Skocz do zawartości

Odcinek 13: Magical Mystery Cure


Byaku

Recommended Posts

Doprawdy co ją wyróżnia ?

Inteligencja, wiedza, talent w magii, lata spędzone pod okiem Bogini, Element Magii

Bądźmy realistami wyobrażacie sobie aby któryś inny Element Harmonii nadawał się na Alicorna ?

To było jasne jak słońce Celestii , a nawet jaśniejsze od odcinków Crystal Empire, że Celi ma swój plan.

Chciałbym naprawdę poznać powodu tej niechęci ujmując sprawę delikatnie to tego co miało miejsce w dzisiejszym odcinku. Bo to już się robi nudne. Czytanie ciągle tego samego w stylu "To mi nie pasuje"

Nie zapominajmy też , że fabuła fabułą ale marketing też maczał w tym palce :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcinek był...eh...

daje mu 4,5/10

Why?

Plusy:

-Piosenki

-Zmienienie CM reszt Mane6

-Vinyl

-Twilight przez połowe odc. była super

Minusy:

-Princess Twilight?

nie dziękuje wychodze :TWcU3:

-Te ohydne suknie...:spike:

-co do płaczu SA w polskiej wersji (ja tak widze)

-Szajning? Ty płaczesz?

-Nie Tłi...Oczy mi sie pocą ;_;

-niecne plany Celestii...

-Końcówka...aż mi sie przypomniało g1...:TWcU3:

-Fim upadło bo New Princess ;_;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... To był szybki i bardzo intensywny odcinek. Cytat z "Pan życia i śmierci": "[...] nie masz pojęcia co robisz i wszystko dzieje się za szybko.".

Materiału starczyłoby na 2 odcinki, piosenki raczej zadu nie urwały, tak jak to miało miejsce w "Canterlot wedding". Bardzo łanie natomiast skończyła się historia Twi jako ogólna całość przygód tej jednej, konkretnej bohaterki. Mamy zgrabne wprowadzenie w pierwszym sezonie, ciekawe i wartościowe rozważania na temat przyjaźni i na końcu Twi zostaje wyniesiona poziom wyżej. Zwracając uwagę na Celestię, interesująco zaplanowała i przeprowadziła Twi do bycia alicornem. Zastanawia mnie jednak, czy na pewno nasz fioletowy jednorożec stał się księżniczką przyjaźnij. Jest to nie fair w stosunku do pozostałych bohaterek z Mane 6 (5?). Jednogłośnie uznaję to za zamknięcie My Little Pony: Friendship is Magic jako całości, zarówno pod względem Twi, jak i pewnego rodzaju podręcznika o przyjaźni. Jeśli pozwolić sobie na odrobinę teoretyzowania, to następny/e sezon/y nie będą już stricte obracać się wokół bohaterek znanych z sezonów 1-3.

Na pewno w tym odcinku nie zawiodło poczucie humoru twórców. Pinkie Pie udająca alicorna, RD w garnku, Twi i jej tekst:"Is there a book on how to be a prnicess?" oraz Shining Armor z "liquid pride". Nie zabrakło też lubianych przez fandom postaci drugoplanowych. Jest w tym wszystkim pewien balans pomiędzy treścią i formą, jednak całość podana została jak złoty strzał - zbyt szybko i gwałtownie, bez dobrego budowania akcji, suspensu i pointy wystrzelonej w kosmos.

Wyjątkowo nie napiszę osobno plusów i minusów finału sezonu, całość oceniam 6/10. Jest lepiej niż "Crystal Empire", choć całych eonów brakuje do "Canterlot wedding". Natomiast, jeśli traktować to jako zakończenie serialu, jest przeciętnie i bez szału, aczkolwiek z logicznym zakończeniem najważniejszego wątku. Osobiście odbieram to jako koniec klasycznego MLP:FiM.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość mieszane uczucia do tego odcinka i za bardzo nie wiem, jak je opisać, dlatego wymienię plusy i minusy(co mi się podobało, chociaż oglądałem bez napisów i niewiele rozumiałem).

Najpierw plusy:

1)Dużo piosenek

2)Wielkie okazywanie uczuć(chociaż osobiście wolę bardziej brutalne sceny, bo uczucia/miłość wywołują u mnie odruch wymiotny)

3)Shining Armor

4)Cadance

5)Mina Twilight po rozpoczęciu czytania listu(ten jej uśmiech rozwalił system)

Teraz minusy:

1)Zamiana Twilight w alicorna(to zupełnie do niej nie pasuje)

2)Sztuczność rekonstrukcji wspomnień z życia Twilight(to wyglądało jakby Celestia z Twilight zwiedzały jakieś nudne kino niższych lotów)

3)Pancerz Luny - taki trochę niedopasowany graficznie moim zdaniem

4)Zamiana znaczków u mane6 - niby to było potrzebne, by Twilight stała się księżniczką, ale moim zdaniem to dość naciągany temat w wielu serialach.

5)Odcinek kończący sezon 3, a tu się chce więcej.

6)Tak trochę mało akcji było.

Teraz czekam na sezon 4 i mam nadzieję, że Twilight znowu będzie jednorożcem(albo przynajmniej aktywnie uczestniczącą księżniczką w życiu pozostałej mane6 - bo nowa mane6 to już by nie było to samo).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ten odcinek miał być dłuższy. Przez taką koncentrację wydarzeń i piosenek czuje niedosyt. No i Luna miała okropną kieckę xD.

Ale była Derpy na końcu, potwierdzam! (Jest w tłumie kiedy Twi wyjeżdża karetą).

Co do piosenek bardzo przyjemnie dla ucha. "Why" od Twi i "True Friend" należą do mych ulubionych.

No i przynajmniej wiadomo co to za książka z 1-2 odcinka była.

I na razie ciężko powiedzieć czy wyjdzie serialowi na dobre to, że Twi to teraz "pletty princless", trzeba poczekać do 4 sezonu (o ile będzie).

Moja ocena odcinka:

6,5/10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Really? Koniec?

A gdyby to z takiej Rainbow, albo nawet Derpy zrobiono alicorna to co by było?

Może Koniec Świata?

Ja nie wiem po co ta panika. Każdy krok Hasbro do przodu jest zły. Już nie o kwestię marketingu się rozchodzi. Jakby ktoś nie zauważył, to Twilight jest tu główną bohaterką, to ona studiuję Magię Przyjaźni.

To niech zrobią ze wszystkich alicorny, a Twi odmienią.

Też będzie źle, bo tak.

Ja rozumiem postać rzeczy, ale jakby nie patrzeć to tylko drobne urozmaicenie postaci, a tu się nagle wszyscy się o nią biją, niczym dzieci o łopatkę w piaskownicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcinek był dla mnie najgorszym z całego sezonu trzeciego.Wiedziałem że 3 sezon to nie wypał ale ostatni odcinek jak by zepsuł Twilight.Ta postać już nie będzie miała czasu dla przyjaciółek bo jest teraz księżniczką i ma swoje obowiązki wobec poddanych.ŻAL

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, co uważają, że to koniec MLP:

Do tych, co się nie podoba Twicorn

Nic nie zrobicie i trudno.

Odcinek miał swoje plusy i minusy, lecz co najbardziej mi się rzuciło to:

- Powrót Derpy

- Wait a Second Pinkie

- Miejsce spopielenia wyglądało jak znak Twi

- Mina Lyry... Humans will rise...

- Magicgasm

- Welcome to the Matrix z Celestią.

- Alicorn Party!

- Suknie Mane6

- Celestia Królową?

Co do innych rzeczy - Everything will be All Right... Right?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.5/10

Żaden odcinek od czasu sezonu pierwszego tak bardzo mi się nie podobał :D Fakt, przeleciał strasznie szybko, ale dalej uważam go za najlepszy w sezonie trzecim.

Co do ludzi, którzy uważają że odcinek był najgorszy ze wszystkich, że serial umarł, że hasbro chodzi tylko o kasę i marketing, to zapominają że jest to wciąż show przeznaczone dla dzieci. To one są (a raczej, powinny być, lol) głównym odbiorcą i to IM ma się podobać to że z Twi zrobili księżniczkę. To, że były do nas shout-outy w niektórych odcinkach, nie znaczy jeszcze że uważają nas za swoją główną widownię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie, to odcinek był w porządku, ale odrobinę za słodki jak na mój gust, oraz pozostawił po sobie pewien niedosyt. Gdyby akcja rozegrała się w 2 odcinkach, a nie w jednym, pewnie wrażenie mogłoby być nieco inne.

Ocena 7/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem odcinek jeszcze raz w celu analizy.

I jest coś co może mieć dwojakie znacznie.

Celestia jeszcze w Ponyville mówi

"I will be still be here to help and guid you"

Może to oznaczać tyle, że będzie w sensie będę przy tobie

Albo też mniej prawdopodobna wersja , że Twi pomimo, że jest Princeską

pozostanie w swojej małej uroczej bibliotece.

W to drugie sam za bardzo nie wierze.

Ale to jednak są dwie możliwe furtki dla scenarzystów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra.

Może zacznę od tego...

crying_pinkie__by_freefraq-d4mey7s.png

^ Tak wyglądałam po obejrzeniu tego odcinka.

Jeszcze tak wzruszającego, poruszającego, pięknego i uroczego odcinka nie było w MLP. Nie mam nic Twilight alicorn princess (chociaż nadal uważam to za ciut nie fair w stosunku do innych), ale... Ale to się nadaje na świetne zwieńczenie całego show, a nie sezonu. Bo o czym będzie następny sezon? Nie wiem, co zrobią twórcy ale miejmy nadzieję, że niczego nie zepsują. Byleby wszystko trzymało poziom i zostawili główne bohaterki w spokoju nie zmieniając ich bo jak tak zrobią to... :lunawrath:

Plusy:

- Pinkie alicorn :pinkie3:

- Śpiewająca Celestia (otrzymuje nagrodę za najpiękniejszy wokal w historii)

- Przecudne piano w I've Got to Find a Way

- True, true friend~

- Vinyl 8D

- Genialna animacja

- Pojawiła się Luna :enjoy:

- Pinkamena :crazy:

- Ogólnie, piosenki :fluttershy5:

- :shiarmor:

- Sama epickość!

Niestety, były też te mroczne strony, czyli...

Minusy:

- Ten ohydny strój Luny! Kto go szył? D: Chyba Applejack!

- Te klacze niosące sztandary (?) podczas koronacji miały takie same grzywy jak Fluttershy! :fluttershy3:

- Urwali w takim momencie ;-;

Moja ocena? Mimo tych minusików... 10/10 C:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10/10 ...

Pozwolę sobie brutalnie skopiować część wypowiedzi (mojej) z innego forum...

"

Ech...

Spodziewałem się czegoś koszmarnego, dostałem zwieńczenie serialu... (Tak, wiem że będą następne sezony) Całe to zdarzenie załamało mnie wewnętrznie...

Pięć elementów, oraz ich łącznik szły przez życie w poszukiwaniu swojego celu, tak samo jak my to robimy na co dzień... Zauważcie więc, że przyjaźń, reprezentująca się w serialu jest czymś, czego w tym świecie brakuje... Każdy z nas ma swojego przyjaciela, ale otoczenie w jakim żyjemy skutecznie nas do życia zniechęca...

Jeśli czegoś się dziś nauczyłem, to będzie to po prostu lekko przemieniona przemowa naszej bohaterki...

A little while ago, my teachers and mentors, mother and father, give me a chance to leave in this world. They're send me, to show world a little something. Something, that they don't realy understand before. But now... At the day like today... I can honesty say, I wouldn't be standing here for work about friendship i've made with all of you... Each of you teach me something about friendship. And for that I will always be greatfull... Today i consider myself the luckiest Brony in the world.

Thank You friends... Thank you Everybrony..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vóż ja będe w mniejszości do ogólnego trendu poanującego po emisji odcinka lubię ten odcinek może nie jest w mojej top 3 ale na pewno w top 10 why już wyjaśniam

+ piosenki (tych co myślą że był tu przesyt wyjaśniam, że ten sezon był krótszy, a piosenki na pewno powstały przed kryzysem w Hasbro więc trzeba było je jakoś upchać) wszystko sprowadza się do cashu :)

+ Zaklęcie zamiany przeznaczeń i jego skutki jak przy okazji też widać tu temat do rozważań flozoficznych, bo czyż ludzie też nie szukają swego przeznaczenia każdego dnia

+ :rd: w kociołku (fajne nawiązanie do King Konga)

+ wiemy jak powstają Alicorny ( w końcu :yay: )

+ Luna ma fajne wdzianko i tak samo P. Twilight

+ Rodzice Twi

+ Shining Armor udający twardziela (to nie łzy to ciecz dumy ta jasne)

i Jedyny minus to Celestia po jakiego grzyba się pojawiła, ale przynajmniej powiedziała, że od początku obserwowała Twi i powiedziała , że to że Twii nadal będzie jej uczennicą chociaż na innych zasadach niż to było do tej pory, a przede wszystkim Twi też biedzie mogła mieć uczniów co wcale nie oznacza końca FIM, bo może któraś z CMC zostanie uczennicą księżniczki Twi ? A może dziecko Cadence i Shinig armora ? Czas pokaże

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie też bardzo ciekawi czy nastąpi przeskok w czasie, ale aby nie tracić czegoś takiego jak RD spełniająca swoje marzenie czy też CMC zdobywające swoje CM będą odcinki z retrospekcjami :>.

To też by miało swój własny smaczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinek był fajny, to fakt, ale jest kilka minusów. Zwłaszcza za (milczącą) Lunę i zbyt szybki bieg akcji. Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale gdy Twi znika pod ziemią to jest to nawiązane do sceny, gdy Harry Potter trafia do miejsca ''pomiędzy'' życiem a śmiercią po ''zabity'' różdżką Voldermorta i spotyka tam Dumbledora, a Twi Celestie.

Harry trafia do miejsca, którym okazuje się King Cross. Spotyka Dumbledore'a, który mówi mu, że to jego "przyjęcie" Celestia też coś podobnego mówiła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z pozytywną nadzieją, sezon 3 skonczył się nagle bez wyjaśnienia, wszystko działo się dynamicznie, więc teraz Hasbro ma ogromne pole do popisu może zrobić co chce z Twilight, naprawić wszystko, porzucić wszystko dla przyjaciółek czy też wprowadzić nowe mane6 co jest najgorszym rozwiązaniem, bo skoro mane6 jest już z nami 3 sezony, nie będą ich zmieniać no chyba, że Hasbro aż tak leci na kasę, że zrobi to specjalnie dla kasy z figurek, ale ludzie nie płaczcie poczekamy zobaczymy!

A tak naprawdę też jestem załamany tą akcją oby w 4 sezonie wszystko się rozwiązało bo nie wiem co zrobię :_:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden zarzut - za dużo piosenek (nie lubię ich). Zrobili z odcinka musical. Poza tym... to już koniec sezonu :sab:

Aż się łezka w oku zakręciła...

Zabijcie mnie, ale nie chcę czwartego sezonu. Dlaczego? Skoro Twi, została kim została niech już dalej tego nie ciągną. Aha i chcę blindbaga. Ale już! :twilight2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże... Najpiękiniejszy odcinek w dziejach :3. Pierwsze co zrobiłem po obejrzeniu to położenie się do łóżka i płakanie... Nie ze smutku ale ze szczęścia. A ta muzyka... Przy 2 zaczęły mi łzy napływać do oczu. Film "Zielona mila" po którym miałem kompletnego doła tak mnie nie wzruszył. Może jest ze mną coś nie tak ale walić to! Najważniejsze że mogę nazwać się Bronym i pisać ten post na tym forum. Pomyśleć jakim byłbym człowiekiem gdzyby mama nie zawołał mnie na 1 odcinek 1 sezonu lecącego na minimini. My little pony to wspaniały serial a ludzie którzy uważają go za bajeczkę dla 5-latek najwidoczniej nie dorośli żeby to oglądać. Dla wszystkich hugi odemnie :lunahug:.

Ps. Wg mnie kreacja Luny wgl do nie nie pasowała.

Dziękuje za uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...