Skocz do zawartości

Obrazki Turonia


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Turoń jakie akwarele używasz, pędzelków i papieru?

Moje akwarelki mają już swoje lata i to, że są używane jest mocno na nich odciśnięte także trudno mi sobie przypomnieć jakiej były firmy. Zdaje się, że to są rosyjskie Białe Noce St. Petersburg'a, troche kosztowały,ale bardzo je polecam bo jak widać mam je już kilka lat i ciągle mi służą,także są bardzo wydajne, a i pigment też niczego sobie.

1447-1479-thickbox.jpg

Pędzelków używam różnych, ale muszą być specjalne do akwareli z miękkim i delikatnym włosiem (takie fajne do miziania :rainpriest:)

A papier powinien być specjalny do akwareli, np LINK, ale często idąc po taniości polecam mój najulubieńszy polski szkicownik 'kreska' 

szkicownik-kreska-a5-120g-100ark-.jpg

Niby oficjalnie nie jest on przeznaczony do akwareli, ale ma on bardzo dziwny w pozytywnym znaczeniu papier. Idealnie nadaje się na nieduże prace z akwarelką,bo papier się nie zwija i nieźle znosi wilgoć. Co prawda nie zastąpi w pełni specjalnego papieru do akwareli , po którym można pewniej 'bawić' się nie szczędząc tak wody, Tutaj wypada bardzie uważać. Ale mimo wszystko, warto wydać na niego te kilka groszy. Przede wszystkim cudownie pracuje się na nim ołówkiem i kredkami. Taka ciekawostka, powyższe prace akwarelowe (Flaterka i Octavia) są wykonane właśnie na tym papierze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Commissiony obstawiam, że za pieniądze, tak? Chwilowo nie dysponuję monetami na koncie, jednak może dałbyś się skusić na art trade? c: 

Chętnie^^ Tylko od razu ostrzegam, ze obecnie mam trochę roboty i pewnie zrobię dość późno

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
×
×
  • Utwórz nowe...