Skocz do zawartości

Czterogodzinki [TCB][Seria][Random]


Recommended Posts

Czterogodzinka "Starlight i Trixie kontra największy złoczyńca w Ponyville" przeczytana. Z zadowoleniem stwierdzam, iż trzyma ona poziom poprzednich fików Ghata: humor - checked; śmieszkowa fabuła - checked; bambaryły - checked... Żadnych uchybień nie znalazłem, bądź też śmieszki skutecznie odciągnęły mnie od ich poszukiwania.

 

Ocena: 10/10

 

Pozdrawiam i czekam na kolejne fiki.

 

P. S.: Ta czterogodzinka omawiana będzie w ten weekend w Klubie Konesera - zapraszamy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozazdrościłem Kredkemu i napisałem kilka drabbli. Jako że mi tu pasują, plus dają możliwość napisania kiedyś czegoś większego, wrzucam je do tematu jako "Czterominutki".

 

Krótkie historie..:

O tym jak Sombra przestał być zagrożeniem

O tym jak Twilight wystąpiła o alimenty

O tym jak Sombra opowiada legendy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Strasznie monotematyczne te "Czterominutki". I uważam, że przy okazji raczej kiepskie. Humor jakiś taki słabszy, ale to może być wina długości tekstów i braku rozwinięcia. W efekcie poszczególne teksty przypominają trochę te "zabawne" historyjki z Chwili Dla Ciebie. Szczerze, to to jest tak suche, że bez herbaty się nie da.

 

#PreczZDrabblami #NiePolecam #PiszNormalneFikiBoToAkuratPotrafisz

 

Ale jeśli ktoś lubi drabble, to czemu nie. Może takiej osobie się to spodoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Dorzucone dwie czterogodzinki napisane na ostatnie gradobicie. Dziękuję Rarity za korektę!

 

13. Wolność, równość, Trixie

[Oneshot][Komedia]

Historia pierwszego spotkania magicznej dyktatorki oraz zbyt ambitnej magiczki.

 

14. Kevin sam w ulu

[oneshot][komedia][random]

Po klęsce w Canterlot Chrysalis postanawia ewakuować wszystkie ule w Equestrii. Niestety, jeden z podmieńców żyjących obok Ponyville zostaje pominięty....

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, że takie krótkie komentarze, ale.

 

13. Wolność, równość, Trixie

 

Nawet zabawna, lekka komedyjka, o której jednak raczej szybko zapomnę. Podobał mi się motyw z dowcipami politycznymi. Daję okejkę, ale nic więcej.

 

14. Kevin sam w ulu

 

KEVIN!

 

Nie wiem, coś ty brał przy pisaniu tego, ale fedruj tego więcej. Pomysł, by z grupki podmieńców zrobić klasycznych, nawijających godką Ślązaków po prostu zrobił mi dzień. Chcę więcej. 11/10, polecam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, czytałam, więc wypadałoby skomciać. O formie się nie wypowiem, ponieważ znam tylko wersję przed korektą, ale ufam Rarity, że wszystko zostało naprawione.

 

13. Wolność, Równość, Trixie

Spoko komedyjka jak na fanfik konkursowy. Należy raczej do tych spokojniejszych i serialowych opowiadań, ale wciąż bawi. Nie ma w niej nic szczególnego i zapewne, podobnie jak Gandzia, szybko o niej zapomnę. Spodobała mi się kreacja Trixie, która wyszła tu na całkiem sprytną i pomysłową klacz. Ogółem nie ma się tu do czego przyczepić, ale nie ma też czego kochać. 

 

14. Kevin sam w ulu

O! I tu jest lepiej. Genialny tekst z wybitnym humorem, sporą dozą kreatywności, szaleństwa i ślunskiej godki. O tym będzie trudno zapomnieć. Absurd goni absurd, żart goni żart i to działa. Że tak to ujmę - ghatorryzmy w najlepszym wydaniu. O takie komedyjki nic nie robiłam. Ale raczej nie chcę więcej. Więcej się może przejeść, a tak jest idealnie.

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...