Skocz do zawartości

Teorie spiskowe o sezonie IV


Spoiler Cat

Recommended Posts

Wiemy że w dwóch pierwszych odcinkach zobaczymy powrót NMM, potem zobaczymy też śpiewającą Babcię Smith razem z Pinkie Pie i AppleJack. Kucyki superbochaterki, mamę Twilight piszącą książki o Darning Doo, i Scotaloo bardziej podkreślonej jako kurczak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiemy że w dwóch pierwszych odcinkach zobaczymy powrót NMM, potem zobaczymy też śpiewającą Babcię Smith razem z Pinkie Pie i AppleJack. Kucyki superbochaterki, mamę Twilight piszącą książki o Darning Doo, i Scotaloo bardziej podkreślonej jako kurczak.

No przecież wiem. Tylko o Scot nie wiedziałam]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze dwa odcinki fajne ale spodziewalem sie ze bedzie powrot NMM  a tu takie rozczarowanie . . . . co prawda dobrze ze byla ale szkoda ze tylko we wspomnieniach z przeszlosci :/

Według mnie dobrze się stało potem znów by biedną Lunę wysłali na 1000 lat na księżyc i jak dla mnie to by za ciekawie nie wyglądało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria jest prosta, zgodna z powtarzanym schematem serialu (główny problem na początku, powrót dopiero w końcówce sezonu). W zamian za klejnoty harmonii oddane dla opieki nad drzewem harmonii (jak zwykle dowiadujemy się nagle, że ... jest coś potężniejszego w Equestrii), główny nurt fabuły będzie się kręcił wokół kluczy do skrzynki, lecz dopiero powrócą (po amnezji odcinków środka) do tego problemu w finale sezonu, no chyba że w trakcie M6 będą odnajdywać pojedyńczo w odcinkach te klucze (by w finale otworzyć nimi skrzynie). Możliwe że tak wysłużone klejnoty zostaną zastąpione najwidoczniej przez coś potężniejszego (znajdującego się w skrzyni), będące przyszłą bronią M6. Poza tym od dłuższego czasu przypominane jest przez M6, że nie w klejnotach tkwi ich siła tylko w magii przyjaźni, więc po co tak badrzo poświęcają czas tym wszystkim elementom związanym z harmonią (by dopełnić fabułę przez scenopisarzy)! W sumie tak naprawdę jakie korzyści lub sens przyniosła ta podróż do drzewa, skoro więkość odcinka zajęło poszukiwanie księżniczek oraz retrospekcje (wydaje mi się że chcieli za jednym zamachem pokazać oczekiwane fakty z historii oraz przedstawić przyszły problem do rozwiązania). Jednak nic nie dowiadujemy się o drzewie, skrzynce, klejnotach, oczywiście Twi musi to rozwiązać lecz dopiero w finale. Tego właśnie się obawiam, że odcinki środka to będą typowe slice of life (nie poruszające głównej fabuły), a dopiero końcówka sezonu roztrzynie problem z początku. Wogóle nie rozumiem koncepcji przebiegu odcinka, ponieważ niektóre sceny są zupełnie niepotrzebne lub nie mają wpływu na jego fabułę (np. wypicie eliksiru, czy pomógł znaleźć zagnione księżniczki- nie miał takiego celu). Scenarzyści pokpili sobie sprawę i poszli na łatwiznę, dlatego tak długo oczekiwany odcinek nie ustatysfakcjonował mnie wcale. Można było zrobić więcej i ciekawiej. Niestety ekipa poszła na skróty, wykorzystali stare metody i wykorzystali popularne memy by zrobić odcinek, który miał zrekopensować tak długi okres oczekiwania :ajunsure: .

pozdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu grał za dużo w Gothica.

A co do sezonu IV chcialbym aby .. Derpy częściej była widoczna i się częściej odzywała, aby CMC zdobyli znaczki.

Cóż...... Jeśli CMC zdobędą znaczki to najprawdopodobniej będzie to koniec całej serii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...