Skocz do zawartości

Avastal-Legendy Amadeusza [NZ][Przygoda][Fantasy][Crossover][Shipping][Violence][Dramat]


Karwelas

Recommended Posts

"List ten adresuje do wszystkich istot dostających owe rękopisy w swoje ręce, kopyta czy inne kończyny. Mam nadzieję, że wystarczy on za wyjaśnienie co takiego dostaliście. Pora w końcu ujawnić parę tajemnic.

Jam jest pisarz i bard-wojownik zwany przez przyjaciół Storytellerem. Sam żyję niewiele lat, lecz mój Pan istnieje już od lat tysięcy. To o nim prawi ta część mych rękopisów jak i wiele innych które już ujrzały albo ujrzą światło dnia. Obdarzony darem wiecznego życia, pamięci i możliwości ujrzenia losów mego Pana Amadeuszem zwanego spisuję losy istot które się z nim zetknęły jak i jego samego. Swe losy które być może kogoś zainteresują również spisałem i spisuję.

Wyjaśnienia wymagają pewne fakty. Wasz Czas nie jest pierwszym ani ostatnim czasem. Czas to jedna z odradzających się sił. Moc tworzy wszystko. Każdy świat jest prawdziwy. Wasze sny, marzenia, książki i filmy istnieją... kiedyś się działy, dzieją i będą się działy. Nie ma ograniczenia linii czasowych i wymiarów. Wystarczy tylko nieco magii i wiedzy... albo Mocy. Może kiedyś spotkacie własny świat... wystarczy tylko czekać. I mieć szczęście. Sporo szczęścia. Wszystkie okropności waszych umysłów istnieją... a czasami przechodzą granice. Przerażające... prawda?

Wieczne życie to wieczne cierpienie i radość... tak mi mówiono. Moje życie jest spokojne w porównaniu do żyć setek innych. Martwcie się o jutrzejszy dzień. Bo może kiedyś nie nadejść. Mam nadzieję, że będzie mi dane wysłać wam jeszcze więcej listów. Nawet Moc czasami nie daje rady pewnym... zasadom biurokracji. Oby wasze życie było spokojne. A gdy nadejdzie czas po prostu przygotujcie się. Na nieuniknione.

Być może list ten doszedł do kogoś znającego losy świata zwanego Equestrią... Ta część rękopisów zwana jest Czasem Equestrii albo też czasem przed Paradoksem. Obejmuje dziesięć lat historii mego Pana jak i jego towarzyszy oraz Imperium i królestwa zwanego Equestrią. Niech błogosławione będą stare czasy.

Człek zwany Storytellerem.
-Tutaj wybitych jest dwanaście pieczęci. Wszystkie różnią się od siebie nie tylko wzorem ale i kolorystyką. Dwie z nich wyjątkowo wpadają czytelnikowi do głowy. Jedna z nich wykonana z dziwnego materiału lśni błękitnym światłem i przedstawia wzór dziwnego miecza wbitego w kamień. Druga natomiast jest wykonana ze zwykłego wosku lecz przedstawia wzorem Księżyc i Słońce umieszczone obok siebie. Poniżej umieszczone jest post scriptum napisane innym, odmiennym od pierwszego stylem. -
Mam nadzieję, że moje losy was zainteresują. Czeka was wiele ciekawostek moi drodzy... widzę was cały czas. Światy czekają. Na was też drodzy Bronies i Pegasis. Na was szczególnie. Nadejdzie czas. A wtedy się spotkamy. Oby udało się mi i tym razem.

Powodzenia. Amadeusz Imperator Avalonu."

Tak więc oto zaczyna się cykl Fanfików opowiadających losy uniwersum zwanego Avastal. Trzeba przyznać, że moje plany są spore i obejmują parę serii fanfików. Między innymi "Czasy Equestrii", "Czas Paradosu" i wcześniejsze oraz późniejsze losy ( początek Panowania Amadeusza i "Czas przed Czasami") Historia w nich zakłada możliwość istnienia każdej innej historii. Tak więc wszystko jest w kanonie... od Cupcake po odpowiednie TCB. Wystarczy tylko zmienić wymiar i linię czasową. A do tego trzeba tylko "odrobiny" magii. Niedługo zapewne dodam prolog pierwszego z Fanfików. Mam nadzieję, że komuś się spodoba.

Karwelas

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Celesti i Luna:TWcU3: pozwolą to doczekamy się i przeczytamy.

Zapowiada się ciekawie:pinkie2:. Powodzenia, oby z ambitnych planów powstały wspaniałe projekty. Bo z reguły wychodzi dobry początek a potem poziom leci jak ..... do toalety. :fluttershy4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
×
×
  • Utwórz nowe...