Skocz do zawartości

Orzeł Biały [NZ][TCB][Violence][Crossover]


Recommended Posts

Dosyć długo kazałeś czekać na ten rozdział,no ale było warto.

 

Wciąż mi brakuje mi takiego normalnego dnia z życia(mówiłeś,że masz pomysły na nie)

 

 

No i niezły pomysł z tymi systemami i algorytmami.

 

Oby tak dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć długo kazałeś czekać na ten rozdział,no ale było warto.

 

Wciąż mi brakuje mi takiego normalnego dnia z życia(mówiłeś,że masz pomysły na nie)

 

 

No i niezły pomysł z tymi systemami i algorytmami.

 

Oby tak dalej

Co do normalnego dnia z życia, to tak, o Celestii i Lunie mam zamiar mazgnąc serię drobnych opowiadań.  Rozdział VIII to powrót do Europy, tym razem poświęce go ludzkiej postaci...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem rozdział był dobry, aczkolwiek bardziej zaczął mi się podobać gdzieś tak od połowy. Było widać, że chciałeś nadać mu pewną filmowość, niestety skończyło się na tym, że pojawiło się zdecydowanie za dużo cliche. Pęknięcie kołowrotu, opadanie płyty pancernej, karabin w suficie, przerwanie sygnału podczas ważnej rozmowy z żoną, niektóre elementy walki Niemble Bolt'a, Spitfire i reszty z dronami (szczególnie jak Spitfire sama dała się zaskoczyć udzielając reprymendy) i jeszcze parę innych. Wszystkie te sytuacje były bardzo typowe dla filmów. Widziałem analogiczne zdarzenia w setkach filmów. Częste powtarzanie znanych motywów nie jest dobre. Na szczęście od mniej więcej połowy rozdziału sytuacja się poprawia. Cliche praktycznie znikają, a raczej ograniczają się do truizmów co właściwie nie razi w oczy. Wykorzystałeś wiele ciekawych rozwiązań i motywów jak np: system ADS, "Trójca", opis podziemnej kwatery głównej Wojska Polskiego. Pojawili się Celestyna i Grabarczyk co niezmiernie mnie ucieszyło. Postacie Red Wing'a i Peter'a Ballock'a są po prostu świetne (oczywiście ze względu na to, że mogą dużo wnieść do fabuły, a ich nastawienia są tak pięknie sprzeczne ... do tego obaj są świrami XD). Ah, zapomniałbym o Grastce. Uwielbiam tego gościa, ale nie spodziewałem się, że można go wyprowadzić z równowagi (nawet jeżeli "litania nienawiści" była po wyjściu z pokoju przesłuchań) ... Garstka ma tego typu emocje - SHOCK! Za to Celestia wspaniale sobie poradziła, czysta psychologia ... to lubię. Genialnym pomysłem było też "przetasowanie sił", w sensie chęć współpracy FAE. Wszystko wskazuje na to, że kulminacyjny moment walk w Ameryce Północnej zbliża się wielkimi krokami. Z niecierpliwością czekam na więcej.

 

To teraz pytanka XD

 

1. Rozwój „Orła” jest jak najbardziej ciekawy.

 

2. Po pierwsze więcej polityki, szczególnie zagranicznej. Na razie większość rzeczy dzieje się w strefie Polska-Equestria. Reszta świata tylko patrzy z boku lub jest zajęta własnymi sprawami. Po drugie, wprowadziłbym jakiś ośrodek naukowy który zajmowałby się badaniami nad magią i możliwością użycia jej razem z ziemską technologią (technomagia). Może i na razie Polska i Equestria dobrze starają się uzupełniać, ale łącząc atuty mają o wiele większe możliwości. Pamiętasz ten mały helikopterek którego używał Tank do latania? To urządzenia było zasilane magią. Pomyśl co by było gdyby połączyć zasilanie magią z ludzkimi maszynami. Pola ochronne dookoła pojazdów, nowa broń etc. Wiele ficków wykorzystuje ten motyw, ale chyba nigdy nie widziałem tego rozwiązania w TCB/Anti-TCB … ale w sumie w innych fickach ludzie i kuce rzadko współpracują na skalę masową. Jeżeli skorzystasz z mojego pomysłu to pamiętaj żeby nie przesadzić. Niech takie maszyny mają też jakieś wady i niech nie będą od razu mega koksiarskie. W końcu technomagia byłaby całkowicie nową dziedziną.

 

3.Twoja wersja Kredens mnie wkurza, ale już ci to mówiłem XD

 

4. Ja bym uważał z nadmiernym wprowadzaniem postaci z innych „bajek”. Czasem wychodzi dobrze jak w przypadku Interstate '76, a czasem fatalnie jak w rozdziale „Biblioteka”. Lepiej tworzyć własnych bohaterów. Tak jest bezpieczniej, a i satysfakcja większa.

 

5. 7/10

 

6. No bucking idea … Ktoś czai ocb?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytać FF zacząłem dawno (będzie ze dwa miesiące), lecz w wyniku wielu zbiegów okoliczności, dopuściłem się zbrodni, pod postacią nie napisania komentarza. Dzisiaj w samolocie, dla zabicia czasu wziąłem laptopa i zacząłem przeglądanie FF'ów. Znalazło się tam to opowiadanie. Przeczytałem je drugi raz (tak dla odświeżenia pamięci) i teraz jestem gotowy do skomentowania go. 

 

Opowiadanie świetne. Mamy bardzo interesującą fabułę, która obfituje zarówno w prześmieszne sceny (np. rozmowa Shining'a z Garstką), jak i opisy walk (np. próba odbicia Celestii). Historia mocno wciąga. 

 

Pytania:

 

1. Opowiadanie wciąga i nie puszcza (nawet podczas czytania drugi raz). Czytaj: jest bardzo ciekawie, wyczekuję następnych rozdziałów. 

 

2. Tak jak jest mi pasuje. Jedyne, co rzeczywiście byłoby miło zobaczyć, to więcej polityki zagranicznej (jak napisał kolega wyżej). Chociaż po namyśle, jakby smoczki czy inne gryfy nagle zaczęłyby bać się o swoje terytoria z uwagi na rosnący w siłę sojusz Equestria - Polska, to mogłoby być ciekawie. 

 

3. Nie kojarzę niczego, co wypaliłoby dziurę w mojej duszy, więc chyba nie. 

 

4. Jak przedmówca. Nic dodać, nic ująć.

 

5. Bardzo dobry. 

 

6. Tutaj kwestia jest bardzo skomplikowana i aby ją zrozumieć, musimy rozbić ją na kilka elementów. Po pierwsze: wiemy, że przeszła przez ulicę. Po drugie: z pytania możemy wywnioskować, że miała w tym jakiś cel (nie licząc przejścia przez ulicę), lecz to jest Pinkie Pie, więc nigdy nic nie wiadomo. Po trzecie: musimy wziąć pod uwagę, w jakich sytuacjach takowe przejście miało miejsce w przeszłości. Takie sytuacje to:

- Urządzenie Imprezy (pod to zaliczamy różnorakie sprawy organizacyjne, jak na przykład wyprawa po prowiant i dekoracje)

- Odwiedzenie Przyjaciółki

- Taka sytuacja mogła mieć też miejsce, gdy w wyniku swojego "zmysłu", tudzież "przeczucia" zaczęła gonić za potencjalnym szpiegiem, lub obserwatorem. 

- Podróżowanie w celu sprawiania, aby wszyscy byli uśmiechnięci. 

- Coś po drugiej stronie zwróciło jej uwagę i musiała natychmiastowo zmniejszyć odległość pomiędzy sobą, a owym czymś. 

Po czwarte: pytanie jest na tyle ogólne, że nie musi mieć związku z fabułą opowiadania, co oznacza, że nie możemy odrzucić, którejś z opcji z uwagi na wydarzenia w opowiadaniu. Biorąc pod uwagę wszystkie wyżej wymienione punkty i zmienne możemy obliczyć, jakie są szanse na poszczególną możliwość. 

 

(5%)- Urządzenie Imprezy (z uwagi na zjawisko nazywane w pewnych kręgach "party canon")

(20%)- Odwiedzenie Przyjaciółki

(20%)- Taka sytuacja mogła mieć też miejsce, gdy w wyniku swojego "zmysłu", tudzież "przeczucia" zaczęła gonić za potencjalnym szpiegiem, lub obserwatorem. 

(25%)- Podróżowanie w celu sprawiania, aby wszyscy byli uśmiechnięci. 

(30%)- Coś po drugiej stronie zwróciło jej uwagę i musiała natychmiastowo zmniejszyć odległość pomiędzy sobą, a owym czymś. 

 

Jednak zważając na to, że Pinkie jest chodzącym przykładem teorii chaosu, nasze badania mogą mieć poprawność prognozy pogody. 

 

Czekam na więcej rozdziałów.

 

Dziękuję za odpowiedź, chocby po dwóch miesiącach:) Jak już zaznaczyłem  wcześniej kolejny rozdział  VIII będzie bardziej skupiony na polityce zagranicznej i o wiele bardziej bliski  wyobrażeniom. Trochę to potrwa... bo zamierzam dopieścic go maksymalnie, ale będzie epicko... tak ma na pewno  byc:)

Edytowano przez ngageman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie rozdziały w +- dwa dni zarywając nockę, godzina 22 zacząłem czytać patrzę na zegarek a tu 4 rano :D.
Co do ogółu tejże epickiej powieści wyrażę się bardzo nieładnie... JA PIE#$%@Ę TO JEST ZAJE%$#@BISTE!!
Dziś miałem zamiar zacząć czytać VII ale skoro nie ma cz.2 to poczekam na całość :)
A poza tematem najlepiej prezentuje się Garstka, wszędzie go pełno ale nigdy go nie widać :D Troll i Ninja nowych czasów... DAJ GO WIĘCEJ! Jeśli nie masz nic przeciwko...

Edytowano przez Nyja Xores
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie rozdziały w +- dwa dni zarywając nockę, godzina 22 zacząłem czytać patrzę na zegarek a tu 4 rano :D.

Co do ogółu tejże epickiej powieści wyrażę się bardzo nieładnie... JA PIE#$%@Ę TO JEST ZAJE%$#@BISTE!!

Dziś miałem zamiar zacząć czytać VII ale skoro nie ma cz.2 to poczekam na całość :)

A poza tematem najlepiej prezentuje się Garstka, wszędzie go pełno ale nigdy go nie widać :D Troll i Ninja nowych czasów... DAJ GO WIĘCEJ! Jeśli nie masz nic przeciwko...

 Ucieszy cię wieść, że w  kolejnym rozdziale będzie miał swoją małą rólkę... zapytałbym o bardziej dokładne określenie co się podoba, a co nie... ale poczekam do czasu, aż  przeczytasz VII rozdział...

Edytowano przez ngageman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Rozdział, w sumie taki jak każdy - świetny. Było kilka błędów, ale ja jestem prawdopodobnie ostatnią osobą, która ma jakiekolwiek prawo do wytykania ich. Były sceny śmieszne, były sceny poważne, no i był Discord. Zawsze staram się brać pod uwagę wszystkie możliwe opcje, aby nie dać się zaskoczyć, jednak

lunatykującej Twilight hakerki

 się nie spodziewałem. 

 

Czekam następny rozdział. 

 

 

Akurat ten spoiler był nawiązaniem do Biblioteki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawe tylko

czemu ta trójca nie zastosowała nawet maleńkiej tyciu tyciu taktycznej atomówki? system powinien sobie obliczyć że polacy nie mają czym oddać a efekt by był stuprocentowy.

no i niby celestia chce ratować nasz świat przed nami i prowadzi "misje pokojową" a nie wie że jak ludzie wezmą się za łby to w jednej bitwie idzie do boju dwóch milionów a ginie 500 000? powinna się chociaż domyśleć że straty mogą być spore...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

izy97:

Trójca została zaprojektowana do obrony USA, ich terytorium, ale i mienia i obywateli. Ergo - walnięcie atomem nie wchodzi w grę z powodu zbyt dużych zniszczeń + promieniowania, tym bardziej że świetnie radzi sobie konwencjonalnymi metodami.

,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Wreszcie rozdział dla Garstki! Tylko cholero jedna niezłego cliffhangera odstawiłeś, lepiej szybko szykuj nowy... :)

Jedyne błędy, jakie zauważyłem, były już oznaczone (troszkę ich było, głownie kilkukrotne spacje, czyli nic wielkiego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie! nowy rozdział! no i jest Garstka :-)

Bardzo mi się podoba ta nowa postać... PO PROSTU ten TOMEK IZYdorski. być może urodzony w 1997. prawdopodobnie szpieg z KOMUNISTYCZNYCH Chin albo ROSJI. mam nadzieję że go nie uśmiercisz.

(jak to jakimś cudem jednak jakiś dziwny zbieg okoliczności i to nie jest planowane to bardzo pseprasam...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że czekałem na kolejny rozdział z niecierpliwością i szczerze mówiąc nie zawiodłem się.

 

- Garstka nareszcie dostał "czas antenowy" ... nie mogę się doczekać finału tej historii, ale jak znam Garstkę to ma jakiś plan zapasowy ... w końcu to niewidzialny człowiek.

- W końcu zaczyna się dziać konkretna akcja na arenie międzynarodowej, czuję podobne napięcie jak podczas afery z ACTA. Genialnie zbudowałeś napięcie, szczególnie jeśli chodzi o możliwości implikacji politycznych (Celestia, Luna, Grabarczyk + mega szczyt ... oj będzie się działo) btw ... jeżeli Luna będzie w "tym" uczestniczyć to chyba bez tradycyjnego głosu Canterlot się nie obędzie.

-Bardzo podoba mi się ta integracja wszystkich ras i gatunków ... tak właśnie wygląda mój wymarzony świat. Czym bardziej różnorodnie tym weselej ... no i oczywiście jak to w Polsce, nie mogło zbraknąć "kilku kropelek". Hehehe

-Bardzo podoba mi się rozwinięcie postaci Garstki. Dotychczas patrzyliśmy na niego jak na ducha albo jakieś tajemnicze niewidzialne stworzenie. Teraz okazuje się być człowiekiem jak każdy z nas, z potężnym bagażem doświadczeń i w świetle tego jego legendarna już enigmatyczność i spryt stają się nie czymś co jest mu właściwe samo przez się, ale jest czymś do czego musiał dojść. Co tu dużo mówić ... Garstka stał się 20% cooler.

 

Jeżeli chodzi o błędy, to tylko literówki (Nie wiem jakiego programu do pisania używasz, ale polecam OpenOffice Writer. Ma bardzo dobry słownik i wszystkie błędy podkreśla) i ewentualne pomyłki w miejscach gdzie ewidentnie dało się wyczuć, że właśnie tam zastanawiałeś się nad czymś np: powtórzenia słów. Innych zastrzeżeń nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garstka niczym dżejms bond,idealnie do tego pasuje(brakowało tylko np.Co podać?-Spiryt z z wódką,wstrząsnęty,nie mieszany.

Tylko tak dalej.I propozycja na rozdziały po Garstce

Ktos w w komentarzach powiedział,że fajnie byłoby wprowadzić spór skrajności w Unii(lewaki vs prawaki,lub,zgodnie z czyjąś propozycją:ONR vs SPLE/SPEL (nie pamiętam, który z z tych 2 był poprawny))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fanfik ogromnie ciekawy, fabuła jak i bohaterowie bardzo przypadli mi do gustu. Błędy są,, których czasem bywa dużo, ale ja nie zwracam na to zbyt uwagi skupiając się na siąknięciu genialnej akcji. Czekać na następne rozdziały i dopingować autora w tworzeniu dzieła,  tyle mi pozostaje : 3

Edytowano przez Dorregaray
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...