Skocz do zawartości

Orzeł Biały [NZ][TCB][Violence][Crossover]


Recommended Posts

Gość Anekito

Bo nie było, zresztą zostało powiedziane, że to Moralna Broń- Kukiełki!

Co do fanfica to jest to jeden z najlepszych z jakimi miałem do czynienia. Są Polacy, jest humor, epickie potyczki :ming:, jeszcze więcej humor, genialna fabuła, mało błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolejny rozdział nas nie zawiódł. Był bardzo ciekawy i tak jak autor opisał w PS wiele wyjaśnia. Pokazuje w ciekawy i logiczny sposób historie Celesti i Discorda.

Zgadzam się z opinią, że w serial opisuje głównie przygody Mane6. Gdy tylko coś się dzieję tylko one są w stanie pomóc( w tak dużym królestwie pełnym jednorożców o magicznych zdolnościach i BĘDĄCYCH(chciałem to podkreślić) czarodziejami, a nie uczniami tak jak Twi:twilight2:. Czy zauważyliście, że Ponywille zamieszkują głównie klacze. Wynika to z faktu grupy docelowe, do której jest adresowane MLP FiM- jaką są przede wszystkim dziewczynki jak i to ciągłe eksploatowanie Mane 6 przez Hasbro.

Dlatego gratuluję autorowi pomysłu i chęci stworzenia czegoś nowego, a nie oparciu się o utarte schematy. Przykładowo większości nie pobadała by się próba umieszczenia Pinkie w wywiadzie - a nadaję się do tego(zmysł Pinkie).

Ciekawe jak poradzisz sobie po finale III sezonu? Mamy nową księżniczkę. :twilight4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że Sz. P. Autor Twilicorna po prostu nie umieści, a z przyszłych sezonów będzie brać tylko postacie.

Nowy rozdział jest świetny. Fajnie rozwiązałeś problem Discorda i Celestii. Głowa mnie tylko boli od myślenia nad charakterem unii. Niby unia personalna, a Grabarczyk wciąż głową państwa polskiego... sugeruję dać opis, że w wyniku zmian w konstytucji pełni funkcję obieralnego przedstawiciela księżniczek króla.

Tak z ciekawości, co z konkursem na herb nowego RONu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ngageman

No, no, no. Ktoś tu zaczyna przechodzić samego siebie. DiscordxCelestia to jeden z moich ulubionych wątków poruszanych przez Bronies. Można wymyślać naprawdę nieskończoną ilość opcji/scenariuszy co do ich "kłótni". Twój pomysł na jej przedstawienie bardzo mi się podobał. Oryginalne rozwiązanie z tym zaklęciem obejmującym Equestrię, rolą Discorda i jego gatunku, wytłumaczeniem początków Equestrii oraz przedstawieniem dzieciństwa "bóstw". Ja także mam pewną własną wersję ich historii i zaintrygowało mnie, że podobnie widzimy sprawę powodu ich "nieporozumienia" - to, że Celestia zignorowała tłumaczenia Discorda (pewnie nie tylko my, ale co tam XD). Swoją drogą, dobrze zrobiłeś, że nie próbowałeś pociągnąć wątku zgodnie z kanonem. "Keep Calm and Flutter On" strasznie miesza w sprawie koncepcji tego, że Celestia i Discord byli kiedyś przyjaciółmi. Szczególnie zdanie które Discord wypowiada -"I never really had a friend". To jedno zdanie jest jak wrzód na tyłku którego nie da się dosięgnąć. Co nie znaczy, że nie da się go obejść przy pomocy jakiegoś zabiegu chirurgicznego literackiego. Niemniej jednak cieszę się, że udało Ci się tak ciekawie opowiedzieć historię naszego ulubionego Ducha Chaosu. Nie mogę się doczekać dalszego rozwoju fabuły. Pojawiają się coraz to nowsze wątki, a wojna wisi na włosku. Doprowadza to do tego, że nie mam pojęcie co się stanie, a to wprawia mnie w dodatkową ekscytację. Przyszłość tego ff zapowiada się znakomicie. :pinkiederpy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że Sz. P. Autor Twilicorna po prostu nie umieści, a z przyszłych sezonów będzie brać tylko postacie.

Nowy rozdział jest świetny. Fajnie rozwiązałeś problem Discorda i Celestii. Głowa mnie tylko boli od myślenia nad charakterem unii. Niby unia personalna, a Grabarczyk wciąż głową państwa polskiego... sugeruję dać opis, że w wyniku zmian w konstytucji pełni funkcję obieralnego przedstawiciela księżniczek króla.

Tak z ciekawości, co z konkursem na herb nowego RONu?

Jaki ja pan (czerwieni się), zwykły człowiek z nadmiarem wyobraźni... Co do unii to niech głowa nie boli, otóż jak, to Grabarczyk zauważył unia ma głównie charakter PERSONALNY. Każdy z części posiada własną administrację (oni Radę Królewską, my Sejm i Senat) więc jesteśmy bardzo niezależni. Można by rzec, że Królowie mają u nas status "brytyjski" czytaj, wszyscy się ich słuchają, bo tak wypada, co nie oznacza, że nie mamy własnego zdania :) Inna sprawa, że obiecały szanować konstytucję, a odpowiednie zmiany zostały w niej zawarte. Więc co do naszej suwerenności jest niezagrożona :) ) Co do konkursu RoN rozwiniesz waść skrót?

Zgadzam się z opinią, że w serial opisuje głównie przygody Mane6. Gdy tylko coś się dzieję tylko one są w stanie pomóc( w tak dużym królestwie pełnym jednorożców o magicznych zdolnościach i BĘDĄCYCH(chciałem to podkreślić) czarodziejami, a nie uczniami tak jak Twi:twilight2:. Cz

Tak, ale chodziło mi tu bardziej o opowiadania z serii TCB, gdzie bohaterowie ludzcy PRAWIE ZAWSZE natrafiają w którymś momencie na MANE 6, bądź ratują z nimi świat. Tak pozwolę sobie na podobne dywagacje, jednak na o wiele mniejszą skalę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trwoga,to do Polaka(specjalnie wielką literą).Brakuje mi tylko takie rozdziału ,,normalny dzień z życia" coś w stylu mane 6 uczą się o ziemskiej technologi,Celestia dostaje bólu głowy od polskiej administracji,pkp,poczty polskiej,Luna leci do empika po wszystkie nowe gry,Grabarczyk śmieje się z zacofania equestrian i pali,a Garstka znika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEST KOLEJNY ROZDZIAŁ :pinkie2:

hmm, odszedłeś teraz od podstawowej fabuły i przedstawiłeś swoją teorię na temat powstania Equestrii. no czemu nie.

tylko pod tym względem nie przesadzaj, bo moim zdaniem najlepsze sceny dotychczas to przedstawianie przewagi technicznej ludzi nad equestrią (wojna pięciodniowa :twilight2: ) oraz problemy celestii w rządach polską ;-)

no i akcje pułkownika garstki! (nie wiem czemu ale mi się wyjątkowo spodobał).

PISZ DALEJ!! JA JUŻ CZEKAM!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak trwoga,to do Polaka(specjalnie wielką literą).Brakuje mi tylko takie rozdziału ,,normalny dzień z życia" coś w stylu mane 6 uczą się o ziemskiej technologi,Celestia dostaje bólu głowy od polskiej administracji,pkp,poczty polskiej,Luna leci do empika po wszystkie nowe gry,Grabarczyk śmieje się z zacofania equestrian i pali,a Garstka znika.

Myślałem o serii spin-offów(czyt mini opowiadań) poruszających te mniej ważne kwestie(lub rozwijający pewne zbyt epickie wątki by o nich zapomnieć... jak wyprawa do sklepu :) ) . W serii głównej zajmuje się (moim zdaniem ) wydarzeniami mającymi jakieś głębsze znaczenie... albo tak mi się przynajmniej wydaje. Pomysł na kilka "mini epizodów" z życia Luny i Celestii mam, tylko napisać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Myślałem o serii spin-offów(czyt mini opowiadań) poruszających te mniej ważne kwestie(lub rozwijający pewne zbyt epickie wątki by o nich zapomnieć... jak wyprawa do sklepu :) ) [...] Pomysł na kilka "mini epizodów" z życia Luny i Celestii mam, tylko napisać

2vA1a.png?1313349760

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
to było... dziwne...

niecałkiem rozumiem powiązanie tego z fabułą, ale mam nadzieję że kolejne rozdziały dadzą mi olśnienie.

dobrze napisane, chociaż... dosyć skomlikowane.

Autor sam mówił gdzieś, że ten rozdział będzie miał sens po wydaniu przyszłych rozdziałów (albo przyszłe rozdziały dzięki niemu będą miały sens, już nie pamiętam). No i co takiego jest w nim skomplikowanego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnąłem w końcu przez "Bibliotekę" ... ufff.

Hmmm, zacznę od tego, że nigdy nie miałem przyjemności czytać dzieł autorstwa Terry’ego Pratchetta. Nie jestem więc zbytnio obeznany z terminologią Świata Dysku, ani z jego koncepcjami etc. To też niesamowicie utrudniło mi rozumienie pewnych rzeczy i zmuszało do nieustannego doczytywania na boku :rd12:

Całość napisana jest dobrze, spójnie i ciekawie. Niektóre sceny, jak choćby pojawienie się Pinkie, czy Discorda wyszły świetnie, to fakt. Najbardziej jednak podobała mi się scena gdzie wkracza Cthulhu, ale mam jedno pytanie. Czy on aktualnie nie powinien spać w R'lyeh? :qKFPC: Data publikacji tego rozdziału też była jakimś strasznym zbiegiem okoliczności niezwykle bliska nocy z 22 na 23 marca. Jeżeli L-przestrzeń istnieje, to właśnie doprowadziłeś do zagłady całej ludzkości ngageman. :crazytwi: Powiedz mi, że to było celowe! Proszę?

... ale wracając do meritum.

Jednak to, że kompletnie nie rozumiem Świata Dysku sprawia, że moich odczuć po przeczytaniu nie da się wyjaśnić w prosty sposób.

Chyba najlepszym sposobem na opisanie moich wrażeń będzie ukazanie ich za pomocą przesadni :

[spoiler=Jedyny sposób opisania moich odczuć :lol:] Porucznik Elen Ripley była uzbrojona tylko w pistolet Ursa XD7 Minor na amunicję 6,5 mm produkcji Weyland-Yutani. Dookoła panowała obezwładniająca cisza. Co parę minut z rur biegnących wzdłuż ciemnego korytarza buchała para. W oddali migotało słabe niebieskie światło. Elen wiedziała, że w każdej chwili może zginąć. Nie było szans na ratunek ze strony Marines, którzy już prawdopodobnie nie żyli, albo co gorsza, zostali zabrani do gniazda. W pewnym momencie Ripley usłyszała szmer. Poświeciła latarką w jego kierunku, ale zobaczyła jedynie szczura który coś zjadał. To ją trochę uspokoiło, ale kiedy przyjrzała się bliżej, zobaczyła, że jest to ludzka ręka. Nim zdążyła się przestraszyć została pchnięta na ścianę. Usiadła pod nią i zaświeciła w ciemność. Z mroku zaczął powoli wyłaniać się "obcy kształt". Serce podeszło jej do gardła i oddała strzał. Obcy uskoczył na bok i przy pomocy długiego ogona wytrącił jej broń. Potwór zbliżał się do porucznik, a z jego paszczy kapała ciecz. W pewnym momencie przez sufit przeleciała kula ognia i trafiła Obcego. Metalowe sklepienie rozwarło się, a do pomieszczenia wpadli rycerze w średniowiecznych zbrojach i mag ubrany w długą szarą szatę oraz wielki spiczasty kapelusz. Kosmita rzucił się na nich, ale jeden z rycerzy powstrzymał go odcinając mu ogon. Kwas skapnął na jego zbroje przepalając ją. Kompani pomogli mu usunąć pancerz pozostawiając go jedynie w kolczudze. Kosmita cofnął się i głośno piszcząc skoczył ponownie na wojowników. Mag zablokował mu drogę krzycząc "You shall not pass!". Obcy spróbował podejść kompanię i tym razem oddał skok. W tym momencie mag wymierzył w niego elektryczny pocisk ze swojej różdżki rozsadzając Xenomorfowi głowę. Elen siedziała na podłodze, nie mogąc uwierzyć w to co widziała. Rycerze i mag ukłonili się z gracją, po czym przez magiczny portal opuścili statek kosmiczny.

Moja ocena tego rozdziału znajduje się więc gdzieś pomiędzy

3π/4 a rybką/ 10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się... 22-23 marca, pierwsza noc Pyrkonu... nie da się ukryć... ale dlaczego Pyrkon miałby doprowadzić do końca ludzkości i L-przestrzeni? Przykro mi, że rozdział nie przypasował...

Obawiałem się, iż temat będzie lekko "niszowy", nic następny rozdział będzie lepszy, to gwarantuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dlaczego Pyrkon miałby doprowadzić do końca ludzkości i L-przestrzeni?

A z prostej mój bracie. To jest jeden z tych momentów w których aktywność Cthulhu jest największa. Nie wiem czy wiesz, ale Cthulhu jest bogiem który oddziałuje na ludzi przez sny. Głównie pomiędzy 28 lutego a 2 kwietnia. Więc, jeżeli zaszczepił Ci w tym czasie ideę żebyś napisał opowiadanie w którym jest wolny, a to opowiadanie (zgodnie z logiką L-Przestrzeni, Świata Dysku i innych rzeczy których nie rozumiem) stało się ważne i wpływa na rzeczywistość to w momencie gdy je ukończyłeś przed nocą z 22 na 23 marca, Cthulhu uwolnił się z R'lyeh.

Dziwny zbieg okoliczności, aż mnie ciarki przechodzą. Przeczytaj sekcję AKTYWNOŚĆ w linku poniżej. Zaczynam się dziwnie czuć.

Cthulhu -The horror! The horror!

No dobra, ale już nie spamuje moimi teoriami spiskowymi.

Obawiałem się, iż temat będzie lekko "niszowy", nic następny rozdział będzie lepszy, to gwarantuję.

Mam nadzieję, że powrócisz do poprzedniej formy i tematyki Orła Białego, ponieważ jest ona moim zdaniem świetna... Z resztą sam wiesz, co nie? :pinkie2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...