Skocz do zawartości

Czterogodzinki [TCB][Seria][Random]


Recommended Posts

Seria krótkich opowiadanek napisanych, zgodnie z nazwą, w jakieś cztery godzinki jeden, połączonych jednym wątkiem - biurami adaptacyjnymi, jedną techniką wykonania - kawa w ilościach hurtowych i za ojczyznę - oraz takim drobnym faktem że, w mniejszym lub większym stopniu, każde z nich ma w sobie coś z troll-fica. Przydatna, lecz niekonieczna, jest znajomość prawideł świata TCB i kojarzenie kilku nicków autorów.
Zapraszam.



1.Anonimowi Frontoholicy
[Oneshot][Komedia][TCB]

Ciężki jest żywot członka organizacji mającej na celu zwalczanie kuczego zagrożenia, gdy zostało się sponifikowanym. Na szczęście ci dzielni kuco-ludzie się nie poddają i walczą dalej!

2.Historia odrodzenia
[Oneshot][Violence][TCB]

Ziemia została pochłonięta przez Equestrię. Ludzkość przestała istnieć.. na pewien czas. Historia życia jednego z kucy staje się, wbrew jego woli, historią odrodzenia gatunku ludzkiego.

3.Pomyłka
[Oneshot][sad][Komedia][TCB]

Codziennie te same rzeczy, ten sam paskudny gatunek, te same wredne osoby dookoła. Byłoby miło, gdyby na świecie pojawił się gatunek z ulubionej kreskówki i zaczął go zmieniać, prawda? No cóż, nie do końca...
Chciałbym podziękować Pillsterowi za pomoc z ostatnią sceną.

4.Ostateczny koniec
Link do tematu
[Oneshot][Komedia][TCB]

Gdy szaleńcy z bronią biologiczną grożą zniszczeniem świata ludzi i kucy... Co się stanie?
Fic był już publikowany, wrzucam go tu, bo to on zapoczątkował serię... W takim wypadku decyzję co z tematem z samym "Ostatecznym końcem" zrobić zostawiam moderatorom.

5.Gorycz
[Oneshot][sad][Poezja][TCB]

FOL. Semper fidelis, najlepsi z najlepszych, pierwsza i ostatnia linia obrony ludzkości. By wytrzymać jednak w tej organizacji, potrzebna jest niezłomna siła woli i poczucie własnej słuszności. W innym wypadku każdego członka Frontu czeka jeden los.
Fic jest połączony jednym światem z "Obudzonym" (wstęp do tego fica jest na forum biur, tu wrzucę dopiero po skonczeniu) i "Ostatecznym końcem".

6.Ból
[Oneshot][Violence][TCB]

Krótka historia człowieka, który miał pecha być w złym miejscu o złym czasie, kucyku który miał pecha być w złym miejscu o złym czasie, człowieka który miał szczęście być w dobrym miejscu o dobrym czasie i człowieka, który miał sposobność, by się zemścić.
Fic jest połączony jednym światem z "Projektem: Lazarus".

 

7.Foalconmisja

[Oneshot][Komedia][Crossover][TCB]

A miało być tak pięknie. Ludzie ponifikujący się i dołączający radośnie do Stada, kucyki przyjmujące ich z otwartymi kopytami, imprezy, przyjęcia, takie tam... Przynajmniej tak wszyscy myśleli do momentu, gdy Twilight Sparkle postanowiła zobaczyć co to jest "foalcon", o którym tyle słyszała.

 

8.TCB - Opowieść wigilijna

[Oneshot][Komedia][Dramat][TCB][Crossover]

Mariusz "Scrooge" Jankowski jest pracownikiem banku. Jest też członkiem FOL, bezlitosnym wojownikiem zwalczającym kuce i ponifikacje. Pewnego wigilijnego wieczoru, w rocznicę śmierci dawnego towarzysza, wszystko się dla niego zmienia... Adaptacja opowiadania Karola Dickensa "Opowieść wigilijna" 

 

9. O tym jak wszystko poszło absolutnie źle i co z tego wynikło

[Oneshot][Random][Komedia][Random][Nie-TCB-chociaż-w-sumie-człowiek-zmienia-się-w-kuca-więc-nie-jestem-pewien][Random]

Życie młodego gimnazjalisty Janusza zmienia się na zawsze, gdy nieopatrznie rzucona uwaga zdradza go przed otoczeniem, że jest on fanem serialu My Little Pony. Jak on to zniesie? Spoiler - źle.

 
[Oneshot][Komedia][Random][Klną tu ;_; ]
Gdy źle rzucone zaklęcie przypadkiem zamienia Twilight i babunię Smith ciałami, ta pierwsza odkrywa, że świat dookoła niej jest pełen zadziwiających tajemnic i cudów, które niekoniecznie chciałaby móc poznać. Nie mówiąc nawet o ekscentrycznym zachowaniu każdego kogo zna.
 
[Oneshot][Random][Komedia]
Twilight Sparkle, jak większość młodych i niedoświadczonych klaczy, lubi czasem poeksperymentować. Gdy pewnego pięknego dnia przypadkiem podsłuchuje rozmowę Rarity na temat interesujących właściwości ogórków postanawia je sprawdzić. Czy Ponyville przetrwa? Jak wpłynie to na życie Twilight? Czy Gummy jest młodszym bratem Cthulhu?
 
 
[Oneshot][Random][Komedia]
Szkoła Przyjaźni potrzebuje morałów oraz odpowiednich lekcji zachowań, by jak najlepiej wyedukować swoich uczniów oraz pokazać światu, że dobrze jej idzie rozsiewanie Harmonii i Szczęścia na świecie. Niestety, problemy przydarzają się ostatnio zbyt rzadko, by być dobrym źródłem nauk moralnych, więc kadra nauczycielska bierze sprawę w swoje kopytka - lecz gdy Starlight i Trixie postanawiają przygotować swoją własną lekcję z morałem nie wszystko idzie zgodnie z planem...
 
[Oneshot][Komedia]

Historia pierwszego spotkania magicznej dyktatorki oraz zbyt ambitnej magiczki.

 

14. Kevin sam w ulu

[oneshot][komedia][random]

Po klęsce w Canterlot Chrysalis postanawia ewakuować wszystkie ule w Equestrii. Niestety, jeden z podmieńców żyjących obok Ponyville zostaje pominięty....

 

X+1. Czterominutki
Seria króciutkich, połączonych fabularnie historyjek o losach kilku złoczyńców w Equestrii.
Są to historyjki..:
O tym jak Sombra opowiada legendy [oneshot][Komedia]

Mam pozwolenie od Skysplita na temat i wciśnięcie do tematu taga "seria".Zakładam jeden temat, by nie zaśmiecać forum tematami na maksymalnie 9-stronnicowe fici.

Edytowano przez Ghatorr
  • +1 6
  • Mistrzostwo 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochasz mi dodawać roboty widzę :). Tematu "Ostateczny koniec" nie usunę - ludzie tam rozmawiają i niech tak zostanie. Przystępuję do przeglądu tutejszych dzieł.

A co do tagu "seria", to nie mam przeciwskazań i nawet dołączę go do listy. Z pewnością jeszcze się przyda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czemu "Pomyłka" jest oznaczona tagiem [sad]... Ja się tarzałem ze śmiechu po podłodze :ming: Pierwszy może nie powala fabułą jak pozostałe, ale Trollestia znakomicie tę pustkę wypełnia... O 4 wypowiem się w odpowiednim temacie, więc tylko 2 została... No cóż, historia ciekawa, ale nie wywołała u mnie więkwzych emocji. Ocena całokształtu (w skali szkolnej) : 5+.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tag [sad] bo, jakby nie patrzeć, to ja wcisnąłem głównej bohaterce do głowy marzenie, prawie je wypełniłem, a potem je poszarpałem, rzuciłem na ziemię i podeptałem. Jak by nie patrzeć, jest to nieco smutne... Jestem złym, oj złyyyyyym człowiekiem :crazytwi: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie cztery fanfici trzymają poziom i są (jak zawsze) bardzo ciekawe. mój faworyt to jakżeby inaczej historia odrodzenia :-) tylko tag komedia w pierwszym nie pasuje. przecież to horror, grimdark i... gorsze niż cupcakes!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucony nowy fic - "Gorycz". Zaczynam już pracę nad kolejnym opowiadankiem z tej, że tak powiem, podserii - "Zdumieniem", o POZ. W planie jest też "Radość", "Tryumf" i "Ból".

"Gorycz" pisałem pod wpływem emocji, mam nadzieję, że dobrze oddałem to, co chciałem przekazać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, zdecydowanie dobrze oddałeś. Opowiadanie świetnie pokazuje męczarnie jakie znoszą FOLowcy, co tylko mnie do w.w. organizacji tylko jeszcze bardziej przybliżyło. Aż jestem ciekaw, co ty dalej wymyślisz, w końcu zostały jeszcze cztery do napisania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, szczerze, to mam mieszane odczucia. Po "Ostatecznym końcu" myślałem, że będzie panował wieczny pokój, ale nie... Chociaż bardzo ciekawie przedstawiłeś przykładowego FOLowca - jako takiego Don Kichota, bo choć walczy z wiatrakami, to nadal walczy, wierzy w słuszność tego, co robi. Ja nie przepadam i za FOLowcami, i za POZowcami, bo o tym, czy ktoś się sponifikuje, czy nie, powinien decydować on sam, bo każdy ma wolną wolę, nie? Nie jestem jakoś w struktury TCB zbytnio zaangażowany, i nie wiem, jak to się wszystko zaczęło, ale i jedni, i drudzy powinni "zastanowić się nad sobą", jak to ująłeś i wrócić do czasu pokoju. Mam nadzieję, że na końcu będzie happy end... A to, w jakiej postaci (wygrana FOLu, POZu, remis, asteroida... Wiele możliwości) go przedstawisz, zależy od ciebie. Ale nie to stworzy moją finalną ocenę serii. Stworzy ją to, w jaki sposób to zakończenie przedstawisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, fic jest bardzo ciekawy, polecam go każdemu.

W bardzo ciekawy sposób przedstawia to, co dzieje się przy przymusowej ponyfikacji, i nie tylko ze strony samego ponyfikowanego, co daje pełen wgląd na sytuację. To z kolei jest naprawdę wielkim plusem.

Kolejnym plusem, ( i minusem) jest Pumpkin Wave z Manehattan'u (wiesz że jestem za FOL, ale przynajmniej nie konwertyta)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, trochę dziwne, bo w żadnym innym ficu jakie czytałem ponifikacja miała... taką formę. gdyby tak było to członkowie POZ byliby bardziej poszukiwani niż FOL, żaden rozsądny człowiek by do nich nie dołączył a FOL by zyskał ogromną popularność. a wtedy POZ nie miałoby szans istnienia. a poza tym kuce przecież są DUŻO bardziej wrażliwe na ból i cierpienie, więc bojownicy powinni się jeden po drugim załamywać psychicznie :-P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że to świry, jakże by inaczej! ale w takim razie reakcja społeczeństwa, equestrii i państwa jest DUUŻO za słaba. bo to morderstwo z dużym okrucieństwem. za JEDNO takie przewinienie by już była kara śmierci np w USA.

tylko POZ wywołuje TAKĄ przemianę??? bo w projekcie lazarus przymusowa ponifikacja TAK nie wyglądała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Napisano (edytowany)

Nowy fic. "Foalconmisja". Dziękuję wszystkim w temacie z kłótnią o human x pony i foalcon o inspirację >: D

 

A w ficu, między innymi:

- Co się stało z ojcem Scootaloo?

- Dlaczego nie należy podglądać Twilight pod prysznicem?

- Czy dwa i dwa to cztery?

Edytowano przez Ghatorr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dawno, dawno temu przeczytałem te pierwsze 6 Ficów, a siódmego nie zauważyłem. Do dzisiaj. Żałuję, że nie przeczytałem go wcześniej, bo jest świetny. Dokładnie oddaje to, czego oczekuję od komedii. Czytaniu towarzyszyły salwy śmiechu i pytań typu: "What the buck just haplend?" :rainderp: Bardzo dobry Fic, polecam, jak zresztą całą serię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A tak przy okazji, czemu na tej liście nie ma "TCB - Opowieść wigilijna"? Tamto opowiadanie byłoby jak znalazł na ten okres, a poza tym lepiej imo, by znalazło się tutaj, niż w oddzielnym temacie - w końcu na FGE "Opowieść wigilijna" trafiła jako Czterogodzinka...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

No, skoro znalazłem wreszcie trochę czasu...

 

Przeczytałem wszystkie, niektóre tu, niektóre na FGE. I, jak napisałem bezpośrednio autorowi, w każdym z nich znalazłem coś ciekawego. Dobrze czytało mi się nawet komedie, mimo że nie przepadam za tym tagiem. Opowiadanie Anonimowi Frontoholicy było naprawdę dobrze spędzoną chwilką, miłą odskocznią od rzeczywistości. Cała akcja jest ciekawa, ale końcówka naprawdę zaskakuje. Moim faworytem jest Historia odrodzenia, krótkie, acz bogate dzieło. Ludzkość zasłużyła na powrót. Więcej nie wspomnę, bo spoilery. Jedno co, to streszczenie podane pod tytułem w mojej opinii lekko nie pasuje, ale tylko lekko. Dalej, Pomyłka. Naprawdę zastanawiałem się, jak możliwe jest połączenie tagu komedia i sad. No cóż, ten fic pokazał, że jednak się da, i to w dobrą mieszankę. Niespodziewany zwrot akcji, czy jak to się tam fachowo nazywa to bardzo udany zabieg. O Ostatecznym końcu nie mam za wiele do powiedzenia, choć nie odstaje poziomem. Do pewnych przemyśleń skłania Gorycz oraz Ból. Ciężko mi to opisać, ale mój codzienny nastrój nieźle by się do tego nadawał. Moim zdaniem w obu opowiadaniach dominuje uczucie zarówno goryczy, jak i pewnego rodzaju smutku. Subiektywna opinia.

 

Foalconmisja słusznie ma tag crossover, i za to autorowi należą się oklaski. Zacny zabójca czasu. Opowieść wigilijna także jest porządnym opowiadaniem, dobrze napisanym, zmuszającym szare komórki do puszczenia impulsu czy dwóch, ale osobiście podobała mi się chyba najmniej. To ma związek z fabułą. Cóż, nie da się zadowolić wszystkich.

 

Oceny ogólnej i podsumowującej w skali cyfrowej nie podam, powiem za to, że bez względu na osobiste zdanie o Opowieści nie żałuję przeczytania żadnego z zaprezentowanych ficów. Cieszę się, że mi je polecono i dziękuję za to Gandzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Dobra, więc tak. Ghatorr ma problemy z Internetem, więc aktualizację w jego imieniu miała wrzucić jego zaufana sekretarka. Niestety, zrobię to ja.

 

9. O tym jak wszystko poszło absolutnie źle i co z tego wynikło

[random] [komedia] [random] [nie-TCB-chociaż-w-sumie-człowiek-zmienia-się-w-kuca-więc-nie-jestem-pewien] [random]

Życie młodego gimnazjalisty Janusza zmienia się na zawsze, gdy nieopatrznie rzucona uwaga zdradza go przed otoczeniem, że jest on fanem serialu My Little Pony. Jak on to zniesie? Spoiler - źle.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie - idealna parodia wszystkich opowiadań o biednym bronym, którego nikt nie kocha, w szkole go prześladują, a żyletki same się w kieszeni otwierają. Ocena celująca.

 


Podacie mi przepis na ten rytuał? Trzeba kiedyś tego spróbować...

Częsta i szczera spowiedź z rachunkiem sumienia, mocnym postanowieniem poprawy i żalem za grzechy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam Janusza i "Foalconmisję"... Piękne. Po prostu PIĘKNE. Przednie komedie, zarówno przy pierwszej, jak i przy drugiej spłakałam się jak bóbr i prawie wylądowałam na podłodze w pozycji horyzontalnej... TCB nie cierpię, ale dla takiego humoru nawet ten tag przełknę. Cudowne <3.

 

W Januszu rozwaliła mnie reakcja ojca na nagłe zniknięcie syna i pentagram (narysowany mazakami :rainderp: ) - mam nadzieję, że u mnie nie byłaby podobna :lol:. Ale kto to tam wie... Do tego odbudowa haremu, KRYSZTAŁY, znaczy, ekhm, wada wymowy no i Applejack szczera do bólu:

 

Spike zintegrował się z gruntem na wieki wieków

 

Idealny sposób, by przekazać komuś smutną nowinę... "Przykro mi dziecko, ale twój szczeniaczek zintegrował się z gruntem... a pomógł mu w tym mój samochód" :crazytwi:.

 

Jak dla mnie - idealna parodia wszystkich opowiadań o biednym bronym, którego nikt nie kocha, w szkole go prześladują, a żyletki same się w kieszeni otwierają.

 

Absolutnie tak. I ode mnie też ocena celująca. Z uśmiechniętą buźką!

 

W przypadku "Foalconmisji" - wstyd się przyznać - ja też załapałam główne tytułowe nawiązanie pod sam koniec lektury... Ale to pewnie dlatego, że w pierwszym odruchu dostrzegłam w tym tytule jedynie wyraz "foalcon" (co z kolei było głównym powodem, dla którego wzięłam się za to opowiadanie... Bogowie, ależ ja jestem spaczona!), a dalej po prostu nie czytałam :D.

 

Przepiękny kawał komedii, świetny styl, fenomenalna Cesarzowa Twilight, no i całe to oczyszczanie świata z "szowinizmu i samczego bandytyzmu"... CUDOWNE! Wspaniałe! Klaczyfikacja, pułapka na foalofila, eksmisja Celestii... a jeśli chodzi o zielonego osła w różowe ciapki, to tak mi się skojarzyło.

 

No i na koniec:

 

- Drogie przyjaciółki... (...) Jak na razie sytuacja rozwija się idealnie. Zidentyfikowałyśmy i zneutralizowałyśmy ponad tuzin potencjalnych foalofilów w Ponyville przez udane zastosowanie pułapki jako elementu naszej taktyki doraźnej. Przed podjęciem dalszych działań musimy jednak ustalić raz a dobrze, kto stoi za tą zarazą, trawiącą Equestrię? Kto stworzył ten paskudny... foalcon... i zezwolił foalofilom na pobyt w Equestrii? - Przejechała wzrokiem po koleżankach. Applejack i Pinkie Pie chyba zatrzymały się przy “zidentyfikowałyśmy”.

 

Kocham <3.

 

Boskie komedie. Na pewno przeczytam resztę.

 

Pozdrawiam,

Roześmiana Madeleine

 

PS

 

Częsta i szczera spowiedź z rachunkiem sumienia, mocnym postanowieniem poprawy i żalem za grzechy.

 

Sprawdzałam. Nie działa.

A nie, zaraz, bo ta spowiedź ma być częsta i szczera? A to nie - w takim razie nie jestem ekspertem :rainderp:.

Edytowano przez Madeleine
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...