstającej Gwardii.

Zresztą Rosjanie są zbyt zajęci patrzeniem wyzywająco w oczy Chińczykom, niż zabawiając się w podbój "Polaczków".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem treść fanfika, ale wydaje się, że to unia personalna, bo wciąż są oddzielne urzędy (kancelarie, rada królewska/rada ministrów, wojsko, skarb, waluta etc.). Dosyć nietypowa, biorąc pod uwagę fakt, że w Polsce wciąż jest prezydent (jako kto? zastępca księżniczek króla?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabarczyk pełni teraz rolę taką jak dawniej pełnił arcybiskup gnieźnieński czyli doradza księżniczkom tak jak prymasi Polscy (Arcybiskupi Gniezna ) królowi, a w czasie nieobecności władców w ich imieniu rządzi Polską. Swoją drogą jestme, ciekaw jakby wyglądał Herb nowego RON - Dwa Alicorny w środku kula w 1/2 księżyca a w 2 1/2 słońca a mad nimi przelatujący Orzeł Biały czy raczej dwa Alicorny pod skrzydłami orła otulone

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Swoją drogą jestme' date=' ciekaw jakby wyglądał Herb nowego RON[/quote']

Myślałem trochę nad tym i uznałem, że najpewniej zastosowaliby tarczę czterodzielną. 2x Orzeł Biały w koronie na czerwonym polu, 2x godło Equestrii (czyli dwa alicorny wokół kuli). Całość przypominałaby herb RON nr 1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to jest bardzo dobre pytanie...:twilight3: Może zrobię ogłoszenie publiczne(czyt konkurs publiczny) o stworzenie godła Unii Polsko - Equestriańskiej ? Nagroda główna twój OC(człowiek, kuc whatever) otrzymuje rolę w opowiadaniu(nie, nie tragiczną):twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagroda główna twój OC(człowiek' date=' kuc whatever) otrzymuje rolę w opowiadaniu[/quote']

Dobry pomysł, aczkolwiek musisz wprowadzić jakieś ograniczenia, ponieważ ludzie mogą wymyślić naprawdę niestworzone/niesamowite(niepotrzebne skreślić) OC. Na przykład jednym z moich OC jest Alikorn który jest w trzy i trochę potężniejszy niż Luna i Celestia. Tak więc pierwsza zasada powinna brzmieć:

1)Brak OP kucyków, szczególnie alikornów.

2)Brak OC które występują w innych opowiadaniach. Taka zasada chyba też byłaby na miejscu, ze względu na kreację postaci.

3)Do OC dołączony krótki spis cech charakteru i ewentualnie CM, ale bez żadnych konkretnych szczegółów które mogły by w rażący sposób stwarzać widoczne luki w opowiadaniu.

Przykład niewłaściwego OC: Jednorożec Shadow, dawno zaginiony syn Luny.

Nad innymi zasadami które ułatwią Ci pracę też powinieneś pomyśleć. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...