Skocz do zawartości

Odcinek 13: Magical Mystery Cure


Byaku

Recommended Posts

Ehmmm.... co mogę powiedzieć o ostatnim odcinku... czuję zawód. Podobnie zresztą jak po odcinku z Discordem. Obejrzałem przed chwilą i... cholibka jakoś nie mogę wykrzesać z siebie entuzjazmu. Po raz kolejny mamy za mało czasu na przeprowadzenie zgrabnej fabuły.

Podzielam opinię poprzedników, 2-3 odcinki to minimum by przeprowadzić całą akcję. Wszystko wydawało się tak na siłę ściśnięte i wciśnięte do jednego odcinka. Akcja galopuje naprzód z taką prędkością, że da się pogubić i trudno czuć satysfakcję. Paradoksalnie, nie podobała mi się liczba piosenek. Zrobił się z tego musical, przegięli z ilością 7 minut piosenek na odcinek. Tym bardziej, że jakoś nie powalają jakością.

Jakoś zrobienie z Twilight "księżniczki" nie wydaje mi się fair. Czy zasłużyła? Bez przyjaciółek "kupę"(by nie powiedzieć bardziej brzydko) by zrobiła, a nie uratowała świat. Czemu one nie dostały żadnych "bonusów". I do tego "ALIKORN PZYJAŹNI". Wybaczcie nie przechodzi mi to przez gardło... ja kłaniać się jej nie będę... liczę cicho że to chwilowy awans... . Boję się, że w 4 sezonie pójdą na łatwiznę i wszystkie sytuacje krytyczne będą rozwiązywane przez: MAGIĘ.

Do czwartego sezonu podejdę więc jak pies do jeża... czyt ostrożnie.

P.s

W Orle Białym, nie będzie Alikornem, o to się nie martwcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to był najlepszy odcinek 3 sezonu. Twilight całkowicie zasługiwała na to by zostać alicornem, minusem tego jest jednak to że mane 6 będzie, trochę pozmieniane, były dwa pegazy, dwa jednorożce, i dwa ziemne, teraz, są dwa pegazy, dwa ziemne, jeden jednorożec, i.. alicorn, to mi się trochę nie podoba :twilight3:

Ale poza tym odcinek był znakomity.

Podobało mi się to że była Pinkamena, bo rzadko bywa w serialu, odcinek był ciągle przeplatany piosenkami, i najważniejsze.. Luna była, al Luna jest :soawesome:

I jeszcze to jak wszystkie kucyki krzyknęły "PINKIE!" Bezcenne :pinkie: :pinkie: :pinkie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuję i spytam się kolejny raz: dlaczego Twilicorn musi opuścić swoje przyjaciółki? Ktoś może mi to wyjaśnić, czy poprostu gdzieś na wikipedi jest napisane że alicorny nie mogą mieć przyjaciół? Połowa osób tutaj, sama się nakręca negatywnie i wymyśla najgorsze scenariusze niepoparte niczym. Ktoś płacze że sezon 3 było ostatnim, co tam że zapowiedziany był już 4. Ktoś płacze ze Twi zostawi teraz przyjaciółki, bo było w spoilerach, a sorry nie było żadnych materiałów na ten temat więc skąd te wiadomości? Twi jest alicornem, wywyższa się, usunąć ją teraz z serialu. Może usuńmy teraz Celestie, Lunę i Cadence, będzie sprawiedliwie. Shining armora też usuńmy bo jest szefem królewskiej straży, wysoko w hierarchi więc nienadaję się na postać występującą w serialu. RD w każdym odcinku się wywyższa ją też usuńmy. Zostawy tylko background kuce i wszyscy będą zadowoleni.

Wcześniej nie wystawiłem oceny tylko zestawienie plusów i minusów więc:

7/10

Tematyka fajna i cały czas byłem za Twilicornem ale odcinek mnie trochę zawiódł. Wszyscy narzejąją na odcinek z discordem, że był 1 partowy i twórcy niedali rady przedstawić wszystkiego dobrze. Według mnie ten epizod z discordem był nieźle pociągniety jak na taki czas antenowy. Final epizod jednak nie podołał. Twili zostaję princess ale tak naprawdę nie wiadomo dlaczego i po co? Jeśli jest się alicornem to też trzeba automatycznie zostać księżniczką? Czym rządzić będzie Twilight? No cóż czekać tylko do 4 sezonu i liczyć na dobre wyjaśnienie. Najważniejsze że odcinek nie był katastrofą i miło się go oglądało. Troche mu brakuje do Canterlot Wedding, ale daje radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Odcinek wzbudza kontrowersje, jak widzę. Trochę uwielbienia, szczypta hejtu, nieco neutralności. Nikogo ten finał chyba nie pozostawił obojętnym.

Co więcej... Jeśli miałbym ponarzekać, to raczej głównie na długość odcinka. Były głosy, że ma być dluższy, no ale... wyszło jak wyszło. Na plus multum piosenek, jednak... nie tak powinno się przyśpieszać akcję.

Plus faktycznie te kreacje księżniczek powinny być bardziej... epickie. No ale, to ich gust, kuce wyglądały raczej na zadowolone, więc... pewno się nie znamy na ich modzie :rainderp:

Cóż... Twiliecorn od początku był przeznaczeniem Twilight, w końcu nie bez powodu jej element to korona, a nie naszyjnik. Pamiętacie ją z pierwszych odcinków? Była socjalnie nieprzygotowanym nerdem, który myśli tylko o książkach. Ostatecznie stała się wspaniałą przyjaciółką i kucykiem nie mającym nic przeciwko innym - zyskała też, jak wspominała Celestia, nieco cech od pozostałych mane6.

I ten odcinek wyjaśnia nam obawy, jakie miała Luna w odcinku drugim. Bała się, czy Twilight jest gotowa dokończyć to, co popsuł Starswirl (co budzi pytanie: jak bardzo popsuł życie innym kucykom, gdy to zaklęcie nie wyszło?). Bo czar jest gotowy tylko i tylko wtedy, kiedy ma odpowiednie kontrzaklęcie. No a Twi dokonała tego, czego nie potrafił zrobić najbardziej utalentowany jednorożec wszech czasów - udało jej się dlatego, że miała piątkę najlepszych przyjaciół. Bez nich pewno doszłaby daleko, jednak na pewno nie aż tak daleko, jak z nimi.

Cóż, wydaje mi się, że gdyby ten odcinek miał te kilka minut więcej, zastrzeżeń do niego byłoby mniej. Bo przez to wpadł w natłok akcji, co może sprawiać wrażenie nienaturalności. Ale jak już wspominałem, dla mnie to jest jedyny minus (te suknie to mniejszy minus :drurrp:).

A i dodam jeszcze, że wciąż mamy tę plotkę o potrójnym finale... A co, jeśli dwuodcinkowy początek będzie nawiązywać do finału i będzie go rozwijać?

Ja tam wierzę, że będzie dobrze i z niecierpliwością czekam już na sezon czwarty.

PS. Alicorn is now canon - był co prawda amulet alicornów, ale to mogła być jedynie nazwa własna, teraz stało się to oficjalne. Yay.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z żoną SA ?

Przed trzecim sezonem była tyko księżniczką z tytułu, że była alicornem ? skrzydlatym jednorożcem ?

Alicorn - kucyk który ma w sobie cechy każdej rasy

Czy Cadenz i Twi są prawdziwymi Alicornami ? Czy skrzydlatymi jednorożcami

Cadenz teraz ma królestwo/miasto którym rządzi.

Ale równie dobrze można założyć , że tytuł księżniczki jest przyznawany z "automatu" tym klaczą które posiadają

2 z 3 cech ras kucyków.

Jeśli przyjać, że tak jest to na chwile obecną nadal tylko Celi i Lulu są prawdziwymi Alicornami.

Chyba, że i trzecia cecha jest w nich co trudno stwierdzić, jako, że tylko te dwie są wizualne róg i skrzydła.

Dobrym rozwiązaniem by było jakby Twi oczywiście nadał żyła swoim życiem w bibliotece. Albo chociaż pół na pół

co by pozwoliło twórcom na skoncentrowaniu się na innych postaciach.

Aha no i Twi już nieco większa widać to chociażby przy scenie z SM i jego płynnej dumie :P

Tak się przyglądałem i wygląda to nieco na wydłużenie szyi i nieznacznie nóg.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystko za szybko się działo ja daje 6.5/10 :/

A tak w ogóle, mam rozumieć że 3 sezon ma tylko 13 odc. ? Szkoda., mam nadzieje że 4 sezon będzie miał tradycyjnie 26 odc.

Kto wie kiedy startuje kolejny sezon ? :D

No i znowu pooglądam sobie wszystkie odc MLP:FiM odnowa, jeden po drugim :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi odcinek się nie za bardzo spodobał chyba mogę zaryzykować stwierdzenie ,że gdyby mlp było robione od samego początku w takim stylu to faktycznie uznałbym ,że to zwyczajna bajka dla dziewczynek i pewnie nie oglądałbym dalej... Jedna piosenka była nawet niezła i pinkamena :pinkie2: ale i tak nie mogę się doczekać sezonu czwartego...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś przebrnie przez tę ścianę tekstu' date=' but... who cares?[/quote']

Z całym szacunkiem, ale ty chyba nigdy jeszcze ściany tekstu nie widziałeś. :rd8: Abyś miał jakiś przykład, daję ci tego właśnie posta. Smacznego! :fluttershy4:

A i jeszcze o moim sposobie pracy- obejrzałem odcinek 2 razy, potem przeczytałem właściwie wszsystko co już w tym wątku wypisaliście, a teraz napiszę, ogądając odcinek trzeci raz. Tak aby dokładnie to zrobić (w końcu na następną okazję do recenzji na świeżo będę miał dopiero za kilka miesięcy, lekko licząc). A więc do dzieła!

Odcinkowy Rush

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z żoną SA ?

Przed trzecim sezonem była tyko księżniczką z tytułu, że była alicornem ? skrzydlatym jednorożcem ?

Tak się przyglądałem i wygląda to nieco na wydłużenie szyi i nieznacznie nóg.

Kadencja była alikornem już jak Twi była mała, a ona sama też była niewiele większa od Twi. Mimo wszystko już w tedy wyglądała inaczej od kucyków.

Tak Twilight na ostatniej scene jest wielkości luny, ale jest sporo grubsza od niej :TWcU3:

Zaryzykuję i spytam się kolejny raz: dlaczego Twilicorn musi opuścić swoje przyjaciółki?

...

Jeśli jest się alicornem to też trzeba automatycznie zostać księżniczką?

Nie musi i pewnie ich nie opuści do ich końca, ale na pewno to że została księżniczką wiążę się z jakimiś obowiązkami, co rodzi problemy i powód do 4 sezonu.

Można by zasugerować że Equestria jest tak duża że potrzebuje wielu władczyń-księżniczek, a takich jak najwyraźniej jest deficyt (Hasbro need more). Celestia przerobiła więc Twilight, podsuwając jej zaklęcie Starswilla i zmieniając ją w innym wymiarze.

A dlaczego księżniczek-alikornów? Tutaj można by po prostu wywnioskować że Celestia chce żeby to alikorny miały monopol na władzę więc woli zamienić Twilight niż pozwolić jej zostać księżniczką.

Z jednej strony zakończenie odcinka byłoby po prostu IDEALNE jak na całkowity koniec serialu i całej generacji (można by później dodać co najwyżej film średniometrażowy). W takiej funkcji Twalicorn sprawdziłby się wyśmienicie.

Jak ja i wiele innych tak sądzi, zresztą jeżeli jednak jest alikornem to znamy zakończenie:

http://www.youtube.com/watch?v=8KCW7N2NGiM

Zostawy tylko background kuce i wszyscy będą zadowoleni.

Hasbro czepia się tego co zastrzegło czyli tytułu i wypromowanych postaci więc inne animacje o Equestrii nie związane z Hasbro mogły by powstać. Np na zasadach crowdfundingu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wszystko za szybko się działo ja daje 6.5/10 :/

A tak w ogóle, mam rozumieć że 3 sezon ma tylko 13 odc. ? Szkoda., mam nadzieje że 4 sezon będzie miał tradycyjnie 26 odc.

Kto wie kiedy startuje kolejny sezon ? :D

No i znowu pooglądam sobie wszystkie odc MLP:FiM odnowa, jeden po drugim :D

Tak czwarty sezon za tydzień w sobotę :) Dla mnie odcinek Epicki teraz tylko czekac co dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najsłabszy odcinek najsłabszego sezonu. Nie oszukujmy się ale Hasbro coraz częściej daje nam do zrozumienia, że tak naprawdę my (bronies) jesteśmy dla nich problemem. Najpierw problemy z filmikami "Rainbow Dash Presents", potem wymuszenie anulowania "Fighting is Magic", teraz odcinek zwracający się o 180 stopni w stronę widowni docelowej czyli pięcioletnich dziewczynek. Sukienki księżniczek wyjęte z odcinka 14 pierwszego sezonu "Suited For Success" (mówię tu o tych przerysowanych wersjach strojów), piosenki w stylu Spice Girls i Disney'a, cukierkowa fabuła - to wszystko nie może przemawiać do dorosłych fanów. Jedyny moment, który zapamiętam z tego odcinka to Rainbow Dash w kotle - ale jeden gag na cały odcinek to stanowczo za mało. Jeśli tak ma wyglądać sezon 4 to może lepiej już zakończyć serię...

Jedno jest pewne Hasbro nie potrafi i nie chce zagospodarować dorosłej części fanów czy to w przypadku "Transformers" czy "My Little Pony".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlepię odcinkowi 10/10. Udźwiękowienie to było coś pięknego. Fabuła pokręcona i działo się to za szybko, ale jestem w stanie to wybaczyć:

Zważając, że kontynuacją epizodu PRAWDOPODOBNIE będą 2 pierwsze odcinki 4. sezonu.

Myślę, że scenarzyści przygotowali coś mocnego. Tak potężnej zmiany nie robi się bez powodu. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za odcinek mogę dać 7/10 tylko jeśli nie brałbym pod uwagę tego że zrobili z Twilight Księżniczkę i Alicorna bo gdybym brał to pod uwagę dałbym 2/10. Były całkiem fajne piosenki i odcinek ogólnie niezły. Ale tego co zrobili z Twilight to im nie wybaczę po prostu spełniły się moje najgorsze oczekiwania. I nie jestem pewien czy chce aby był 4 sezon...

Podsumowując:

7/10 do zamiany Twilight w Alicorna

1/10 od powyższego zdarzenia

9/10 za piosenki

Twilight jest teraz taka ważniejsza od reszty mane 6 i to mi się nie podoba a poza tym za dużo już tych Alicornów starczyłyby tylko Celestia i Luna. I nie podoba mi sie że Twilight jest wyższa niż reszta mane 6.

P.S.

Po prostu ch**wo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odcinki ściśnięte w jeden. dziekuje bardzo , wole uznać że ten moment to był koniec serialu.

end.jpg

a reszta to wymysły twilight w zaświatach

naprawdę rozegrali to tak głupio... no cóż trza tą okropną zabawkę sprzedać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dochodzi to do mnie co się stało w tym odcinku :/ A gdzie ta harmonia? Kiedyś były dwa pegazy, dwa kuce ziemskie i dwa jednorożce. A teraz dwa pegazy dwa kuce ziemskie, jeden jednorożec i jeden Alicorn? :cadance4: Twilight dopiero dostała skrzydła i już umie latać a Scootaloo nie :rainderp:

No dobra, plusy i minusy moim zdaniem.

Plusy:

- Dużo piosenek

- Piosenka Celestii

- Luna

- Płaczący Shining

- Kredens

- Zamieszanie ze znaczkami

Minusy:

- Księżniczka Twilight ? O-O

- Okropne sukienki

- Te klacze niosące sztandary były takie same i miały grzywy takie jak Flutt.

Odcinek ogólnie 7,5/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za odcinek mogę dać 7/10 tylko jeśli nie brałbym pod uwagę tego że zrobili z Twilight Księżniczkę i Alicorna bo gdybym brał to pod uwagę dałbym 2/10. Były całkiem fajne piosenki i odcinek ogólnie niezły. Ale tego co zrobili z Twilight to im nie wybaczę po prostu spełniły się moje najgorsze oczekiwania. I nie jestem pewien czy chce aby był 4 sezon...

Podsumowując:

7/10 do zamiany Twilight w Alicorna

1/10 od powyższego zdarzenia

9/10 za piosenki

Twilight jest teraz taka ważniejsza od reszty mane 6 i to mi się nie podoba a poza tym za dużo już tych Alicornów starczyłyby tylko Celestia i Luna. I nie podoba mi sie że Twilight jest wyższa niż reszta mane 6.

P.S.

Po prostu ch**wo

Zgadzam się z tobą w pełni. Nic dodać nic ująć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon 3 bardzo szybko się potoczył. W mgnieniu oka. Nie trwał 7 miesięcy (od września do kwietnia) jak s2. Szkoda, że to już koniec :(.

Nie chce zresztą jak wszyscy czekać 8 miesięcy, żeby się przekonać jak sprawy dalej się potoczą. Jest mi trochę smutno, że Twilight musiała zostać księżniczką (dla sprzedaży zabawek?) i, że... to trochę dziwnie wygląda...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...