Skocz do zawartości

Najbardziej lubiana piosenka z III sezonu


lerloare

Najlepsza piosenka III sezonu?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najlepsza piosenka III sezonu?

    • The Failure Song + reprise (The Success Song)
      3
    • The Ballad of the Crystal Empire
      4
    • Babs Seed
      22
    • Raise This Barn
      25
    • Morning in Ponyville + reprise (Life in Equestria)
      3
    • What My Cutie Mark is Telling Me
      19
    • I've Got to Find a Way
      18
    • A True, True Friend
      63
    • Celestia's Ballad
      21
    • Behold, Princess Twilight Sparkle
      0


Recommended Posts

Wzorem poprzednich sezonów, myślę, że najwyższy czas, żeby taka ankieta i tutaj się pojawiła - nawet jeśli większość piosenek pochodziła z jednego odcinka ^^

Mój zdecydowany faworyt to zdecydowanie "A true, true friend" z ostatniego odcinka - i to wcale nie jest uniesienie chwili, po prostu zakochałem się w tej piosence, odkąd ją usłyszałem w ramach spoilera ;] Aczkolwiek naprawdę jestem pod wrażeniem piosenki o znaczkach z Ep13, trick zastosowany w ostatniej linijce przez D. Ingrama jest po prostu genialny ;]

A i jeszcze tak pokrótce, dla osób niekojarzących tytułów danych piosenek:

- The Failure Song oraz The Ballad of the Crystal Empire pochodzą z The Crystal Empire: Part 1 [s3E01]

- The Success Song, która jest faktycznym reprise'm The Failure Song pochodzi z The Crystal Empire: Part 2 [s3E02]

- Babs Seed pochodzi z One Bad Apple [s3E04]

- Raise This Barn pochodzi z Apple Family Reunion [s3E08]

- cała reszta pochodzi z Magical Mystery Cure [s3E13]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie zaskoczeniem jeśli wybiorę piosenkę: "True True Friend". Podobnie jak kolega wyżej od razu się w niej "zakochałem". Melodia, rytm, słowa - wszystko to zostało pięknie wykonane. Spodobała mi się też "Raise this Barn", ale to i tak za mało aby przebić "True True Friend", które teraz staje się moją drugą ulubioną piosenką("Smile'a" nic nie przebije). O reszcie mogę powiedzieć, że były całkiem dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

True True Friend tez mi się podobało, ale jednak... Ballada Celestii mnie mocniej ruszyła i jest taka uniwersalna... Ślub, na koniec roku szkolnego ostatnich lat czy studiów, gdziekolwiek. Raise this Barn, Babs Seed też mi się podobały, ale jak już wspomniałem - Ballada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elsword

Tylko 1 ja bym dał na Raise this barn , Bads seed , True ,true friends, The failure song , the succes song and Morning to ponyville.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwielbiam piosenkę "Raise This Barn", moimi faworytami są też "True, True Friend" i "I've Got to Find a Way". Ogólnie lubię wszystkie piosenki z 3 sezonu, jednak te wymienione wyżej są najlepsze. Z 1 sezonu najlepsza jest "Winter Wrap Up", a z 2 "Smile Song".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast mi najbardziej do gustu przypadła "I've Got to Find a Way". Dosyć melancholijna i smutna piosenka, taka jakiej w MLP brakuje.

A głos Twilight to... to coś niesamowitego, w połączeniu z fortepianowymi brzmieniami wyszedł wg. mnie chyba najbardziej epicki utwór w historii całego MLP.

WANTZ MOAR :pinkie2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odmawiam udziału w tej ankiecie bo wyjątkowo wszystkie mi się podobają w jednym stopniu, a mogę wybrać ino jedną. :| Wybranie jednej piosenki z tego sezonu jest dla mnie trudniejsze, niż stwierdzenie czy pierwsze było jajko, kura czy kogut. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie ballada calestii. Uwielbiam jej głos ;)

I've got to find a way, jest na tak samo wysokim poziomie, jednak szczerze mówiąc wolę balladę. Popłakałam się na niej. Szczególnie słowa są takie... motywujące ?

What my cutie mark is telling me na trzecim miejscu.

W ogóle uważam ostatni odcinek III sezonu za najfajniejszy, na najwyższym poziomie muzycznym.

Wszystkie piosenki w MLP są dokładnie dopracowane... Ale to było niesamowite ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lerloare - byłbyś tak miły i zamieścił w pierwszym poście linki do YT do wszystkich piosenek ;) ?

Mogę być raz w życiu miły, nie zaszkodzi :D Tylko jutro, dziś nie dam rady wejść na kompa, a z telefonu to mi się nie chcę być aż tak miłym ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi osobiście najbardziej z trzeciego sezonu wpadła w ucho piosenka "Raise This Barn". O!... prawie zapomniałam o "A True, True Friend" też super kawałek. Ale i tak dalej jestem przy pierwszej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z Aglet ''i got to find a way'' (sory za ewentualne bledy ale pisze z pamieci :))to bardzo dobra piosenka, a takze ''true, true friend i ''what my cutie mark is telling me ''tez sa dobre

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe oto moje ulubione piosenki z 3 sezonu

Morning in Ponyville + reprise (Life in Equestria)

What My Cutie Mark is Telling Me

I've Got to Find a Way

A True, True Friend

Celestia's Ballad

Behold, Princess Twilight Sparkle

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie "A True, True Friend". Strasznie wpada w ucho i nucę ją cały czas :lunaderp:

Co do reszty - nie mogę wybrać, która jest na drugim miejscu, bo wszystkie są wspaniałe... no, może "Behold, Princess Twilight Sparkle" nie trzyma poziomu :ming: Jednak to zapewne dlatego, że miała tylko wprowadzać w klimat ceremonii (zdecydowanie ZA KRÓTKIEJ ceremonii D:).

Ostrzeżenie - ta wypowiedź może zawierać wiele błędów lub być dosyć... dziwna, gdyż osoba ją pisząca pada na ryj c;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno "True True Friend", czemu? Na początku nie mogłam zapamiętać rytmu, ale gdy odsłuchałam ją po raz pierwszy (kilka dni przed premierą odcinka) wywołała u mnie wielki uśmiech, przez całą piosenkę miałam banana na twarzy ^^ (nie dosłownie oczywiście, nie myśleć że przylepiłam sobie prawdziwego banana xD). Pasuje jak żadna inna do serialu, w końcu jest on o przyjaźni, no i śpiewa całe mane6.

Z tych krótszych piosenek: "I've Got to Find a Way", czemu? Jest bardzo wzruszająca, już jak usłyszałam na początku pianino poczułam, że to nie jest cokolwiek, śliczna a jeszcze ta szarość animacji dodaje takiego smutku, bardziej da się wczuć w sytuacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oryginalny - głosuję na "True, true friend". Zastanawiam się nawet, czy nie jest to moja ulubiona piosenka ze wszystkich trzech sezonów. Tak czy siak, spokojnie ląduje na prywatnym podium wszech czasów.

O drugie miejsce bitwa trwa zażarta i nie mogę się zdecydować - "Raise This Barn", "Babs Seed", "I've got to find the way", "What My Cutie Mark is Telling Me"? Poziom bardzo wysoki, bardzo wyrównany.

Mimo wszystko, "True, true friend" wybija się ponad resztę dość wyraźnie, co tylko podkreśla, jak świetny jest to kawałek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...