Skocz do zawartości

Orzeł Biały [NZ][TCB][Violence][Crossover]


Recommended Posts

Ja też czekam na nowy rozdział. Błagam, nie przerywaj tego fica ngageman :fluttercry2:

Nie przerwie,po prostu długo pisze,wiem,bo czytam to od czasu opublikownia 1 rozdziału [jak ktoś pamięta,ile trzeba było czekać na 2 rozdział,to wie,że to to mały pikuś]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanfik ogromnie ciekawy, fabuła jak i bohaterowie bardzo przypadli mi do gustu. Błędy są,, których czasem bywa dużo, ale ja nie zwracam na to zbyt uwagi skupiając się na siąknięciu genialnej akcji. Czekać na następne rozdziały i dopingować autora w tworzeniu dzieła, tyle mi pozostaje : 3

 

Och lejesz miód na moje serce...

8d6.jpg

 

Wiem że nie wypada, ale mogę bardziej dokładny referat co się podoba, co nie, co byś dodał, zmienił... pomysły(nie obiecuję że skorzystam... ale) lubię miec odzew czytelnika, to uskrzydla panowie dosłownie uskrzydla.

 

 

Ja też czekam na nowy rozdział. Błagam, nie przerywaj tego fica ngageman :fluttercry2:

everyone-just-calm-down.png

Spokojnie będzie...  ale prosiłbym o opinię na PRIVA dotyczące opowiadania podobnie jak kolega Dorregaray

 

Czekamy na nowy rozdział już ponad miesiąc. Możemy liczyć że będzie chociaż na święta?

 Szanowny panie... przykro mi że tak to długo trwa.... ale niestety to musi trwac.

New-version1.png

  Ja nie wklejam byle czego, od razu. "Ostateczna wersja" rozdziału powstała już przeszło miesiąc temu, ale po tym czasie wkleiłem-usunąłem z 6-7 stron.  Muszę byc zadowolony z tego co napisałem, sam czuc że chciałbym to przeczytac. nie wklejam więc na siłę wersji alfa tekstu, bo zwykle dużo z nią roboty... Co do pytania powinno byc na święta... ;) ( jak się uda oczywiście, jak nie to po nowym roku).

 

 

 

Obrazki w dziale opowiadań chowa się w spoiler~Dolar84

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO NIE. Pisałem, że w po poprzednim rozdziale zostawiłeś nas z jedną wielką niewiadomą, ale to już jest przesada, nie wytrzymam. Lepiej naprawdę szybko pisz, bo nie wytrzymam. :D 

 

Wdech, wydech, wdech...

 

Poza tym kolejny, świetny rozdział Orła (Oreła?), jest humor, są intrygi, wszystko na swoim miejscu. Mimo korekty trochę błędów się ostało, ale już je pozaznaczano.

 

Wdech, wydech, spokojnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. No to ngageman pojechałeś po całości. Epicki był ten rozdział, po prostu epicki!

 

UWAGA DUŻO SPOILERÓW!

Uwielbiam Twoje poczucie humoru, ale tym razem przeszedłeś sam siebie. Kucyki vs kibole ... genialne! Nawet nie zapytam jak na to wpadłeś? Hahaha. Czytając ten fragment spadłem na ziemię i leżąc brechtałem, po czym wstałem i znowu padłem brechtając. Niech się "dzieciątko Józef" nade mną zlituje, nie mogę przestać się śmiać kiedy pomyślę o tej przyśpiewce w ustach kucyków!

:D ... a skurcz twarzy! 

 

Muszę też przyznać, że pokazanie tego cyrku podczas obrad polityków oddałeś perfekcyjnie. Od razu przypomniała mi się jedna z moich wycieczek do Warszawy, gdzie miałem "przyjemność" oglądać obrady sejmu w sprawie usunięcia przydrożnych krzyży. Priceless! Druga sprawa, Luna ładnie ich pojechała. Głosowałbym XD ... Szkoda że niema takich polityków w realu, a nawet jeśli są to łatwo nie mają i pewnie są szybko usuwani. W każdym bądź razie Luna OP! W końcu to księżniczka i mogą jej skoczyć! ... moja dzisiejsza refleksja miziająca ego Polaków - Skąpili ropy i gazu, teraz niech płaczą za złożem! Chciałbym tego dożyć.

 

Ciekawie przedstawiona magia Zebr, podoba mi się ten motyw. Ogólnie zaangażowanie wszystkich gatunków w dyskordiański plan Garstki wypadło interesująco. Ciekawe ilu z uczestników znajdzie zatrudnienie w wywiadzie po tej całej aferze? ... Orzeł prawie na pewno.

 

Oczywiście muszę też coś powiedzieć o zakończeniu tego rozdziału, a jakże? Moment przed padnięciem strzałów potwornie trzymał w napięciu (był ten dreszczyk emocji = dobra budowa napięcia), ale teraz czuję niedosyt. Argh! Dlaczego zrobiłeś to w takim momencie? God why?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem.

Czytało się dobrze, nieraz uśmiechnąłem się do różnych zabawnych sytuacji, których było wiele. Garstka miażdży. Jednak mam nadzieję, że w końcu przestaniesz stawiać Pułkownika na pierwszym planie i wrócimy do tego, co było przed feralnymi dla Pana Mariana wydarzeniami. Tak czy owak, czytało się wybornie. Pisz, pisz i jeszcze raz pisz. Mnie gry inspirują do wielu rzeczy, może i Ciebie jakiś moment w Wieśku, w którego grałem i polecam, zainspiruje w dalszych częściach swojego dzieła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialny fanfic :kUzFl:  Cud, miód i orzeszki. Głęboko żałuję, iż nie trafiłem na niego wcześniej.

Cóż, z pewnośćią nie jestem chociażby zjadliwym recenzentem, ale wezmę się w garstkę, i postaram się jakoś wytłumaczyć ze swej strony niezaprzeczalną epickość tego fica.

  1. Miałeś bracie iście genialny pomysł. Fabuła niezwykle wciąga juz od początkowych stron. Naprawdę rzadko spotykam coś tak dobrego. Absolutnie zgadzam się z zamieszczonymi przez Ciebie argumentami przeciwko większości opowiadaniom z serii TCB (chociaż, jednocześnie muszę przyznać, że czytałem tylko kilka, więc nie oceniam z góry, gdy widzę ten tag).
  2. Postaci są u ciebie dokładnie, porządnie zrobione, głębokie i z charakterem. Pan prezydent razem z garstką wymiatają. Bardzo ciekawie przedstawiłeś także Mane6 oraz księżniczki. +
  3. Ogólnie bardzo lubię przedstawianie w opowiadaniach stereotypów o Polsce/polakach/Polskości, i wszelki humor z tym związany to prawdziwy balsam dla mojej duszy. Zwłaszcza że świetnie z tym sobie poradziłeś. Duży plus ode mnie.
  4. Ten pozytywny patriotyzm i twoja wizja przyszłości polskiej polityki - coś niespotykanego. Nie wierzyłem... Dziękuję pięknie za pomoc w odzyskaniu wiary w przyszłość naszego kraju. Chociaż tak różowo jak u Cb to raczej nie będzie...
  5. Jak to parę osób już pisało, fajne wyjaśnienie przeszłości księżniczek i D. Iskorda. ( :fluttershy4: ) Jedno z moich ulubionych, jeśli nie ulubione. Z drugiej strony, koniec końców, za wiele ich (wyjaśnień) nie znałem. Kilka...
  6. OC-ki, które pojawiły się w bodajże VI rozdziale - bardzo dobre. Nie będę się rozpisywał, albowiem ponieważ primo - wszystko zostało już napisane we wcześniejszych komentarzach (tak to już zawsze jest jak się ma mój refleks), secundo - nie chce mi się (wybacz :flutterblush: )
  7. Biblioteka - przeczytałem. Nie bardzo wiem o co chodzi, ani jak to się ma do reszty serii (oprócz paru późniejszych nawiązań), ale spoko, nie przejmuj się mną.

Ogólnie rzecz biorąc, jak już pisałem na początku, jest git szefie. Bardzo podoba mi się twój styl pisania. Potrafisz trzymać w napięciu.

Fanfic z pewnością zajmuje wysoką pozycję na liście moich ulubionych opowiadań(chociaż jak na opowiadanie to trochę rozrośnięty - i bardzo dobrze) a także literatury ogółem. Bez niego świat byłby sporo uboższy.

Nie będę pisał co chciałbym zobaczyć w fanficu, bo jeszcze to coś zepsuje... Poza tym, nie mam żadnych szczególnych pomysłów. Zdaję się na ciebie.

 

OK, narazie nic więcej nie przychodzi mi do głowy, jakby co, to jeszcze napiszę. Z niecierpliwością czekam na kolejny rozdział.

Powodzenia mistrzu!

:gummy1:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze witam wszystkich w nowym roku...  mówię wam "odpoczynek od internetu" na święta to jest to(kolejne 26 niewyjustowanych stron napisanych, w tym najdłuższa i najbardziej emocjonująca chyba do tej pory  pojedyncza scena orła). Musicie więc wybaczyć brak odpowiedzi, tak niestety wyszło i może i dobrze...  przynajmniej nie spędziłem sylwestra i świąt na midzie;) . Przepraszam korektę, za to że sama musiała walczyć z tego powodu z babolami i błędami.

swiatBesInt_lid.png

 

 

NO NIE. Pisałem, że w po poprzednim rozdziale zostawiłeś nas z jedną wielką niewiadomą, ale to już jest przesada, nie wytrzymam. Lepiej naprawdę szybko pisz, bo nie wytrzymam. :D

 

Wdech, wydech, wdech...

 

Poza tym kolejny, świetny rozdział Orła (Oreła?), jest humor, są intrygi, wszystko na swoim miejscu. Mimo korekty trochę błędów się ostało, ale już je pozaznaczano.

 

Wdech, wydech, spokojnie...

 

Wdech, wydech. wdech... przykro mi, co mogę że moje rozdziały puchną w sposób niekontrolowany... a edytorzy polecili mi, bym dzielił na mniejsze fragmenty... ale przynajmniej jest na co czekać nie? :)

 

 

Rozdział jest...po prost epicki,brak mi słów.[oprócz tych pochwalnych,ale mam za mało miejsca na wszystkie zalety rozdziału]

 

 

Co do przerwania akcji w takim miejscu...

1305135188_by_M2riaN_500.jpg

 

Internet jest ciepliwy... pisz:) a tak na serio dziękuję.

 

 

Wow. No to ngageman pojechałeś po całości. Epicki był ten rozdział, po prostu epicki!

 

UWAGA DUŻO SPOILERÓW!

Uwielbiam Twoje poczucie humoru, ale tym razem przeszedłeś sam siebie. Kucyki vs kibole ... genialne! Nawet nie zapytam jak na to wpadłeś? Hahaha. Czytając ten fragment spadłem na ziemię i leżąc brechtałem, po czym wstałem i znowu padłem brechtając. Niech się "dzieciątko Józef" nade mną zlituje, nie mogę przestać się śmiać kiedy pomyślę o tej przyśpiewce w ustach kucyków!

:D ... a skurcz twarzy! 

 

Muszę też przyznać, że pokazanie tego cyrku podczas obrad polityków oddałeś perfekcyjnie. Od razu przypomniała mi się jedna z moich wycieczek do Warszawy, gdzie miałem "przyjemność" oglądać obrady sejmu w sprawie usunięcia przydrożnych krzyży. Priceless! Druga sprawa, Luna ładnie ich pojechała. Głosowałbym XD ... Szkoda że niema takich polityków w realu, a nawet jeśli są to łatwo nie mają i pewnie są szybko usuwani. W każdym bądź razie Luna OP! W końcu to księżniczka i mogą jej skoczyć! ... moja dzisiejsza refleksja miziająca ego Polaków - Skąpili ropy i gazu, teraz niech płaczą za złożem! Chciałbym tego dożyć.

 

Ciekawie przedstawiona magia Zebr, podoba mi się ten motyw. Ogólnie zaangażowanie wszystkich gatunków w dyskordiański plan Garstki wypadło interesująco. Ciekawe ilu z uczestników znajdzie zatrudnienie w wywiadzie po tej całej aferze? ... Orzeł prawie na pewno.

 

Oczywiście muszę też coś powiedzieć o zakończeniu tego rozdziału, a jakże? Moment przed padnięciem strzałów potwornie trzymał w napięciu (był ten dreszczyk emocji = dobra budowa napięcia), ale teraz czuję niedosyt. Argh! Dlaczego zrobiłeś to w takim momencie? God why?

Odpowiedź jak wyżej, czasem tak musi być.  Cieszy mnie, że mój poysł jak to z Equestrią było, się podoba. Co do ostatniego pytania...

 

wIO7n4G.jpg

 

A mnie ciekawi

jak bardzo ucierpi na tym wszystkim polska turystyka...

 

 

Nie mówiąc o

wizerunku Polski jako organizatora czegokolwiek

 

Na obydwa powyższe pytania jest jedna odpowiedź... nikt tego nie wie jak się to zakończy. Pułkownik miał inne priorytety, niż dbanie o renomę turystyczną polski.

 

Super, super, super i jeszcze raz super.  :crazytwi:

Dziękuję...

 

Przeczytałem.

Czytało się dobrze, nieraz uśmiechnąłem się do różnych zabawnych sytuacji, których było wiele. Garstka miażdży. Jednak mam nadzieję, że w końcu przestaniesz stawiać Pułkownika na pierwszym planie i wrócimy do tego, co było przed feralnymi dla Pana Mariana wydarzeniami. Tak czy owak, czytało się wybornie. Pisz, pisz i jeszcze raz pisz. Mnie gry inspirują do wielu rzeczy, może i Ciebie jakiś moment w Wieśku, w którego grałem i polecam, zainspiruje w dalszych częściach swojego dzieła.

Wrócimy biedy będzie czas... zresztą ten rozdział był odskocznią i skupieniem się na  czymś innym...

 

Genialny fanfic :kUzFl:  Cud, miód i orzeszki. Głęboko żałuję, iż nie trafiłem na niego wcześniej.

Cóż, z pewnośćią nie jestem chociażby zjadliwym recenzentem, ale wezmę się w garstkę, i postaram się jakoś wytłumaczyć ze swej strony niezaprzeczalną epickość tego fica.

  1. Miałeś bracie iście genialny pomysł. Fabuła niezwykle wciąga juz od początkowych stron. Naprawdę rzadko spotykam coś tak dobrego. Absolutnie zgadzam się z zamieszczonymi przez Ciebie argumentami przeciwko większości opowiadaniom z serii TCB (chociaż, jednocześnie muszę przyznać, że czytałem tylko kilka, więc nie oceniam z góry, gdy widzę ten tag).
  2. Postaci są u ciebie dokładnie, porządnie zrobione, głębokie i z charakterem. Pan prezydent razem z garstką wymiatają. Bardzo ciekawie przedstawiłeś także Mane6 oraz księżniczki. +
  3. Ogólnie bardzo lubię przedstawianie w opowiadaniach stereotypów o Polsce/polakach/Polskości, i wszelki humor z tym związany to prawdziwy balsam dla mojej duszy. Zwłaszcza że świetnie z tym sobie poradziłeś. Duży plus ode mnie.
  4. Ten pozytywny patriotyzm i twoja wizja przyszłości polskiej polityki - coś niespotykanego. Nie wierzyłem... Dziękuję pięknie za pomoc w odzyskaniu wiary w przyszłość naszego kraju. Chociaż tak różowo jak u Cb to raczej nie będzie...
  5. Jak to parę osób już pisało, fajne wyjaśnienie przeszłości księżniczek i D. Iskorda. ( :fluttershy4: ) Jedno z moich ulubionych, jeśli nie ulubione. Z drugiej strony, koniec końców, za wiele ich (wyjaśnień) nie znałem. Kilka...
  6. OC-ki, które pojawiły się w bodajże VI rozdziale - bardzo dobre. Nie będę się rozpisywał, albowiem ponieważ primo - wszystko zostało już napisane we wcześniejszych komentarzach (tak to już zawsze jest jak się ma mój refleks), secundo - nie chce mi się (wybacz :flutterblush: )
  7. Biblioteka - przeczytałem. Nie bardzo wiem o co chodzi, ani jak to się ma do reszty serii (oprócz paru późniejszych nawiązań), ale spoko, nie przejmuj się mną.

Ogólnie rzecz biorąc, jak już pisałem na początku, jest git szefie. Bardzo podoba mi się twój styl pisania. Potrafisz trzymać w napięciu.

Fanfic z pewnością zajmuje wysoką pozycję na liście moich ulubionych opowiadań(chociaż jak na opowiadanie to trochę rozrośnięty - i bardzo dobrze) a także literatury ogółem. Bez niego świat byłby sporo uboższy.

Nie będę pisał co chciałbym zobaczyć w fanficu, bo jeszcze to coś zepsuje... Poza tym, nie mam żadnych szczególnych pomysłów. Zdaję się na ciebie.

 

OK, narazie nic więcej nie przychodzi mi do głowy, jakby co, to jeszcze napiszę. Z niecierpliwością czekam na kolejny rozdział.

Powodzenia mistrzu!

:gummy1:

1. Ja też z góry nie oceniam ich, ale prawda jest taka że 90% powiela te schematy nagminnie, bez zastanowienia. Praktycznie nie dodają nic od siebie... idą utartą łatwą ścieżką... ja próbowałem czegoś innego. Większość TCB, to historyjki jednej opowieści. "Niszczymy świat i koniec"... gdzie tu miejsce na politykę, jakieś przemiany bohaterów, jakąś głębszą ciekawszą historię... więc dlatego nie lubie tradycyjnego TCB.

2.  Wiesz jak już kiedyś mówiłem nie lubię Mane 6... są zbyt zaszufladkowane i poukładane, niby najprostsze, bo wszystko mam podane na tacy, ale jakoś bez emocji... po prostu są nudne imho, nie mogę prawie z nimi nic zrobić. Księżniczki to co innego, mam dowolność, swobodę w wymyślaniu mam wybór...

3. Wokoło szaro i ponuro, afera goni aferę... jakoś odrobinę radości w bym bagnie trzeba no...

4. Wiem SF w kosmos dokładnie:) To źle, że marzyłbym o nowym Piłsudzkim, który posprzątał(lub przynajmniej okiełznał) ten bajzel? Marzenia... gdyby się ziściły...

5. Kto pisał? Gdzie, nie widziałem...  ciesze się że się podoba... to co dało nam Hasbro jest... nudne, bez wyrazu... ale cóż, po to są fanficki:)

6. Mam nadzieję, że się podobają, mam zamiar  oddzialik wykorzystać nie raz... zawsze boję się z OC-kami, że za bardzo "mary sue" je zrobię.

7. :( dlaczego nikt tego nie rozumie... ja osobiście to uważam za moje największe (niedocenione przez ogół dzieło)...

Dziękuję za uznanie, zachęcam do podawania pomysłów, opinii na privie...

 

 

Dziękuję wszystkim za komentarze... postaram się by ostatnia cześć dosłownie wyrwała was z portek... szykuję małą niespodziankę...

Edytowano przez ngageman
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Z sporym opóźnieniem dołączam do oczkujących nowego rozdziału. Bo zostawić czytelników w takim momencie w niewiedzy...

Oczywiście bardzo jestem ciekaw losów komunistycznego szpiega, pewno też agent rosyjskiego wywiadu, Tomka Izydorskiego...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No czekamy, czekamy, ciekawy jestem co dalej będzie z moimi ulubieńcami :D

Jednak jest na co czekać, warto, jednak czy przerwy nie wydają się przydługawe ? 

Cóż, nie będę zmuszać autora do zrobienia czegoś takiego w tydzień, bo na napisanie dość długiego i świetnego wymaga czasu, ale jednak nie przesadzajmy.

 

Mam nadzieję, że zostaniemy wynagrodzeni za naszą wytrwałość :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Like it.

Spoilery uwaga

-Garstka kaleką? Masz minusa i plusa (minus bo go lubię i nie chcę bg był okulawiony, plusa bo jest realizm

-Zamach? Gdzie komisja śledcza?

-Za mało o medialnej burzy i prezydencie (jego reakcje i oficjalne oświadczenia)

-Po zamachu:to chyba idealny czas na jakieś radykalne poglądy w Polsce (skoro przetrwał Taniec z Gwiazdami to czemu nie ONR cy MW?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Like it.

Spoilery uwaga

-Garstka kaleką? Masz minusa i plusa (minus bo go lubię i nie chcę bg był okulawiony, plusa bo jest realizm

-Zamach? Gdzie komisja śledcza?

-Za mało o medialnej burzy i prezydencie (jego reakcje i oficjalne oświadczenia)

-Po zamachu:to chyba idealny czas na jakieś radykalne poglądy w Polsce (skoro przetrwał Taniec z Gwiazdami to czemu nie ONR cy MW

 

Co do tych uwag(prócz pierwszej) to trzeba było uwagi jak prosiłem PRZED publikacją... dodałbym a tak na początku kolejnego rodziału będą pewnie przedstawione odpowiednie kroki.... tak czy tak dziękuję za uwagi, aż wstyd że o komisji śledczej nie pomyślałem...

Edytowano przez ngageman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...