Skocz do zawartości

Odcinek 12: Games Ponies Play


Aretra

Recommended Posts

Odcinek średniawy, przewidywalny jak przewidywalny (wszystkie odcinki MLP tak naprawdę są), ale przynudnawy trochę. Jak ktoś wspomniał: zamało igrzysk w odcinku o igrzyskach. Liczyłem że to będzie odcinek Rarity a okazało się że to epizod o mane6 bądź o klaustrofobicznym kucyku. Spike dostał dwa epizody w tym sezonie, a Rarcia żadnego? Jak tak można?

Plusy:

+ retrospekcja z ojcem Dash

+ bumphoof

+ spike na końcu odcinka :)

+ kurczakowy inspektor (genialna postać, miała więcej czasu antenowego niż mane6)

Minusy:

- gdzie te igrzyska?

- dlaczego tak mało Rairty?

- gdzie derpy?

- mało śmiesznych scen, pinkie wcale już nie śmieszy

takie naciągane 7/10 mogę dać, bo wsumie lepszy niż wonderbolt academy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@SCP Początek odcinka to rozmowa Twi ze Spikem, ta sama co odcinek temu. Fluttershy widzi jak walizki się zawalają (poprzednio spike rzucił klejnotem by zastopować angela, widzimy to teraz z innej perspektywy). Na końcu oczywiście w pociągu widzimy kto znajduje się pod siedzeniem AJ. Oba odcinki wydarzyły się w tym samym czasie, widzimy tylko wydarzenia z innej perspektywy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Temporal: początek odcinka, gdzie Twi rozmawia ze Spikiem, motyw, gdy FS widzi zawalające się torby, a na dachu stacji ląduje jego zielony kryształ, który dostał od Flutterki - no i w końcu sama końcówka epizodu, gdy mane6 siadają na ławkach, a nasz smok, zwierzaki oraz CMC są pod nimi ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można było się spodziewać po spoilerach, że nie będzie samych igrzysk, a tylko to co się dzieje przed. Poza tym odcinek byłby za długi, gdyby miały być i powitanie i gry. No i jest jeszcze sprawa fabuły - gdyby miały być przedstawione tylko gry, to jaki byłby wątek przewodni? Samo pokazanie jak kuce skaczą, biegają itd to za mało, trzeba byłoby wymyślić coś interesującego i wpleść w to M6. Liczę na to, że grom zostanie poświęcony odcinek w 4 sezonie :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widać że coś popsuli bo Tytuł nie pasuje do odcinka. Jest to ogłoszenie gdzie mają się odbyć igrzyska a nie że już odbywają się.

dla mnie 8/10 , ponieważ tytuł w ogóle nie pasuje do odcinka i przez nie które z powodów Temporala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, odcinek był moim zdaniem średni. Innymi słowy nie odbiegał od normalnego poziomu MLP, ale też się jakoś specjalnie nie wybijał.

Plusy:

+ Ogólnie humor (np: RD na szybie ^^) Moment w którym SA mówi "Whatta?", idealnie nadaje się na mem... i potem ten jego wzrok do tyłu, LOL ^^ Ogólnie SA strzelał w tym odcinku niezłe miny.

+ Twilight starająca się zapanować nad swoimi emocjami. Poza tym Cadence wyraźnie wiedziała o tym, że Twilight próbuje się kontrolować i pomagała jej w tym.

+ Przeszłość RD i pokazanie kogoś z jej rodziny (Czemu wszyscy mówią że to ojciec? Jak dla mnie to jej brat, albo kuzyn.)

+ Niewątpliwie ten odcinek był wstępniakiem do igrzysk które zobaczymy w 4 sezonie

+ SA jako trener

+ M6 jako cheerleaderki, to było niezłe.

+ Ukazanie tego, że poprzedni odcinek i ten, dzieją się w tym samym czasie.

Minusy:

- Fabuła niebyła zbyt ciekawa. Strasznie przeciętna i przewidywalna. Powielanie schematów.

- Dlaczego w Kryształowym Imperium niema straży? Tysiącletnia klątwa nie nauczyła ich niczego na temat środków bezpieczeństwa? Więc dlaczego do jasnego kucyka, nikt nie pilnuje Kryształowego Serca? Chyba już wiem jak Sobra zdobył ten starożytny artefakt -_- po prostu go wziął.

Tak więc odcinek dostaje 8/10, czyli moją standardową ocenę przeciętnego odcinka MLP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odcinek był niezły. Nieudana fryzurka Rarity świetna. Szczerze mówiąc mi się nie podobała ta fryzura na końcu. Za mało nawiązania do sportu. Shining Armor jako trener wyglądał fajnie. Strasznie mi się spodobał ten kucyk którego mane6 wzięły za inspektora, nie chodzi o wygląd tylko o charakter, taka miła :fluttershy5: I pod koniec jest Carrot Top przytulająca jakiegoś ogiera :cadance4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to dlaczego inspektora miały witać kuce z Ponyville, a nie miejscowe? Trochę to dziwne. To tak jakby np nasze stadiony na Euro prezentowała grupa Francuzów. W końcu kto zna lepiej Kryształowe Królestwo niż kryształowe kuce?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny odcinek. To z perspektywy Spike'a, Oblewanie kałużą, zawody, pomyłka i coś co źle idzie...widziałam takie rzeczy wiele razy ale jest dobrze. Podobał mi się w całości...chyba :dunno: Fajnie było zobaczyć znów małą RD i tatę...właśnie! Mamy już jednego z rodziców Rainbow! (Kim może być tęczowogrzywy ogier jak nie ojcem Dashie?) Inspektorka też nawet, nawet. No i zachowanie Pinkie i RD <3 i latający Doktorek :ming: Myślałam tylko że w odcinku zobaczymy zawody no ale cóż...zacny odcinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż.. osobiście nie lubię takich scenariuszów (jakim trzeba być idiotą by nie spytać się zawczasu kim jest dana osoba) i dla mnie oglądanie tego odcinka to był.. ekhm.. powiedzmy że mi się nie podobał (rozwiązanie fabuły też było takie sobie), ale rozumiem że to taka standardowa lekcja i było trzeba ją odbyć.

Przejdźmy do pozytywów: Camo Spikea było spoko, podobnie występy Cadence i Shining Amour'a. Ogólnie jednak nie czuję się na siłach by ocenić ten odcinek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitanie "inspektora" było tak zacne, że odtworzyło się w moim śnie. Odcinek bardzo dobry, jeden z lepszych tego sezonu. Szczególnie zaciekawił mnie ojciec RD, choć jego grzywa nie pasowała do futra. Teraz tylko odkryć kto był/jest matką i będzie git.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...