Skocz do zawartości

Odcinek 13: Magical Mystery Cure


Byaku

Recommended Posts

640px-The_Main_5_singing_S3E13.png

Premiera: 16.02.2013

Opis: Princess Celestia sends Twilight Sparkle the notebook of Star-Swirled the Bearded (seen at the end of "The Crystal Empire"), believing that Twilight has the skill to make sense of the final, incomplete spell on its last pages. However, when she reads through the notes, she is unaware that her magic inadvertently activates the nearby Elements of Harmony, causing the other five elements to switch places. Only until the next day does she finds that her friends, the bearers of the Elements, have had their cutie marks - and subsequently their duties around Ponyville - swapped as a result: Rarity controls the weather instead of Rainbow Dash; Rainbow struggles to tame Fluttershy's animals; Fluttershy is barely able to throw Pinkie Pie's parties; Pinkie has difficulties working on Sweet Apple Acres; and Applejack's dressmaking leaves much to be desired. Twilight is forced to create a new spell on her own to revert the swaps, restoring her friends to normal.

Zakładam bo nikt inny się nie pofatygował...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek.. może być.. Wydaje mi się, że jednak był przerost piosenek nad całym odcinkiem. Nie twierdze że były złe, ba! podobały mi się. jednakże.. no za dużo ;)

Podobno pojawiła się Derpy pod koniec..

Co do fabuły.. materiał na dwa odcinki. Sprytnie skondensowali to przy użyciu piosenek - było widać jak to wszystko pomyka do przodu. Wyparowanie Twi niezłe, 'Celestia dimension' nieźle pomyślane, tylko te pseudo telewizorki LED nie pasowały ;) Jak Trixie to zrobiłą to chociaż było widać otoczkę magiczną. Była Luna.. i się nie odezwała :/

No ale zobaczymy co z tym dalej zrobią.. nie miał być to odcinek który miał zaprzeć dech jak finał poprzedniego sezonu, tylko przełom serialowy. Pytanie ile ten przełom nam zmieni. A tego dowiemy się w S4, o ile będzie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

This episode was awesome.

Jedyny problem, który w tej widzę, to widoczny w kilku momentach pośpiech (chociaż w tej chwili nie myślę racjonalnie, cieszę się jak głupi od piosenki otwierającej).

Napiszę coś więcej, jak ochłonę i ewentualnie obejrzę odcinek jeszcze raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10/10 would friened again. Wszytsko czego oczekuje od odcinka kucykow, czyli tabletka szczescia :D

Piosenki, mimo ze nie najlepsze, naprawde pomogly upchnac fabule 3 odcinkow w jednym. Chcialbym jednak zobaczyc co sie dzialo w umysle goscia, ktory zdecydowal zeby cala ta fabule upakowac w 1 odcinek. Niech zdechnie.

No i czekamy na 4ty sezon az cala ta akcja nabierze sensu bo teraz Twi zostala ksiezniczka i... ? w sumie nic sie w tym odcinku nie stalo... :D poprostu skrzydla jej wyrosly

Btw Twi to magia przyjazni, Cadance milosci a Luna i Celestia to magia...? NIECH KTOS MI POWIE!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek fajny, choć dość szybko przeleciał. Trochę mało tej koronacji. Sądziłam, że będzie coś więcej o niej, że będzie poświęcone na nią dużo czasu. Tymczasem większość akcji toczyła się wokół zmiany przeznaczeń i naprawianiu tego. Niektórzy mogą skrytykować moją opinię ("Przecież odcinek na tym miał polegać, spójrz na tytuł, a nie się wymądrzasz!"), ale ja byłam przygotowana na jakąś epicką koronację Twilight. A co było w odcinku? Zaledwie kilka minut uroczystości, a reszta znaczki.

Co do piosenek - świetne są, najbardziej przypadła mi do gustu "True, True Friend" i ta śpiewana przez Twilight, po opowiedzeniu Spike'owi o przesyłce od Celestii i późniejszych problemach. Piosenka Celestii też nie była zła. Polubiłam też "Cutie Mark Song", a zwłaszcza solówkę Pinkie. Ogólnie o odcinku? Najlepsza była koronacja, choć za krótka, i początek. Całość oceniam na 7/10 - 5/10 za odcinek, 3/10 za piosenki.

A właśnie. Czy tylko ja zauważyłam, że nie było 7 piosenek? (Chyba, że nie umiem liczyć :rainderp:.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KATHUSIA/10

+ SIEDEM PIOSENEK [wliczając nowe outro]

+ LUNAAAAAAAAAAA

+ CADENCE

+ CELESTIA BIJE POKŁONY TWILIGHT :O

+ Początkowe zamieszanie było ciekawe.

+ LUNAAAAAAAAAA

+ CELESTIA ŚPIEWA

+ Twi wyszła wyjątkowo słodko.

+ VINYYYYYYYYYYYYYL

+ CLOUDYYYY

+ Śpiewali więcej, niż mówili.

+ ALICORN TWIIIIIIIIII

+ PRINCESS TWIIIIII

- Vinyl kanciasta :/

- Luna nie przemówiła :/

- Te lagi :/

- Czekanie na S4 :/

Best. Episode. Ever... Aż się poryczałem :octcry:

A True-True Friend helps a friend in need,

a friend will be there to help them see~

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za szybko odcinek przeleciał, akcja coś się trochę za szybko toczyła, pośpiech aby wszystko zmieścić w jednym odcinku.

Ale co teraz? Koronacja i co? Musi się nauczyć latać i jak będzie uczyć się o magii przyjazni? + nowe intro.

To wszystko jest teraz dziwne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, od czego by tu zacząć? Najpierw pragnę zaznaczyć, że w tym momencie targają mną skrajne emocje co może powodować różnego rodzaju anomalie. :discord2:

Finał 3 sezonu był niewątpliwie najbardziej epickim zakończeniem z wszystkich dotychczasowych. Jeżeli udało mi się zachować zmysły, to odcinek faktycznie, tak jak się obawiano miał standardową długość, jednak to wcale go nie pogorszyło, podobnie olbrzymia liczba piosenek nie wpłynęła negatywnie na treść. Każdy z utworów był piękny i przede wszystkim wszystkie zgrabnie wplatały się w akcję odcinka. Akcja zaś była niezwykle dynamiczna, co powodowało bombardowanie neuronów w mózgu olbrzymią ilością epickich bodźców. Dostaliśmy kupę wyjaśnień. Epicki eteryczny wymiar który mnie osobiście na myśl przywodzi "Śnienie=Dreaming" z fanfiku Crisis: Equestria. Przede wszystkim jednak, otrzymaliśmy pokaz epickiej magii! Tyle słowem wstępu, pora na podsumowanie punktowe.

Plusy:

+ Fabuła (choćby sam pomysł włączenia faktów historycznych, czyli niedokończonego zaklęcia)

+ Piosenki (były naprawdę przecudne, ale kto nie słyszał temu ciężko będzie wyjaśnić). Tak jak już wcześniej pisałem zdecydowanie nie zniszczyły odcinka, a można by rzec, że nawet wyniosły go na wyżyny. Właściwie za każdą piosenkę powinien być osobny plus, ale już nie będę przeginał.

+ Epickość (Dynamika akcji zdecydowanie działała na korzyść)

+ Olbrzyma liczba nawiązań do wielu poprzednich odcinków, i wątków. Choćby Spike wspominający o lekarstwie Zecory, albo o zaklęciu pamięci, nie mówiąc już o multi-retrospekcji w tym dziwnym magicznym wymiarze.

+ Powrót Pinkameny = mord na rynnie :crazy:

+ Trollestia is canon now! :wow:

+ Twilight alikorn! Czekałem na to od zawsze! NEW MAGIC EMPIRE IS COMING!

Co do minusów.

Przed obejrzeniem odcinka byłem niemal pewny, że jeżeli będzie krótki to będzie to minus. Teraz nie jestem co do tego przekonany. Niby mało czasu, ale jednocześnie podkręca to dynamikę i niema wodolejstwa. Zostawiam to więc jako punkt neutralny.

Tak naprawdę nie potrafię się doszukać minusów. Może ktoś z Was mnie oświeci.

Słowem podsumowania. BEST EPISODE EVER!

10/10

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ocenić ten odcinek. Nie ma szału, ale mogłobyć gorzej. Piosenki są fajne, ale brakuje jakiegoś większego zwrotu akcji. To dlaczego Twi została księżniczką zostało słabo wytłumaczone. Mam nadzieję że sezon 4 bardzo rozwinie ta całą historyjkę o alicornach i nowej roli Twilight.

Plusy:

+ powrót książeczki z 2 epizodu

+ powrót elementów harmonii

+ RD jako obiadek

+ genialne piosenki

+ śmierć twilight (mane5 zabija twi przy pomocy elementów :P)

+ piosenka Celestii (tego sie nie spodziewałem)

+ Lyra

Minusy:

- wiem że 1 parter, ale jednak kosztem jednej piosenki mogliby wsadzić więcej akcji, zaskoczeń, większego twista

- wsumie to przewidywalnym i to bardziej niż pzostałe odcinki

- Luna nic nie mówi? :(

Teraz tylko czekać na sezon 4. Oczekuje że CMC dostaną swoje znaczki a fandom znów zacznie strzelać ogniem z dupy :D. Twi teraz będzie się więcej zadawać z RD :)... a nie sorry, przecież jako księżniczka musi porzucić przyjaciółki i siedzieć zamknięta w zamku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...