Skocz do zawartości

Teorie spiskowe o sezonie IV


Spoiler Cat

Recommended Posts

A mnie zastanawia jeszcze wątek z Discordem a mianowicie jego przejście na dobrą stronę mocy.

 

Odnoszę wrażenie że to wspomniane przejście jest tylko tymczasowe i Discord ponownie będzie chciał robić to co lubi. Możliwe że pod przykrywką dobrego usiłuję znaleść sposób na obronę przed elementami harmonii. Co o tym sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co tu czytam to pewne osoby pomyliły temat o teoriach spiskowych i plotkach z koncertem życzeń, co by chcieli, a czego by nie chcieli w 4. sezonie.

 

Ja tam nie mam wymagań, bo wymagania fandomu i dostosowanie się twórców do nich spieprzyło nieco serial i sezon 2. i 3. nie mają tego klimatu, co sezon 1., czuć wyraźnie, że tamte sezony są wręcz sztuczne, są cholernie przewidywalne. Komiks oficjalny ma więcej magii rodem z 1. sezonu niż pozostałe sezony MLP.

 

Na pewno będzie Twilicorn. I nie łudźcie się, ona zostanie taka na zawsze, bo takie jest jej przeznaczenie. Lauren Faust to pierwotnie też planowała.

Mówicie o tym, by inne mane 6 osiągnęło swoje cele, no, ale: RD już jest w Akademii Wonderboltów, więc to tak jakby była członkiem Wonderboltów. Rarity poznała wyższe sfery, zyskała sympatię Fancypantsa, więc dla niej został mały kroczek do osiągnięcia celu. Pozostałe z mane 6 za bardzo swojego celu nie mają.

 

Nowe mane 6 myślę, że byłoby powiewem świeżości dla serialu i mogłoby to wyjść dobrze. Gorzej jednak jeśli wezmą znane backgroundowe kuce i dostosują je do wymagań fandomu zamiast zrobić je po swojemu.

Pozbądźcie się jednak złudzeń, że pojawi się Derpy Hooves. Nawet jeśli by się pojawiła to bez derpa i jej fajnego głosu, ponieważ ostatnim razem to doprowadziło do dużych protestów matek amerykańskich, a ich jest jednak więcej niż Bronies i Pegasis.

 

Sezon 4. zapewne będzie ostatnim sezonem, ponieważ Hasbro produkuje zabawki, serial jest stworzony jedynie dla ich promocji. Dorzućmy do tego plotki o Equestria Girls, które ma być rzekomo produkcją kierowaną już centralnie do Bronych, a nie do małych dziewczynek i ich rodziców. A ponieważ sezon 4. będzie ostatnim, to CMC w końcu zdobędzie cutie marki. W KOŃCU. Ktoś podrzucił wizję zrobienia z CMC nowymi mane 6 - nie zdzierżyłbym chyba tego.

 

Teoria, że ojciec RD jest ojcem Derpy, bo ten sam kolor oczu - dla mnie ich kolory nie są identyczne.

 

Serialu to na pewno nie skończą bo wcześniej dobrze mówiono, że nie zażyna się kury znoszącej złote jaja (patrz masa dorosłych facenów kupująca zabawki :) ) ale boję się, że przekombinują, z resztą już to zrobili... księżniczka Twi :P

 

Pozwól mi cię wprowadzić w teorię produktu w marketingu. Jak widzisz, produkt każdy przechodzi tzw. 4 fazy - określa się to cyklem życia produktu.

 

pz3r1.GIF

 

W pierwszej fazie jest wprowadzenie produktu i skromne przyjęcie. W przypadku kucyków możemy to odnieść do momentu wprowadzenia serialu i nowych zabawek, pierwsze zainteresowanie serialem.

W drugiej fazie następuje gwałtowny wzrost sprzedaży - tutaj spokojnie można odnieść nagły wybuch zainteresowania kucykami, duży rozwój fandomu itd.

Moim zdaniem obecnie mamy 3 fazę. W trzeciej fazie sprzedaż osiąga najwyższy możliwy poziom i zaczyna powoli spadać. Po fandomie widać, że tak jest obecnie - kiedyś maniakalnie kupowało się duże ilości figurek, fandom był bardzo aktywny, było dużo Ponymeetów. Obecnie Ponymeetów jest coraz mniej, część ludzi odeszła z fandomu, mało kto dochodzi, zainteresowanie kucykami spada.

Faza 4. ostatnia, do której możliwe, że się zbliżamy, chyba, że już w niej jesteśmy - sprzedaż spada, zainteresowanie towarem też, produkt w końcu zostaje wycofany z obrotu handlowego.

 

Co wynika z tekstu i schematu wyżej? Złota kura wcześniej, czy później się zestarzeje i już nie jest taka złota. A wówczas można ją spokojnie zarżnąć.

 

 

 

Mnie ciekawi jedna sprawa czemu Celestia ustąpiła tronu Twilight przecież jest nieśmiertelna mogła rządzić dalej a Twilight zosttawić w spokoju lub zostawić ją tylko alicornem boję się tylko co znią teraz zrobią Twilight i drugi plan to już nie to samo co MLP

 

Wskaż mi, w którym miejscu serialu masz potwierdzenie na to, że Celestia jest nieśmiertelna.

No właśnie, nie ma potwierdzenia tego.

Celestia musiała wybrać następczynię, bo wcześniej, czy później zejdzie z tronu. Proste.

Celestia nie jest taka cudowna jak wam się wydaje. Pozdrawiam Solarnych :rd5:

 

 

 

Według mnie hasbro wypięło się na fanów. postanowili zrobić pół odcinka i na kolejne pół karzą czekać do września...-.- Nie powiedzieli na przykład czy Twilight zostanie, czy będzie w canterlocie odpisywać na listy, czy cokolwiek. Tylko na końcu przeleciała nad miastem i powiedziała że będzie dobrze. Dla mnie to nic nie znaczy...

 

Zabieg marketingowy - nie znasz zakończenia, chcesz je poznać, więc poczekasz na następny odcinek, by obejrzeć. A, że przerwa długa to i głód powinien rosnąć.

Ale coś poszło nie tak - ja jakoś nie czekam na 4. sezon.

 

 

...idąc tym tropem, wszyscy są spokrewnieni z wszystkimi :P.

 

Biorąc pod uwagę, że coś musiało zapoczątkować istnienie danego gatunku, że musiał być pierwszy przedstawiciel, to... tak. Wszyscy są spokrewnieni ze wszystkimi.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze : Pisz ( a przynajmniej staraj się ) poprawną polszczyzną,trzymaj się ortografii i znaków interpunkcyjnych,składaj sensowne zdania i pamiętaj że na początku zdania wielka litera a na końcu kropka a nie nagle w środku,jeśli masz dysleksję czy dysgrafię,pod prawym przyciskiem myszy jest coś takiego jak "korekta" która poprawia wyrazy.

(Wiem że od tego są moderatorzy ale nie mogłam już patrzeć :dunno: ).

________________________________________________________

 

Co ty najlepszego wypisujesz ? Twilight to główna bohaterka i całe MLP:FiM kręci się z jej powodu,nie mogli by zostawić mane6 bez elementu magii,nikt na razie nie może jej zastąpić ( W sumie to nikt nigdy w żyjącym mane6 nie może jej zastąpić).Jej przyjaciółki nie mogły by tak "zapomnieć" o tej która była im najbliższa a Elementy Harmonii zawarte w ich sercach i duszach ? Zapomniałeś o tym ? A gdyby usunęli Celestie to co by się działo w Equestrii ? Gorzej niż chaos,Twiley by sobie nie poradziła sama w "królowaniu" No dobra,jest jeszcze Luna ale ona dopiero się oswaja z nowymi czasami i kto wie co by sama wykombinowała ( mimo iż Luna to moja #1 to bądźmy szczerzy ) ? Tak na poważnie to Celestia i Luna razem są kolebką Equestrii tak jak yin i yang,jedno nie może sobie poradzić bez drugiego,razem tworzą harmonię dnia i nocy,dobra...Luna była na księżycu i Tia sama sprawowała władzę ale matka nocy żyła,poza tym Celestia jest starsza od Luny i czasy świetności ma już za sobą a młoda księżniczka musi się jeszcze zresocializować,też ma potężną moc ale...

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się i popieram post wyżej, wiadomo, że nie zamienią ani nie "wyrzucą" mane6 bo przecież to o nich ten serial, nie mogliby tak po prostu je "wyrzucić". Jak wyżej, elementy w ich sercach, cała przyjazń. Mane6 na pewno pozostanie taka sama.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trollestia zbiera armię, wpierw Luna potem Discord i Twilicorn. Ciekawe co będzie następne i po co Trollestii Discord? Szykuję się na jakąś wojnę?

Wow, nawet ciekawa teoria, byłoby ciekawie gdyby się tak stało. Że też wcześniej o tym nie pomyślałem  :pinkie2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nieco o hot minute with Twi i pewna myśl mi zakwitła.

W pierwszych odcinkach 4 sezonu możemy zobaczyć np retrospekcje nauki latania Twi XD

Przecież niewiemy ile czasu mineło od dodania skrzydeł do samej koronacji ^^

Jedna z możliwości aby wytłumaczyć logicznie kończący odcinek przelot Twi XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, kiedy widziałem post na FGE o spoilerze w Hot Minute, bardzo zainteresowała mnie myśl o odcinku retrospekcyjnym z małą Luną i Celestią. Fajnie by było, gdyby taki odcinek był. Co do Twilicorna- pewnie będzie księżniczką i po prostu jedynie co będzie z tej władczyni to prezentowanie się, bo główną jest Celestia i Luna. Ale i tak nie mogę się doczeka nowych antagonistów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcowy odcinek 3 sezonu i dwa początkowe 4 sezonu mają się jakoś ze sobą łączyć, może chodzi właśnie o retrospekcje, nie głupi pomysł :D. Ja czekam na nowe intro, bo skoro Twi ma skrzydła - bedzie nowe, nie? ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

Nie mam nic do fanów twily, ale według mnie, jeśli na 4 sezon nie wymyślą czegoś z efektem "łał". To odcinki z twilight alicornem mogą stać sie inne, mniej niesamowite lub o 20% mniej fajne :rainbowglasses: . Mówiąc prościej mam nadzieje że 4 sezon utrzyma fanów i pozytywnie zaskoczy innych :rdderp: . :rbd:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Moja teoria spiskowa:

- TS przechodzi do świata ludzi, gdzie prowadzi akcję wywiadowczą i spotyka Sunset Shimmer.

- Kiedy TS wraca do Equestrii, SS się "wpycha" i wraca z nią.

- SS okazuje się "dawno zaginioną" (jakieś 500 lat wstecz) uczennicą Celestii, która po wyruszeniu do świata ludzi nie była w stanie wrócić spowrotem.

- SS dołacza do Mane6 tworząc Mane7. I jeżeli wydawało wam się, że RD albo Trixie są nieznośne, to tutaj dostajecie zdegenerowanego ludzkim liceum kucyka, którego nawrócenie na ścieżkę "normalności" będzie o wiele cięższe, od tego co było z Discordem.

 

:-D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria spiskowa:

- TS przechodzi do świata ludzi, gdzie prowadzi akcję wywiadowczą i spotyka Sunset Shimmer.

- Kiedy TS wraca do Equestrii, SS się "wpycha" i wraca z nią.

- SS okazuje się "dawno zaginioną" (jakieś 500 lat wstecz) uczennicą Celestii, która po wyruszeniu do świata ludzi nie była w stanie wrócić spowrotem.

- SS dołacza do Mane6 tworząc Mane7. I jeżeli wydawało wam się, że RD albo Trixie są nieznośne, to tutaj dostajecie zdegenerowanego ludzkim liceum kucyka, którego nawrócenie na ścieżkę "normalności" będzie o wiele cięższe, od tego co było z Discordem.

 

:-D

Chyba pomyliłeś sezon IV ze spin-offem serialu xD. Equestria Girls to nie IV sezon i nie nawiązuje do niego (jeżeli chodzi o fabułę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...