Skocz do zawartości

Teorie spiskowe o sezonie IV


Spoiler Cat

Recommended Posts

Sądzę, że zamienienie Mane 6 w księżniczki było by po prostu głupie.Już teraz sądzę, że w serialu jest trochę za dużo alicornów.Moja teoria jest taka, ze Twilight sama zrezygnuje z 'uskrzydlenia' i wszystko wróci do normy. Wiem tylko, że na pewno nie dojdzie do oddzielenia Twi od innych Elementów Harmonii.

 

 

Po co miała by rezygnować? To jej przeznaczenie i "nagroda" za ukończenie studiów magii przyjaźni,w sumie to...taki lvl-up! A teraz spytam prosto z mostu,jakbyście ukończyli jakieś ważne studia i dostali najwyższe odznaczenie-oddałbyś je?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale może będzie jej smutno, że inne przyjaciółki  umrą a ona zostanie i że nie doświadczą takich przywilejów jak ona... i się poświęci. Oczywiście to tylko teorie. (spiskowe)

Może być też tak, że Twilight będzie chciała oddać skrzydła, Celestia to zrozumie i zamieni w alicorny resztę mane 6

Edytowano przez Ami310
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale może będzie jej smutno, że inne przyjaciółki  umrą a ona zostanie i że nie doświadczą takich przywilejów jak ona... i się poświęci. Oczywiście to tylko teorie. (spiskowe)

Może być też tak, że Twilight będzie chciała oddać skrzydła, Celestia to zrozumie i zamieni w alicorny resztę mane 6

Już było potwierdzone przez jednego z producentów serialu, że to iż Twilight jest alicornem nie znaczy, że przeżyje swoje koleżanki. O! Nawet znalazłem:

Capture.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Am... Wiecie, że to jest w sumie bajka? W bajkach nikt nie umiera... no przynajmniej nie w takiej jak ta. W sumie prędzej się sezony skończą, niż ktoś umrze :( .

Im się nawet nie opłaci zmieniać całkiem serial, wtedy stracą widzów. Jedyna szansa na zmianę typu "Twi oleje przyjaciół dla nauki i Canterlotu" - to Chrysalis! Chciałabym zobaczyć odcinek w którym wraca pod postacią Twi (którą gdzieś więzi). :rainderp:

 

Ps. Za miesiąc 3 rocznica powstania MLP:FiM ^^.

Edytowano przez ToffiLove
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że bajka? W bajkach też postacie umierają.

 

Na przykład Mufasa :C

 

 

 

Ja bym chciała zobaczyć jak CMC w finałowym zdobywają swoje znaczki,pokazało by to dzieciom że dążenie co celu zawsze się opłaca, a jednocześnie chciałabym aby nadal zostały takie jak zawsze.

 

Ps. Za miesiąc 3 rocznica powstania MLP:FiM ^^.

 

Fajnie by było zrobić jakiś konkurs na ten temat;  :rainderp:

Edytowano przez Tamara
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odcinku 'Spike at your service' było jasno mówione, że wilki mogą zabić. Ale z tym umieraniem przyjaciółek Twi to już jakaś paranoja powstała, co parę dni powstaje nowa animacja albo fik w tym guście...

 

Spotkałem się też z taką teorią, że jest podział na alikorny i pegazorożce. Alikorny miałyby różnic się właśnie tym, że są nieśmiertelne i miały się do nich zaliczać tylko Luna i Celestia, a już Twi i Cadence to zwykłe, śmiertelne pegazorożce(jakoś tak).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałam, że pegazorożce z polskiego, to alicorny w angielskim, ale zapomniałam, że one nie istnieją :( .

 

Król Lew to całkiem inna bajka, pełnometrażowa, stara i była całkiem inna fabuła. W MLP nie może sobie jakiś kucyk ot tak umrzeć po 3 sezonach, moim zdaniem, to by było dziwniejsze niż wata cukrowa zamiast chmur z deszczem czekoladowym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się też z taką teorią, że jest podział na alikorny i pegazorożce. Alikorny miałyby różnic się właśnie tym, że są nieśmiertelne i miały się do nich zaliczać tylko Luna i Celestia, a już Twi i Cadence to zwykłe, śmiertelne pegazorożce(jakoś tak).

 

I w polskiej i w angielskiej wersji w S03E13 zostało użyte słowo "alicorn". Twilight stała się alicornem, nie pegazorożcem. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie uśmiercą żadnego z głównych bohaterów. Jasne, w filmach animowanych postacie umierają, ale nie w serialach tego typu. I bardzo dobrze.

Daję najwyżej 0,00001 % szans, że będziemy mieli śmierć w ostatnim odcinku, to jest jedyna możliwość (której też nie chciałbym widzieć). Nie rozumiem, skąd to parcie sporej części fandomu na krew, flaki i mrok. To chyba nie są elementy, które przyciągnęły nas do MLP, hmm? ;> 

Pewnie, bardziej mroczne odcinki, jeszcze bardziej wypasione czarne charaktery - ok, ale bez przeginania. Jeżeli przemiana Twilight w alicorna tak bardzo (zdaniem wielu) zaburzyła równowagę serialu, to co powiedzieć o ewentualnej, nagłej śmierci np. Applejack albo Celestii... 

 

Co do teorii spiskowych - po spoilerach jedną można włożyć między bajki: poszczególne odcinki nie będą ze sobą ściśle powiązane fabularnie. Czyli forma serialu pozostanie taka sama jak dotąd - każdy odcinek opowiada oddzielną historię (pomijając dwuczęściowce), jedynie czasem, w rozmowach bohaterów wzmiankowane są wydarzenia z dawnych epizodów. 

Ciekawe, czy znów będziemy mieli klamrę kompozycyjną jak w sezonie trzecim - w "Kryształowym Imperium" pojawia się książka, która odegra kluczową rolę w "Magical Mystery Cure". Może teraz będzie podobnie?

Gdzieś wyczytałem, że mają być aż trzy "dwuczęściowce"; jak rozumiem jeden na sam początek, jeden to finał... A gdzie wsadzą trzeci? Tak czy siak (o ile to prawda), bardzo się cieszę - podwójne odcinki zawsze są bardzo dobre (może za wyjątkiem "Elements of Harmony", czyli pilota serii).

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nie sądzę

3 odcinki dwuczęściowe? Jeśli to jest prawdziwa informacja, to bardzo ciekawa. A propo teorii spiskowych: dziwnie by było gdyby Twi nagle straciła te skrzydła i przestała być księżniczką. Sama bardzo tego chcę, lecz myślałam jak ona mogłaby to stracić żeby to miało jakiś sens i mógłby byc z tego odcinek. No i moim zdaniem fajny byłby taki odcinek: Twilight podoba się w Canterlocie, jednak chce wrócić do Ponyville, tam wszyscy traktują ją inaczej. Jej to się strasznie nie podoba i w końcu popada w depresję. Chce żeby nikt nie pamiętał o tym jak została księżniczką (nie musi tracić tego,osiągnięcia najwyższego stopnia nauki, po prostu żeby nie była księżniczką). Nie wie jak to zrobić, więc decyduje się powiedzieć o tym Celestii. Ona mówi jej, że jest sposób, by zostanie księżniczką (w sensie dowolne wydarzenie) nigdy się nie wydarzyło. Jest to jednak tak trudne, że muszą połączyć siły (coś w stylu gdy Cadence dawała siłe Shining Armorowi). I tam oczywiście gdzies trafiają i po czymś tam (czego nie mogę dopracować i nie chce mi się tyle pisać) kasują te wydarzenie z istnienia. Oczywiście po całej przygodzie tylko one o nim pamiętają. To w sumie mógłby być dwuczęściowy odcinek, ale cóż, to tylko moje przemyślenia  :rainbowcry:.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnież w 12 sezonie Applebloom ma znaleźć swój znaczek, a w 23 sezonie Rainbow Dash ma ukończyć Akademie i wstąpić do Wonderbolts, natomiast w 34 sezonie ślub Cheerilee z Big Macintoshem.

 

O tak?

To powiedz skąd niby to wiesz, jakieś konkretne źródło? Nienawidzę kiedy ktoś rozsiewa takie plotki a tak naprawdę nigdzie tego nie było i nikt tak nie mówił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gdzieś wyczytałem, że mają być aż trzy "dwuczęściowce"; jak rozumiem jeden na sam początek, jeden to finał... A gdzie wsadzą trzeci? Tak czy siak (o ile to prawda), bardzo się cieszę - podwójne odcinki zawsze są bardzo dobre (może za wyjątkiem "Elements of Harmony", czyli pilota serii).


Elements of Harmony jak dla mnie było chyba najlepszy z dwuczęściowców. A ty mówisz, że mają być ich trzy? No to może (drogą dedukcji) skoro w sezonach z 26 odcinkami były 2 2-częściowce, a w 3 sezonie z 13 odcinkam tylko 1, to może w czwartym będzie ich 39 na 3 dwuczęściowce. Czyżby sobie odbili braki 3 sezonu? Błagam daj mi linka do tego infa pls


 

Zawsze mi się wydawało, że wieczność alikornów polega na tym, że nie umierają ze starości, a zabić je można.

Mi tak samo, ale pobyt na forum kręci mi w głowie  :crazytwi3:

 

 

Podobnież w 12 sezonie Applebloom ma znaleźć swój znaczek, a w 23 sezonie Rainbow Dash ma ukończyć Akademie i wstąpić do Wonderbolts, natomiast w 34 sezonie ślub Cheerilee z Big Macintoshem.

A można wiedzieć, skąd masz to info? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 dwuczęściownce? Na pewno się nie przesłyszałeś? Prócz pierwszych i ostatnich jakieś jeszcze? Może chodziło o kontynuacje 3 sezonu? Było mówione, że ostatni 3 sezonu i dwa pierwsze 4 sezonu są tak jakby połączone (chyba fabułą) i ponoć ma wyjść taki jeden trzyczęściowy. Twi księżniczką+magia Discorda+Celestia+Luna+4 sezon = epic epizod? :cheese:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas spekulacji na temat Twillight - władczyni nie zapominajmy, że Cadence też nie od razu miała swój przydział...

Jeśli się postarają to bez odbierania jej skrzydeł zrobią serial dość dobrze choć oznaczałoby to zmianę tego co Mane6 nazywa codziennością. 

Edytowano przez Arktala
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Ja osobiście mam taką jedną teorię. Mianowicie na końcu pierwszego dwuczęściowego odcinka w sezonie trzecim widać że Luna zapisuje coś w jakiejś książce. Według mnie ta książka to swoisty zbiór dzieji Equestrii. Możliwe że w sezonie czwartym Twilight przypadkowo przeniesie się do pewnego okresu opisanego w tej książce. To by wyjaśniało rzekomą przemianę Luny w Nightmare Moon.

Edytowano przez Sajback
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak mnie to zastanawia jak to w ogóle będzie twilight księżniczką discord dobry? hmm?.Coś czuje że Discord będzie dobry przez 2 pierwsze odcinki sezonu 4 sam powiedział  że "Chce działać na rzecz dobra a nie zła TAK Z GRUBSZA"  :evilshy: coś mi się też wydaje że twilight nie będziemy tak często już widywać w ponyville chociaż może będzie namawiać Celestię żeby została w bibliotece bo chyba twilight tam pracuje czy coś (nie pamiętam w którym odcinków) ale spike powiedział coś w tym stylu "Idzi spać twilight i tak nie ma dużego ruchu dzisiaj w bibliotece" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak mnie to zastanawia jak to w ogóle będzie twilight księżniczką discord dobry? hmm?.Coś czuje że Discord będzie dobry przez 2 pierwsze odcinki sezonu 4 sam powiedział  że "Chce działać na rzecz dobra a nie zła TAK Z GRUBSZA"  :evilshy: coś mi się też wydaje że twilight nie będziemy tak często już widywać w ponyville chociaż może będzie namawiać Celestię żeby została w bibliotece bo chyba twilight tam pracuje czy coś (nie pamiętam w którym odcinków) ale spike powiedział coś w tym stylu "Idzi spać twilight i tak nie ma dużego ruchu dzisiaj w bibliotece" 

Discord powiedział, że będzie wykorzystywał swoją magię dla dobra i dodał mówiąc do siebie "przez większość czasu"("most of the time").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...