Skocz do zawartości

Najbardziej lubiana piosenka z III sezonu


lerloare

Najlepsza piosenka III sezonu?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najlepsza piosenka III sezonu?

    • The Failure Song + reprise (The Success Song)
      3
    • The Ballad of the Crystal Empire
      4
    • Babs Seed
      22
    • Raise This Barn
      25
    • Morning in Ponyville + reprise (Life in Equestria)
      3
    • What My Cutie Mark is Telling Me
      19
    • I've Got to Find a Way
      18
    • A True, True Friend
      63
    • Celestia's Ballad
      21
    • Behold, Princess Twilight Sparkle
      0


Recommended Posts

1. I've Got to Find a Way - bo widać, że jest inna od reszty. Można by było też ją puścić jakiemuś nie broniemu i nie miał by pojęcia, że jest to z mlp. Poza tym jest smutna, a ja lubię smutne piosenki. Najbardziej trafiła w mój gust jednym słowem.

2. A True, True Friend - piękna, rytmiczna, mająca sens. Przypomina mi pierwszy sezon i "Winter wrap up", gdzie cały czas można właśnie usłyszeć te słowa. Tutaj cały czas śpiewa się "True, true friend". A więc wielki plus za to, że ma w sobie coś z pierwszego sezonu. Ponad to jest ta piosenka o przyjaźni, a o tym jest ten serial.

3. Babs Seed - przede wszystkim za "yeach" :derp2:. Poza tym piosenka ładna i mówiąca o codziennych problemach. Poza tym dostaje się od niej cukrzycy i po prostu mi się podoba :shrug2:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie najpiękniejszą piosenką była "A True, True Friend" , bo tak jak większość, nawiązuje ściślej do samego serialu.. Nawet bym rzekł jego końca.

Oraz rytmiczną "Raise This Barn".

Ogólnie wszystkie były dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o piosenki do sezonu 3, to wybór jest piekielnie trudny. (prawie) Wszystkie są świetne, dlatego odstęp pomiędzy nimi jest niewielki oraz na jednym miejscu może być więcej, niż jeden utwór.

1.Po mimo wielu nieprzespanych nocy oraz ciągłego główkowania i kłócenia się sam ze sobą, udało mi się wyłonić najlepszą piosenkę:

What My Cutie Mark Is Telling Me. Utwór jednym słowem świetny. Już przy pierwszym słuchani wywarł na mnie ogromne wrażenie, a rzadko mi się to zdarza. Trzy pierwsze zwrotki oraz końcówka są, według mnie, najlepsze. Reszta oczywiście też świetna, lecz trochę mniej. Zdecydowanie to, co najbardziej lubię w tej piosence jest tytułowy tekst na zakończeniu każdej zwrotki (zwłaszcza w wykonaniu Pinkie oraz całej piątki na końcu). Za każdym razem, gdy to słyszę, robię najgłośniej jak mogę.

2.Jeśli chodzi o 2 miejsce, tutaj znajdą się dwa utwory: Celestia's Ballad oraz Behold, Princess Twilight Sparkle. Zacznę może od tej pierwszej. Piosenka tak piękna, że aż wydusza łzy z oczu. Celestia ma naprawdę piękny głos (a przynajmniej ta osoba, która ją czytała). Jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie w życiu słyszałem; zresztą, nie sadze, żeby ktoś podważył moje zdanie. Natomiast jeśli chodzi o naszą pieśń ceromonialną, to jest ona bardzo klimatyczna. Oglądając(podkreślam! Oglądając, nie słuchając) ją, ciarki przeszywają moją skórę. Na początku mi się ona średnio podobała, ale teraz nie wiem, jak mogłem tak myśleć.

3.Babs Seed Piosenka z odcinak One Bad Apple jest jedyną CMC-ową piosenką, która mi się podoba. Wszystkie zwrotki są po prostu epickie! Nie sądziłem, że da się zrobić coś tak niezwykłe świetnego. Natomiast refren, nie licząc ciągłego powtarzania imienia Babs Seed, jest jeszcze lepszy niż zwrotki. Mógłbym go słuchać i słuchać... Piosenka jest dość nietypowa, jak na MLP, ale na szczęście wyszło im to na zdrowie. Nie sądziłem, że taka piosenka tak mi się spodoba.

4.Morning in Ponyville + Life in Equestria oraz The Failure Song. Naszej porannej ballady słucha mi się bardzo przyjemnie. Bardzo miłą i przyjemna pioseneczka. Czasami, gdy obudzę się szczęśliwy, też mam ochotę otworzyć okno i zaśpiewać: Poranek w Łąkię się mieeeeni... Poranek w Łąkie się błyyyszczyyy..." :D Druga część tej piosenki, czyli Life in Equestria jest troszkę mniej fajny, lecz nadal trzyma poziom. The Failure Song na początku mi się nie podobał, lecz z czasem polubiłem go. Bardzo fajna muzyka oraz ciekawy początek i epicki koniec... tyle mogę o tym powiedzieć.

5.Raise This Barn. Ta piosenka także na początku mi się nie podobała, lecz jeszcze w dniu obejrzenia odcinak puściłem ją sobie parę razy i od razu wpadła mi w ucho. Pomimo jałowego tekstu, jego wykonanie jest bardzo dobre. Bałem się, jak będzie brzmiała Applejack w roli śpiewaczki, lecz moje obawy okazały się zbędne a nawet wręcz przeciwnie; wiele jej tekstów jest, według mnie, bardzo fajnie wykonana i bardzo przyjemnie się wtedy słucha.

Następne piosenki są już o wiele mnie przeze mnie lubiane, więc opisze je już mniej rozlegle.

6.Na szóstym miejscu znajdują się już wszystkie pozostałe piosenki, które lubię, lub też nie, tak samo oraz tak samo rzadko je słucham. The Ballad of the Crystal Empire ma fajny refren, lecz tak, to nie jest zbyt ciekawa. W The Success Song moment z Rarity jest bardzo dobry, lecz reszta leży. Nie uległem także typowej modzie, gdyż A True, True Friend nie jest dla mnie niczym szczególnym. Wręcz przeciwnie, wiele tekstów jak i sam refren (o dziwo) wręcz mnie denerwuje swoją wymową. Jedynie fragment z Rarity, ostatni refren oraz sama końcówka są dobre, nawet bardzo.

Jeśli chodzi o piosenki z sezonu 3, to zdecydowanie się nie zawiodłem. Wręcz przerosły moje wymagania, pomimo iż żadna z nich nie jest lepsza niż mój dotychczasowy faworyt, czyli The Flim Flam Brothers, to bardzo się do niego zbliżyła. Raczej nie znalazła się tutaj piosenka, która by mi się nie podobała. W dodatku, ostatni odcinek to istny raj dla uszu, ale wolałby, gdyby nie było już takich musicali, gdyż dzięki temu, ten odcinek jest unikatowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Ciężki wybór, jednak True, True Friend najbardziej mi się podobała. Ale jest dużo świetnych piosenek w tym sezonie, takie Raise This Barn również jest świetne i bardzo lubię ten utwór.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. A True, true friend - bo wpada w ucho i jest fajna. :x

2. I've Got to Find a Way - bo jest klimatyczna. :rainderp:

3. Celestia's Ballad - bo nie chce banicji na księżyc. :angelscoot:

4. What My Cutie Mark is Telling Me - bo aż chce się nucić. :rwink:

5. The Failure Song + reprise (The Success Song) - bo Spike robi baletowy taniec. :ajawesome:

PS: 6, 7 i 8 dam The Ballad of the Crystal Empire, Babs Seed i Raise This Barn ale nie wiem w jakiej kolejności więc zostawiam to tak jak jest. :shrug2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz AJ - "Raise This Barn" królowało aż do premiery ostatniego epka tego sezonu. Od jego obejrzenia tabela wywróciła się do góry nogami. Na piedestale: znane i lubiane "True, true friend" za brzmienie i ogólny wydźwięk tekstu (a także podkład animacyjny do niego dostosowany); za nim tuż-tuż piosenki jeszcze z tego samego epizodu - "I've got to find a way", "Celestia's ballad", "Morning in Ponyville", "What my cutie mark is telling me"... Praktycznie ciężko ustalić jakąkolwiek kolejność, gdyż piosenki są na bardzo wysokim poziomie w tym sezonie i wszystkie z nich są warte uwagi. Nawet jeżeli nie pochodzą z odcinka finalnego. ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ranking:

1 A True True Friend

2. Raise this Barn

3. Ballad of the Crystal Empire

4. Babs Seed!

A True True Friend lubię nie tylko dlatego, że ma super melodię, ale dlatego, że mi sens wpadł głęboko do głowy i serca(refren). Raise this Barn dlatego, że śpiewa ją AJ i to ''1, 2, 3, 4''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Moja lista:

1. Raise this barn

2. The Failure Song 

2. The Ballad of the Crystal Empire

2. Babs Seed

2. Celestia's Ballad

2. A True, True Friend (już zbyt dużo razy słuchałem znudziło się troche  :))

2. What My Cutie Mark is Telling Me

2. I've Got to Find a Way

2. Morning in Ponyville

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A True True Friend chociaż miałem dylemat bo babs seed i rise this barn też były dobre 
dobrze też widzieć że behold princes twilight sparkle ma swoje zasłużone miejsce 

Edytowano przez Altor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...