Skocz do zawartości

[Dyskusja] Twilight w sezonie czwartym [Zamknięte]


Siper

Recommended Posts

To ja może poruszę inny aspekt Twilight w IV sezonie. Osobiście mam nadzieję, że EqG nie będzie miała na niego wpływu no ale zobaczymy....

 

A teraz do rzeczy. Nie jest to może waga olbrzymia, ale przeglądałem arty z księżniczkami i zacząłem się zastanawiać... czy Twili podobnie zmieni się grzywa jak Celestii lub Lunie. Będzie taka jakby falująca i "mrygająca"? Nie wiem jakiego słowa użyć. Aczkolwiek wiecie o co mi chodzi. Z drugiej strony Cadence ma taką no... zwyczajną. 

 

Co wy o tym myślicie? I czy wolicie by tak się stało czy nie?(choć odpowiedź jest chyba oczywista na to ostatnie pytanie :rainderp:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem grzywa Twilight się nie zmieni (ale mogłaby trochę podrosnąć). Według mnie to wszystko zależy od pochodzenia. Celestia i Luna były alicornami od początku. Ich wygląd się wyróżnia (falująca grzywa, są wysokie i mają skrzydła oraz róg), a Twilight była na początku jednorożcem i jej rodzice są jednorożcami. Jednorożce mają rogi  i niczym innym specjalnym się od pegazów, ziemskich kucyków czy alicornów  nie wyróżniają. Także grzywa Twilight pewnie pozostanie taka sama jak była, ale np. grzywa Cadence może się w przyszłości zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej analizując to co przekazywali nam twórcy i biorąc pod uwagę Cadance, raczej nie będzie wyglądać dużo inaczej. IMO najwyżej nieco urośnie (chociaż nie wiemy do końca czy Cadance była od początku alicornem, czy została "mianowana", bo jednak starzeje się normalnie, a nie jak Celestyna i Luna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XsbWbTl.png

 

Wypatrzone w jednym komiksie, ale... dało mi to do myślenia o Twi w IV sezonie. Wyobrażacie sobie naszą Twilight zwracającą się do swojej mentorki z pominięciem tytułu? Ja tam przyznam, że ja nie bardzo - jakoś mi to nie pasuje xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twilight w następnym sezonie to dobry temat do dyskusji. Dla mnie - jaki kierunek obierze w relacjach z innymi?

 

Wariant pierwszy to podtrzymywanie intensywnych relacji z Main6. Moim zdaniem ta opcja jest możliwa w takim serialu jak MLP, w praktyce poddani nie dali by jej żyć, a Twili mimo wszystko jest dość nieśmiałym kucykiem.

 

Wariant drugi... potajemne spotkania z piątką przyjaciółek. W przerwach od obowiązków, do tego próba pogodzenia lektur do przeczynia z podtrzymywaniem relacji z innymi, do tego dbanie o wizerunek.

 

Wariant trzeci... mój wymarzony. Zamiana Main6 na Main 4 Princesses, co niechybnie oznacza dużą liczbę odcinków z Luną, Twilight, Luną, Celestią, Luną, Cadance, Luną i Luną. Czyż nie byłaby to ciekawa ewolucja serialu?

 

uwy4Vqq.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu polskiej wersji MMC mój stosunek do tego odcinka odrobinę się ocieplił. Nadal uważam, ze to nieporozumienie, ale już nie chcę się zabić ;)

 

A tak na serio, to chciałbym dodać następującą myśl: Twilight w nowym sezonie powinna być kimś innym, pełnić nową funkcję, aby zachować konsekwencję. W końcu chyba nie po to została alicornem, aby dalej porządkowała wraz ze Spike'iem książki w bibliotece. Z drugiej strony, będę tęsknił za starą Twilly...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Świadczy o tym chociażby odcinek "Spike at your service", gdzie mamy zupełnie innego smoka, niż przez całe 3 sezony... gdyż fabuła i dydaktyka tego wymagała. Jednakże to są takie detale fabularne. Twilicorn to już grubsza sprawa i brak konsekwencji tego kalibru, jaki miałem na myśli, można porównać do... na przykład zamiany miejscami Celestii i Luny pod względem starszeństwa. Tego się nie robi, bo po co? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Wiem, może się ktoś przyczepić, że moje wypowiedzi są związane ze spin-offem serialu (Equestria Girls) i nie mają prawa bytu w FiM.
Ale jeśli chodzi o Twi to ktoś napisał, że nie będzie się często widywała z przyjaciółkami bo będzie zajęta "księżniczkowaniem" i że nie będzie mieszkała w PonyVille. Jak ktoś oglądał przynajmniej początek filmu EG to zauważy, że Twi przybywa to Kryształowego Imperium wraz z koleżankami. Sądzę, że jeśli miałoby być inaczej to producenci takiego zabiegu raczej by nie zrobili, że w filmie Twi jest z mane5, a w S4 jest poza PonyVille.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwne wrażenie, że w umyśle którejś z przyjaciółek pojawi się cień zazdrości o pozycję Twilight, lub żal o to, że nie mogą widywać się z Twilight tak często jak kiedyś. No chyba, że ona będzie mieszkała w swojej bibliotece w Ponyville, jako zwykły kucyk. W Equestria Girls wypowiada się ona na temat, że każda księżniczka ma swój rewir i pyta, co stanie się jeśli ona też taki dostanie. Niby EG nie ma mieć wpływu na 4 sezon, ale jednak daje coś do myślenia    :derp6:

Edytowano przez Alexsuz
Poprawiam błędy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...