Skocz do zawartości

Odcinek 19: Putting Your Hoof Down (Lekcja Stanowczości)


Lukiner

Recommended Posts

Zastanawiam się czy nie zezwolić w regulaminie GORE obrazków z Angelem O!

Hah, pełne poparcie ^^

A co do odcinka, to... a, nie chce mi się pisać xd Tak to jest, jak się wchodzi na forum po północy i wszyscy już temat wyczerpią ^^ Więc tylko parę zdań walnę.

Epizod mi się podobał, bo... był o Fluttershy ^^ Och, to nic Hasbro, że musieliśmy na niego czekać połowę sezonu, ależ skąd!

Powrót Flutterbich wymiata - ciekawa odmiana. Ale na stałe wolę normalną, cichą, zabijającą słodkością Drżypłoszkę ^^

Duet Rarity&Pinkie wymiótł. Świetnie razem wyglądają ^^ Aż sobie jakiegoś Rarpie shipa przeczytam.

Aha, i jeszcze jedno. Kucyki to chamy :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Odcinek świetny, choć styl baaaardzo niekucykowy, chyba pierwszy raz w MLP pojawia się jakaś forma przemocy. No a w fandomie chyba pierwszy raz pojawi się prawdziwy hejt jakieś postaci... Bobule... zalecam zmianę avka, bo jeszcze przez pomyłkę ciebie ustrzelą :P. Ale tak szczerze... Trochę przesadzili z tym Angelem. Co do reszty nie rozpisuję się, bo temat i tak wyczerpany, muszę jednak wspomnieć jeszcze o oprawie muzycznej. Po prostu fenomen, czułem każdą scenę. Pewnie trochę przesadzam, bo oglądałem na słuchawkach i może dodały efektu, ale no strona dźwiękowa mnie po prostu zachwyciła. Było też dużo doskonałej animacji, fanie pokazanych scen etc, ale to akurat mamy (i dostrzegamy) w każdym odcinku :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo mam ciekawe info:

autorzy (tak 2 !!) tego odcinka to:

Merriwether Williams:

The Mysterious Mare Do Well, Hearth's Warming Eve and Putting Your Hoof Down.

Charlotte Fullerton:

The Ticket Master, Applebuck Season, Bridle Gossip, Fall Weather Friends, A Dog and Pony Show, The Best Night Ever, The Cutie Pox, The Last Roundup and A Friend in Deed.

2 autorów 1 odcinka bylo tylko w "The ticket master" ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo mam ciekawe info:

autorzy (tak 2 !!) tego odcinka to:

Merriwether Williams:

The Mysterious Mare Do Well, Hearth's Warming Eve and Putting Your Hoof Down.

Charlotte Fullerton:

The Ticket Master, Applebuck Season, Bridle Gossip, Fall Weather Friends, A Dog and Pony Show, The Best Night Ever, The Cutie Pox, The Last Roundup and A Friend in Deed.

2 autorów 1 odcinka bylo tylko w "The ticket master" ....

To są odcinki Amy Keating Rogers, a nie Charlotte Fullerton ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego, że Angel przesadza (kilka osób zwróciło na to uwagę)no to nie zapominajmy, że to była wina tego, że Fluttershy była dla niego zbyt miękka ;) nie mogę się doczekać następnego odcinka z Fluttershy ps. duet Raity i Pinkie Pie, bardzo dobrze się sprawdził, choć z początku trochę się bałem co z tego będzie ;) a jak zaczęły płakać to już w ogóle :D scena zabarykadowanego domu Fluttershy(i jej przywiązanej do krzesła - again Angel) epicka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź co bądź idzie jej to coraz lepiej bo "mare do well" było dnem, ale potem zaczęła się poprawiać i teraz mamy takie cacko jakim jest odcinek 19, chociaż nie wiem jak by wyglądał gdyby Charlotte Fullerton nie pracowała/pomagała również przy nim :|
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko (bo mam derpa w oczach od tych kolorków tutaj i wszędzie) Odcinek oglądałem ze szczęką w podłodze, i do tej pory jej szukam. Flutterextrabitch do potęgi! I... ten jej dom zabity dechami skojarzył mi się z Cupcakes albo z SHED... to było takie... sad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa... Zgadzam się, jeden z bardziej szokujących i emocjonujących odcinków. Jak na tego scenarzystę przystało, klimat MLP gdzieś się zatracił, jednak na szczęście nadrabia całokształtem. O tym co podobało mi się w tym odcinku pisałem już wcześniej... Jak dla mnie hmm... 8-8,5/10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oceniam odcinek na 9/10. Za dużo? Może, ale widocznie ja inaczej podchodzę do sprawy niż reszta. Nie lubię schematyczności i spłycania wszystkiego do okoła. Co to za przyjemność oglądać film/animacje w której czyny każdej postaci można przewidzieć? Jeden główny bohater który rozwala wszystkich, ten zły który sie ciągle odgraża i jakiś fajtłapa który istnieje tylko po to by śmieszyć. Fluttershy która przesadziła z asertywnością? Za chamska była? Chyba o to chodziło by przeszła jakąś wielką zmianę a nie po każdym "ataku" zaraz przepraszała wszystkich. Widzę że większość Brony przeżywa płacz Pinkie i Rarity. Dla mnie to było coś fajnego, nowego i zaskakującego. Od Utopii chyba mamy starsze serie MLP, w nowych jest to fajne że się wybijają troche poza schemat nudy będac przy okazji nadal bajką skierowana dla młodszej widowni. Każego czasem ponosi, nawet taki kucyk jak Shy może wyjść z siebie, reszta kucyków z miasteczka nie zawsze ochoczo śpiewa piosenki o miłośći ale mają swoje wady itp itd. Plusy: +Angel i jego zachowanie (nie żebym popierał to co robi ale fajne przedstawienie postaci, nie każdy króliczek musi być słodki) +zezowata Derpy + Minotaur który łamie kolejny schemat, badguy który okazuje się bardziej pozytywną postacią niż negatywną + asertywność w wykonaniu Fluttershy + dużo postaci z poprzednich odcników + wyłamywanie drzwi... znaczy pukanie do drzwi przez Minotaura :D Minusy: - wsumie to jakiś konkretnych nie ma, poprostu brakuje czegoś by dać dychę ale napewno nie wynika to z braku mane6 (nie muszą się pojawiać w każdym odcinku) Ogólnie jeden z lepszych odcinków. Dość często są łamane przetarte już schematy co powoduje zaskoczenie w pewnym scenach. Ogólnie to tylko końcówka jest do przewidzenia ale w tej kreskówce to jednak zawsze będą happy endy więc nie ma co się nad tym rozwodzic :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do minotaura to właśnie on jest przedstawiany bardzo negatywnie, ale właściwie jak się zastanowić, to nic negatywnego nie robił, bah... Nawet nie sprał Fluttershy bo nie chciała zapłacić -> przy czym chciałbym zauważyć, że w końcu Fluttershy wyniosła coś z jego lekcji (no i niestety to wina Fluttershy, że doprowadziła to do poziomu ekstremalnego, częstokroć przeinaczając fakty), a przynajmniej żaden kucyk nie będzie miał odwagi zrobić z Fluttershy popychadła nigdy więcej, czyli jakaś część zapłaty mu się należała. Z pewnością Kucyki w tym odcinku zachowywały się znacznie gorzej od minotaura (10 "bit"-s za wisienkę, już nie powiem, że 2 to wiele za dużo; wpychanie się na chama; zupełne ignorowanie Fluttershy; nie chodzi nawet o pomidory - wiadomo inflacja i w ogóle, ale cena była ustalona i jakby nie sprzedała ich to pewnie wyszłaby gorzej niż jakby sprzedała a po niższej cenie). Swoją drogą ile bym dał, żeby pojawiła się RD. To by musiało się skończyć konfrontacją i pewnie epickim spraniem kupra RD przez kręgarza niedźwiedzi... Oh i co ciekawego nie dostrzegłem za pierwszym razem kiedy odcinek oglądałem -> kiedy minotaur przychodzi do chatki Fluttershy po zapłatę. Reakcja Pinkie i Rarity na jego Catchphrase -> nie wcale nie łamiemy czwartej ściany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, odcinek fajny jak zwykle, podobały mi się sceny na targu. Najbardziej nie spodobała mi się reakcja Angela w stosunku do Fluttershy. Angel jesteś na mojej czarnej liście razem z Griffonem (odcinek 5 jak przestraszył Flutershy jak szła z kaczuszkami) Już ten minotaur co wyglądał jak diabeł zachowywał się bardziej normalnie od tego Angela. Tak więc Angel, jeszcze raz tkniesz Fluttershy to skończysz tak: http://www.gotujmy.pl/przepisy,krolik,i531/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...