Skocz do zawartości

Dyskusja o spoilerach. Sezon IV


Spoiler Cat

Recommended Posts

1. Wchodzisz na derpibooru.org;

2. (opcjonalne) Włączasz filtry lub nie logujesz się, by nie zalało icę tsunami kiepskiej jakości clopów (ja tego nie robię, ale dla mnie i tak już za późno...);

3. Wpisujesz tag pokazujący spoilery dla odcinka, z którego pochodzi wizerunek Rarity z zielonymi oczami (podpowiem że w tym wypadku jest to "spoiler:s04e23")

4. Znajdujesz takie oto obrazki:

8k69h.jpg

8k6bR.jpg

5. Odpalasz listę opisów odcinków z czwartego sezonu zamieszczoną w  tym poście i/lub na samym Derpibooru korzystając z obrazków jakie wyskoczyły w poprzednim wyszukaniu (dostając nawet dokładniejszy opis niż jest na tym forum):

8k6Na.png

6. Odrzucasz wyssany z niedomytego kopyta pomysł, jakoby zielone oczy Rarity wiązały się z powrotem podmieńców.

 

 

Nie neguję przy tym, że podmieńce powrócą na koniec sezonu, jako wsparcie dla głównego villiana, który mógłby zebrać większość przeciwników, którym stawiło czoła Mane 6 (tylko spekulacje, ale tobyłoby AWSOME!). Nie sądzę jdnak, by głównym przeciwnikiem była Chrysalis. Dlaczego? Ponieważ TEN spoiler kreuje viliana jako niezwykle tajemniczego. Dodatkowo wiemy, że Celestia, Luna i Cadence muszą dać Twalotowi całą swą moc, a więc logicznie rzecz ujmując powinien być to łotr o wiele potężniejszy nawet od wyfeedowanej Chrysi.

 

Niestety, sugeruje to też, że "pokonanych i wygnanych" czarnych charakterów wyciągniętych z dupy Hasbro nie ma jeszcze dość. Myśleliście, że macie dość po tym psychicznie płaskim jak naleśnik fetyszyście schodów? Albo po tentacle'ach porywających półboskie księżniczki z Canterlotu i tachających je przez ileśtam staj do lasu Everfree NIEZAUWAŻENIE? "Naaah, walnijmy im kolejne zło, które istnieje w tym kolorowym świecie tylko przez to, że go potrzebujemy!" (~Hasbro)

 

Aczkolwiek, co do "villiana z przeszłości" (patrzcie ostatni przytoczony spoiler)... Pozwólcie, że zarzucę artem. Co o tym sądzicie?

133109.jpg

 

 

EDIT: Ależ oczywiście, że gdy to pisałem dodaliście jeszcze trzy posty, bo dlaczego by nie... Tak czy owak ta siedmiopunktowa lista niektórym spekulantom i tak powinna się przydać.

Edytowano przez Skrzynek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wchodzisz na derpibooru.org;

2. (opcjonalne) Włączasz filtry lub nie logujesz się, by nie zalało icę tsunami kiepskiej jakości clopów (ja tego nie robię, ale dla mnie i tak już za późno...);

3. Wpisujesz tag pokazujący spoilery dla odcinka, z którego pochodzi wizerunek Rarity z zielonymi oczami (podpowiem że w tym wypadku jest to "spoiler:s04e23")

4. Znajdujesz takie oto obrazki:

8k69h.jpg

8k6bR.jpg

5. Odpalasz listę opisów odcinków z czwartego sezonu zamieszczoną w  tym poście i/lub na samym Derpibooru korzystając z obrazków jakie wyskoczyły w poprzednim wyszukaniu (dostając nawet dokładniejszy opis niż jest na tym forum):

8k6Na.png

6. Odrzucasz wyssany z niedomytego kopyta pomysł, jakoby zielone oczy Rarity wiązały się z powrotem podmieńców.

 

 

Nie neguję przy tym, że podmieńce powrócą na koniec sezonu, jako wsparcie dla głównego villiana, który mógłby zebrać większość przeciwników, którym stawiło czoła Mane 6 (tylko spekulacje, ale tobyłoby AWSOME!). Nie sądzę jdnak, by głównym przeciwnikiem była Chrysalis. Dlaczego? Ponieważ TEN spoiler kreuje viliana jako niezwykle tajemniczego. Dodatkowo wiemy, że Celestia, Luna i Cadence muszą dać Twalotowi całą swą moc, a więc logicznie rzecz ujmując powinien być to łotr o wiele potężniejszy nawet od wyfeedowanej Chrysi.

 

Niestety, sugeruje to też, że "pokonanych i wygnanych" czarnych charakterów wyciągniętych z dupy Hasbro nie ma jeszcze dość. Myśleliście, że macie dość po tym psychicznie płaskim jak naleśnik fetyszyście schodów? Albo po tentacle'ach porywających półboskie księżniczki z Canterlotu i tachających je przez ileśtam staj do lasu Everfree NIEZAUWAŻENIE? "Naaah, walnijmy im kolejne zło, które istnieje w tym kolorowym świecie tylko przez to, że go potrzebujemy!" (~Hasbro)

 

Aczkolwiek, co do "villiana z przeszłości" (patrzcie ostatni przytoczony spoiler)... Pozwólcie, że zarzucę artem. Co o tym sądzicie?

133109.jpg

 

 

EDIT: Ależ oczywiście, że gdy to pisałem dodaliście jeszcze trzy posty, bo dlaczego by nie... Tak czy owak ta siedmiopunktowa lista niektórym spekulantom i tak powinna się przydać.

Byłbym za, choć Grogar też by pasował. A Rarity raczej nie ma zielonej aury na co dzień (choć możesz mieć rację, iż to niekoniecznie podmieniec).

 

Edit: A co byś powiedział na taką scenę?

iooa2jqn.jpg

Edytowano przez Slashwing
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak nie jestem przekonany do tartaru. Nie mogli wymyślić czegoś innego :/

A wytłumacz mi PO CO wymyślać coś innego? Zostało to już wspomniane w serialu (i to w dość pamiętny sposób, do ej pory pamiętam występ Cerbera), a nawet jeśli nie pamiętajątego małe dziewczynki, to Bronies już tak. Wolałbyś Villiana potężniejszego nić wszystkie księżniczki razem wzięte, który wyrósł z niedocenianego dzieciaka wychowującego się na ulicach Fillydelphi, czy Wielkie Zło o uzasadnionej potędze i inteligencji, które po iluśtam tysiącach lat zdołało uwolnić się z "wieczystego" więzienia? IMO takie zabiegi upraszczają fabułę, a szansa na spieprzenie któregokolwiek z modeli antagonisty jest równie wysoka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbyś Villiana potężniejszego nić wszystkie księżniczki razem wzięte, który wyrósł z niedocenianego dzieciaka wychowującego się na ulicach Fillydelphi,

Tak, bo przynajmniej wiadomo byłoby jak doszedł taki do swej potęgi i przede wszystkim czemu.

 

 czy Wielkie Zło o uzasadnionej potędze i inteligencji, które po iluśtam tysiącach lat zdołało uwolnić się z "wieczystego" więzienia? IMO takie zabiegi upraszczają fabułę, a szansa na spieprzenie któregokolwiek z modeli antagonisty jest równie wysoka.

No faktycznie moce Sombry, Chrysalis i Discorda są faktycznie uzasadnione i wiadomą skąd je mają.

 

 

A wytłumacz mi PO CO wymyślać coś innego?

Dla odróżnienia mogli stworzyć po prostu swoją własną krainę podziemi, a nie korzystać z greckiej mitologi, o której nie powinny kuce mieć zielonego pojęcia. Potwory to jeszcze rozumiem, ale zaraz dowiemy się, że istnieje też Hades jako ich władca.

Poza tym, nie rozumiem skąd ten bulwers. To jest moje zdanie i nie zmienię go bo tobie się coś nie podoba.

Cały czas zapominam, że jednak jest to serial dla dziewczynek -_-

Edytowano przez WhiteWarrior
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiem wam jak będzie wyglądał finał:
Na dom twi spadnie meteoryt który wybuchnie, zrobi teńcze teńcza da moc tilight która otworzy skrzynke ze skrzynki wyleci portal do tartaru wciągnie wszystkie księżniczki equestria pogrąży sie w haosie. The end. :rainderp:

A tak serio:
Zapowiada sie ciekawy finał :)

Edytowano przez BlackBird
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz, czemu dali tylko urywek? :ming: Chociaż i tak źle zrobili, powinni to zostawić w tajemnicy xd Byłaby większa radość.

Dla mnie jak na razie cały czas This day jest numerem jeden z piosenek w serialu, choć ten utwór ma szansę ją pobić, ale najpierw muszę usłyszeć całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślisz, czemu dali tylko urywek? :ming: Chociaż i tak źle zrobili, powinni to zostawić w tajemnicy xd Byłaby większa radość.

"A True true friends" jakoś cały dali jako spoiler, ba! Nie tylko tą piosenkę, a tu taki psikus ledwo połowa jest (jak nie 1/3). :D

W sumie fajnie by było zobaczyć śpiewającą Lunę bez spoilerów, ale nie mogłam się powstrzymać, w sumie byłam nastawiona na to że śpiewać będzie, myślałam nawet że Celestia zabierze jej piosenkę sprzed nosa (taki troll).

Jest dopiero wtorek, a już wyszło parę spoilerów, co będzie działo się pod koniec tygodnia? Pewnie szybciej obejrzę odcinek przez spoilery. xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przypomnę, co jest na pierwszej stronie tematu ze spoilerami:

http://spiderjewel.tumblr.com/post/43066147781/i-belong-my-little-pony-friendship-is-magic

 

Jeśli to wykorzystają (przerobione czy nie) to właśnie teraz. Jeśli wziąć pod uwagę że będzie to... nawet 7 piosenek, jak na koniec trzeciego sezonu, ALE rozłożone na 2 odcinki, to proporcje jak dla nie powinny być aż nadto właściwe.

 

Tajemniczym Villianem będzie najpewniej Tirek. Nawet kolory by się zgadzały (dodałem przed chwilą post w Spoilerach, tam jest gif). Natomiast biorąc pod uwagę resztę...

 

W trakcie gdy Twilight będzie się zmagać z problemami bycia ksieżniczką, ogólną niewiarą w siebie i kryzysem poczucia przynależności, W MiędzyczasieTM Księżniczki wyślą Discorda by poradził sobie z Tirekiem, który uciekł z Tartaru. Oczywiście, okaże się że zawiódł akurat wtedy, gdy Twi sobie ze sobą poradzi (i tuż po piosence od naszego chórku trzymającego społeczeństwo za jaja, nie tylko w sensie cloperskim). I wszystko się pierdyknie na pysk, grożąc Equestrii zagładą akurat na koniec piwerszego odcinka. W drugim  będzie cała jazda z użyciem mocy Kryształowego Imperium przez... Mane 5 + Spike'a, w czasie gdy Twilight będzie musiała odkryć co zrobić with her overpowered self. Najpewniej poleci pod zamek z kluczami przyjaciółek oraz odkryje własny - w prezencie, jaki dał jej Spike/Księżniczki... lub czymkolwiek innym co wymyślą scenarzyści przyciśnięci do muru, by jednak dać jej ten wytrych. 

 

Wszystko zaś skończy się tęczowym promieniem przyjaźni (bo dlaczego zmieniać taką rozpoznawalną tradycję?). Dokłdniej, to w ten sposób:

616463.jpeg

 

No, i wychodzi z tego, że CMC też tym razem zamieszane będą w radzenie sobie ze złem. I guess... Ostatni raz jedynie pomogły obudzić Discorda, więc zawsze jakiś postęp.

 

Jakość odcinka będzie zależeć zapewne od tempa, dobrania i jakości piosenek, proporcji mroku oraz przyjaźni z tęczami. O epickość nie mamy się co martwić. Jestem absolutnie pewien, że dostaniemy jej naprawdę sporo. Oczywiście chętnie zobaczyłbym gryfy wspierające Equestrię, oraz samą GWARDIĘ w akcji... Może starych villianów jakich zwerbował Tirek? Ale to już czyste dywagacje i zachcianki z mojej strony.

 

Niezłym plottwistem byłoby, gdyby któraś z CMC dostałą CM, ale w takąhistorię musieliby to wciskać tak na siłę, że właściwie bym tego nie chciał. Starczy mi rozmycia wątków w Equestria Games.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy że uda mu się otworzyć portal i umieścić starsze Księżniczki w czymś, co wygląda jak więzienie. Zapewne będzie dążył do uwolniebia swoich sług. Możliwe, że nawet je zobaczymy. Co do drugiego odcinka to na razie jest o nim o wiele mniej informacji. I nic dziwnego, bo Hasbro chce robić Hype dając spoile najwyżej z pierwszej części dwuparta... Oprócz tego ogólnego spotu, gdzie był portal, rainbow beam, płonąca biblioteka, oraz ręce i oczy Tireka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej piosenki: http://spiderjewel.tumblr.com/post/43066147781/i-belong-my-little-pony-friendship-is-magic . Jest to przeróbka tej:

. Więc nie liczcie na nią w MLP.

Chwila... czyli akcje będą się działy w Ponyville, Crystal Empire, Canterlot, i Everfree Forest? I nowe Królestwo Twilight... Łał, sporo się szykuje.

Co do piosenki ze spoilera: Mam wrażenie że albo to będzie ostatnia piosenka, albo dostanie swoją reprise (bądź instrumentalną wersję) na koniec odcinka.

Co do najnowszego clipu: Nie oglądałam na razie i mam zamiar jakoś przetrwać falę spoilerów aż do odcinka (pewnie mi się nie uda xd).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...