Skocz do zawartości

Dyskusja o spoilerach. Sezon IV


Spoiler Cat

Recommended Posts

Cieszę się, że wyszły te ostatnie spoilery. Wróciła do mnie chęć na nowe odcinki MLP.

 

Co do Luny - myślę i mam nadzieję, że tak będzie, że to po prostu będzie przeglądanie wspomnień sprzed 1000 lat. To by jak najbardziej pasowało, inne opcje chyba raczej by nie wchodziły w grę. No i nie ukrywam, bardzo by mnie to ciekawiło :D Ciekawe, czy wyjdzie na to, że Luna sama z siebie stała się zła, czy może ktoś ją do tego podkusił. Zwłaszcza, że zauważcie, że podczas przemiany w Nightmare Moon, Luna ma w pewnym momencie wystraszoną minę. 

Mówiąc o podkuszeniu od razu na myśl przychodzi mi Discord, może zanim zamieniły go w kamień namącił Lunie w głowie, jak mane6?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie...jeśli to prawda to normalnie... czy oni nie mają pomysłów? wskrzeszać NMM? no co to jest? a discord i sombra? toż to jest idealny wątek(przynajmniej moim zdaniem) z drugiej strony powrót NMM może być zrobiony z pomysłem i pompą(w co wątpie) ale bądźmy dobrej myśli. Jednak na chwyle obecną zapowiada się że IV sezon, będzie mocno "odstawał" od reszty. Ciekawą kwestią jest też rola twi i coś czuję że to na 120% spartolą no ale pożyjemy zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kilka up, co do pojawienia się Nightmare Moon w sezonie 4

 

 

NIE BĘDZIE żadnego przeglądu wspomnień Luny i Celestii sprzed 1000 lat. Link - bodajże trzeci lub czwarty fragment (zaraz po piosence Apple), widać na nim, że Luna po prostu się buntuje i wyraźnie stwierdza, że "There can be only one princess in Equestria, and this princess will be ME!" - potem następuje przemiana Luny w NMM oraz wzniesienie Księżyca na miejsce Słońca (czy coś w takim rodzaju).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kilka up, co do pojawienia się Nightmare Moon w sezonie 4

 

 

NIE BĘDZIE żadnego przeglądu wspomnień Luny i Celestii sprzed 1000 lat. Link - bodajże trzeci lub czwarty fragment (zaraz po piosence Apple), widać na nim, że Luna po prostu się buntuje i wyraźnie stwierdza, że "There can be only one princess in Equestria, and this princess will be ME!" - potem następuje przemiana Luny w NMM oraz wzniesienie Księżyca na miejsce Słońca (czy coś w takim rodzaju).

 

Na początku też tak myślałem, ale potem poczytałem dyskusję na 4chanie. Przytoczono takie kwestie jak nr slajdów (niektóre sceny/kwestie wycięto z oryginału na rzecz pokazu, wywołania lekkiej kontrowersji), kwestię bardziej kierowaną do Celestii niż do Twilight (to o "pięknym świetle") i to, że Luna tak jakby zdaje się olewać Twilight. 

Poza tym pomyśl, powrót NM zniszczonej przez Elementy Harmonii byłoby bezsensownym rozwiązaniem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że wyszły te ostatnie spoilery. Wróciła do mnie chęć na nowe odcinki MLP.

 

Co do Luny - myślę i mam nadzieję, że tak będzie, że to po prostu będzie przeglądanie wspomnień sprzed 1000 lat. To by jak najbardziej pasowało, inne opcje chyba raczej by nie wchodziły w grę. No i nie ukrywam, bardzo by mnie to ciekawiło :D Ciekawe, czy wyjdzie na to, że Luna sama z siebie stała się zła, czy może ktoś ją do tego podkusił. Zwłaszcza, że zauważcie, że podczas przemiany w Nightmare Moon, Luna ma w pewnym momencie wystraszoną minę. 

ale to Twi by musiała się fizycznie przenieść w przeszłość nie? bo nie występowałaby w tym wspomnieniu a do tego ona zadaje pytanie księżniczce gdzie zniknęła ona i Celestia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to Twi by musiała się fizycznie przenieść w przeszłość nie? bo nie występowałaby w tym wspomnieniu a do tego ona zadaje pytanie księżniczce gdzie zniknęła ona i Celestia.

Spójrz na to, jak to było rozwiązane w Harrym Potterze, bo to prawdopodobnie do tego jest nawiązanie - niby osoba wchodziła do Myślodsiewni i fizycznie była we wspomnieniu. Ale de facto był to tylko tak jakby duch - ciało zostawało przy Myślodsiewni z głową zanurzoną w miksturze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszał, bo był duchem-widzem. On jedynie widział wspomnienie. Gdyby ktoś go widział lub słyszał, oznaczałoby to, że Myślodsiewnia nie jest wyświetlaczem wspomnień, lecz wehikułem czasu i Harry mógłby zmienić przeszłość tworząc nowy wymiar z zupełnie inną wersją historii i tym samym dużo ryzykując zniszczeniem kontinuum czasoprzestrzennego, ponieważ potem byłby problem - gdyby Harry powrócił z myślodsiewni to do nowej przyszłości, a co by się stało z jego ciałem w normalnej przyszłości? 

 

Tak jak pisałem - we wspomnieniu Luna również nie słyszy Twilight. Jest to udowodnione chociażby brakiem odpowiedzi na jej pytanie o to, gdzie ona się znajduje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się nie zgadzała z teorią iż Twi przeniesie się we wspomnienie, ale z drugiej strony nikogo tam prócz Twilight raczej nie ma (przed Luną oczywiście), nie bardzo ma to wszystko sens, bo do kogo tam Luna mówi skoro Twi jest duchem? A jak nie jest duchem, to skąd Luna by ją w ogóle znała? Grr szkoda, że to aż pół roku czekania...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się nie zgadzała z teorią iż Twi przeniesie się we wspomnienie, ale z drugiej strony nikogo tam prócz Twilight raczej nie ma (przed Luną oczywiście), nie bardzo ma to wszystko sens, bo do kogo tam Luna mówi skoro Twi jest duchem? A jak nie jest duchem, to skąd Luna by ją w ogóle znała? Grr szkoda, że to aż pół roku czekania...

 

Zapominasz o jednym fakcie - ze sceny Twilight z Luną masz wycięte fragmenty. Nie masz całości. Poza tym kto wie, kto pokazuje to wspomnienie? Może to być równie dobrze wspomnienie Celestii, jak i Luny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...no niestety, musimy czeka do zimy (oby tej) :bemused: . Miejmy tylko nadzieje że sezon 4 będzie o wiele lepszy niż 3, który nie był zły tylko niektóre odcinki powinny być rozłożone na dwie części a nie zbite w 22 minuty. Ze zniecierpliwieniem czekam na 4 sezon by obejrzeć poczynania Twilight :twistare: , i co wydarzy się z luną czy zostanie NMM :nmm: , czy zostanie wysłana na księżyc. I z jakimi trudnościami będzie musiała sobie poradzić nasza kucykowa szóstka.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że Twilight będzie latać w te i we wte na osi czasu, poznając historię Equestrii, tym samym pokazując ją widzom.

Innym wyjściem byłyby konsekwencje, dajmy na to, przemiany Luny w NMM i Twilight zostanie wybrana jako podróżniczka w czasie, by do tego nie dopuścić.

 

Jakby nie dopuściła do przemiany to by nie poznała mane 5.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nie ma opcji, żeby NMM powróciła. Sporo wskazuje na to, że są to wspomnienia. Jedyna nieścisłość to to, że nie ma Celestii, do której powinna zwracać się Luna. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to że Celestia, pokazując Twi wspomnienia umieściła ją na swoim miejscu.


Ale w sumie... to nie mógł być monolog? Luna równie dobrze sama mogła przekazać te wspomnienia.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emm, poznałaby? Obejrzyj pierwszy odcinek jeszcze raz.

Nie poznałaby. Z tego co pamiętam, Celestia wiedziała o powrocie Luny i wysłała Twilight do Ponyville pod pretekstem nadzorowania tych całych przygotowań.

Dodatkowo, jeśli nie byłoby NMM, nie miałyby Elementów Harmonii, a tym samym byłoby lekko przekichane z Discordem. :discord2:

 

@UP

Z jednej strony, Celestia może stać nieco dalej.

Z drugiej, może to być tak jakby zapis w pamięci.

I racja. Luna mogła prowadzić typowy monolog złoczyńcy.

Edytowano przez Morviles
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, bo Celestia samemu nie mogła zgarnąć Elementów Harmonii. Gdzie tam, jak dla mnie księżniczka jawnie zbagatelizowała zagrożenie. Proszę nie mówić, że tylko prawdziwa przyjaźń odpala Elementy, bo Celestia już raz ich użyła (jeśli się nie mylę) przeciwko Nightmare Moon. Po prostu nie chciała, żeby Twilight była wiecznym nerdem, więc gdy nadarzyła się okazja, wysłała ją do miejsca, w którym mogła znaleźć sobie znajomych. Do tego Ponyville miało być bardzo ważnym miejscem podczas święta ze względu na obecność księżniczki, więc ta mogła woleć, by wszystkiego dopilnowała jej uczennica.

 

Taka jest moja opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celestia wysłała ją żeby poznała przyjaciół ale Twilight nie chciała dopóki nie poszły z nią walczyć z NMM. Wiec jakby nie było NMM nie miałyby po co iść po Elementy harmonii. Jak nic to będzie tylko retrospekcja i lekcja o zazdrości... Może nawet Discord wpląta się albo Chrysalis.

Edytowano przez JanetJ777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, co sądzicie o tym?

 

Oh my goodness...The place where Luna and Twilight are is the castle of the royal pony sisters from the second episode before it is destroyed. How do I know this? The window that is cracked here is identical to the one we see the sun rise through at the end of the Elements of Harmony. It can therefore be concluded it IS a flashback from Celestia's POV.

Imo, okno zupełnie niepodobne, chyba fałszywy trop. Okno w spoilerze, nie dość, że jest wyżej, to jeszcze nie ma krat... Tylko kształt po pęknięciu ten sam.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nikt nie czytał moich postów, bo pisałem, że scena Luny z Twilight nie posiada paru scenek. 

 

hmm, co sądzicie o tym?

Imo, okno zupełnie niepodobne, chyba fałszywy trop. Okno w spoilerze, nie dość, że jest wyżej, to jeszcze nie ma krat... Tylko kształt po pęknięciu ten sam.

 

Hah, znam ten komentarz, 4chan. 

Ten filmik ze spoilerami wydaje mi się być stworzonym na podstawie szkiców, że tak to ujmę, ogólnych (służących za coś w rodzaju schematu jak ma być wykonany odcinek), a nie z wersji finalnej. Zauważcie jakie są spore różnice między tamtejszą Twilight, czy Luną, a tymi kucykami z normalnej wersji MLP:FiM. Tak więc myślę, że zapewne w wersji finalnej wszystko będzie poprawione. W takim wypadku komentarz z 4chana jak najbardziej ma sens. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...