Skocz do zawartości

Orzeł Biały [NZ][TCB][Violence][Crossover]


Recommended Posts

Uwierzcie albo i nie, ale dopiero teraz przeczytałem część I nowego rozdziału :twiblush2:

Więc odpowiem na kilka pytań:

 

1. Nowe OC.

Mi odpowiadają, dla mnie FF staje się "żywszy", nowe postacie, nowe historie, nowe możliwości, same plusy.

 

2. Najciekawszy wątek.

Opowiadanie historii Shift Lemon`a i Spring Heart, i końcówka, zaostrza apetyt na nowy rozdział.

 

5. Czy się rozdział podoba?

A pewnie, że się podoba.

 

 

 

zanim sfagocytozujecie mnie,

 

Po całym dniu analizowania i przerabiana artykułów o układzie dopełniacza taki kwiatek... po prostu :lolface:

 

I takie moje małe pytanie na koniec:

Daawno temu... w kwiatkach na FGE był cytat z tego rozdziału. Podkreślam, było to dość daaawno, więc, ile rozdziałów w przód masz gotowe? Ewentualnie inne pytanie, czemu tak dużo czasu zajęła publikacja tegoż rozdziału?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział bardzo ciekawy. Rozwinięto kwestię osobowości wielu postaci, co jest bardzo ważną zaletą. Klimat był bardzo dopasowany do sytuacjii i w mojej ocenie realistycznie oddawał rzeczywistość, przykładowo  zmasakrowanie  wyproszenie bandytów goniących Rarity, RD i mścicieli. Oczywiście nie dało się obejść bez kilku cliche (np: rozbrajanie bomby), ale nie było to jakoś specjalnie rażące, ponieważ mimo schematu każda postać z M6 dobrze oddawała reakcje (których przynajmniej ja bym się potencjalnie u nich spodziewał). Pojawiły się kwestie dyplomacji, polityki, demokracji i jej wad co bardzo mnie cieszy, gdyż takie właśnie tematy są największą zaletą tego ficka. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ktoś mi powie... *canterlock on* CZEMU JA TEGO WCZEŚNIEJ NIE PRZECZYTAŁEM?! *canterlock off*

To jest piękne w wielu tego słowa znaczeniach. Czekam na kolejne rozdziały.

 

Pozwolisz że poproszę o bardziej dokładną opinię co do poszczególnych rozdziałów... z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeee! kolejny rozdział!

fajny jest. czekam na ciąg dalszy!

tylko parę pytanek mam

1. wspominałeś w wcześniejszych rozdziałach że między niemcami a rosją panuje taka jakby zimna wojna.

rosja ma bomby atomowe, niemcy prawdopodobnie nie, mieli za mało czasu. czyli... europę środkową w tym polskę można już uznać za republikę radziecką.

2. USA zostało rozwiązane, a na jej dawnych terenach panuje chaos i anarchia. jest tam sporo broni, 200+ millionów ludzi, zapasy, surowce i ROPA. i wszystko na wyciągnięcie ręki. i rosja, chiny etc pozwalają żeby to wszystko wpadło w ręcę/kopyta polski i equestrii?

3. oceniając po wcześniejszych rozdziałach, serialu i innych ficach kuce... mają dość słabe nerwy. i mimo to są w armii. jak by to wyglądało w bitwie o new york polska vs ktokolwiek po stalingradzku? albo po prostu - na wojnie partyzanckiej. powinny mieć zbiorowe załamanie nerwowe... chyba. albo nie widzę kucyka, a najlepiej rarity, w roli sanitariusza z pacjentem, który miał bezpośredni kontakt z miotaczem ognia. świat ludzi jest dla kucy po prostu zbyt okrutny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam na spoiler spoilerem:)

1. Ehmm... zdaje mi się że mówisz tutaj o Chinach i Rosji. Niemcy mają tylko swój stary dobry nacjonalizm. Inaczej rzecz mówiąc, Niemcy na razie zbyt dużo nie fikają(zresztą nie mam pomysłu czego by mogły chcieć w tej nowej sytuacji i do czego dążyć).

2.  Co do ludności to łącznie jest na terenie stanów około 88% dawnej ludności to jest, około 32 milionów, dolicz 5-7 milionów kolonistów Equestriańskich. "wyciągnięcie ręki" jest problematyczne. Po pierwsze, infrastruktura i wszelkiego typu zakłady produkcyjne i większe elektrownie dawno nie działają, są przerdzewiałe bądź rozkradzione przez szabrownictwo.  Dużo kasy i funduszy sił na rozwój na reanimację tego molocha. Rosja i Chiny mają ciągły alert, i każde większe przesunięcie sił w regionie mogło by doprowadzić do wybuchu konfliktu. Najbardziej kombinują meksykańskie kartele narkotykowe:)

3.  Dlatego też najpierw jest szkolenie przez pierwsze 2-3 miesiące odsiewa się Equestriańskich rekrutów robiąc im taki Sajgon w koszarach że od razu widać kto jest słaby psychicznie. Tym proponuje się "spokojne posady" personelu technicznego, pielęgniarzy i innych służb pomocniczych. Ci z pierwszej linii, to "twardziele" jak na Equestriańskie standardy. Zresztą, co do okrucieństwa bym nie przesadzał, fakt stan "sztucznej szczęśliwości i raju" w Equestrii jest faktem, jednak nie zrobiłbym od razu z nich takich ciot. Patrz na ten cały syf który przeżywa ponywille co tydzień... ja bym się z tego miasta wyprowadził:) a one twardo mieszkają dalej :) 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze radzę używać OO z zainstalowaną wtyczką na poprawianie interpunkcji. Po drugie mam pytanie (jestem w IV rozdziale), czy Celestia przyjmie katolicyzm. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek na tronie polski zasiadał innowierca. Po trzecie: Polska to w końcu republika czy monarchia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze radzę używać OO z zainstalowaną wtyczką na poprawianie interpunkcji. Po drugie mam pytanie (jestem w IV rozdziale), czy Celestia przyjmie katolicyzm. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek na tronie polski zasiadał innowierca. Po trzecie: Polska to w końcu republika czy monarchia?

 

Staram się unikać kwestii religijnych, ostatecznie lekko zmodyfikowali obrządek:) dostosowali do nowych czasów  i sytuacji. Co do tego czym jest teraz Polska? Powiedziałbym, że Wielką Brytanią, czyt: król/królowa ma małą władzę i ma funkcję głównie reprezentacyjną.  (oczywiście Celestia i Luna do końca o tym nie wiedzą... ale ciii: ) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedobrze, że unikasz. W końcu napisałeś, że chcesz obśmiać kilka polskich stereotypów. Niby jak zmodyfikowali obrządek? Kościół narodowy (taki jak w WB) to już nie katolicyzm.

Ogólnie ciężko sobie wyobrazić monarchię bez wiodącej roli religii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niedobrze, że unikasz. W końcu napisałeś, że chcesz obśmiać kilka polskich stereotypów. Niby jak zmodyfikowali obrządek? Kościół narodowy (taki jak w WB) to już nie katolicyzm.

Ogólnie ciężko sobie wyobrazić monarchię bez wiodącej roli religii.

 

Co do obrządku to mówię o rytuale koronacyjnym oraz kilku przepisach dotyczących koronacji:)

Natomiast religię początkowo chciałem wprowadzić, ale ostatecznie zrezygnowałem. To jest moja decyzja i będę się jej trzymał 

 

tumblr_m4uhmjjuyf1qc5ffho1_500.png

 

Ja mogę sobie wyobrazić monarchię bez wpływów religii(lub przynajmniej ich nie ostrzegam, religia nie wpierd@#a się do polityki) :  monarchia brytyjska(na której wzorowali się Polacy czyt monarchia parlamentarna), Zauważ, że w Equestrii nie ma jako takiej religii, nikt nie wielbi Celestii i Luny jako bóstw czy głów kościoła. Czyli Polska przekształciła się w  Monarchię Parlamentarną, gdzie  Króle/królowe  mają mało do gadania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke, może i tak, ale jest duże ryzyko że ktoś się zacznie przyczepiać. Poza tym akcja dzieje się w przyszłości, a jako socjolog mogę powiedzieć, że wygląda na to iż będą się tworzyć bardziej zindywidualizowane formy życia religijnego na niekorzyść wielkich instytucji jak KK. Dlatego też taki non religijny obraz jaki widzimy obecnie w opowiadaniu (gdzie jakieś instytucje i wielkie religie nie odgrywają wielkiej roli) wydaje mi się dosyć realistyczny jak na przyszłość rzędu do 20-50 lat. Oczywiście zawsze możemy zostać z islamizowani ... ale wtedy to już zupełnie inna bajka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale w opowiadaniu wyraźnie podkreślona jest prawicowość Grabarczyka. W Polsce nie ma prawicy, która nie byłaby kościelna (kiedyś w UPRze działało tylko niewielkie antyklerykalne skrzydło, które ostatecznie zniszczono). A opowiadanie to lata 2024-2026. Mało jak na totalną metamorfozę prawicy. 

Naprawdę, przydałoby się tu więcej realizmu politycznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale w opowiadaniu wyraźnie podkreślona jest prawicowość Grabarczyka. W Polsce nie ma prawicy, która nie byłaby kościelna (kiedyś w UPRze działało tylko niewielkie antyklerykalne skrzydło, które ostatecznie zniszczono). A opowiadanie to lata 2024-2026. Mało jak na totalną metamorfozę prawicy. 

Naprawdę, przydałoby się tu więcej realizmu politycznego.

 

Ja nie politolog nie znam się:), Tak na serio planowałem początkowo zrobić z Grabarczyka...   ateistę( stracił wiarę po wypadku samochodowym),  Zrezygnowałem jednak z tego motywu sądząc, że nie warto. Po prostu staram się nie poruszać tematu religii i takich wątków o których nie czuję się na siłach by się wypowiadać. Początkowo miało byc mistycznie i religijnie... ale chyba nie o to w fanfickach chodzi, tym bardziej że motyw był... plewny jak się tak zastanowiłem.  Polacy nadal chodzą do kościoła:), ale rozdział kościół-państwo jest wyraźny  i polityka nie miesza się z religią. Zresztą kogo państwo tego religia:), a że kultu Celestii i Luny oficjalnie nie ma(NIGDZIE ani w serialu, ani w większych fanfickach księżniczki nie są głowami kościoła). Takie jest moje danie, przykro mi jeżeli się ono nie podoba, ale tak wybrałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie ma prawicy, która nie byłaby kościelna

 

Tak, to prawda, ale stan ten nie powinien utrzymać się przez długi czas. Pamiętajmy o tym, że politycy dostosują się do społeczeństwa które tak jak już pisałem, zapewne nie będzie w dalszym ciągu tak pobożne. Innymi słowy istnienie w przyszłości takiej prawicy, może nie antyklerykalnej ale neutralnej jest całkiem prawdopodobne. Dlatego zgadzam się z obecnym podejściem ngagemana. Lepiej nie poruszać kwestii religii, ponieważ tak jest zachowany nie tylko status quo, ale też jest to bliższe prawdopodobnej sytuacji religijno-społecznej w przyszłości.

 

Jednakowoż zgadzam się, że 10 czy 20 lat to za mało na całkowitą transformację prawicy, ale kierunek zmian może być już w tym czasie wyraźniej zarysowany. Jeżeli miały by być wprowadzone jakiekolwiek kwestie religijne to ewentualnie jakieś ekscesy wywołane przez małe nieliczące się ugrupowania radykalne (lub sekty ... te zawsze będą i nikt się za pojechanie ich nie obrazi. Przykładowo te ugrupowanie fanatyków które zostało ostatnio wprowadzone) nie zgadzające się z liberalny podejściem Equestrian, ale tylko to ni więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ngageman moim zdaniem dobrze zrobiłeś, że w ficu nie ma wątków religijnych. Jak napisaliści wyżej w serialu i wiekszości lepszych i ciekawszych opowiadań wątek religijny nie występuje, albo jeżeli jest mowa o Bogu to jako o stwórcy.

Kwestie religijne mino, że dla niektorych ciekawe, innym na pewno nie odpowiadały by. (Jaka dyskusja wybuchła w niesławnym(ze wzgłedu na plagiat z PB) już opowiadaniu najpiękniejsza z najpiękniejszych sequel po próbie wprowadzenia wprowadzeniu wątku religijnego).

Mnie osobiście bardziej ciekawi Twoja wizja świata i Equestrii, wspólnej koegzystencji i wynikających problemów ze strony takich organizacji jak np. FOL. Interesują mnie też losy "nowych" bohaterów wprowadzonych w ostatnich rozdziałach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

nareszcie

może przyszedł czas żeby się coś działo w europie, garstka niech wróci do akcji!

i jedno pytanie - gdzie w takim razie jest equestria z barierą?

Ps: jak wyskoczysz z armią terminatorów albo początkiem matrixa to się... zezłoszczę. tam musi być coś więcej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...